forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-30, 08:18:32

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660660 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Optymalizm o sztuce
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Optymalizm o sztuce  (Przeczytany 60544 razy)
lutonn
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #100 : 2007-05-20, 19:51:53 »

Co w zyciu czlowieka jest najwazniejsze??!  Tlen bez niego giniemy w kilka minut .Woda bez niej giniemy w dwa tygodnie .POkarm bez niego giniemy w miesiac .Ubranie , energia  bez niej nie przezyjemy zimy itp Sztuka bez niej noo co bez niejj??!  bez niej niema wypaczen , przypomina mi sie taki polski film (komedia) o tych panewkach. Rzeczy istotne dla czlowieka zeszly na marginez , takie zawody jak rolnik ,gornik policjant lekarz itp sa w nieposzanowaniu , natomiast liczy sie tylko aktor piosenkarz (idol)i rozdanie statuetek itp ,ale p[rzyjdzie weryfikacja tego wszystkiego bo musi przyjsc   Smile Smile Shocked Laughing Razz
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #101 : 2007-05-20, 19:53:18 »

 No tak , tlen..ech, że też wczesniej na to nie wpadłem Sad Ot, durak.

Tomek
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #102 : 2007-05-20, 19:55:40 »

No jak mozna wpasc na tlen ot durak!!! hehehe
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #103 : 2007-05-20, 19:55:49 »


...tylko sztuka lekarska.

Grizzly ,bajdurzysz .
W/g sztuki lekarskiej juz powinnam dawno nie żyć. Więc nie bredź mi o sztuce lekarskiej , bo już byłam nie raz w takiej sytuacji ,gdzie ta Twoja "sztuka lekarska" chciała mnie zabić. I tylko to ,że się ocknęłam w porę uratowało mi życie. Nie wiesz nic-nie pisz. Osobiście nie życze Ci takich sytuacji jakie  przeżyłam ,bo byś sobie nie poradził .I nie chodzi mi tu o jednego lekarza i jeden szpital...
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #104 : 2007-05-20, 20:02:04 »

I gdyby dziś (powtórzę)  Platon żył ,to takich ludzi wdeptałby w glebę .
Taki "szydzizm" wobec Platona i ogólnie z jakichkolwiek autorytetów świadczy o braku inteligencji.Krótko.Tyle.Brak inteligencji i koniec kropka.

Ok, elmo spokojnie, cool down, please !!!!!
jestes mila i inteligentna dziewczyna, slowo honoru !!!!!!

T i M, sa sympatyczni, po prostu, nie lubia stereotypow.
Sa troche awangardowi, naleza do innej "sekty".

Czy konieczne trzeba ich spalic na stosie????
Co ty elmo "sw. inkwizycja" jestes.????? Very Happy Very Happy Very Happy 
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #105 : 2007-05-20, 20:08:50 »

Zofio, rozumiem , że rozmowę odkładamy na nieco inny termin ?

Tomek

Tomek,
tak. Wyrzucam sobie, że zbyt duzo czasu spędzam na Forum, ale nie mogę sie oprzeć.
Pozdrawiam  Zofia
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #106 : 2007-05-20, 20:14:31 »

No tak jest swiat urzadzony ze istnie je roznorodnosc , to samo dotyczy tego forum i trzeba to uszanowac  Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #107 : 2007-05-20, 20:15:02 »

I gdyby dziś (powtórzę)  Platon żył ,to takich ludzi wdeptałby w glebę .
Taki "szydzizm" wobec Platona i ogólnie z jakichkolwiek autorytetów świadczy o braku inteligencji.Krótko.Tyle.Brak inteligencji i koniec kropka.

Ok, elmo spokojnie, cool down, please !!!!!
jestes mila i inteligentna dziewczyna, slowo honoru !!!!!!

T i M, sa sympatyczni, po prostu, nie lubia stereotypow.
Sa troche awangardowi, naleza do innej "sekty".

Czy konieczne trzeba ich spalic na stosie????


Co ty elmo "sw. inkwizycja" jestes.????? Very Happy Very Happy Very Happy 

Grizzly relax ,take it easy .
Może i są dla Ciebie sympatyczni ,co mnie to obchodzi.Dla mnie ani sympatyczni ani inteligentni . To też nie powinno Ciebie tak obchodzić.

Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #108 : 2007-05-20, 20:23:25 »

Co w zyciu czlowieka jest najwazniejsze??!  Tlen bez niego giniemy w kilka minut .Woda bez niej giniemy w dwa tygodnie .POkarm bez niego giniemy w miesiac .Ubranie , energia  bez niej nie przezyjemy zimy itp Sztuka bez niej noo co bez niejj??!  bez niej niema wypaczen , przypomina mi sie taki polski film (komedia) o tych panewkach. Rzeczy istotne dla czlowieka zeszly na marginez , takie zawody jak rolnik ,gornik policjant lekarz itp sa w nieposzanowaniu , natomiast liczy sie tylko aktor piosenkarz (idol)i rozdanie statuetek itp ,ale p[rzyjdzie weryfikacja tego wszystkiego bo musi przyjsc   Smile Smile Shocked Laughing Razz

Lutonn,
miałam juz nic nie pisać, ale jeszcze tylko Ci powiem, że się całkowicie z Toba zgadzam.
Pozdrawiam   Zofia
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #109 : 2007-05-21, 08:52:07 »

[Bruford,
bądź konsekwentny. A co na temata sztuki mowi Platon w "Państwo,Prawo":
"Z utworów poetyckich wolno dopuszczać do państwa jedynie hymny na cześć bogów i pochwały dla ludzi dzielnych. A jeżeli wpuscisz muzę, ktora serca piesci liryką albo epiką, wtedy ci w państwie królować zacznie przyjemnośc i przykrośc, zamiast prawa i tej mysli, która sie pospolicie wyda najlepszą......"
Warto przeczytać całość.

Pozdrawiam  Zofia

1.Jestem konsekwentny. Idiotyczne zachowanie telewizyjnego półgłowka nie ma nic wspólnego ze sztuką więc nie możesz tego zestawiać razem.

2.Nie zgadzam się z Platonem Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #110 : 2007-05-21, 11:55:15 »

2.Nie zgadzam się z Platonem Very Happy

Jak to dobrze, że z lek. med. Janem Kwaśniewskim też się nie zgadzasz. Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #111 : 2007-05-21, 12:00:01 »

A kto komu nakazuje ,że ma się zgadzać z Platonem ?
Kto się zgadza ,a kto nie, zależy tylko od inteligencji człowieka(mówię o takiej wrodzonej inteligencji)  Mr. Green
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #112 : 2007-05-21, 12:51:59 »

  Większe lub mniejsze fakty można znaleźć nawet u takich fantastów jak Platon.
         Wczoraj byłem zdziwiony napastliwą obroną Platona na forum, a należałaby się taka Sokratesowi, a tego jak wiemy zabiła demokracja.
Dlaczego uważam Platona za fantastę ? To proste, spójrzcie na jego metafizykę. Był święcie przekonany, że istnieje świat idei. Innymi słowy, to takie miejsce, gdzie SAME W SOBIE istnieją np. miłość. 
        A my z tej jaskini...nic nie widzimy lub tylko lekko dostrzegamy. Fajna metafora.
   
    Na jednym współczesnym wydziale ponoć zjawił się  wykładowca, który wierzył w platoński świat idei. Podobno , gdy wiadomość rozeszła się po uczelni, całe ciało studenckie zbiegło się , by zobaczyc kogoś, kto daje wiarę w tak  niesamowity mit. Nie rozumiem ich reakcji, w większe absurdy wierzy się dziś, np. w zmartwychwstanie. U Platona przynajmniej była piękna symbolika. Zaś jego antyartystyczny manifest, który zacytowano wcześniej, pozostawiam bez komentarza.
   
   ps: Wczoraj zastanawiałem sie, czemu tak agresywnie zachowano się przy choćby odrobinie krytyk Platona. Olśnienie przysżło późno wieczorem. No przecież cytaty z niego można odnaleźć w książkach dr Kwaśniewskiego (chyba, że źle pamiętam, bo dawno doktora nie czytałem).

Tomek
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #113 : 2007-05-21, 13:02:04 »


   
   ps: Wczoraj zastanawiałem sie, czemu tak agresywnie zachowano się przy choćby odrobinie krytyk Platona. Olśnienie przysżło późno wieczorem. No przecież cytaty z niego można odnaleźć w książkach dr Kwaśniewskiego (chyba, że źle pamiętam, bo dawno doktora nie czytałem).

Tomek

Widzisz Tomek i tu jest Twój błąd,bo nie czytałeś dawno JK ,ani pewnie Platona ,tylko cos słyszałeś....
A to jest różnica,bo lepiej wiedzieć mało a dobrze niż dużo a źle.
Moja obrona Platona (bo pewnie o mnie Ci chodzi) nie wynikała z tego ,ze cytaty jego są w książkach JK.
Platona "znałam" dużo ,dużo wcześniej  Wink
 
Tomek warto znać dwie strony medalu ,nie tylko jedną  Wink
Jak interesuje Cię Dawkins (ok) ,ale czemu rezygnować z innych Autorów różnych dzieł ?
Gdy przeczytasz to i to ,będziesz znał dwie strony ,będziesz miał w miarę pełny obraz ,a w ten sposób ,to tylko jedną stronę znasz  Confused
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #114 : 2007-05-21, 14:03:53 »

     
   ps: Wczoraj zastanawiałem sie, czemu tak agresywnie zachowano się przy choćby odrobinie krytyk Platona. Olśnienie przysżło późno wieczorem. Tomek

Czemu wmawiasz sobie agresję?
Przeczytałam cały wątek i żadnych 'napaści' nie zauważyłam, to się naztwa dyskusja Tomek.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #115 : 2007-05-21, 14:15:36 »

[Czemu wmawiasz sobie agresję?
Przeczytałam cały wątek i żadnych 'napaści' nie zauważyłam, to się naztwa dyskusja Tomek.

Naprawdę nie zauważyłaś ??? No to może Ci zacytować przykłady ?? Laughing
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #116 : 2007-05-21, 14:17:32 »

 Widzisz, ta ślepota kiedyś "wgniecie Cię w glebę" Halino. Nawet wówczas, gdy agresja jest milimetr od Twego oka, nie widzisz jej, gdyż nie chcesz. A nie chcesz, bo pada z ust wielbionych przez Ciebie. Graj dalej..w zaparte.

 Tragikomiczne jest, gdy sugerujesz, że ja sobie "wmawiam" agresję Smile

Tomkiewitch
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #117 : 2007-05-21, 14:18:46 »

Halino.Niektórzy ludzie mają taką swoistą zdolność przypisywania innym ludziom swoich uczuć  Laughing .(może to lata praktyki netowej  Question Idea).
Np. wczoraj Tomek był pewnie wkurzony i myślał na 100% ,że ja czy inni Użytkownicy są równie poddenerwowani jak i on.
Gdy tymczasem jest /było całkiem odwrotnie  Laughing .
Ja się rzadko denerwuję ,ale może jestem przez innych postrzegana inaczej ,ale co mi tam ,ważne ,że ja się nie denerwuję i wiem o tym  Laughing
I rzadko się obrażam  ,dlatego nie "ruszają" mnie posty niektórych "wielce kulturalnych" osobników na Forum  Laughing  Mr. Green

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #118 : 2007-05-21, 14:23:02 »

...."wgniecie Cię w glebę"...

Tomkiewitch

Przynajmniej się wczoraj czegoś nauczyłeś o Platonie  Laughing  Laughing  Laughing .
Na prawdę  (powtórzę to jeszcze raz) ,że gdyby Platon żył ,to "wgniótł by Cię w glebę" .... Tomkiewiczu  Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #119 : 2007-05-21, 14:29:46 »

[Czemu wmawiasz sobie agresję?
Przeczytałam cały wątek i żadnych 'napaści' nie zauważyłam, to się naztwa dyskusja Tomek.

Naprawdę nie zauważyłaś ??? No to może Ci zacytować przykłady ?? Laughing

Tak ,to już jest ..."Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie"  Laughing  Laughing  Laughing he he he he he .......
Nie paniał?  Laughing
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.