forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 23:54:49

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Proszę o radę
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Proszę o radę  (Przeczytany 151453 razy)
fewa
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #180 : 2007-06-02, 20:23:31 »

grizzly nie strasz ludzi  Confused
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #181 : 2007-06-02, 20:45:20 »

grizzly nie strasz ludzi  Confused

fewa, pozornie sprawa jest trywialna,
ale tylko pozornie.

Osobiscie jestem zwolennikiem "optymalizacji"
To dotyczy kazdej dziedziny, zycia.

Po prostu  w hierarchii potrzeb, zdrowie i zycie,
powinno byc "podstawa".

Jesli mozna zaplacic za "pomocna dlon" to jaki problem Shocked Shocked Shocked

Sama doskonale wiesz co sie dzieje przy "samodzielnych eksperymentach"  Very Happy

Czy przy swojej plazmie za 15.000 pln rowniez bedziesz "grzebac sama". Question Question Question
Czy zdrowie i zycie to nie jest, wyjatkowo skomplikowana "materia". Shocked Shocked Shocked Question

Samodzielne grzebanie przy zdrowiu,
musi sie skonczyc w sposob "nieoptymalny" czyli wczesniejszy grabarz.

Po co sa w koncu "lekarze optymalni", czy ONI sa statystami?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #182 : 2007-06-02, 22:06:31 »

Aaaa, samodzielnie wszyscy grzebiemy przy zdrowiu  Cool .
Duża nadwaga Tadziu. Za dużo tłuszczu na dobę. Warto schudnąć. Powinno Ci 1-2g/kg/dobe wystarczyć.65-130g T/dobę.
Jest duża szansa, że przy poradzie " jedz ostatni posiłek 16.00-16.30" cukier poranny będzie poniżej 100mg%.
Jak nie - to sie zgłoś.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #183 : 2007-06-03, 10:30:17 »


Bruford,bo zna medycyne i jego prawda dla niego jest najwazniejsza,ale nie koniecznie dla nas, Confused


Możesz rozwinąć sens tego zdania??
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #184 : 2007-06-03, 10:32:55 »

Tu chodzi o abstrakcyjną rzecz. By sikała tyle ile wypije i miała wszystkie parametry krwi i moczu w normie. RR w normie i orzęków nie ma.

Niestety abstrakcyjną. Unormowanie RR i usunięcie obrzęków to normalny efekt hemodializy.Po to się je robi między innymi.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #185 : 2007-06-03, 10:36:41 »

.
Duża nadwaga Tadziu. Za dużo tłuszczu na dobę.


Nic podobnego! Tyje się tylko z zachowania złych proporcji.Gdy sie dorzuci do tłuszczu zbyt dużo węglowodanów ,to murowane ,że sie przytyje  Smile
Gdy jesz dużo tłuszczu i jednocześnie zachowasz prawidłowe proporcje pozostałych składników-NIE PRZYTYJESZ  Idea
Sprawdzone na sobie  Idea  Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #186 : 2007-06-03, 11:50:21 »

 
Cytuj
bezplatna porady na forum, ksiazka, jednym slowem "samodzielne eksperymenty"
     masz duza szanse "przyspieszyc" droge do grobu.

Twoj wybor, twoje zdrowie i zycie.   

Jaka opcje wybierasz ?   
 


Gryzzli,to sie nie zrozumialo intencji J.K. Confused
dieta tlusta ma nas duczyc jadania weglowodanow,a nauczyc wsluchiwania sie we wlasny organizm,  w zachcianki i awersje,
jak juz przejdziesz na diete tlusta(to wcale nie taka tlusta dieta)i pozbedziesz sie chcicy na weglowodany w postaci cukrow prostych,
to wtedy w wyborze pokarmow mozesz kierowac sie instynktem,i nigdy cie nie zawiedzie,
lecz u niektorych to b.dluuuuuuuuuuuuugi i proces nauki Shocked
 
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #187 : 2007-06-03, 14:24:43 »

Tu chodzi o abstrakcyjną rzecz. By sikała tyle ile wypije i miała wszystkie parametry krwi i moczu w normie. RR w normie i orzęków nie ma.

Niestety abstrakcyjną. Unormowanie RR i usunięcie obrzęków to normalny efekt hemodializy.Po to się je robi między innymi.

Bruford, efekt dializy sobie a obrzęki po zbożach sobie. Inaczej dializy wykonywałoby sie po to by ...zmniejszyć ilość przeciwciał krążących.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #188 : 2007-06-03, 14:29:36 »

[
Bruford, efekt dializy sobie a obrzęki po zbożach sobie. Inaczej dializy wykonywałoby sie po to by ...zmniejszyć ilość przeciwciał krążących.


1.Jakie obrzęki po zbożach?
2.Robi się ..to się nazywa plasmafereza.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #189 : 2007-06-03, 14:38:47 »

Jeżeli zastosuje się rotację produktów zbożowych i jada sie je co 5 dni (u dzieci) otrzymuje się - efekty tego działania. Tutaj występowały powtarzalne obrzęki pasa ok. nadbrzusza po 12 godzinach od posiłku ze zjedzonych zbóż. Ustępują one do 24 godzin po ich wystąpieniu. Powtarzalność reakcji zachowana została po 4 prowokacjach. Po czwartej była najmniejsza. Koleje stosowanie zboż - kontynuowanie jadania ich co 5 dni - nie wywołują ani obrzęków w/w okolicy ani wzrostu RR, który to wzrost ciśnienia współistniał z "dniem zbożowym". Nie ja to wymyśliłam.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #190 : 2007-06-03, 15:16:07 »

Nie ja to wymyśliłam.


A kto to wymyślił ?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #191 : 2007-06-03, 15:27:49 »

Moja wiedza sięga do Helen Krause i John H. Boyles. Pierwsza to alergolog i laryngolog w USA. W swojej książce "Otolaryngic Allergy and immunology" , 1989, W.B. Saunders Co. - opisują w dziale alergia pokarmowa technikę i skutki zastosowania diety rotacyjnej. Wzorcowo. POLECAM. Potem Brostoff podnosił temat w polskojęzycznej książce "Alergie i nietolerancje pokarmowe". W taki sam sposób "ustawia" się do problemu.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #192 : 2007-06-03, 16:01:17 »

Moja wiedza sięga do Helen Krause i John H. Boyles. Pierwsza to alergolog i laryngolog w USA. W swojej książce "Otolaryngic Allergy and immunology" , 1989, W.B. Saunders Co. - opisują w dziale alergia pokarmowa technikę i skutki zastosowania diety rotacyjnej. Wzorcowo. POLECAM. Potem Brostoff podnosił temat w polskojęzycznej książce "Alergie i nietolerancje pokarmowe". W taki sam sposób "ustawia" się do problemu.

I oni rozpoznają alergię pokarmową w ten sposób??
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #193 : 2007-06-03, 16:47:18 »

Jest to jedno z narzędzi diagnostycznych.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #194 : 2007-06-03, 16:51:46 »

Jest to jedno z narzędzi diagnostycznych.

Powiem tylko chyba dla formy: jak można rozpoznawać alergię pokarmową u pacjentki dializowanej bez szczegółowego przeglądu protokołów dializacyjnych ( obrzęki?) i bez diagnostyki lab.!!
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #195 : 2007-06-03, 19:43:00 »

Jasne, lepiej się dializować i czekać na przeszczep ...nic nie robiąc.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #196 : 2007-06-03, 19:50:49 »

 Ewa i Bruford...byłaby z Was para jednych z najlepszych lekarzy w Polsce  Wink

  Tomek
Zapisane
Krystyna77
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #197 : 2007-06-04, 22:28:00 »

Witam wszystkich!!! To ja Tadeusz jak zwykle korzystam z mojej żony Krystyny .Grizzly: może jesteś troszkę zgryżliwy ale Ty o tym sam dobrze wiesz.Za radę dla mnie : bardzo dziękuję. Była krótka i zdroworozsądkowa.Należy Wam się wszystkim trochę wyjaśnień z mojej strony. W Poznańskiej Arkadii jest lekarz optymalny z którym mam kontakt.Jesienią i zimą byłem pod ścisłą kontrolą tego lekarza opty.Od połowy listopada mój komfort zdrowotny podwyższył się znacznie.Wiele moich dolegliwości chorobowych ustąpiło(cukrzyca,nadciśnienie, choroby gastryczne i inne) .Moje proporcje to : B-60 T-110 W-50.Doktor Ewo mówi pani o ostatnim posiłku o ok.17 wtedy czuję największy głód.Czekam do 19 i wtedy jam drugi posiłek(pierwszy rano ok.9 lub 10).Ale w nocy wybudza mnie głód.Czasami dojadam ser lub wędlinę.Już słyszę co mi powie Grizzly: jesteś niekonsekwentny.I będzie miał rację.Ja o tym WIEM!!! Jak zmienić przyzwyczajenia dotychczasowego żywienia??? Moje ciało mówi mi ,że jem za dużo, a jak odczytać czego jem za mało? Na dzisiaj starczy pytań .Pozdrowionka!!! Tadziu.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #198 : 2007-06-05, 10:42:16 »

Tadziu,bo ty szukasz przyjemnosci w jedzenieu,umacniaj psychike,zacznij wierzyc we wlasne sily, i w to ,ze to co akurat zjadles jest najlepsze dloa twojego organizmu,a nadwyzszka jest szkodliwa,uwierz w to, ze mozesz pozbyc sie nadmiernego jedzenia,
Tadziu,wyrzuc wszystkie pr.maczne,sa szkodliwe na DO,
rotuj wszystkie pr.mleczne,np.maslo, ser , smietane 2x w tygodniu,(pomaga w chudnieciu),
licz wszystkie tluszcze ukryte np.w wedlinie,lub serze,w miesie,w pr.mlecznych,
zacznij jesc 3 posilki,jezeli ostatni jadasz zbyt pozno,
przeczytaj wszystkie posty lekarki,tam b.duzo wiadomosci,ktore moga sie przydac,
kazdy dzien jest inny,dlatego,gdy bedziesz dokladnie bilansowal potrawy,to jednego dnia zjesz wiecej,a innego mniej,
do chudniecia potrzebny jest takze sport,wysilek , w miare wlasnych mozliwosci ma sie rozumiec. Smile


Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #199 : 2007-06-05, 17:17:42 »

Tadziu, jeżeli jesz wieczorem to może same węgle brakujące na noc, oczywiście bez tłuszczu. Teraz jest dobry sezon /pomidory, truskawki.../Organizm powinien sam uruchomic spalanie własnego tłuszczu na strawienie tych węglii.
Zapisane
Strony: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 17 zapytaniami.