forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 01:34:22

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Optymalizm o sztuce
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Optymalizm o sztuce  (Przeczytany 60490 razy)
Bruford
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #160 : 2007-05-22, 09:43:24 »

Bo, widzisz Brufordzie, jedynie osoba szalenie zakochana w kimś może rozwinąć aż taką obsesję na punkcie ukochanej osoby (lub osób), poświęcać tyle drogocennego czasu by wyszukiwać takie ciekawostki o obiekcie swoich westchnień, zakładać aż tyle wątków i obsypywać oblubieńca aż taką masą upublicznionych uczuć. Tak, tak, to niewątpliwie MIŁOŚĆ, cóż innego mogło by to być?! Przecież chyba nie to, co w j. angielskim nazywamy... "stalking"  Laughing   Laughing

Marishka

 Very Happy Jasne , zakochany stalker  Laughing. Nie no generalnie uczucia wyższe , jak powszechnie wiadomo , prowadzą do nagminnych starań w celu obrzucenia obiektu uczuć wyższych fekaliami.  Laughing To normalne jest  Laughing Laughing - u niektórych. Inna sprawa to jak się tak zastanowić , skoro w tym przypadku działania wobec was są efektem uczuć wyższych to co byłoby gdyby pojawiła się prawdziwa nienawiść ( ta której oczywiście nie ma  Laughing ).To by dopiero była jazda. Laughing
Swoją drogą nasuwa mi się skojarzenie z koronczarkami paryskimi z czasów rewolucji.One to się za zacne kobiety uważały. A i lud je szanował Laughing.A potem przestał. Laughing
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #161 : 2007-05-22, 14:50:46 »

.
O wiele lepsze jest dla organizmu i otoczenia jak odczuwamy radość i miłość...Są to uczucia wyższe,Edyta.



ha ha  Laughing I już drodzy forumowicze , dowiedzieliście się , że systematyczne obrzucanie Tomkiewiczów epitetami , wywlekanie na publiczne forum szczegółów prywatnej z nimi korespondencji oraz
donoszenie forumowiczom o zaszłościach Tomkiewiczów na innych forach to rezultaty niczego innego jak uczuć wyższych  Laughing Laughing.

   Very Happy No przygania kocioł garnkowi  hehe Mr. Green Juz wiem dlaczego w oczach "medrcow " jestesmy rowni hehe Very Happy
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #162 : 2007-05-22, 15:24:04 »

Relatywizm jest przecież dość rozpowszechnionym zjawiskiem w przyrodzie, nie oszukujmy się. Nie jesteśmy wcale tacy wspaniali, jakby nam się mogło w głębi ducha wydawać.
Zapisane
Krystyna*Opty*
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #163 : 2007-05-22, 21:46:09 »

slawek napisał:

Cytuj
I tak to Krysiu napisałaś wiele ciekawych informacji a "reszta" rozprawia o NIEWYPRASOWANYCHSZNUROWADŁACH ;-(

P.S.
 Wink

No niestety...  Confused  Szkoda, że tak wygląda "Optymalizm w sztuce" konwersacji...  Confused
Dzięki Sławku za odzew!  Smile
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #164 : 2007-05-23, 00:11:43 »

[Bruford,
bądź konsekwentny. A co na temata sztuki mowi Platon w "Państwo,Prawo":
"Z utworów poetyckich wolno dopuszczać do państwa jedynie hymny na cześć bogów i pochwały dla ludzi dzielnych. A jeżeli wpuscisz muzę, ktora serca piesci liryką albo epiką, wtedy ci w państwie królować zacznie przyjemnośc i przykrośc, zamiast prawa i tej mysli, która sie pospolicie wyda najlepszą......"
Warto przeczytać całość.

Pozdrawiam  Zofia

1.Jestem konsekwentny. Idiotyczne zachowanie telewizyjnego półgłowka nie ma nic wspólnego ze sztuką więc nie możesz tego zestawiać razem.

2.Nie zgadzam się z Platonem Very Happy

Ad 2. A ja jestem w Platonie platonicznie, a nie ślepo, zakochana.


Zofia
Zapisane
Zofia
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #165 : 2007-05-23, 00:17:56 »


A co na temata sztuki mowi Platon w "Państwo,Prawo":
"Z utworów poetyckich wolno dopuszczać do państwa jedynie hymny na cześć bogów i pochwały dla ludzi dzielnych.

Człowiek dobrej woli Piotrek Kraus w" Gazecie Optymalnej" zamieścił wiersz autorstwa znanego wielu Optymalnym Stanisława Dybicha:


Polska- to Kraj Niewykorzystanych Szans
w bogactwie bezkarnością źle rządzony
To niespełnionych marzeń i dążeń trans
W którym sie Naród czuje zawidziony.

Dziś zbrodnia wielką jest niewiele umieć
i na najwyższej stać władzy drabinie
Mądrzejszych nie chcieć wysluchać, zrozumieć
I nie poczuwać sie za to ku winie.

Polska jest Sercem i dusza Narodu
Ma w sobie tyle siły i natchnienia
Wymaga od nas prawdy, czci, dowodu
I tyleż dla Niej siebie poświęcenia.

Niechże w tym polskim świecie coś sie dzieje
Na korzyść biednych, schorowanych ludzi
By odzyskali wiare i nadzieję
Że ktoś sie nimi zajmuje i trudzi.

W tej sytuacji jaka zaistniała
Konieczne są nam chorych oświadczenia
By dieta wielkiej powagi nabrała
I miała wszelkie uwierzytelnienia.

Stąd się zwracamy do tych wszystkich ludzi
Co sa na diecie i sie wyleczyli
Napiszcie do nas niech Was mądrośc zbudzi
Byście o sobie prawde ujawnili.

Proszę opiszcie dobrą! Złą stronę
Ukażcie przy tym swoje wątpliwości
By przez Doktora były wyjasnione
I nie budziły obaw i Sprzeczności.

Chcemy od Państwa mieć moralne wsparcie
By listy Wasze sił nam dodawały
Bysmy działali wspólnie i otwarcie
A fakty z zycia nas przekonywały!

Listy prosze piszcie zwięzłe, treściwe
Na jednej kartce formatu A cztery
By zawierały opisy prawdziwe
A Wasz stosunek do nas wciąż był szczery.

Każdy swoją kartkę proszę niech podpisze
Swój adres, numer telefonu poda
O diecie przerwie Swą milczącą ciszę
Na to niech będzie Wasza  szczera zgoda.

Za wasze listy z góry Wam dziękuję
I problem, który nam w nich opiszecie
Niechaj Was godność i Prawda cechuje
Wiem, że mnie Państwo Szczerze rozumiecie

Cóz można jeszcze więcej przeciwstawić
Jakież ujawnic Dowody Rzeczowe
By medycynę Polską móc poprawić
A życie nasze mogło stać sie zdrowe.

Postanowiłem to wierszem napisać
Zadałem sobie przy tym nieco trudu
Aby to chciano zrozumieć, przeczytać
A słowa moje trafify do ludu

Ten apel pisze w buncie i ze łzami
Gdyż znieczulica tak wielka panuje
I choć wiemy jak walczyć z chorobami
Merdycyna tego – nie akceptuje!
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #166 : 2007-05-23, 18:50:12 »

Właściwie Halino uczyniłaś, że nie odpisałaś. Nożyce odezwały się same. Po prostu - kolejny dowód.

  Tomek

PO prostu Tomek nie chcę z Tobą już dyskutować.
Naprawdę potrzebujesz pomocy i jak w ten sposób będziesz leczył się przy pomocy Mariszki to nic dobrego z tego nie wyjdzie.
Nie możecie znaleść sobie jakiegoś forum psycho-coś tam?
Widzisz, że tutaj ludzie mają problemy zupełnie innej natury.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #167 : 2007-05-23, 19:03:00 »

 
PO prostu Tomek nie chcę z Tob± już dyskutować.
 
  Rozumiem, ale liczę też na Twoją konsekwencję. Widzę, że poza chamskie, bardzo agresywne reakcje już nie wykroczysz. 

 Tomek
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #168 : 2007-05-23, 19:13:04 »

Właściwie Halino uczyniłaś, że nie odpisałaś. Nożyce odezwały się same. Po prostu - kolejny dowód.
Tomek
PO prostu Tomek nie chcę z Tobą już dyskutować.
Naprawdę potrzebujesz pomocy i jak w ten sposób będziesz leczył się przy pomocy Mariszki to nic dobrego z tego nie wyjdzie.
Nie możecie znaleść sobie jakiegoś forum psycho-coś tam?
Widzisz, że tutaj ludzie mają problemy zupełnie innej natury.

Oj, Halina Ch Very Happy Usmiechnij sie Very Happy Co Ty taka "zaparta" jestes ?!!!
To sa wolne tematy !!!
Mariszka jest OK, mysle ze nawzajem z Tomkiem daja sobie mase "eliksiru" zdrowia.
Dlaczego nie cieszysz sie z ich szczescia ?

Dlaczego sugerujesz zmiane miejsca, Tomkiewiczom ???
Chcesz, zeby to forum zamienilo sie w"ponura jaskinie cierpiacych" ??? Shocked Shocked Shocked

Jesli masz problemy to sie rozplacz, napisz,  zrob cos z  tym !!!!
Mysle, ze ludzie z forum chetnie pomoga.

Czuje,  Chalino Ch, ze jestes "klebkiem nieszczesc".
Chcialbym sie mylic, a jesli nie to chetnie Tobie pomoge.
Na razie trzymam za Ciebie kciuki. Very Happy
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #169 : 2007-05-23, 19:17:46 »

Mariszka jest OK, mysle ze nawzajem z Tomkiem daja sobie mase "eliksiru" zdrowia.

 Tu nie mijasz się Waćpan nawet o tysięczną milimetra z prawdą Smile

Tomek
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #170 : 2007-05-23, 19:21:41 »


Na razie trzymam za Ciebie kciuki. Very Happy

he he he  Very Happy Very Happy Very Happy

Dzięki.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #171 : 2007-05-23, 20:31:10 »

                             Istnieje w człowieku coś tak wyjątkowego jak zmysł estetyczny oraz emocje. I jedno i drugie reprezentuje sztuka.
           Obdarzenie jej drugorzędną rolą usprawiedliwia jedynie priorytet zaspokojenia podstawowych potrzeb niezbędnych do przetrwania.
    Zaś spychanie jej znaczenia w obliczu braku frustracji w zakresie fundamentalnych czynników (głód, pragnienie, finanse, zdrowie) jest dla mnie dość kontrowersyjne, bo oznacza zaniedbanie integralnej części ludzkiej natury, dążącej do piękna i pragnącej ulec ekspozycji w ten czy inny sposób.
            Fromm pięknie pisał o stosunku twórcy do tworzywa.
           Uważam, że dobry fliziarz, który z pasją i polotem kładzie kafelki, jest twórcą tak jak malarz z pasją oddający nastrój poranka lub obrazujący grozę czy szaleństwo. Zwykły fliziiarz albo odbębni rzetelnie swą robotę, wypije wódkę i dostanie zapłatę albo położy płytki , nie wypije wódki, weźmie zapłatę , lecz spartaczy robotę. I jeden i drugi przykład niewiele mają ze sztuką wspólnego, za to fachowiec (artysta) mający emocjonalną więź ze swoim dziełem uprawia sztukę. Nieważne czy użytkową czy piękną.
            Sztuka "wyrywa" człowieka ponad inne gatunki nie w sensie bycia dominantem, ale w kontekście odpowiedzialności za losy Ziemi.

ps: Cytowany wcześniej ksiądz, tak bardzo agresywnie wypowiadający się o sztuce , nie wziął pod uwagę istotnej rzeczy, mianowicie tego, że nigdy tak się nie stanie, aby na kazdego "to padło". A gdybym go zapytał - tego wściekłego , smutnego księdza (tak samo jak on sugerował), czy nie widzi takiego samego zagrożenia , gdyby na wszystkich "padło" kapłaństwo ? Oj, wtedy by było Smile

Tomek
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #172 : 2007-05-23, 21:20:48 »

Kazdy w swoim zyciu powinien starac sie byc homo-faber, bo sztuka to nie tylko homo-eruditus, sztuka jest tez ulozenie kafelek, pomalowanie scian, nie wspomne o przygotpwaniu/podaniu posilku/jedzenia.




Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #173 : 2007-05-23, 21:28:21 »

 Hana, trudno się z tym co piszesz nie zgodzić. I dopóki będę się z tym zgadzał, dopóty będę wiedział, że jestem szczęśliwym człowiekiem.
       Zatracenie zdolności do kontemplacji i smakowania piękna, tożsama jest również z brakiem zdolności kochania i empatii.


Tomek (dedykuję ten post miłości mojego życia - Marishce "Kwiatuszkowi" )  Smile


 
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Optymalizm o sztuce
« Odpowiedz #174 : 2007-05-23, 21:57:59 »

Kazdy w swoim zyciu powinien starac sie byc homo-faber, bo sztuka to nie tylko homo-eruditus, sztuka jest tez ulozenie kafelek, pomalowanie scian, nie wspomne o przygotpwaniu/podaniu posilku/jedzenia.

MEDYCYNA to rowniez sztuka.
Jakie pole do popisu !!!!! Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.