forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2018-06-22, 01:20:29

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
523973 wiadomoÂci w 3962 w▒tkach; wys│ane przez 63 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: Panama6
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  choroby serca
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: choroby serca  (Przeczytany 14461 razy)
stanislaw69
GoŠ

Email
choroby serca
« : 2007-05-21, 10:53:39 »

Mam pytanie do wszystkich optymalnych czy na diecie niekt├│re choroby serca cofaj─ů si─Ö ?W trakcie bada┼ä USG serca wykryto u mojej c├│rki lat 10 niedomykalno┼Ť─ç zastawki dwudzielnej oraz ubytek przegrody mi─Ödzykomorowej IVS o ┼Ťred 2mm z przeciekiem L-P bez typowego szmeru.Czy stosuj─ůc diet─Ö zlikwiduje si─Ö ubytek mi─Ödzykomorowy i niedomykalno┼Ť─ç zastawki?Szmery serca wykryto w trakcie bilansu dziecka wcze┼Ťniej nie mia┼éa ┼╝adnych szmer├│w.
mateoosh12
GoŠ

Email
Odp: choroby serca
« Odpowiedz #1 : 2007-05-21, 20:58:37 »

na pewno ust─Öpuj─ů/cofaj─ů si─Ö/zmniejszaj─ů szkody np. przy mia┼╝d┼╝ycy, albo po zawale. Ale co do tego przypadku, naprawd─Ö nie wiem. To co moge Panu powiedzie─ç, to, ┼╝e na pewno nast─ůpi og├│lne wzmocnienie organizmu, w tym uk┼éadu krwiono┼Ťnego, oddechowego. Ale my┼Ťl─Ö, ┼╝e warto by┼éoby zacz─ů─ç ┼╝ywienie w jakim┼Ť o┼Ťrodku Arkadia, gdy┼╝ by┼éoby to wtedy pod opiek─ů lekarza. Prosze jeszcze popyta─ç, na pewno nie pozostanie Pan bez odpowiedzi. Pozdrawiam.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2007-06-14, 15:22:05 »

W miesi─Öczniku dla klient├│w aptek "Moda na zdrowie" pisze;

" Kto by pomy┼Ťla┼é,┼╝e t┼éuszcz mo┼╝e by─ç zdrowy dla serca?

Nie wszystkie t┼éuszcze s─ů niezdrowe.W rzeczywistosci Tw├│j organizm potrzebuje odpowiednich t┼éuszcz├│w,
aby funkcjonować prawidłowo*.Dlatego Flora jest bogata w niezbędne kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6,
kt├│re pomagaj─ů chroni─ç Twoje serce.

*jako cz─Ö┼Ť─ç zdrowej diety "

--------------------------------------

To reklama jakiej┼Ť─ç margaryny (?) -nigdy nie pr├│bowa┼éam ........
Nie mniej jednak ,jestem pod wra┼╝eniem osi─ůgni─Öcia naukowego   Cool  Mr. Green ...kto by pomy┼Ťla┼é ,┼╝e t┼éuszcz mo┼╝e by─ç zdrowy...... Shocked
Rajano
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2007-06-25, 18:50:54 »

Mam pytanie do wszystkich optymalnych czy na diecie niekt├│re choroby serca cofaj─ů si─Ö ?W trakcie bada┼ä USG serca wykryto u mojej c├│rki lat 10 niedomykalno┼Ť─ç zastawki dwudzielnej oraz ubytek przegrody mi─Ödzykomorowej IVS o ┼Ťred 2mm z przeciekiem L-P bez typowego szmeru.Czy stosuj─ůc diet─Ö zlikwiduje si─Ö ubytek mi─Ödzykomorowy i niedomykalno┼Ť─ç zastawki?Szmery serca wykryto w trakcie bilansu dziecka wcze┼Ťniej nie mia┼éa ┼╝adnych szmer├│w.

Witam

Znalaz┼éem ciekaw─ů wypowied┼║ Dr. Kwa┼Ťniewskiego:

Mia┼éa Pani wad─Ö serca i szmery w sercu od 35 lat. Obecnie nie ma Pani ┼╝adnych dolegliwo┼Ťci ze strony serca, a jak stwierdzi┼é lekarz, tony serca s─ů czyste. Czy to oznacza, ┼╝e stara wada zastawkowa cofn─Ö┼éa si─Ö? W pewnym sensie mog┼éo si─Ö to sta─ç. Przy ┼╝ywieniu optymalnym serce pracuje na najlepszych ┼║r├│d┼éach energii, nie musi spala─ç du┼╝o wolnych kwas├│w t┼éuszczowych, a na pewno nie spala glukozy w tak zwanym szlaku heksozowym i nie przetwarza jej w tak zwanym szlaku pentozowym, czy w inny spos├│b. Enzymy potrzebne do przemiany, czy spalania glukozy, s─ů du┼╝ymi cz─ůstkami bia┼ékowymi i zajmuj─ů du┼╝─ů oboj─Ötno┼Ť─ç. Obecno┼Ť─ç tych enzym├│w w ka┼╝de3j kom├│rce mi─Ö┼Ťnia sercowego \, powoduje jego przerost, kt├│ry jest najwi─Ökszy, gdy serce spala glukoz─Ö w cyklu heksozowym. Rozwija si─Ö choroba zwana miokardiopati─ů przerostow─ů w┼é├│kna mi─Ö┼Ťniowe "grubiej─ů" do 8 razy, serce staje si─Ö olbrzymie, komory serca robi─ů si─Ö bardzo ma┼ée i chory umiera. Przerost serca jest mniejszy, gdy serce przetwarza glukoz─Ö w szlaku pentozowym, jak si─Ö to dzieje w tak zwanej niewydolno┼Ťci kr─ů┼╝enia. Po przej┼Ťciu na ┼╝ywienie optymalne i przestawieniu si─Ö serca na inne, znaczne lepsze rodzaje energii, zb─Ödne enzymy potrzebne uprzednio do spalania, czy przetwarzania glukozy, zostaj─ů usuwane i spalane, a w┼é├│kna mi─Ö┼Ťniowe robi─ů si─Ö cieniutkie i o wiele bardziej silne. Serce zmniejszy si─Ö w ca┼éo┼Ťci. Przy wadzie serca polegaj─ůcej na rozci─ůgni─Öciu otworu mi─Ödzy przedsionkami i komorami, czy pier┼Ťcieni zastawkowych mi─Ödzy komorami a aort─ů, czy t─Ötnicami p┼éucnymi, ┼╝ywienie optymalne, przez znaczne zmniejszenie ca┼éego serca, mo┼╝e spowodowa─ç zmniejszenie otwor├│w zastawkowych i zmniejszenie lub ust─ůpienie wady serca. Serce u cz┼éowieka, po przej┼Ťciu na ┼╝ywienie optymalne, szybko i znacznie si─Ö zmniejsza. Od dawna o tym wiem. Jako lekarz, kieruj─Ö si─Ö naczeln─ů zasad─ů: przede wszystkim nie szkodzi─ç. Dlatego nigdy nie zdecydowa┼éem si─Ö na niepotrzebne badanie rentgenowskie sylwetki serca, aby chory nie dostawa┼é dodatkowej porcji promieniowania. Kilkakrotnie chorzy pisali i dzwonili do mnie, ┼╝e zdj─Öcia sylwetki serca wykonane po 3,6,7, 11 miesi─ůcach ┼╝ywienia optymalnego pokazywa┼éy tak znaczne zmniejszenie sylwetki serca, ┼╝e ┼╝aden lekarz nie uwierzy┼é, ┼╝e poprzednie zdj─Öcia nale┼╝y do tych samych pacjent├│w.

źródło: http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1322.msg18845#msg18845

Pozdrawiam
Daniel
Jr. Member
**
P│eŠ: Mŕ┐czyzna
wiadomoÂci: 921

Daniel Bojarski

« Odpowiedz #4 : 2017-06-25, 17:54:01 »

https://dailyoccupation.com/2017/06/12/world-renowned-heart-surgeon-speaks-really-causes-heart-disease/

Teoria cholesterolu doprowadzi┼éa do ustalenia zalece┼ä bez t┼éuszczu, o niskiej zawarto┼Ťci t┼éuszczu, kt├│re z kolei stworzy┼éy same pokarmy teraz powoduj─ůc epidemi─Ö zapalenia. medycyna Mainstream pope┼éni┼éa straszny b┼é─ůd, kiedy doradza┼éa ludziom unika─ç t┼éuszcz├│w nasyconych na rzecz produkt├│w bogatych w t┼éuszcze omega-6. Teraz mamy epidemi─Ö zapalenia t─Ötnic prowadz─ůcych do chor├│b serca i innych cichych zab├│jc├│w.
renia
Hero Member
P│eŠ: Kobieta
wiadomoÂci: 48225

Re: choroby serca
« Odpowiedz #5 : 2017-06-25, 18:08:10 »

Teorie spiskowe? Shocked Cool

Zofia
Jr. Member
**
wiadomoÂci: 1222

« Odpowiedz #6 : 2017-06-30, 13:33:21 »

Mam sprawdzone, ┼╝e na  ┼╝ywieniu optymalnym arytmia serca cofa si─Ö.
Jarek
Full Member
wiadomoÂci: 10947

« Odpowiedz #7 : 2017-06-30, 13:40:25 »

Nie wierz─Ö Cool Wink
renia
Hero Member

Re: Odp: choroby serca
« Odpowiedz #8 : 2017-06-30, 13:52:53 »

Mam sprawdzone, że na  żywieniu optymalnym arytmia serca cofa się.

Ja te┼╝... Very Happy

Zofia
Jr. Member
**

« Odpowiedz #9 : 2017-06-30, 14:07:59 »

Jak mam Wam Kochani udowodni─ç?
renia
Hero Member

Re: choroby serca
« Odpowiedz #10 : 2017-06-30, 14:12:07 »

Mnie nie musisz... Laughing

Jarek
Full Member

« Odpowiedz #11 : 2017-06-30, 14:45:44 »

Jak mam Wam Kochani udowodni─ç?

Ja bym ch─Ötnie na pocz─ůtek puls zmierzy┼é Laughing
Ale to nie wszystko, bo ja tak szybko w takie cuda nie uwierz─Ö Laughing
Zofia
Jr. Member
**

« Odpowiedz #12 : 2017-06-30, 14:49:49 »

W cuda, to i ja nie wierz─Ö.
Jarek
Full Member

« Odpowiedz #13 : 2017-06-30, 14:55:03 »

No ja te┼╝ wol─Ö doznawa─ç Laughing
Zofia
Jr. Member
**

« Odpowiedz #14 : 2017-06-30, 15:13:04 »

Doznawanie jakichkolwiek cud├│w, te┼╝ mnie nie rajcuje.
Jarek
Full Member

« Odpowiedz #15 : 2017-06-30, 15:25:06 »

Wiedzia┼éem ┼╝e z t─ů arytmi─ů to nieprawda Laughing
Zofia
Jr. Member
**

« Odpowiedz #16 : 2017-06-30, 15:48:02 »

Tak na powa┼╝nie, to ju┼╝ my┼Ťla┼éam nad tym, czy kardiolog wystawi┼éby mi takie za┼Ťwiadczenie by Ci przedstawi─ç.
Jarek
Full Member

« Odpowiedz #17 : 2017-06-30, 16:12:43 »

S┼éowo kardiolog wywo┼éuje w mnie l─Ök, i boj─Ö si─Ö ┼╝e zachoruje  Laughing
Blackend
Hero Member
wiadomoÂci: 37044

« Odpowiedz #18 : 2017-06-30, 16:27:14 »

Jak kardiolog, to b─Ödzie przestrzega┼é przed Diet─ů Optymaln─ů, a nawet zaka┼╝e.  Cool
I b─Ödzie mia┼é racje, bo chleb ze smalcem w du┼╝ych ilo┼Ťciach zdrowiu nie s┼éu┼╝y.  Cool Wink
Zofia
Jr. Member
**

« Odpowiedz #19 : 2017-06-30, 18:53:11 »

Nie, nie, nie, lekarze nie ostrzegaj─ů ju┼╝ przed ┼╝ywieniem optymalnym, najwy┼╝ej udaj─ů, ze nie wiedz─ů o co chodzi i pomijaja milczeniem.
Strony: [1] 2 3 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.295 sekund z 19 zapytaniami.