forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-16, 12:56:56

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
659577 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Bóle stawów - przyczyna nieznana
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Bóle stawów - przyczyna nieznana  (Przeczytany 13527 razy)
michal49
Go


Email
Bóle stawów - przyczyna nieznana
« : 2007-05-28, 17:21:04 »

Witam,

Natrafiłem na to forum przypadkowo i czytając wątki dochodzę do przekonania, że i moje schorzenie może zostać "rozszyfrowane" tutaj. Piszę celowo "rozszyfrowane", bo na razie (a szukam przyczyn od łądnych paru lat) nic nie udało się zrobic.

Mam 28 lat, mniej wicej pięć lat temu zaczęło dokuczać mi kolano. Zrobiłem USB i okazało się, że coś nie tak jest z łąkątką. Jeden lekarz od razu kwalifikował mnie do operacji, inny poradził, aby poczekać, skoro nie ma jeszcze dramatu. Dostałem leki przeciwzapane (rantudil) i rehabilitację. Potem pojawiły się bóle w stawach biodrowych (najpierw w jednym, potem oba). Ognisko bólu - raczek końce biodrowe (najwyższa część stawu). Potem lewa ręka i ból w stawie, teraz podobny w prawej ręce. W międzyczasie rehabilitacja (m.in. komora krio), leczenie lekami typu Ketonal Forte (w trakcie brania tego i innych tego typu objawy ustapiły, ale po odstawieniu ból przez ok. 1 dzień zdecydowanie większy). Robiłem USB stawów biodrowych - bez zmian, rezonans magnetyczny odcinka lędźwiowego kręgosłupa - niewielkie zmiany, w dwóch kręgach lekkie wybrzuszenie - przepraszam za niefachowy język - ale raczej o ucisku na nerwy nie ma mowy; USB stawu lewej ręki i ramienia - wszystsko w porządku.

Stwierdziłem, że ból nie jest równomierny, tzn. są dni nasilenia. Od jakiegoś czasu wydaje mi się, że ma to związek z tym, co jem.

Może ktoś podpopie rozwiązanie "mojej zagadki"?

Michał
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Bóle stawów - przyczyna nieznana
« Odpowiedz #1 : 2007-05-28, 21:36:32 »

Na pewno odpowie Ci lekarka ale może nie ma czasu to ja tylko zacznę, zboża i mleczne czyli wszystko co z nich jest zrobione jest do weryfikacji . Np jak bolą stawy przy Łuszczyc.Zapaleniu stawów zboża są zakazane a mleczne jesz co 5 dni. W temacie Podejrzenie Łuszczycowego zapalenia stawów jest link do tego co wolno jeść wg lekarki. Temat sama założyłam a rady są wykorzystywane przez moją mamę która ma ŁZS. Lekarka może jednak zalecić Ci coś więcej jak przedstawisz jej jakieś wynik bardziej szczegółowo np. spisując z badań USG itp. np. krwi. Ja mogę Ci pomóc jak prowadzić dietę a pani dr.Ewa Bednarczyk-Witoszek jako lekarz powie Ci dokładnie dlaczego masz te bóle itd. Ponieważ nie chcę żebyś szukał poniżej w drugiej wiadomości wkleję Ci gdzie jest ten temat na forum Kwaśniewskiego i link do opisu co jeść. Rotacji oznacza jedzenie tzw.dobrych produktów przez 5 dni a 6 dnia dobre plus tzw.złe.I tak przez 6 tygodni a dalej jak to Ci przyniesie ulgę to już zdążysz pewnie poczytać więcej. Dieta jest oparta na Diecie Kwaśniewskiego więc jesteś jak najbardziej w dobrym miejscu.  Pozdraiwam Cię.
Zapisane
michal49
Go


Email
Odp: Bóle stawów - przyczyna nieznana
« Odpowiedz #2 : 2007-05-28, 21:41:03 »

Jeszcze dopiszę coś, co może być ważne, a zapomniałem dopisać wcześniej. Gdzie niegdzie mam wypryski łuszczycy. To m.in. po moim tacie.

Michał
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Bóle stawów - przyczyna nieznana
« Odpowiedz #3 : 2007-05-28, 21:44:47 »

 link
 http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1287.0
to temat który wtedy założłam o ile dobrze go wkleiłam.
Jeśli źle jest w tym samym wątku co twój temat tylko 2 zakładka.
Tak dla niezotrientowanego którym sama kiedyś byłam zboża to wszystko co ze zbóż czyli:mąki, chleb, bułki, makarony, ciastka, otręby,
mleczne to mleko, sery każde zółte, białe, homogenizowane, masła, maślanki, bita smietana, jogurty,
do tego zakaz wieprzowiny bo moja mama po 2 dniach na wieprzowinie dostała kolejne wypryski które zaczęły się od razu goić jak po 2 dniach już nie jadła w ogóle tego mięsa. Naswietlanie lampami nie miało nić do rzeczy, gdyż do tej pory ma kilka śladów które jej się jeszcze goją bo je rozdrapała a najprawdopodobniej tego nie wolno robić jak się goją bo się jeszcze roznosi chorobę. Lekarka poda Ci pewnie jeszcze lepsze rady bo ja osobiście mam "specjalizację " w obserwacji mojego syna.  Very Happy A on jest chory na coś innego. Mama to tak dodatkowo bo internet i komputer to dla niej nie ta epoka.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Bóle stawów - przyczyna nieznana
« Odpowiedz #4 : 2007-05-28, 21:47:11 »

Aha słodycze bo w nich i mleczne i zboża i jeszcze inne cuda poza oczywiście cukrami itp. Jak już będziesz miał ochotę to coś w zły dzień ale co to dokładnie dr.Ewa Ci napisze bo to pewnie będzie uzaleznione w jakieś części od twoich wyników. No dobra to tyle. Są mądrzejsi ode mnie.  Cool
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Bóle stawów - przyczyna nieznana
« Odpowiedz #5 : 2007-05-29, 13:24:04 »

 
Cytuj
Gdzie niegdzie mam wypryski łuszczycy. To m.in. po moim tacie.
lekarze,gdy nie moga wyleczyc pacjenta,to chorowanie zwalaja na geny,czyli chorobe po rodzicach,dlatego

zostaw  swojego tate w spokoju :)i zmien swoj sposob odzywiania,zacznij jesc inaczej,inne produkty,w innych ilosciach  Smile

luszczyca powstaje od zbyt duzej ilosci weglowodanow w diecie,
 od cukrow prostych,tych z cukierniczki i tych z owocow,oraz zbyt duzej ilosci bialka Confused

Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Bóle stawów - przyczyna nieznana
« Odpowiedz #6 : 2007-05-30, 20:32:37 »

No to damy radę  Very Happy .
Masz dwie mozliwości.
1. DO - jadasz sery, boczki, mięsa, smalce, oliwę, śmietanę, masło, majonez, jaja, żółtka, warzywa i ziemniaki. Dieta ma być tłusta. Pokarmy mają Ci smakować. Polecam placki ziemniaczane wersji dra Kwaśniewskiego na śniadanie.
NIE JADASZ - cytrusów. Które kolano??? Omijasz (jeżeli potrafisz) czekoladę gorzką, owoce. Jak nie potrafisz to nie przesadzaj z tym. Wolałabym byś na 6 tyg zastosował tę wersję. Możesz wejść od razu w wersję 2. lub wersja 2. po 6 tyg stosowania wersji 1.
2. Jadasz to co powyżej z tym, ze produkty mleczne - wszystkie (sery, śmietanę, masło, lody, czekolada mleczna, kefir, jogurt) jadasz co 5-7 dni. Kawa zatem w tej wersji DO ma być bez śmietany, zupa też. Preferowana dieta tłusta.
Przyczyną łuszczycowego zapalenia stawów jest najprawdopodobniej zbytnio rozbudowany szlak metabolizmu węglowodanów - dlatego eliminacja zbóż (zboża jadaj rzadko, gdy musisz), dlatego rotacja mlecznych (z powodu ich "cukrogennego" działania). CYTRUSY szczególnie szkodzą stawom i skórze. Surowizna też. Dlatego preferowane są gotowane warzywa i gotowane ewent. owoce.
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=71636&highlight=#71636
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=447.0
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1287.0
http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=648.0
Przyczyna 1. zboża - prawdopodobny ból po prowokacji stosowanej co 5-7 dni (mimo zastosowania diety tłustej) po ok. 12-14 godzinach. Wygasa po kilku tygodniach.
2. Pr. mleczne i cytrusy - powtarzalny ból kolana po "swoim" czasie - czasem innym dla cytrusów, innym dla pr. mlecznych.
W wersji 2. najprawdopodobniej wystąpi reakcja z odstawienia - na trzecią dobę na wieczór. Minimalizowana jest na dużej dobowej ilości tłuszczu.
Zapisane
tulipan
Go


Email
Odp: Bóle stawów - przyczyna nieznana
« Odpowiedz #7 : 2008-09-22, 06:28:14 »

Jestem ciekawy czy miecha49 jeszcze tu zagląda .....
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Bóle stawów - przyczyna nieznana
« Odpowiedz #8 : 2008-09-22, 07:06:53 »

dodam jeszcze do lekarki wypowiedzi......plus SPORT,RUCH, MOTION... nawij to jka chcesz przede wszystkim   PLYWANIE; najpepsze na biodra, kregosæup, caly uklad kostny plus wszystkie miesnia.

Plywanie min 3 razy w tygodniu !!!!  min godzina dziennie
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 17 zapytaniami.