forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 10:41:32

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660630 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Dodkąd nas 'wleczecie' panowie doktorowie?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Dodkąd nas 'wleczecie' panowie doktorowie?  (Przeczytany 41600 razy)
Tymon
Go


Email
Odp: Dodkąd nas 'wleczecie' panowie doktorowie?
« Odpowiedz #40 : 2007-05-28, 13:01:51 »

A jednak dziwi mnie takie potępianie wszystkich w czambuł.
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Dodkąd nas 'wleczecie' panowie doktorowie?
« Odpowiedz #41 : 2007-05-28, 13:02:52 »

Jaki lekarz jest najlepszy?
Taki który ma własny cmentarz!
Taki to dopiero ma praktykę.
I można mu ufać. 
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Dodkąd nas 'wleczecie' panowie doktorowie?
« Odpowiedz #42 : 2007-05-28, 13:04:17 »

Taki czlowieczek będzie zawsze uważał , że "wszyscy mają równe żołądki" a każdy kto ma lepiej to pewnie kradł. Laughing. To typowe dla niedokształciucha-nieboraka uważać , że praca to jest tylko fizyczna Laughing

Jak jesteś taki wykształcony i 'mundry' to wytłumacz mi prostemu renciście skąd pobrały się nagle te fortuny?... bo przecież za 'komuny' UCZCIWY miał tylko wiedzę , wykształcenie, ambicję i honor.
A teraz mają tylko fortuny i ciągle mało, mało, mało...
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Dodkąd nas 'wleczecie' panowie doktorowie?
« Odpowiedz #43 : 2007-05-28, 13:09:20 »

A jednak dziwi mnie takie potępianie wszystkich w czambuł.

A mnie jakoś dziwnie nie. Very Happy. Zwróć tylko uwagę , że bluzga a z dziećmi po szpitalach lata Laughing.Tylko po co?
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Dodkąd nas 'wleczecie' panowie doktorowie?
« Odpowiedz #44 : 2007-05-28, 13:09:30 »


A po co Ci coś dostawać.Przecież DO już Cię wyleczyła. Confused

To prawda już chodzę.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dodkąd nas 'wleczecie' panowie doktorowie?
« Odpowiedz #45 : 2007-05-28, 13:13:13 »

A jednak dziwi mnie takie potępianie wszystkich w czambuł.

To do mnie? Nie ,nie potępiam ,tylko widzę co się dzieje.Pisałam wiele razy ,że spotkałam się z bardzo dobrymi lekarzami.

Nie byłeś nigdzie (nie wiem)- nie masz praktyki nie doświadczyłeś .Niektórzy tu na Forum doświadczyli tzw "opieki lekarskiej" można przeczytać ich posty.Ja ostatnio czytałam te stare.I ciarki mi przechodziły po ciele. Nie będę pisac czyje posty czytałam...

Nie toleruję jednak w szpitalach/przychodniach/pogotowiach ;partactwa ,pijaństwa , błędów ,które są konsekwencją pijaństwa -niejednokrotnie -utrata życia.
I nikt mi nie będzie oczu mydlił ,że to przez to ,ze mało zarabiają i to ich usprawiedliwia.Tego nic nie usprawiedliwia !!! i mam nadzieję ,że ci którzy dopuścili się okrutnych czynów wobec bezbronnych ,ciężko chorych ludzi ,będą mieli wynagrodzone (cokolwiek to znaczy)...

Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Dodkąd nas 'wleczecie' panowie doktorowie?
« Odpowiedz #46 : 2007-05-28, 13:13:23 »

[ bo przecież za 'komuny' UCZCIWY miał tylko wiedzę , wykształcenie, ambicję i honor.
A teraz mają tylko fortuny i ciągle mało, mało, mało...

1.Za komuny to każdy miał równo czyli gówno. Z wyjątkiem partyjnych i złodziei .

2.Co rozumiesz pod pojęciem fortuny?

3.Złodzieje i szwindlarze są zawsze. Ale teraz przynajmniej ( w odróżnieniu od komuny) mając wiedzę i umiejętności też można zarobić dobrze bez wielkiej łaski. A że to w oczy kole niektórych to trudno.
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Dodkąd nas 'wleczecie' panowie doktorowie?
« Odpowiedz #47 : 2007-05-28, 13:32:46 »

Elmo, miałem do czynienia z lekarzami, nie myśl sobie. I nie tylko optymalnymi. Przez kilka dni leżałem nieprzytomny pod kroplówką (po wypadku). Lekarze przywrócili mnie wtedy do życia. Pamiętam moment, gdy otworzyłem oczy. Nie wiedziałem, gdzie jestem, ani jak mam na imię, przez jakiś czas nie mogłem chodzić. Ty piszesz dużo złego o lekarzach, a ja ich cenię. Mamy inne doświadczenia i tyle.
Zapisane
Tymon
Go


Email
Odp: Dodkąd nas 'wleczecie' panowie doktorowie?
« Odpowiedz #48 : 2007-05-28, 13:40:54 »

Otworzyłem oczy dopiero po kilku dniach od wypadku. Był akurat środek nocy. Na wprost przede mną ujrzałem malutkie niemowlę w inkubatorze. Leżałem tak do rana i gapiłem się na nie ze zdziwieniem...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dodkąd nas 'wleczecie' panowie doktorowie?
« Odpowiedz #49 : 2007-05-28, 13:46:59 »

Pewnie tak Tymon,bo byłam w niejednym szpitalu ,nie tylko jako pacjent ,ale także jako opiekun i jako uczennica .
I mam większy wachlarz doświadczeń niż Ty . Znam dobre strony ,gdzie "jeden" lekarz wyciągał mnie z "bagna" , w które wepchał mnie poprzedni.
I znam złe strony-partactwo i pijany lekarz na pogotowiu.To już jest kary godne.Ale "ręka rękę myje " jak to się mówi....
Ale wiem ,że każdy odpowie za własne czyny -prędzej czy później.Żadne kary typu pozbawienie wolności,kara grzywny ,pozbawienie możliwości wykonywania zawodu -nie naprawią krzywd pacjentom i ich rodzinom ,których niejeden lekarz się dopuścił . Niejedna rodzina pewnie będzie widzieć cierpienie swych bliskich ,zgotowane przez samych lekarzy-takie przypadki też się zdarzają ...Tymon.


Ps.Poza tym,niech ktos mi wreszcie wytłumaczy, na czym polegają te niby osiągnięcia "lekarzy naukowców?
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Dodkąd nas 'wleczecie' panowie doktorowie?
« Odpowiedz #50 : 2007-05-28, 14:42:20 »

Niechaj dobry lekarz ma fortunę!
Ale niestety musi istnieć jakiś katalog usług.
Chirurg operator musi niestety zarabiać więcej niż taki zwykły internista, czy psychiatra.
Za każdą operację powinien być wyznaczony cennik. nie mogę podać kwoty bo się po prostu nie znam.
Ale dla fachowców ustalenie takiego taryfikatora nie powinno być trudne.
Tylko przykład operacja serca lub przeszczep może jeszcze dodatkowo ilość godzin spędzonych w sali operacyjnej.
Dla pierwszego 500zł dla  drugiego  asystenta odpowiednio mniej. To za dziesięć operacji otrzyma 5000zł czy mu się to należy oczywiście jak najbardziej. ale z kolei taki internista pierwszego kontaktu za 10 minutowe przyjęcie i wypisanie recepty
niech otrzyma 7zł i tak analogicznie można by ustalić wynagrodzenie.
Osobiście oburzył mnie fakt młodego studenta w telewizji jak oświadczył, że jak skończy studnia to od razu wyjedzie za granicę.
Gdybym ja był egzaminatorem to nie wiem czy po dziesięciu latach by zdał ten egzamin.
Wykształcić się w Polsce i nic dla Polski nie zrobić to już jest wielki skandal. Jeżeli za granicą przyjmą lekarza polskiego to Rząd danego kraju  powinien  płacić za kontrakt tego lekarz do polskiej kasy.
Może tak należałoby wprowadzić karty medyczne z indywidualną składką każdego ubezpieczonego. Przy każdej wizycie lekarz potrącałby z puli pacjenta należną za wizytę kwotę.
Odkąd pamięć mnie nie myli to przez dwanaście lat na moim koncie byłoby już 30tysięcy złotych do mojej dyspozycj.
I tak każdy z nasi kto mało choruje miałby należytą opiekę w razie potrzeby.
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Dodkąd nas 'wleczecie' panowie doktorowie?
« Odpowiedz #51 : 2007-05-28, 14:45:29 »

Po co / tyle "kwiczec" dzisiejsza medycyna (nauka ) jest w tyle za "patologia"(chorobami) lecza tylko objawy i mydla oczy , albo tyle tylko wiedza  jak narazie.Jedno jest pewne cudownych lekow niema i nie bedzie.To ze trafiaja sie lekarze ktorzy wiedza z czym maja do czynienia to trzeba sie tylko cieszyc , a reszta ta nie  "myslaca"aplikuje co ich nauczono i to jest normalne , .Wiec lepiej sie wezmy za siebie i nie dajmy powodu aby nas cos dopadlo..Nie zapominajmy ze lekarze to tez ludzie , jesli "patologia jest wsrod nas  , to czemu ma jej nie  być wsrod lekarzy  , no wymysliliscie sobie temat na ktory niema odpowiedzi , a tylko mozna sie rozjuszyc, ale po co??  Very Happy To samo mozna powiedziec o wszystkich grupach spolecznych  Very Happy
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Dodkąd nas 'wleczecie' panowie doktorowie?
« Odpowiedz #52 : 2007-05-28, 21:27:31 »

Dołożę swoje tylko "3 grosze". Przez przypadek-pomyłkę tamtej strony dostałam fax ,który był przeznaczony zupełnie pod inny adres a pomyłkowo trafił pod  mój nr.telefonu. Było tam uzasadnienie dlaczego dana placówka X nie może dać lekarzom podwyżek którzy strajkowali już chyba tydzień temu(nie śledzę tego bo nie znoszę Kaczek i mam dość oglądać tego wszystkiego na bieżąco bo kojarzy mi się trochę to wszystko z dzisiejszymi Teletubisiami i czerwoną torebką. Staje się to ważna wiadomością nawet w TVN bo politycy doszli już do takiego absurdu ,że jakieś wpadki SLD,AWS czy inne wcześniejsze to przy obecnej sytuacji to już nic nie znaczące żarty) Oprócz wymiany dlaczego stażyści i lekarze chyba z I stopniem spec. z powodów prawnych nie dostaną podwyżek wymienieni byli  lekarze z II stopniem spec. nie mogą ich dostać gdyż pacówka X nie ma pieniędzy.I tyle. Więcej nie napiszę bo nie chcę żerować na cudzej pomyłce itp. Fax zniszczyłam bo osobie która się pomyliła to przyrzekłam mimo,że jej nie znam. Ale może kiedyś ktoś mi pomoże, więc ja nie lubię być jakimś informatorem do TV czy dziennikarzy. Pozdrawiam Was. Pamiętajcie o tym,że nie całe leczenie jest złe. Jak miałam 2,5 roku przeszłam operację wydłużania ścięgienn Achillesa (dzięc.por.mózg) Dzięki temu chodziłam i chodzę prawie normalnie.Mój kolega którego poznałam kilka lat temu ma to samo,on nie przeszedł operacji bo miał rehabilitację i chodzi gorzej. Nie wiem czy z powodu wydłużania ścięgień coś mi grozi w przyszłości ale nie wiem czy chciałabym chodzić gorzej. Może nie znalazłabym pracy, albo byłabym jeszcze bardziej samotna bez męża bez dziecka. Różnie to bywa. W końcu jak złamiesz rękę, nogę itp. potrzeba lekarza. Byli nawet w starożytności, tylko biznes i pieniądze doprowadzają to do ABSURDU. 
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Dodkąd nas 'wleczecie' panowie doktorowie?
« Odpowiedz #53 : 2007-05-29, 08:10:43 »

1.Za komuny to każdy miał równo czyli g***o. Z wyjątkiem partyjnych i złodziei .

2.Co rozumiesz pod pojęciem fortuny?

3.Złodzieje i szwindlarze są zawsze. Ale teraz przynajmniej ( w odróżnieniu od komuny) mając wiedzę i umiejętności też można zarobić dobrze bez wielkiej łaski. A że to w oczy kole niektórych to trudno.

Ad.1. Tak to prawda z wyjątkiem działaczy komunistycznych jak np. Al Kwaśniewski, a jednak Wy inteligencja dajecie do dzisiaj się manipulować przez nich. Krzykną 'strajkować!' - strajkujecie, bo to przykrywa wszystkie niegodziwości, kktóre wydarzyły się po '98 roku, jesteście tylko zasłoną dymną i nic więcej.
Kiedyś posługiwano się robotnikami, a teraz inteligencją! RUSZCIE TROCHĘ MÓZGAMI!!

Ad.2. To nie są fortuny to jest MAJĄTEK ROZGRABIONY!
Bogactwo nie kuje mnie w oczy, wolę mieć dookoła ludzi zamożnych niż odwrotnie. Nikomu mie zazdroszę.

Ad.3.I oto chodzi, zarabiać dzięki swoim umiejętnościom, a nie 'ślizgać' się na innych, podżegać, wykorzystywać zamęt i grabić co się da, odebrać słabym bo oni się nie obronią, nie zastrajkują, nie zaszantażują.
Służba Zdr. w tej chwili uprawia 'nędzny szantaż' na biednych schorowanych ludziach, bo bogaty ma to w nosie pojedzie sobie za granicę.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Dodkąd nas 'wleczecie' panowie doktorowie?
« Odpowiedz #54 : 2007-05-29, 08:26:51 »

Odkąd pamięć mnie nie myli to przez dwanaście lat na moim koncie byłoby już 30tysięcy złotych do mojej dyspozycj.
I tak każdy z nasi kto mało choruje miałby należytą opiekę w razie potrzeby.

Gdybym zbierała pieniądze przez cały okres mojej pracy zawodowej to na koncie miałabym tyle żeby mojej rodzinie zapewnić renomowaną klinikę w razie "W". Po latach zdażyło mi się zachorować (wcześniej nigdy nie korzystałam z tych usług oprócz obowiązkowych szczepień dzieci) i lekarz nie wypisze mi skierowania na bad. cholesterolu bo... strajkuje, za mało zarabia... Shocked
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Dodkąd nas 'wleczecie' panowie doktorowie?
« Odpowiedz #55 : 2007-05-29, 08:38:53 »

W końcu jak złamiesz rękę, nogę itp. potrzeba lekarza. Byli nawet w starożytności, tylko biznes i pieniądze doprowadzają to do ABSURDU. 

Też mam wiele szacunku dla lekarzy, ich wiedzy i szanuję KAŻDY zawód, który przyczynia się do rozwoju ludzkości.
Ja jak się pomylę w mojej pracy to zrobię korektę i nikt na tym nie ucierpi, dlatego zadowala mnie np. 3000,-; jak lekarz się pomyli to może kosztować kogoś życie i tutaj nie może się równać moja gaża z gażą lekarza to oczywiste i cale tego nie neguję.

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dodkąd nas 'wleczecie' panowie doktorowie?
« Odpowiedz #56 : 2007-05-29, 09:16:07 »

Niech mi ktoś raczy wytłumaczyć ;jaką lekarze mają wiedzę(nie mam tu na myśli lekarzy którzy mają pojęcie o wpływie odżywiania na organizm ludzki) ,która przyczynia się do rozwoju ludzkości -bo pojąć nie mogę , o co właściwie chodzi   Shocked
Ja to postrzegam troszkę inaczej ;szacunek szacunkiem ,ale ja widzę ,że ich osiągnięcia prowadzą do degeneracji biologicznej ludzkości.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dodkąd nas 'wleczecie' panowie doktorowie?
« Odpowiedz #57 : 2007-05-29, 10:26:25 »

Tak jak wczoraj pisałam ,że zaczną strajkować nauczyciele.Dziś już właśnie był dwugodzinny strajk  -pewnie wiecie.
Dziś również mówią w TV ,że za lekarzami i nauczycielami zaczną strajkować kolejarze-tak jak pisałam wczoraj .
No, świat wariuje kompletnie na punkcie kasy.
Za parę dni  będą strajkować  sprzątaczki w różnych placówkach  Idea I wszyscy utoną w brudzie  Exclamation Idea Crying or Very sad
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Dodkąd nas 'wleczecie' panowie doktorowie?
« Odpowiedz #58 : 2007-05-29, 10:45:43 »

Robotnicy nie będą teraz strajkować bo 'razwiedka' tym razem posłużyła się inteligencją.
I zobacz co się dzieje idą jak stado baranów.
A to tylko dlatego, że wystraszyli się Kaczorów, bo a nóż każą im oddawać zrabowany majątek polski.
Wcale tu nie chodzi o lekarza i jego prestiż!
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Dodkąd nas 'wleczecie' panowie doktorowie?
« Odpowiedz #59 : 2007-05-29, 10:53:35 »

Czyli jest jeden wielki teatrzyk kukiełkowy.Ktoś ładnie pociąga za sznurki .
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.042 sekund z 17 zapytaniami.