forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 15:57:16

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  choroby serca
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: choroby serca  (Przeczytany 36140 razy)
stanislaw69
Go


Email
choroby serca
« : 2007-05-21, 10:53:39 »

Mam pytanie do wszystkich optymalnych czy na diecie niektóre choroby serca cofają się ?W trakcie badań USG serca wykryto u mojej córki lat 10 niedomykalność zastawki dwudzielnej oraz ubytek przegrody międzykomorowej IVS o śred 2mm z przeciekiem L-P bez typowego szmeru.Czy stosując dietę zlikwiduje się ubytek międzykomorowy i niedomykalność zastawki?Szmery serca wykryto w trakcie bilansu dziecka wcześniej nie miała żadnych szmerów.
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: choroby serca
« Odpowiedz #1 : 2007-05-21, 20:58:37 »

na pewno ustępują/cofają się/zmniejszają szkody np. przy miażdżycy, albo po zawale. Ale co do tego przypadku, naprawdę nie wiem. To co moge Panu powiedzieć, to, że na pewno nastąpi ogólne wzmocnienie organizmu, w tym układu krwionośnego, oddechowego. Ale myślę, że warto byłoby zacząć żywienie w jakimś ośrodku Arkadia, gdyż byłoby to wtedy pod opieką lekarza. Prosze jeszcze popytać, na pewno nie pozostanie Pan bez odpowiedzi. Pozdrawiam.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: choroby serca
« Odpowiedz #2 : 2007-06-14, 15:22:05 »

W miesięczniku dla klientów aptek "Moda na zdrowie" pisze;

" Kto by pomyślał,że tłuszcz może być zdrowy dla serca?


Nie wszystkie tłuszcze są niezdrowe.W rzeczywistosci Twój organizm potrzebuje odpowiednich tłuszczów,
aby funkcjonować prawidłowo*.Dlatego Flora jest bogata w niezbędne kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6,
które pomagają chronić Twoje serce.

*jako część zdrowej diety "

--------------------------------------

To reklama jakiejść margaryny (?) -nigdy nie próbowałam ........
Nie mniej jednak ,jestem pod wrażeniem osiągnięcia naukowego   Cool  Mr. Green ...kto by pomyślał ,że tłuszcz może być zdrowy...... Shocked
Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: choroby serca
« Odpowiedz #3 : 2007-06-25, 18:50:54 »

Mam pytanie do wszystkich optymalnych czy na diecie niektóre choroby serca cofają się ?W trakcie badań USG serca wykryto u mojej córki lat 10 niedomykalność zastawki dwudzielnej oraz ubytek przegrody międzykomorowej IVS o śred 2mm z przeciekiem L-P bez typowego szmeru.Czy stosując dietę zlikwiduje się ubytek międzykomorowy i niedomykalność zastawki?Szmery serca wykryto w trakcie bilansu dziecka wcześniej nie miała żadnych szmerów.

Witam

Znalazłem ciekawą wypowiedź Dr. Kwaśniewskiego:

Miała Pani wadę serca i szmery w sercu od 35 lat. Obecnie nie ma Pani żadnych dolegliwości ze strony serca, a jak stwierdził lekarz, tony serca są czyste. Czy to oznacza, że stara wada zastawkowa cofnęła się? W pewnym sensie mogło się to stać. Przy żywieniu optymalnym serce pracuje na najlepszych źródłach energii, nie musi spalać dużo wolnych kwasów tłuszczowych, a na pewno nie spala glukozy w tak zwanym szlaku heksozowym i nie przetwarza jej w tak zwanym szlaku pentozowym, czy w inny sposób. Enzymy potrzebne do przemiany, czy spalania glukozy, są dużymi cząstkami białkowymi i zajmują dużą obojętność. Obecność tych enzymów w każde3j komórce mięśnia sercowego \, powoduje jego przerost, który jest największy, gdy serce spala glukozę w cyklu heksozowym. Rozwija się choroba zwana miokardiopatią przerostową włókna mięśniowe "grubieją" do 8 razy, serce staje się olbrzymie, komory serca robią się bardzo małe i chory umiera. Przerost serca jest mniejszy, gdy serce przetwarza glukozę w szlaku pentozowym, jak się to dzieje w tak zwanej niewydolności krążenia. Po przejściu na żywienie optymalne i przestawieniu się serca na inne, znaczne lepsze rodzaje energii, zbędne enzymy potrzebne uprzednio do spalania, czy przetwarzania glukozy, zostają usuwane i spalane, a włókna mięśniowe robią się cieniutkie i o wiele bardziej silne. Serce zmniejszy się w całości. Przy wadzie serca polegającej na rozciągnięciu otworu między przedsionkami i komorami, czy pierścieni zastawkowych między komorami a aortą, czy tętnicami płucnymi, żywienie optymalne, przez znaczne zmniejszenie całego serca, może spowodować zmniejszenie otworów zastawkowych i zmniejszenie lub ustąpienie wady serca. Serce u człowieka, po przejściu na żywienie optymalne, szybko i znacznie się zmniejsza. Od dawna o tym wiem. Jako lekarz, kieruję się naczelną zasadą: przede wszystkim nie szkodzić. Dlatego nigdy nie zdecydowałem się na niepotrzebne badanie rentgenowskie sylwetki serca, aby chory nie dostawał dodatkowej porcji promieniowania. Kilkakrotnie chorzy pisali i dzwonili do mnie, że zdjęcia sylwetki serca wykonane po 3,6,7, 11 miesiącach żywienia optymalnego pokazywały tak znaczne zmniejszenie sylwetki serca, że żaden lekarz nie uwierzył, że poprzednie zdjęcia należy do tych samych pacjentów.

źródło: http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1322.msg18845#msg18845

Pozdrawiam
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: choroby serca
« Odpowiedz #4 : 2017-06-25, 17:54:01 »

https://dailyoccupation.com/2017/06/12/world-renowned-heart-surgeon-speaks-really-causes-heart-disease/

Cytuj
Teoria cholesterolu doprowadziła do ustalenia zaleceń bez tłuszczu, o niskiej zawartości tłuszczu, które z kolei stworzyły same pokarmy teraz powodując epidemię zapalenia. medycyna Mainstream popełniła straszny błąd, kiedy doradzała ludziom unikać tłuszczów nasyconych na rzecz produktów bogatych w tłuszcze omega-6. Teraz mamy epidemię zapalenia tętnic prowadzących do chorób serca i innych cichych zabójców.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Re: choroby serca
« Odpowiedz #5 : 2017-06-25, 18:08:10 »

Teorie spiskowe? Shocked Cool
Zapisane

Zofia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2291


Odp: choroby serca
« Odpowiedz #6 : 2017-06-30, 13:33:21 »

Mam sprawdzone, że na  żywieniu optymalnym arytmia serca cofa się.
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30312


Odp: choroby serca
« Odpowiedz #7 : 2017-06-30, 13:40:25 »

Nie wierzę Cool Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Re: Odp: choroby serca
« Odpowiedz #8 : 2017-06-30, 13:52:53 »

Mam sprawdzone, że na  żywieniu optymalnym arytmia serca cofa się.

Ja też... Very Happy
Zapisane

Zofia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2291


Odp: choroby serca
« Odpowiedz #9 : 2017-06-30, 14:07:59 »

Jak mam Wam Kochani udowodnić?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Re: choroby serca
« Odpowiedz #10 : 2017-06-30, 14:12:07 »

Mnie nie musisz... Laughing
Zapisane

Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30312


Odp: choroby serca
« Odpowiedz #11 : 2017-06-30, 14:45:44 »

Jak mam Wam Kochani udowodnić?

Ja bym chętnie na początek puls zmierzył Laughing
Ale to nie wszystko, bo ja tak szybko w takie cuda nie uwierzę Laughing
Zapisane
Zofia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2291


Odp: choroby serca
« Odpowiedz #12 : 2017-06-30, 14:49:49 »

W cuda, to i ja nie wierzę.
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30312


Odp: choroby serca
« Odpowiedz #13 : 2017-06-30, 14:55:03 »

No ja też wolę doznawać Laughing
Zapisane
Zofia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2291


Odp: choroby serca
« Odpowiedz #14 : 2017-06-30, 15:13:04 »

Doznawanie jakichkolwiek cudów, też mnie nie rajcuje.
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30312


Odp: choroby serca
« Odpowiedz #15 : 2017-06-30, 15:25:06 »

Wiedziałem że z tą arytmią to nieprawda Laughing
Zapisane
Zofia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2291


Odp: choroby serca
« Odpowiedz #16 : 2017-06-30, 15:48:02 »

Tak na poważnie, to już myślałam nad tym, czy kardiolog wystawiłby mi takie zaświadczenie by Ci przedstawić.
Zapisane
Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30312


Odp: choroby serca
« Odpowiedz #17 : 2017-06-30, 16:12:43 »

Słowo kardiolog wywołuje w mnie lęk, i boję się że zachoruje  Laughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: choroby serca
« Odpowiedz #18 : 2017-06-30, 16:27:14 »

Jak kardiolog, to będzie przestrzegał przed Dietą Optymalną, a nawet zakaże.  Cool
I będzie miał racje, bo chleb ze smalcem w dużych ilościach zdrowiu nie służy.  Cool Wink
Zapisane
Zofia
Jr. Member
**
wiadomoci: 2291


Odp: choroby serca
« Odpowiedz #19 : 2017-06-30, 18:53:11 »

Nie, nie, nie, lekarze nie ostrzegają już przed żywieniem optymalnym, najwyżej udają, ze nie wiedzą o co chodzi i pomijaja milczeniem.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 20 zapytaniami.