forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 01:35:24

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (121)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (121)  (Przeczytany 23063 razy)
MORGANO
Go


Email
DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (121)
« : 2007-05-18, 00:19:41 »

DOKTOR  JAN  KWAŚNIEWSKI (121)
ODPOWIADA  NA  LISTY CZYTELNIKÓW
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM

Zebrał i przepisał. Morgano

Warszawa 12 września 1997r.
Mój synek Michał w wieku 7 lat zachorował na dystrofię mięśniową rzekomo przerostową typu Duchenne'a. Miał trudności z chodzeniem, niemożność pokonania nawet najmniejszych schodów, bardzo częste upadki nawet na prostej drodze, znacznie skrzywienie kręgosłupa, ogromne problemy z koncentracją - rozpoczął naukę w pierwszej klasie. Podczas wizyty u Pana w Ciechocinku w dniu 8 lutego 1997r. w wykonanej próbie, na prawej nodze potrafił wspiąć się na palce 10 razy, na lewej 9 razy i wspinał się nisko. Dzisiaj, czyli 12września na nodze prawej i lewej podnosi się po 30 razy, wysoko i bez wysiłku. Dziecko jest ruchliwe, otwarte, "zadziorne". W pierwszej klasie za każdą pracę samodzielną dostawał jedynki. Teraz, po 2 tygodniach, w drugiej klasie, ma 2 oceny z tychże prac 3 i 3+. Dla nas to sukces. Poprawa u syna następowała stopniowo.
Okres po zastosowaniu prądów PS w Gliwicach (po 6 miesiącach żywienia optymalnego) stał się przełomowy. Nogi syna zrobiły się ciepłe, wręcz gorące podczas snu, coraz mniej upadków, stopniowo większa siła mięśni i znacznie większa ruchliwość. Ja, osoba 30 letnia miałam ciśnienie w granicach 230/150 i czułam się bardzo źle, byłam beznadziejnie słaba. U mnie poprawa jest znamienita. Powiem więcej, nigdy nie czułam się tak dobrze jak teraz. Skończyły się problemy z ciśnieniem, sercem (zaburzenia rytmu), jestem silna. Wiem, że będąc w tamtym stanie ciała i ducha nie mogłam zabiegać o dziecko, siebie i harmonię w rodzinie z takim skutkiem jak teraz. Wszyscy jesteśmy pogodni, podejmujemy trafne, bezdyskusyjne decyzje. Michał, gdy dowiedział się, że piszę do pana, zapytał - Czy Pan Doktor zgodzi się, żeby nazywać go wujkiem, o co, w jego imieniu pytam.
Nie chcę pisać o próbach rozmowy z ludźmi i ich reakcji. To było na początku, gdy usiłowałam pomóc innym. Z jakim skutkiem, Panie Doktorze - to niewiarygodne. Ważną rzeczą jest dla mnie również to, że czytam biblię, listy Platona i wiem, o co chodzi. Patrzę na drogę, którą przeszliśmy: kliniki, lekarze, bioenergoterapeuci, Tybetańczycy. I cieszę się, że po tych przygodach, dzięki Panu, droga ta skończyła się na prawdziwej wiedzy i naukach ścisłych. Teraz moje pytania do Pana:
1. Czy geneza choroby Michała jest wspólna z miokardiopatą przerostową?
2. Kiedy należy powtórzyć Michałowi prądy PS. Przyjął 10 zabiegów po 10 minut na nogi i kręgosłup - w lipcu (1997)
Z ogromną wdzięcznością i wielkim szacunkiem
                                                                                  Dorota Zasępa  Warszawa

 
Poruszyła Pani kilka istotnych problemów, które często powtarzają się w innych listach, na które postaram się odpowiedzieć. Geneza choroby Michała nie ma żadnego związku z miokardiopatią przerostową, której przyczyną jest taki skład diety, przy którym serce jest zmuszone korzystać z glukozy, jako źródła energii. Dystrofia mięśni Duchenne'a ma podłoże genetyczne: jest ciężką chorobą zwyrodnieniową mięśni związaną z chromosomem X. Częstość jej występowania ocenia się na 1 przypadek na 3500 żywo urodzonych chłopców. Występuje u chłopców w młodym wieku. Komórki mięśniowe u chorych tym różnią się od komórek płodów, czy zdrowych, że zawierają zbyt mało, lub nie zawierają wcale dystrofiny. Gen kodujący dystrofinę jest  największym genem znanym u człowieka, co sprzyja nowym mutacjom. Ocenia się, że około 1/3 zachorowań spowodowanych jest nowymi mutacjami i nie ma podłoża genetycznego ( tzn. nie zostało przekazane przez rodziców).
Główną przyczyną mutacji (zmiany budowy genów) jest złe odżywianie. Na źle odżywiany, słaby organizm, mutageny (czynniki powodujące mutacje) działają o wiele silniej, niż na organizm żywiony optymalnie i wielokrotnie częściej powodują uszkodzenia genów. Ocenia się, że w funkcjonowaniu organizmu człowieka i w chorobach o podłożu "genetycznym", wpływ czynników genetycznych wynosi poniżej 10%. Cała reszta, to środowisko, a prawie wszystkie istotne wpływy środowiska - to odżywianie. Praktycznie wszystkie geny uruchamiane są substratami, czyli składnikami produktów spożywanych przez człowieka. Gen to fragment planu budowy. Beż dostarczenia substratów budulcowych i energii gen pozostaje nieczynny, martwy. Dostarczanie nie tego, co powinno być dostarczane może spowodować i powoduje zmiany w składzie genów - i choroby "genetyczne". Znaleziono dotychczas ponad 3000 chorób mających podłoże "genetyczne". Prawie każda z tych chorób, to brak enzymu ( określonej maszyny), lub wadliwa jej budowa i funkcja. Przy braku określonego enzymu czy enzymów, organizm może uruchamiać alternatywnie szlaki metaboliczne. Alternatywne są prawie zawsze gorsze. Organizm żywiony optymalnie potrafi radzić sobie znacznie sprawniej z różnymi nieprawidłowościami w planach "budowy i remontów", które znajdują się w genach i które bywają zmienne przez środowisko, czyli prawie wyłącznie przez odżywianie. Prawie zawsze plany te zmieniane są na mniej korzystne dla organizmu. Żywienie optymalne w wielu chorobach "genetycznych" znacznie ułatwia wprowadzenie przez organizm rozwiązań alternatywnych. Tak dzieje się również w dystrofii Duchenne'a. W chorobie tej dodatkowo występują zaburzenia w czynności układu wegetatywnego: występuje miejscowa przewaga układu sympatycznego w uszkodzonych mięśniach i w całych kończynach. Skutkiem tej przewagi jest znacznie mniejszy dopływ krwi tętniczej do tkanek i znacznie gorsze ich odżywiane. Mięśnie źle odżywiane często ulegają uszkodzeniom, gdy zmusza się je do wysiłku poprzez ćwiczenia. Związki rozszerzające tętnice, które wytwarzane są w pracujących mięśniach, nie rekompensują strat wynikających z pracy mięśni podczas ćwiczeń. U tych chorych ćwiczenia często są szkodliwe. Dlatego, jak Pani zauważyła, przełom w wydolności fizycznej Michała wystąpił dopiero po leczeniu prądami selektywnymi. W zasadzie leczenie prądami selektywnymi jest jednorazowe. Po serii zabiegów efekt leczniczy może utrzymywać się przez wiele lat. Nawet 30!
Wyjątkiem są choroby, w których dochodzi do uszkodzeń układu wegetatywnego: stwardnienie rozsiane, stany po udarach mózgowych po stronie porażonej, inne choroby. Tu leczenie prądami można i trzeba powtarzać. Zwykle wystarczy pobrać serię zabiegów raz w roku. U Michała prądy będą potrzebne, gdy nogi zrobią się chłodne, a postępy w przyroście siły mięśni zostaną zatrzymane.
"Nie udzielaj też dobrych rad złym, bo zaiste złem cię za to wynagrodzą" - napisano w Biblii. Stąd, gdy usiłowała Pani na początku pomóc innym - spotykały Panią tylko przykrości. Człowiek, który choruje, żywi się źle. Człowiek, który żywi się źle, złym być musi z tego samego powodu, z jakiego choruje. Nie wolno innym na siłę udzielać dobrych rad, chyba, że sami o to poproszą. W przeciwnym wypadku nasze działania przyniosą szkodę nam i tym, którym usiłujemy pomóc. "Człowiek zacina się tym bardziej w swoim mniemaniu, im, kto bardziej usiłuje go przekonać o błędzie" - napisał Stanisław Staszic. Zatem nie należy nikogo namawiać i przekonywać, bo przynosi to efekty odwrotne od zamierzonych. Jeśli Pani już rozumie Biblię i dialogi Platona to znaczy, że czynność Pani mózgu jest zbliżona do czynności umysłów autorów Biblii, czy umysłu Platona. Michałowi proszę powiedzieć, że może mnie nazywać wujkiem.
                                                                                              Serdeczne pozdrowienia
                                                                                                JAN KWAŚNIEWSKI
 

Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (121)
« Odpowiedz #1 : 2007-05-18, 11:06:03 »

[to znaczy, że czynność Pani mózgu jest zbliżona do czynności umysłów autorów Biblii, czy umysłu Platona. .
                                                                                              Serdeczne pozdrowienia
                                                                                                JAN KWAŚNIEWSKI


Uuuu  Very Happy to i pozostali tutejsi optymalni mogą o sobie powiedzieć to samo ? Laughing .Jeśli tak to nie dziwię się , że optymalizmu bedą bronić do upadłego.
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (121)
« Odpowiedz #2 : 2007-05-18, 12:30:33 »

[to znaczy, że czynność Pani mózgu jest zbliżona do czynności umysłów autorów Biblii, czy umysłu Platona. .
                                                                                              Serdeczne pozdrowienia
                                                                                                JAN KWAŚNIEWSKI


Uuuu  Very Happy to i pozostali tutejsi optymalni mogą o sobie powiedzieć to samo ? Laughing .Jeśli tak to nie dziwię się , że optymalizmu bedą bronić do upadłego.

Burford, a co Ty możesz powiedzieć o Twojej czynności mózgu??? Moja znajoma zwykła mawiać: grunt to dobre mniemanie o sobie i nie przejmować się.

Z Twoich postów wynika, ze optymalni jednak bardzo Cię intrygują, ciągle ich zaczepiasz,często niegrzecznie. Dlaczego to robisz?
Czyżby Twój mózg zaskakiwał jak komuś dogryzieś, wyszydzisz,.....

Pozdrawiam  Zofia
 
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (121)
« Odpowiedz #3 : 2007-05-18, 12:35:28 »

[ optymalni jednak bardzo Cię intrygują, ciągle ich zaczepiasz,często niegrzecznie. Dlaczego to robisz?
Pozdrawiam  Zofia
 

 Very Happy Nie intrygują mnie optymalni.Interesuje mnie złożoność mechanizmu w jaki można ludzi otumanić Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (121)
« Odpowiedz #4 : 2007-05-18, 12:45:02 »



Interesuje mnie złożoność mechanizmu w jaki można ludzi otumanić Very Happy

Wygląda na to ,że Ty najbardziej jesteś otumaniony  Laughing  Very Happy
Tak długo na Forum i bazgrać wciąż jedno i to samo  Laughing
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (121)
« Odpowiedz #5 : 2007-05-18, 12:55:21 »

 Zofia, muszę jednak wyrazić głębokie zadziwienie nad Twoimi słowami.
          Bo widzisz, nazywanie niegrzecznym Bruforda jest o tyle śmieszne, że umieszczone w obliczu prawdziwego i ordynarnego chamstwa, jakie się tu  -za jawnym przyzwoleniem, żeby nie powiedzieć dopingiem -  panoszy.
       Owo chamstwo legitymuje się przyklaskiwaniem właściwemu i jedynemu, całkiem bezkrytycznemu stosunkowi do ŻO, wobec czego staje się niewidoczne lub uznawane za siermiężną staropolszczyznę lub kolokwializm. Temu daje się  zielone światło.
      Można stosować pomówienia, siać łgarstwa, oszczerstwa, sypać nienawiścią - byle "lizać" komu trzeba, a szkoda...bo Żywienie Optymalne jest według  mnie zbyt cenną wskazówką (jedną ze wskazówek) by żyć naprawdę "lekko". Piszę to tylko dlatego, że doświadczyłem tego na sobie. Nie oznacza to jednak , że dam się wciągnąć w pseudo-religijną otoczkę, przed jaką od tak dawna przestrzegam na tym forum. Forum to na moich oczach staje się największą antyreklamą dla tłustego sposobu żywienia się a także jednym z przykładów, że nieważne jest wobec kogo jest się  wulgarnym - istotne komu się nadskakuje. Konformizm, zacietrzeiwenie.
      Od strony terminologicznej, już samo nazywanie się "optymalnym"  jest zalążkiem do całkowicie bezkrytycznego ujęcia samego siebie.

ps: Zofia, co każe Ci kierować oskarżenia o brak kultury w niewłaściwym kierunku, zważywszy, że prawdziwe kłamstwo jest tu nagie ? Nie zakłada żadnych masek, gdyż nieświadomość jest szybsza. Problemem nie jest Zofio, że tego nie dostrzegasz, kłopot w tym, że to "swój" jest sprawcą. Powodzenia w dalszym omijaniu faktów.

Tomek
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (121)
« Odpowiedz #6 : 2007-05-18, 13:22:56 »

. Nie oznacza to jednak , że dam się wciągnąć w pseudo-religijną otoczkę, przed jaką od tak dawna przestrzegam na tym forum.

To tylko Ty tak interpretujesz  Laughing
A Ty biedaczyno chciałeś przemienić to Forum w Forum o toksycznych rodzicach  ,ale Ci nie wyszło  Sad  Jesteś rozgoryczony? 
Użerasz się z religią od lat? Na tym się jedynie skupiasz? Musisz być na prawdę nieszczęśliwy ...
Ale pojmij wreszcie ,że to tylko i wyłącznie Twój problem.Potrafisz to pojąć?
Czy nadal będziesz sie użerał ?
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (121)
« Odpowiedz #7 : 2007-05-18, 13:28:53 »

 A widzisz Zofia ? To działa jak Patek -Philippe Smile

Tomek
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (121)
« Odpowiedz #8 : 2007-05-18, 13:37:18 »

A widzisz Zofia ? To działa jak Patek -Philippe Smile

Tomek

Tylko mi nie mów ,że masz taki zegarek ?  Shocked Bo nie uwierze  Laughing
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (121)
« Odpowiedz #9 : 2007-05-18, 14:01:48 »

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych
ŻYWIENIEM OPTYMALNYM
Dr Jana Kwaśniewskiego na

SPOTKANIE

które odbędzie się w domu parafialnym kościoła Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Łodzi przy ul. Chochoła 3 w dniu 18.05(piątek) o godzinie 19.00
WSTĘP BEZPŁATNY

W spotkaniu wezmą udział osoby stosujące żywienie doktora Kwaśniewskiego, które uzyskały poprawę stanu zdrowia, a także lekarz optymalny. Na spotkaniu nie będą sprzedawane żadne leki ani specyfiki. Nie będzie także prowadzona promocja żadnych produktów.

________________________________________________________________
Dodatkowych informacji można uzyskać pod nr tel. 0 509 47 27 58

Ps. Zaproszenie skopiowałem ze strony „LDW” optyklub. Bruford mało czasu zostało do spotkania - wysłuchasz prelekcji, zadasz pytania w nurtującym temacie a przy okazji można się pomodlić. Cool Laughing Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (121)
« Odpowiedz #10 : 2007-05-18, 14:12:16 »



Ps. Zaproszenie skopiowałem ze strony „LDW” optyklub. Bruford mało czasu zostało do spotkania - wysłuchasz prelekcji, zadasz pytania w nurtującym temacie a przy okazji można się pomodlić. Cool Laughing Very Happy


No nareszcie ,będzie miał sposobność "zbadać" skuteczność DO.  Very Happy
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (121)
« Odpowiedz #11 : 2007-05-18, 17:10:10 »

Cytuj
Forum to na moich oczach staje się największą antyreklamą dla tłustego sposobu żywienia się a także jednym z przykładów, że nieważne jest wobec kogo jest się  wulgarnym - istotne komu się nadskakuje. Konformizm, zacietrzeiwenie.

tez tak mysle,ze powinienes zmienic na inne
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (121)
« Odpowiedz #12 : 2007-05-18, 17:25:58 »

 Kodar, pozwolisz mi , że sam o tym zadecyduję, choć jak rozumiem, jest to opty-propozycja.
       Poza tym, czy całkowita bezkrytyczność gwarantować może powodzenie i sukces forum ?

Tomek
Zapisane
adax
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (121)
« Odpowiedz #13 : 2007-05-31, 13:22:38 »

U dawno mnie tu nie było i widzę, że nastąpiła krystalizacja forumowej społeczności. Cóż mimo, że tłusto jem to już nigdy nie powiem o sobie optymalna, - tak tak, stawać w jednym szeregu z takimi tuzami intelektu, tolerancji, miłości (do bliźniego) oraz ZDROWEJ CZYNNOŚCI mózgu to nie będę! (nie śmiem oczywiście)
Ps. dla Toana - jako admin nie sprawdzasz się chłopie - oj nie idzie to forum w dobrą stronę, może ten prima-aprilowy pomysł nie był taki zły.....
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (121)
« Odpowiedz #14 : 2007-05-31, 13:57:44 »

nie powiem o sobie optymalna, - tak tak, stawać w jednym szeregu z takimi tuzami intelektu, tolerancji, miłości (do bliźniego) oraz ZDROWEJ CZYNNOŚCI mózgu to nie będę!

taka tu teraz norma zapanowała Very Happy
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (121)
« Odpowiedz #15 : 2007-05-31, 18:05:17 »

 Witaj Adax, zabawisz tu dłużej czy raczej to sporadyczna, zabarwiona gorzką nutą wizyta ?
   Myślę, że obecność dodatkowej myślącej osoby, byłaby przyczynkiem do utworzenia przeciwwagi dla jednomundurkowych wiernych tudzież lemingowatych wyznawców.

  Tomek

 
Zapisane
adax
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (121)
« Odpowiedz #16 : 2007-06-05, 13:53:19 »

Chciałabym móc powiedzieć - chętnie, ale szczerze to mi się flaki rwą jak czytam te nienawistne posty i coraz rzadziej mi się chce tu zaglądać
Jest może kilka osób które wiedzą co piszą i potrafią czytać ze zrozumieniem - reszta znalazła tu azyl, wyznając nową religię uznają że są narodem wybranym (ze wszystkimi tego konsekwencjami)
Na początku to mnie strasznie wkurzali teraz to mi głupio tych emocji - tylko czasem zdarzy mi się uśmieszek politowania nad ich miernotą (intelektualną - bo parafrazując ich nikt nie przekona że białe to białe a czarne to czarne!)

Poza tym cóż...
Nasz synek rozwija się ok, i tak sobie żyjemy od jednej wizyty do kolejnej w CZD - tam naprawdę można zobaczyć prawdziwą miłość (często przez łzy).
Trzymajcie się ja zaglądać będę ale już chyba dalej nie mogę polemizować z Golemami......
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (121)
« Odpowiedz #17 : 2007-06-05, 14:37:09 »

...przeciwwagi dla jednomundurkowych wiernych tudzież lemingowatych wyznawców...

A nie brałeś pod uwagę, że Adax może siądzie po przeciwnej stronie szalki niż Tobie się zdaje?. Very Happy I może to nie będzie ta szalka na której siedzisz?. Życie potrafi zadziwiać przez swą różnorodność Cool
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (121)
« Odpowiedz #18 : 2007-06-05, 14:59:44 »

...przeciwwagi dla jednomundurkowych wiernych tudzież lemingowatych wyznawców...

A nie brałeś pod uwagę, że Adax może siądzie po przeciwnej stronie szalki niż Tobie się zdaje?. Very Happy I może to nie będzie ta szalka na której siedzisz?. Życie potrafi zadziwiać przez swą różnorodność Cool

Z całą pewnością Adax jest tajnym agentem lobby lekarsko-farmaceutycznego Evil or Very Mad
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (121)
« Odpowiedz #19 : 2007-06-05, 16:03:27 »

Bruford!
skąd taki wniosek?.  Confused Chyba nie z "fusów"?
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 17 zapytaniami.