forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 21:58:03

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660335 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Proszę o radę
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 14 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Proszę o radę  (Przeczytany 151451 razy)
innersmile
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #80 : 2007-05-29, 20:53:52 »

O jakich ilościach oliwy mówimy? Chętnie spróbuję, jeśli ma to zapobiec atakom kolki!
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #81 : 2007-05-29, 21:01:17 »

Marto,musialabys skontaktowac sie z lekarka,lub przeczytac jej posty,
ja jak mialam dolegliwosci w pasie brzuszno- jelitowym,to pilam 1/2 szklanki,mysle,ze tobie tez nie zaszkodzi,
wyprobuj na sobie po jakiej ilosci bedziesz lepiej sie czula Smile
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #82 : 2007-05-29, 21:03:49 »

 Marto,zapomnialam dodac,ze ograniczenie prod.mlecznych pomaga w chudnieciu, Smile
Zapisane
innersmile
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #83 : 2007-05-29, 21:11:22 »

Czyli śmietanka, masło i sery odpadają? Oj, to niewiele zostanie w moim jadłospisie... Jajka, orzechy , pasztet i jakiś malutki kawałek mięsa...Biednie jakoś...
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #84 : 2007-05-29, 21:24:03 »

Twoją sugestię jakoby fakty i dowody były dla mnie niezrozumiałe , okryjemy litościwym milczeniem co by Cie nadmiernie nie zawstydzać

Bruford - nie żartuj. Ani razu od kilku lat nie napisałeś nic godnego uwagi z dziedziny medycyny na tym Forum!. Nie podjąłeś i nie podejmiesz fachowej, merytorycznej konwersacji w żadnym temacie z "lekarką", czy kimkolwiek kompetentnym na tym Forum. A jest tu kilkunastu lekarzy "optymalnych", ale się nie ujawniają z wyjątkiem pani Ewy. Czasem przytaczasz banalne stwierdzebia, typu: "przyczyną kolagenoz są zaburzenia syntezy kolagenu", ale czemu tak się dzieje - tego już nie potrafisz wywnioskować  i zrozumieć z tego, co pisze JK Cool Takie są "twarde dowody".
A wracając do tematu - wiedząc niewiele o DO - potrafisz jedynie mantrować: "DO nic nie leczy" oraz "twarde dowody". Nauczyłeś się przez te lata tylko tyle, że czasem wypada "litościwie pomilczeć", omijając niewygodny temat, aby się nie skompromitować do reszty.
A w jakim celu tobie te rzetelne dowody w tej kamiennej materii?.
Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #85 : 2007-05-29, 21:43:17 »

Twoją sugestię jakoby fakty i dowody były dla mnie niezrozumiałe , okryjemy litościwym milczeniem co by Cie nadmiernie nie zawstydzać

Bruford - nie żartuj. Ani razu od kilku lat nie napisałeś nic godnego uwagi z dziedziny medycyny na tym Forum!. Nie podjąłeś i nie podejmiesz fachowej, merytorycznej konwersacji w żadnym temacie z "lekarką", czy kimkolwiek kompetentnym na tym Forum. A jest tu kilkunastu lekarzy "optymalnych", ale się nie ujawniają z wyjątkiem pani Ewy. Czasem przytaczasz banalne stwierdzebia, typu: "przyczyną kolagenoz są zaburzenia syntezy kolagenu", ale czemu tak się dzieje - tego już nie potrafisz wywnioskować  i zrozumieć z tego, co pisze JK Cool Takie są "twarde dowody".
A wracając do tematu - wiedząc niewiele o DO - potrafisz jedynie mantrować: "DO nic nie leczy" oraz "twarde dowody". Nauczyłeś się przez te lata tylko tyle, że czasem wypada "litościwie pomilczeć", omijając niewygodny temat, aby się nie skompromitować do reszty.
A w jakim celu tobie te rzetelne dowody w tej kamiennej materii?.

A może Bruford sam dostał kamieni i dlatego tak naciska  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #86 : 2007-05-29, 21:51:20 »

Rozumiem, że to bolesne, gdy "fachowiec" zda sobie sprawę, że "wie wszystko o tak niewielkim...", a pojąć więcej nie umie Sad. To może nawet sfrustrować Laughing

Brufordzie:
A w jakim celu tobie te rzetelne dowody w tej kamiennej materii?.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #87 : 2007-05-29, 21:55:33 »




  A może Bruford sam dostał kamieni i dlatego tak naciska  Laughing Laughing Laughing

A widzisz Very Happy  ! Może on taką okrężną drogą ,chce  żeby ułożyć mu jadłospis  Question  Idea  Laughing
Trza mu zaś układać ,a nuż pomoże i będzie miał niezbity dowód na skuteczność DO w kamicy  Idea  Laughing
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #88 : 2007-05-29, 22:45:34 »

    Po przeczytaniu niektórych fraz z tego wątku, z przykrością muszę stwierdzić, że w moim osobistym plebiscycie na bełkot roku, ten o ratownictwie waniennym, ma szanse spaść na drugie miejsce. Och, jaka to wielka szkoda Sad

Tomek
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #89 : 2007-05-29, 23:27:28 »


Cytuj
Czyli śmietanka, masło i sery odpadają? Oj, to niewiele zostanie w moim jadłospisie...


nie odpadna,tylko nie beda jedzone codziennie,
mozesz zjadac 300g roznych kolorowych warzyw, w tym frytki,ziemniaki  gotowane lub smazone,placki ziemniaczane 1 jajko+1 ziemniak,
ryby-tez dobre bialko,boczek,podgardle,watrobka,jagniecina,baranina, drob,rosoly
mozesz jesc to co lubisz i pamietac o rotowaniu mlecznych,wyrzuceniu zboz i o optymalnej ilosci weglowodanow Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #90 : 2007-05-29, 23:42:29 »

    Po przeczytaniu niektórych fraz z tego wątku, z przykrością muszę stwierdzić, że w moim osobistym plebiscycie na bełkot roku, ten o ratownictwie waniennym,   ma szanse     spaść na drugie miejsce. Och, jaka to wielka szkoda Sad

 Tomek

A to dobre  Laughing Nie dość ,że urządza sobie w domu jakieś plebiscyty , to jeszcze okazało się ,że to szansonista  Laughing

Ps.Tekst cytatu godny tekstu Kukiza lub Panasewicza ; ....znowu pada deszcz.... Laughing
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #91 : 2007-05-30, 11:06:01 »

Rozumiem, że to bolesne, gdy "fachowiec" zda sobie sprawę, że "wie wszystko o tak niewielkim...", a pojąć więcej nie umie Sad. To może nawet sfrustrować Laughing

Brufordzie:
A w jakim celu tobie te rzetelne dowody w tej kamiennej materii?.


1.Uuu , widzę , że uporczywe pytania o elementarną rzecz jaką jest rzetelny materiał dowodowy , bardzo Cię podrażniają. Very Happy .Mnie to nie dziwi. Innych dziwić i zastanowić powinno ,czemuż to te dowody takie tajne? Very Happy

2.Argumenty "ad personam" świadczą tylko o Twojej bezradności.Czyżby był jakiś problem z rzetelnymi dowodami w "materii kamiennej" ? Very Happy Wycieczki osobiste w kierunku interlokutora zostaw lepiej swojej tutejszej wiernej tubie , ona się na tym zna Very Happy.Ciebie niepotrzebnie kompromitują.

3.Dowody ???  Very Happy oczywiście gdyby były to nie omieszkałbym uwolnić moich pacjentów poprzez rozpuszczenie kamieni.Tylko tych dowodów nie ma , prawda? Very Happy.Teksty typu "  leżą w szufladzie i czekają " zostaw sobie dla naiwnych Very Happy

4.Kilkunastu tu lekarzu opty , powiadasz.To jacyś oni nieśmiali.Nie zapomnieli przypadkiem , że publikacja dowodów potwierdzających metodę jest obowiązkiem zawodowym?

5.Nie dyskutuję z "lekarką" bo nie stosuję rotacji mlecznych ani leczenia samym jedzeniem.Uprawiamy inne dziedziny.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #92 : 2007-05-30, 11:27:12 »



5.Nie dyskutuję z "lekarką" bo nie stosuję rotacji mlecznych ani     leczenia samym jedzeniem. Uprawiamy inne dziedziny.

No proszę ,kto by się spodziewał po Brufordzie ,że oprócz leków farmaceutycznych i innych metod leczenia ,stosuje również metodę leczenia  jedzeniem  Shocked  Laughing  Laughing  Laughing 
Jednak co by nie mówić, te parę lat na Forum spędzone,nie poszły na marne  Laughing Już nawet nie chodzi o to ,jakie to jedzenie stosuje ,ale sam fakt ,że stosuje  Laughing
Zapisane
innersmile
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #93 : 2007-05-30, 14:50:14 »

Do "Kodar"
Dziekuje za rade. Prosze mi tylko wytlumaczyc tak w dwoch slowach, dlaczego trzeba rotowac produkty mleczne i jakie to ma dzialanie, a poza tym czy orzechy zaliczamy do zboz?-maki i wszystkiego, co z niej powstaje nie jem w ogole-procz minimalnych ilosci bulki tartej do wypieków.
Dziekuje
Marta

Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #94 : 2007-05-30, 14:57:17 »

Marto, odchudzając się, warto zadbać nie tylko o poprawne proporcje BTW ale również o psyche. Piszesz:

nie umiem po kilkunastu dniach pokonać tego koszmarnego uczucia, że jak nie zjem czegoś słodkiego, to padnę.

A przecież to "koszmarne uczucie" wyraźnie ma swoje korzenie w psyche. Warto się zainteresować, skąd się ono wzięło i co dokładnie chce Ci zakomunikować. Jeśli będziesz postrzegać siebie "w całości" i dbać o tę "całość", nie oddzielając psyche od ciała, odniesiesz sukces nie tylko w odchudzaniu się.

Polecam również kolejny artykuł (ten poprzedni był jeszcze lepszy) o związku między emocjami a jedzeniem:

http://wiadomosci.onet.pl/1413904,242,kioskart.html

Ciekawy fragment na który warto zwrócić uwagę:

"W przypadku niektórych emocji jedzenie działa podobnie jak aspiryna na ból głowy. Smutek, strach, samotność, nuda, a przede wszystkim stres można zagłuszyć objadając się. Albo wręcz przeciwnie: nie biorąc niczego do ust... Wszystkie emocje mogą znaleźć odzwierciedlenie w zaburzeniach żywieniowych. Jednak najbardziej spektakularne efekty daje poczucie winy. – To nieuświadomione uczucie, które można uśmierzyć za pomocą jedzenia."

Marishka
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #95 : 2007-05-30, 15:40:40 »

Mleczne bardzo uczulają i wynika z tego mnóstwo problemów zdrowotnych, które na pierwszy rzut oka trudno powiązać logicznie z mlekiem. Rotacja co kilka dni ma na celu odczulenie. Likwiduje niektóre szlaki metabiliczne (vide posty dr Ewy). Jednak poniekąd nie zawsze to działa. Chyba dużo bezpieczniej i zdrowiej nie jeść mlecznych. Wcale nie są nam potrzebne ani niezbędne (po trzecim roku życia oczywiście).
Zapisane
innersmile
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #96 : 2007-05-30, 19:10:47 »

Nigdy nie miałam i nie mam żadnych uczuleń. Uwielbiam masło, śmietankę i sery żółte. Bez nich żywienia sobie nie wyobrażam. Może się poważnie mylę, co do braku ich szkodliwości, ale nigdy mi nic ze strony układu pokarmowego nie dolegało. Mogę dla eksperymentu zrezygnować z tych produktów tylko dla celów doświadczalnych. Może ja należę do tych osób, które po prostu nie odczują żadnej różnicy, a produkty mleczne mi nie szkodzą?
No chyba, że z nich-mówiąc w wielkim skrócie wzięły sie moje kamienie.
Marta
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #97 : 2007-05-30, 19:12:52 »

Ewa ,lekarka podkresle,iz prod.mleczne sa b.cukrogenne,ciezko jest wtedy ustalic dzienna dawke weglowodanow,jedzone codziennie niekorzystnie wplywaja na nasz organizm(wiecej znajdziesz w postach lekarki,)
orzechy nie sa zbozami,ale jedzone wraz z bialkiem zwierzecym powoduja zaburzenia w trawieniu tych bialek,
nawet lyzka dziennie bulki tartej,jak rowniez dzienny dodatek smietany do kawy utrudniaja uporanie sie organizmu w oczyszczaniu ze szkodliwych toksyn,
rotacje produktow mlecznych  i nie tylko maja na celu odzyskanie  dobrego tolerowania danego prod.przez organizm, Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #98 : 2007-05-30, 19:16:45 »

lekarka radzi naczczo pic oliwe z oliwek,to pomaga w dolegliwosciach jelitowo-brzusznych,

To dla tego kto nie potrafi przełknąć smalcu ... na czczo  Shocked
Bruford, przyznam, że nie zbierałam "dowodów" (ksero tego i owego). Wyleczony, szczęśliwy, instrukcja w rękę  i ...nastepny proszę. Teraz inaczej będę do tego podchodzić. Mam ciekawą chorobę w leczeniu ( Shocked) - przewlekłe zapalenie nerek, mnóstwo wypisów szpitalnych, mnóstwo dowodów choroby, 13 lat, dializowana od ponad roku, kreatynina 8-12mg%. "Znęcam" się nad nią już 6 tyg., kreatynina teraz 2x 5mg%, chyba będzie efekkt w postaci kreatyniny w normie. Pośrednie obserwacje na to wskazują. RR ma w normie od czasu poznania mnie (po 2 dobach), obrzęki kontrolowane - tylko po zbożach wystepowały przez pierwsze 3 tyg (podobnie jak nadciśnienie). Zobaczymy. Ja nie chcę tego w publikacjach opisywać. Ty to opiszesz  Smile .Jak pozbędzie się dializ, oczywiście nabywszy wcześniej kreatyninę ponizej 3,5 (satysfakcjonowałaby mnie poniżej 1,2  Very Happy ) - napiszę. Może jeszcze zabrać to 2 tyg.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Proszę o radę
« Odpowiedz #99 : 2007-05-30, 19:27:48 »



....Wyleczony, szczęśliwy, instrukcja w rękę  i ...nastepny proszę.

Ewa,jesteś niesamowitym człowiekiem  Exclamation  Rzadko się spotyka takich ludzi /lekarzy (osobiście jestem pod wrażeniem)  Exclamation   Smile .
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 14 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.038 sekund z 17 zapytaniami.