forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 04:14:51

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (120)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (120)  (Przeczytany 4144 razy)
MORGANO
Go


Email
DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (120)
« : 2007-05-17, 00:20:54 »

DOKTOR  JAN  KWAŚNIEWSKI (120)
ODPOWIADA  NA  LISTY CZYTELNIKÓW
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM

Zebrał i przepisał. Morgano

Badania naukowe wykazują coś zupełnie przeciwnego do tego, co pisze pan Kwaśniewski. Przy leczeniu cukrzycy najskuteczniejsza jest niskotłuszczowa dieta o dużej zawartości błonnika. To tłuszcz we krwi blokuje działanie insuliny. Stąd przejście na dietę niskotłuszczową niejako automatycznie przywraca samoregulację organizmu. Jak się ocenia około 75% chorych na cukrzycę, którzy musieli stosować zastrzyki oraz 90% tych, którzy musieli stosować pigułki może zrezygnować z lekarstw już po kilku tygodniach stosowania diety niskotłuszczowej? Proponuję opublikowanie serii artykułów na temat diety niskotłuszczowej i bezmięsnej, czyli wegetariańskiej.
 
 Podaję przyczynę cukrzycy typu I i typu II oraz sposób, jak można wyleczyć się z cukrzycy przyczynowo, nie w 75 czy 90 procentach, lecz w każdym przypadku. Cukrzyca typu I, zależna od insuliny spowodowana jest dietą wegetariańską z niedoborem białka. Z tej cukrzycy ( znacznie groźniejszej) w ani jednym przypadku nie będzie wyleczenia po przejściu na dietę wegetariańską.
Przyczyną cukrzycy typu II jest dieta mieszana, w której ilość energii z tłuszczów i węglowodanów jest zbliżona.
Np. po 45% "Pacjenci" przymusowo trzymani na diecie wegetariańskiej (obozy koncentracyjne, czy gułag) a chorzy na cukrzycę typu II, jeśli wcześniej nie zmarli, to wszyscy zostali w ten sposób z cukrzycy typu II wyleczeni. Ta metoda leczenia cukrzycy i innych chorób została przez międzynarodowy trybunał oceniona jako zbrodnicza. Na cukrzycę typu I, czy typu II zupełnie nie chorują pasterze ( Hunzowie, Abchazowie , Gruzini, Jakuci, pasterze w Bułgarii, Masajowie) czy nawet Eskimosi. Bez cukru nie ma cukrzycy. To, że tłuszcz we krwi blokuje działanie insuliny - to bardzo dobrze. Organizm jest znacznie mądrzejszy od mózgu jego właściciela na diecie wegetariańskiej. Przy normalnym poziomie różnych "paliw" we krwi tkanki pobierają ciała ketonowe 2,5 razy szybciej niż wolne kwasy tłuszczowe, a te aż 40 razy szybciej, niż glukozę. Tkanki człowieka cukru nie chcą nigdy. Na diecie wegetariańskiej też.
Wiele narodów z Afryki i innych biednych rejonów jest od dawna na diecie wegetariańskiej. Tylko z tego powodu żyją bardzo krótko, bardzo lubią bawić się w różne wojny i w produkcję dzieci.

                                                                                                  JAN KWAŚNIEWSKI

Szanowny Panie Doktorze!
Jestem pielęgniarką już od ponad 30 lat. Pięć lat temu byłam leczona za granicą na czerniaka złośliwego. Od tego czasu czuję się dobrze, ale mam problemy z nogą. Czerniak był na udzie. Po leczeniu chirurgicznym i chemii ta noga jest cały czas bardzo gruba ( jak u słonia) zimna i drętwieje. P{o dniu pracy stopa nie mieści się w szerokim bucie, no i jak każda kobieta chciałabym chodzić w sukienkach, a muszę chodzić w spodniach.
Kuzynka kupiła mi Pana książkę, którą czytam. Czy takie żywienie może pomóc mojej nodze? Co mam jeść, żeby moja noga wyglądała normalnie? Niemieccy lekarze, ( bo tam jeżdżę na kontrolę i oni ten zabieg robili) są bezradni. Bardzo proszę o pomoc.
                                                                                       Irena D. Z Zakopanego

Ps. Do zakopanego, niestety "DZ" dociera dość nieregularnie.

Przy żywieniu optymalnym praktycznie nie ma możliwości rozwoju w organizmie nowotworu, szczególnie nowotworu złośliwego. Nigdy nie spotkałem, aby człowiek stosujący żywienie optymalne na nowotwór zachorował. Często natomiast spotykałem chorych na różne nowotwory, u których pod wpływem żywienia optymalnego choroba ustępowała.
Rozległa operacja spowodowała u Pani zaburzenia ukrwienia tętniczego ( zimna noga), uszkodzenia układu wegetatywnego i szczególnie duże upośledzenie w krążeniu limfy. Samo żywienie optymalne może znacznie poprawić u ani sprawność psychofizyczną, spowodować ustąpienie szeregu dolegliwości, może spowodować zmniejszenie się obrzęku limfatycznego. Po operacji powstają blizny wewnętrzne i zewnętrzne. Takie blizny powodują zaburzenia w ukrwieniu tętniczym, żylnym i chłonnym. Żywienie optymalne usuwa przyczynowo blizny wewnętrzne i zewnętrze. Ustępują bliznowce ze skóry i rozstępy skórne. Poprawa krążenia tętniczego oraz chłonnego, jaka wystąpi na diecie optymalnej, może nie być wystarczająca. Konieczne jest miejscowe, tylko w tej nodze, maksymalne i trwałe pobudzenie nerwów rozszerzających naczynia. To można uzyskać po serii zabiegów prądami PS na chorą nogę. Obecnie prądy te są dostępne w Gliwicach, Cieszynie, Katowicach i Sosnowcu oraz Lippstadt w RFN. Mogłoby być dostępne w każdej miejscowości - ale nie są. Problem nie leży w braku odpowiednich aparatów. Te można wytwarzać masowo. Problem trudniejszy do rozwiązania, to brak lekarzy, którzy mogliby zrozumieć i przyswoić sobie niezbędną wiedzę. Bez stosowania przez lekarza samemu żywienia optymalnego przez okres co najmniej 6 miesięcy, nauczenie lekarza tego, co wiedzieć powinien, nie jest możliwe. Następna Arkadia ma powstać w Omanie. Potrzebna jest kobieta-lekarz, która po przeszkoleniu mogłaby pojechać do Omanu. Lekarka może być po stażu i bez specjalizacji, najlepiej szczupła, niska, kontrowersyjna, niewierząca we wszystko, czego ją uczono na studiach, powinna umieć rozmówić się z chorym po angielsku. W miarę możności powinna być samotna, ewentualnie możliwość sprowadzenia rodziny po 6-12 miesiącach. Warunki pracy, płacy i mieszkania bardzo dobre. Zainteresowane Panie proszę o kontakt.
                                                                                   
                                                                                                     JAN KWAŚNIEWSKI 
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 17 zapytaniami.