forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 21:13:30

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
658475 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Realizacja wizji siebie - odzywianie i cwiczenia
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Realizacja wizji siebie - odzywianie i cwiczenia  (Przeczytany 19744 razy)
Clint
Go


Email
Realizacja wizji siebie - odzywianie i cwiczenia
« : 2007-05-16, 15:40:37 »

Witam wszystkich,

Sledze to forum juz od dawna i zdecydowalem sie (biorac pod uwage to ze wiele z piszacych tu osob ma spora wiedze jak zauwazylem i potrafi wypowiadac sie sensownie oraz na temat) opisac tutaj zagadnienie/problem ktory mnie interesuje i dotyczy bezposrednio.
Cos o sobie: mam 28 lat (rocznikowo), od paru dobrych lat interesuje sie tematem tzw. diet (w szczegolnosci niskoweglowodanowymi), medycyna i pojeciem zdrowia, z wyksztalcenia jestem fizykiem.
Nie uwazam sie za wszechwiedzacego (wrzecz przeciwnie targaja mna caly czas watpliwosci  Smile ) ale laikiem rowniez nie jestem i to co dokladnie ukrywa sie pod takimi pojeciami jak: dieta; Kwasniewskiego, Atkinsa, Japonska, tzw. korytkowa Smile, ketogeniczna, cykliczna ketogeniczna, Ellisa i inne rozne odmiany jest mi dobrze znane.
To co mnie interesuje i czego (ciagle jeszcze szukam) to odzywianie ktore byloby idealne pod wzgledem podtrzymania i polepszenia (w paru aspektach) mojego zdrowia,
a jednoczesnie pozwolilo mi na uksztaltowanie mojego ciala i osiagniecie takiego rodzaju sprawnosci/wydolnosci jakiego bym chcial i ktorego potrzebuje.
Postaram sie szybko wyjasnic o co mi chodzi i w jakiej jestem teraz sytuacji.
Prowadze dosc bezstresowe zycie (nie pracuje na typowym etacie i mam ten komfort ze nie musze ciagle martwic sie o pozyskanie srodkow do zycia).
Dosc znaczna czesc dnia pochlania mi ciekawa aktywnosc umyslowa, a od kilku miesiecy uczestnicze w kursie na ratownika.
Wiaze sie to z tym, ze praktycznie prawie codziennie jestem na basenie, a oprocz tego co drugi dzien mam cwiczenia silowe (nie jakies ekstremalne ale mimo wszystko dosc solidnie do tego podchodze).
Na poczatku roku (przed rozpoczeciem szkolenia, ktore zaczelo sie w marcu)  mialem pare kilogramow nadwagi - pamiatka po Anglii Smile
Uporalem sie z tym dosc szybko dzieki obcieciu wegli i wejscie w ketoze - wlasciwie  to takie CKD, bo w weekendy nie bylem taki rezimowy (poza tym spotkania towarzyskie rzadza sie swoimi prawami). Tu pojawia sie moje pierwsze pytanie co myslicie o diecie ketogenicznej jaka promuje Ellis - mysle ze znacie tego Pana ?
Wg niego (i poswiadcza to swoim wygladem) to swietna opcja dla osob - sportowcow, ktora pozwala osiagnac super wytrzymalosc a jednoczesnie miec ladna muskulature ? Problem w tym, ze jest ona trudna do realizacji w praktyce bo zaklada codzienna porcje ww tak mala zeby watroba musiala produkowac ketony (swoja droga podpiera sie faktem, ze na takim paliwie i mozg i serce pracuja wydajniej).
Druga przeszkoda jest to, ze miesnie oproznione sa z glikogenu - a podobno jest ona niezbedny przy typowych cwiczeniach silowych. Jak to w koncu jest ? Tutaj Ellis mowi ze to kwestia adaptacji - dosc dlugiej co prawda, ale w koncu udanej. Czy warto ?
Kolejna istotna  dla mnie rzecza jest kontrolowanie poziomu tkanki tluszczowej (z oczywistych wzgledow ratownik musi byc w dobrej formie i w miare przyzwoicie wygladac). Z racji mojego wyksztalcenia jestem zdecydowanie za kontrola (choc nie musi byc przesadnie skrupulatna) ilosci spozywanych kalorii. Kwasniewski w tej sprawie malo sie udziela mowiac tylko o jakiejs blizej niesprecyzowanej optymalnej (dla kogo i czego ?) wadze.
W tej chwili chcialbym stracic jeszcze troszke tluszczyku (szybko mi sie zbiera gdy chocby przez kilka dni sobie pofolguje) - daje sobie na to 4 tygodnie , a nastepnie przejsc na jakas zrownowazona diete z niskimi ww. Dodatkowym "utudnieniem" jakie sobie zalozylem i w ktorym jestem od kilku lat (bo wczesniej bylo inaczej) konsekwentny jest to, ze nie chce uciekac sie do zadnych wspomagaczy (typu: odzywki bialkowe, hmb, kreatyna, karnityna, tauryna,  tribulus, zma > srodki podnoszace testosteron naturalnie, nie mowiac juz o sterydach). Gdy poprosilem o rade na SFD (sportowe forum dyskusyjne), na ktorym rowniez sie udzielam zostalem zasypany wlasnie tego typu uwagami: co mam brac, kiedy i ile. Wiem ze przez to nie osiagne jakis wybitnych rezultatow, ale jestem pewien ze w naturalny sposob tez mozna sporo osiagnac.
Jak wspomnialem wczesniej moim planem jest wiec przejscie (po uzyskaniu wczesniej odpowiedniej wagi) ostatecznie na jakas zbilansowana niskoww. 
I teraz kolejne pytania: ile ww powinienem spozywac przy takim trybie zycia i aktywnosci (waga 85 kg), z jakich zrodel je dostarczac, w jakich porach spozywac itp.,
co z mikroelementami, czy zmienic spozycie bialka (ustaliem sobie i stosuje sie od dawna do ilosci srednio 1,3g/kg), jak kontrolowac wahania zatrzymywanej wody (mam to czesto przy wiekszym spozyciu wegli), kwestia samopoczucia.
Wiem, ze temat jest bardzo rozlegly i trudno bedzie od razu to wszystko uporzadkowac - mam nadzieje, ze zainspiruje jednak niektorych forumowiczow-sportowcow do ciekawej dyskusji.
pozdrawiam

Piotr

p.s.Moje produkty i dania spozywane gdy jestem na diecie kegogenicznej:

- jajecznica na masle, lub smalcu (czesto z boczkiem lub podgadlem, do smaku szczypiorek, sol) > praktycznie codzienne sniadanie
- watroba wieprzowa z maslem, lub smietana, > przewaznie 2 razy w tygodniu na obiad
- makrela wedzona ze smietana > najczesciej 1 raz w tygodniu
- karkowka, zeberka > rowniez jako obiad
- tunczyk z oliwa, sery twarogowe (rozne zawartosci tluszczu) ze smietana i cebulka, salceson, galart wieprzowy, maslanka > rozne zestawy kolacji
- otreby pszenne > co drugi dzien pare lyzek zalanych wczesniej wrzatkiem
- orzechy, pestki >dodatki
- kawa >pare razy dziennie
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Realizacja wizji siebie - odzywianie i cwiczenia
« Odpowiedz #1 : 2007-05-17, 12:47:34 »

Witam wszystkich, 

Witaj Clint  Very Happy

Fajnie, ze "zaistniales"  na forum z takim tematem.
Przyznam, ze osobiscie nie znam "dokladnie" DE (Diety Ellisa).

Musze przesledzic "szlaki metaboliczne" zaangazowane w metodzie DE
 i dopiero wtedy cos moge napisac. Very Happy

Nie jestem "owieczka" i nie napisze, ze w jakiejs "dogmatycznej ksiedze basni" "talib" napisal tak to a tak.
Nie bede Tobie sypal "prostackimi haselkami", jak to uwielbiaja robic pewne osoby, co to wszystkie swoje madrosci czerpia
z fanatycznej "WIARY" zamiast czerpac,  ze "ZWERYFIKOWANYCH  FAKTOW". Very Happy
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Realizacja wizji siebie - odzywianie i cwiczenia
« Odpowiedz #2 : 2007-05-17, 13:12:51 »

Nie rozdrabniaj się nad 'pewnymi osobami' tylko podziel się wiedzą jaką posiadasz.

Nie udawaj, że coś wiesz. Pokaż, że naprawdę wiesz.
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Realizacja wizji siebie - odzywianie i cwiczenia
« Odpowiedz #3 : 2007-05-17, 18:52:19 »

A może grizzly wyznaje hinduską zasadę:" kto wie, nie mówi, kto mówi, nie wie"?
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Realizacja wizji siebie - odzywianie i cwiczenia
« Odpowiedz #4 : 2014-03-31, 10:27:31 »

A może grizzly wyznaje hinduską zasadę:" kto wie, nie mówi, kto mówi, nie wie"?
Czyli teraz Grizzly wszystko wie? Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Realizacja wizji siebie - odzywianie i cwiczenia
« Odpowiedz #5 : 2014-03-31, 10:40:33 »

Misiek zaczal wyznawac inne rownie madre przyslowie: "niektorzy uchodza za madrych, dopoki sie nie odezwa"  Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Realizacja wizji siebie - odzywianie i cwiczenia
« Odpowiedz #6 : 2014-03-31, 10:44:32 »

Dario miał takie powiedzenie, że milcząc można chociaż udawać mędrca, ale się trochę rozgadał i wyszło jak zwykle...
Ja muszę tę prostą prawdę przemyśleć, bo ostatnio plotę trzy po trzy Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Realizacja wizji siebie - odzywianie i cwiczenia
« Odpowiedz #7 : 2014-03-31, 10:48:34 »

Dario miał takie powiedzenie, że milcząc można chociaż udawać mędrca, ale się trochę rozgadał i wyszło jak zwykle...
Ja muszę tę prostą prawdę przemyśleć, bo ostatnio plotę trzy po trzy Laughing
No troche mi go szkoda, ze nie potrafil utrzymac emocji na wodzy, teraz musi przesiadywac na sztucznym automatycznym forum z botami i klonami.
A mnie, to juz przegoniles o dobra setke widze  Laughing Ale z drugiej strony, to moze wziales wakat po Edytce?  Laughing Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Realizacja wizji siebie - odzywianie i cwiczenia
« Odpowiedz #8 : 2014-03-31, 10:55:47 »

I pół etatu po Reni Laughing
Siedzę sporo w sklepie, to co mam robić? Laughing
Książki nie wchodzą, internet jest bardziej mobilny Very Happy
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Realizacja wizji siebie - odzywianie i cwiczenia
« Odpowiedz #9 : 2014-03-31, 10:59:16 »

Pisz, pisz, nie przejmuj się, co o sobie przeczytasz ówdzie...  Wink  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Realizacja wizji siebie - odzywianie i cwiczenia
« Odpowiedz #10 : 2014-03-31, 11:01:31 »

Pisz, pisz, nie przejmuj się, co o sobie przeczytasz ówdzie...  Wink  Cool
Far from it Cool
Rzadko też bywam "ówdzie" Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Realizacja wizji siebie - odzywianie i cwiczenia
« Odpowiedz #11 : 2014-03-31, 11:02:43 »

Surowy cenzor Waclaw cie osadzi z owego "owdzia" Laughing
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Realizacja wizji siebie - odzywianie i cwiczenia
« Odpowiedz #12 : 2014-03-31, 11:03:35 »

Na mnie plują od lat do góry i jakoś nie udało się.  Cool
Tylko bez przerwy narzekają, że "pada"...  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Realizacja wizji siebie - odzywianie i cwiczenia
« Odpowiedz #13 : 2014-03-31, 11:05:10 »

I tak wszystko pójdzie na Radzia Laughing
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Realizacja wizji siebie - odzywianie i cwiczenia
« Odpowiedz #14 : 2014-03-31, 12:54:35 »

Robię co mogę, ani więcej, ani mniej. Very Happy


A może grizzly wyznaje hinduską zasadę:" kto wie, nie mówi, kto mówi, nie wie"?
Czyli teraz Grizzly wszystko wie? Laughing

Gryzzli jak go gryźli. ;

A indyjskie przysłowie jest dobre, ale dla trawożernych. Sad
Spróbuj odnieść to na przykład do mojego Przyjaciela, ponoć z nim sympatyzujesz. Confused
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Realizacja wizji siebie - odzywianie i cwiczenia
« Odpowiedz #15 : 2014-03-31, 12:56:18 »

I tak wszystko pójdzie na Radzia Laughing

Mogę się z Tobą podzielić, pół na pół. Ani mniej, ani więcej. Cool aniani Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Realizacja wizji siebie - odzywianie i cwiczenia
« Odpowiedz #16 : 2014-03-31, 13:10:39 »

I tak wszystko pójdzie na Radzia Laughing

Mogę się z Tobą podzielić, pół na pół. Ani mniej, ani więcej. Cool aniani Laughing
Niech się sytuacja rozwija na luzie, mamy czas Very Happy
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Realizacja wizji siebie - odzywianie i cwiczenia
« Odpowiedz #17 : 2014-03-31, 13:12:33 »

Robię co mogę, ani więcej, ani mniej. Very Happy


A może grizzly wyznaje hinduską zasadę:" kto wie, nie mówi, kto mówi, nie wie"?
Czyli teraz Grizzly wszystko wie? Laughing

Gryzzli jak go gryźli. ;

A indyjskie przysłowie jest dobre, ale dla trawożernych. Sad
Spróbuj odnieść to na przykład do mojego Przyjaciela, ponoć z nim sympatyzujesz. Confused
"Mowa jest srebrem, ale milczenie owiec"? Confused
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Realizacja wizji siebie - odzywianie i cwiczenia
« Odpowiedz #18 : 2014-03-31, 13:23:34 »

Albo:
"Mowa jest srebrem, a milczenie owsem". Confused
(__ dla tych, którzy nakazują milczeć ... .)
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Realizacja wizji siebie - odzywianie i cwiczenia
« Odpowiedz #19 : 2014-03-31, 13:33:31 »

Misiek przewaznie przyjmowal postawe taka jak Bruford (moze z racji tego ze obaj z tej samej 'szajki") czyli " wiem, ze jest zle, ja ponoc wiem jak jest dobrze, ale nie powiem". Na dluzsza mete to bylo dosc meczace i irytuace, moze nawet bardziej niz jego specyficzna maniera pisania i formatowania wypowiedzi Very Happy
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 20 zapytaniami.