forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 06:35:46

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
659789 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Proszę o radę
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 14 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Proszę o radę  (Przeczytany 151303 razy)
innersmile
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #100 : 2007-05-30, 20:08:36 »

Do: Marishka,
Dziękuję za ten artykuł. Bardzo trafny. W pełni się z tym zgadzam, choć to przykra prawda, że tak mogą nami sterować emocje. Lata zajęło mi dochodzenie do pewnych wniosków, które w części się z tym pokrywają. Teraz w moim życiu bardzo wiele się zmieniło, dlatego uważam, że to najlepszy czas na początek pozytywnych zmian. Tym razem na spokojnie.
Marta
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #101 : 2007-05-30, 21:05:37 »

Bruford, przyznam, że nie zbierałam "dowodów" (ksero tego i owego). Wyleczony, szczęśliwy, instrukcja w rękę  i ...nastepny proszę. Teraz inaczej będę do tego podchodzić. Mam ciekawą chorobę w leczeniu ( Shocked) - przewlekłe zapalenie nerek, mnóstwo wypisów szpitalnych, mnóstwo dowodów choroby, 13 lat, dializowana od ponad roku, kreatynina 8-12mg%. "Znęcam" się nad nią już 6 tyg., kreatynina teraz 2x 5mg%, chyba będzie efekkt w postaci kreatyniny w normie.

Teraz weszłaś na grząski teren. Very Happy.Uważaj.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #102 : 2007-05-30, 21:57:08 »


To dla tego kto nie potrafi przełknąć smalcu ... na czczo  Shocked
Bruford, przyznam, że nie zbierałam "dowodów" (ksero tego i owego). Wyleczony, szczęśliwy, instrukcja w rękę  i ...nastepny proszę.

To teraz żałuję trochę,że nie spotkaliśmy Pani wcześniej gdyby naczyniak zniknął tylko po Pani diecie to by była dopiero rewelacja a tak to ostrzykiwania i  lekarze mogą powiedzieć,że do 7 roku życia może zniknąć reszta naczyniaka  sama i tak się dzieje a dlaczego to już się nie wgłebiają w odpowiedź. 
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #103 : 2007-05-31, 09:21:40 »

Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #104 : 2007-05-31, 09:48:56 »


Jeśli ogłosisz wyleczenie jedzeniem pacjentki zdializowanej z powodu PKZN , będziemy mocno rozmawiać o dowodach Very Happy. Zakładam ,że rozumiesz dlaczego u pacjenta przewlekle dializowanego stwierdzenie kreatyniny 5 mg/dl nie znaczy o żadnym wyleczeniu?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #105 : 2007-05-31, 09:58:43 »

Rozumiem, że rozumiesz, że jak pacjent ma większość parametrów w normie to jest duża szansa, że w organizmie więcej jest. narządów ok.
Czy to standard, ze nie robi się ASO, biopsji, TK nerek u pacjentów chorych na tę chorobę i zakwalifikowanych do przeszczepu (jak ta dziewczynka) ?
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #106 : 2007-05-31, 10:10:33 »

1.Rozumiem, że rozumiesz, że jak pacjent ma większość parametrów w normie to jest duża szansa, że w organizmie więcej jest. narządów ok.

2Czy to standard, ze nie robi się ASO, biopsji, TK nerek u pacjentów chorych na tę chorobę i zakwalifikowanych do przeszczepu (jak ta dziewczynka) ?

ad1 Rozwiń swoją myśl bo nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi Very Happy

ad2 w niektórych , dość typowych sytuacjach może to być standardem.Jaką chorobę? W jakim stadium?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #107 : 2007-05-31, 10:30:55 »

Ad 1. Dla pacjenta ważne jest po jakim błędzie ma wzrost ciśnienia, po jakim błędzie ma obrzeki (po jakich pokarmach, z jakiej przyczyny w zakresie diety). Istotne dla niego jest ochronić go przed infekcjami. Oczywiście dietą. Oczywiście interesuje mnie powtarzalna kreatynina 1mg% (i inne parametry w normie)  i brak w/w i siusianie w zakresie identycznym/porównywalnym do normy. Moczniki, fosfory, magnezy, potasy, wapnie, RR utrzymujemy - dietą - w normie. Czekam aż "zniszczenia" w kłębuszkach "się naprawią". Dla mnie gojenie się zniszczeń kłębuszkowych to jak "gojenie się rany" w miejscu ...niedostępnym ...obserwacji wzrokowej. I nie mów, że choroby z autoimmunoagresji są niewyleczalne - bo to nieprawda  Very Happy.
2. Określanją to PZN, nie określają stadium (chyba, że kwalifikacja "do przeszczepu" to określa). Stadium "zniszczeń" - rozumiem? DZM zależna jest od diety. O co się dopytać w zakresie "dowodów" na stadium zniszczeń?
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #108 : 2007-05-31, 11:17:10 »

Ad 1. Dla pacjenta ważne jest po jakim błędzie ma wzrost ciśnienia, po jakim błędzie ma obrzeki (po jakich pokarmach, z jakiej przyczyny w zakresie diety). Istotne dla niego jest ochronić go przed infekcjami. Oczywiście dietą. Oczywiście interesuje mnie powtarzalna kreatynina 1mg% (i inne parametry w normie)  i brak w/w i siusianie w zakresie identycznym/porównywalnym do normy. Moczniki, fosfory, magnezy, potasy, wapnie, RR utrzymujemy - dietą - w normie. Czekam aż "zniszczenia" w kłębuszkach "się naprawią". Dla mnie gojenie się zniszczeń kłębuszkowych to jak "gojenie się rany" w miejscu ...niedostępnym ...obserwacji wzrokowej. I nie mów, że choroby z autoimmunoagresji są niewyleczalne - bo to nieprawda  Very Happy.
2. Określanją to PZN, nie określają stadium (chyba, że kwalifikacja "do przeszczepu" to określa). Stadium "zniszczeń" - rozumiem? DZM zależna jest od diety. O co się dopytać w zakresie "dowodów" na stadium zniszczeń?


1.Skąd wiesz , że "zniszczenia się naprawią " , niektóre są nieodwracalne
2.Nie każda choroba nerek jest chorobą z autoagresji
3.Na pewnym etapie zniszczenia nerek dieta ( jakakolwiek) nie ma już znaczenia dla nerek , raczej gospodarka wodna
4.Jest wiele rodzajów PKZN.Byla biopsja? Jest to dziecko leczone na nerki czy już tylko dializowane?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #109 : 2007-05-31, 12:15:58 »


  3.Na pewnym etapie zniszczenia nerek dieta ( jakakolwiek) nie ma już znaczenia dla nerek , raczej gospodarka wodna


A czy na prawidłową gospodarkę wodną nie ma wpływu odżywianie? Pytam z ciekawości,choć nie liczę na odpowiedź  Twisted Evil Mr. Green
Chyba ,że się Toan zlituje nad moim pytaniem  Idea Mr. Green
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #110 : 2007-05-31, 12:24:11 »

1. Jeżeli przyjmę założenie że się nie naprawią to ... nie sprzyja szukaniu rozwiązania.
2. Wiem.
3. Sugerujesz że dieta nie ma znaczenia. Sugerujesz rozwiązanie. Sugeruję coś innego, wychodzę z innego zalożenia. Gospodarka wodna ma znaczenie na każdym etapie. Na tym "bardzo zaawansowanym" ma szczególne znaczenie. Wiem.
4. Przecież Ci napisalam, że nie było  Shocked . Tylko dializowane. Na nerki nigdy nie było leczone.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #111 : 2007-05-31, 12:45:28 »

.
4. Przecież Ci napisalam, że nie było  Shocked . Tylko dializowane. Na nerki nigdy nie było leczone.


No to na podstawie oceny morfologii nerek w USG , ew przepływów w Dd wewnątrznerkowych i innych danych ( np kompletny brak diurezy własnej lub ślad resztkowej) możesz wyciągnąć proste wnioski dot.stanu nefronów i odpow.sobie na pytanie dlaczego nie robili biopsji.Zapewne wiesz ,że zeszkliwiałego nefronu nie odbuduje już nic i żadna dieta nic tu nie zmieni.Jeśli tak jest to kreatynina 1 mg/dl będzie dopiero po TX nerki
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #112 : 2007-05-31, 13:05:49 »

"Sikanie" u niej jest konsekwencją diety. Da się tym sterować . U niej.
DZM - prawidłowa = znormalizowana (=adekwatna do poboru płunów) oznacza dla mnie że jeszcze są czynne jakieś pracujące nefrony.
Przy wadze 30kg DZM wynosi od 20-150ml. Przy poborze płynów 500ml (zalecane do 600ml).
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #113 : 2007-05-31, 13:11:00 »

1."Sikanie" u niej jest konsekwencją diety. Da się tym sterować . U niej.

2.DZM - prawidłowa = znormalizowana (=adekwatna do poboru płunów) oznacza dla mnie że jeszcze są czynne jakieś pracujące nefrony.

3 Przy wadze 30kg DZM wynosi od 20-150ml. Przy poborze płynów 500ml (zalecane do 600ml).


1.Nie rozumiem , w jaki sposób "sikanie" jest konsekwencją diety.
2.Jak diureza jest OK to nikt nie jest dializowany
3.Wyjaśnij bo stosujesz skróty.Mam rozumieć , że oddaje  20-150 ml mocz na dobę ważąc 30 kg? 13-latka? Uściślij te dane.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #114 : 2007-05-31, 13:14:32 »

......Zapewne wiesz ,że zeszkliwiałego nefronu nie odbuduje już nic i żadna dieta nic tu nie zmieni.
.....

Teoretycznie DO jest niezwykle skuteczna i kto wie czy nie odbuduje,
nie takie juz choroby wyleczyla. Shocked

Praktycznie, pozostale "resztki" nefronow moglyby pod wplywem mozgu(optymalizowanego dieta) ,
odnoszac sie przychylnie dla DO,  "nadrobic" zaleglosci spowodowane przez te "utrupione".  Shocked Shocked Shocked
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #115 : 2007-05-31, 13:20:20 »

[Praktycznie, pozostale "resztki" nefronow moglyby pod wplywem mozgu(optymalizowanego dieta) ,
odnoszac sie przychylnie dla DO,  "nadrobic" zaleglosci spowodowane przez te "utrupione".  Shocked Shocked Shocked

A następnie, pod wpływem DO , odrosną ucięte przez pociąg nogi.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #116 : 2007-05-31, 13:23:05 »

[Praktycznie, pozostale "resztki" nefronow moglyby pod wplywem mozgu(optymalizowanego dieta) ,
odnoszac sie przychylnie dla DO,  "nadrobic" zaleglosci spowodowane przez te "utrupione".  Shocked Shocked Shocked

A następnie, pod wpływem DO , odrosną ucięte przez pociąg nogi.


 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #117 : 2007-05-31, 13:24:50 »

1.??? Nie rozumiem, że nie rozumiesz  Very Happy . Poniżej.
2. Zgadza się.
3.13 latka. Dopuszczalne płyny do 600ml/dobę. Ma teraz zapotrzebowanie na góra 500ml. Oddaje moczu tyle ile napisałam, przy wadze takiej jak napisałam. Na razie nie potrafię zwiekszyć W po których wiecej sika (i wiecej pije) bo chcę utrzymać RR w normie.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #118 : 2007-05-31, 13:30:40 »

3.13 latka. Dopuszczalne płyny do 600ml/dobę. Ma teraz zapotrzebowanie na góra 500ml. Oddaje moczu tyle ile napisałam, przy wadze takiej jak napisałam. Na razie nie potrafię zwiekszyć W po których wiecej sika (i wiecej pije) bo chcę utrzymać RR w normie.

No i zaraz dojdziemy do odpowiedzi.A co ma z nerkami w USG?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #119 : 2007-05-31, 13:41:10 »

Marzec. 2007: Nerki o zatartych obrysach, mniejsze. Prawa w wymiarze pion. 6 cm, lewa 4cm.
U mnie w "opiece" oczywiście tylko w zakresie diety  Very Happy od 15.04.2007.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 14 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.