forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-20, 01:14:28

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
659884 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Pogarda do....Umniejszanie przez ...
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pogarda do....Umniejszanie przez ...  (Przeczytany 33381 razy)
tetryk
Go


Email
Odp: Pogarda do....Umniejszanie przez ...
« Odpowiedz #80 : 2007-05-27, 09:52:46 »

Nauka składa się z definicji, twierdzeń i dowodów tych twierdzeń. Wszystkie te "twory" to zdania twierdzące. To, co określa się mianem "zdania" w języku potocznym lub np. w nauce o gramatyce języka polskiego, a to, co określa się mianem "zdania" np. w logice, matematyce, medycynie, fizyce, itd., to nie zawsze to samo. Zbieżność nazw. Pytań nie weryfikuje się w kontekście ich prawdziwości, bo niby jak? To w ogóle bez sensu... Zresztą nawet niektórych zdań twierdzących nie weryfikuje się w kontekście ich prawdziwości (definicje). Pytania i definicje podlegają natomiast weryfikacji w kontekście użyteczności (są lepsze i gorsze), ale to inna bajka.

PS. Co do rozkazów, to ich się nie weryfikuje, je się po prostu wykonuje!!! Spocznij! Wink
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Pogarda do....Umniejszanie przez ...
« Odpowiedz #81 : 2007-05-27, 10:03:45 »



PS. Co do rozkazów, to ich się nie weryfikuje, je się po prostu wykonuje!!!

No właśnie ,nie zawsze  Idea ....co potem owocuje konfliktem  Idea Wink ....
Zapisane
tetryk
Go


Email
Odp: Pogarda do....Umniejszanie przez ...
« Odpowiedz #82 : 2007-05-27, 10:50:09 »

Z tymi rozkazami to był oczywiście żart. Z nimi jest jak z pytaniami...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Pogarda do....Umniejszanie przez ...
« Odpowiedz #83 : 2007-05-27, 10:59:58 »

Z tymi rozkazami to był oczywiście żart. Z nimi jest jak z pytaniami...

Oj ,wiem ... ja też sobie żartuję ,przecież można  Idea

Z doświadczenia (życiowego) wiadomo ,że nikt nie lubi jak się mu rozkazuje.
Najlepiej w życiu jest zastosować założenie a potem udowodnić je.
Np. dzieci nie lubią jak im się mówi " idźcie posprzątać pokój" -jest to rozkaz ,przed którym naturalnie się bronią.

Lepiej jest powiedzieć ; myślę (zakładam) ,że ślicznie posprzątacie swój pokój. A potem czekamy na udowodnienie tego założenia  Wink 
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Pogarda do....Umniejszanie przez ...
« Odpowiedz #84 : 2007-05-27, 12:24:55 »




W grze można wygrać dokładnie jedną z trzech nagród: samochód, długopis, lub ołówek. Zasady gry:
1. Gracz wypowiada dowolne zdanie.
2. Jeśli to zdanie jest fałszywe, to gracz wygrywa długopis.
3. Jeśli to zdanie jest prawdziwe, to gracz wygrywa samochód lub ołówek.
Co należy powiedzieć, żeby wygrać samochód?

A są jeszcze jakies inne zdania oprócz prawdziwych i fałszywych?
Bo dowolne zdanie również może być prawdziwe lub fałszywe,to zalezy od punktu widzenia... Skąd wiadomo ,że zdanie dowolne nie będzie zdaniem prawdziwym ani fałszywym?

Jeśli wypowiem fałszywe ,to dostanę długopis ,jeśli prawdziwe ,to samochód lub ołówek. To są jakieś  inne zdania ,żeby móc wygrać ten samochód?
Bo dowolne zdanie też jest fałszywe lub prawdziwe.
Żeby wygrać samochód nalezy powiedzieć zdanie prawdziwe (wtedy będzie większe prawdopodobieństwo ,że wygram samochód),ale jeszcze zostaje wybór ;samochód lub ołówek-losowanie (pół na pół). To jeż chyba zależy od szczęścia ,które też jest względne ,bo czasem wygrana (w tym przypadku samochód ) ,może się okazać ,mniej przydatna niż ten ołówek  Shocked  .

...chyba mi słońce za mocno przygrzało  Rolling Eyes
Zapisane
tetryk
Go


Email
Odp: Pogarda do....Umniejszanie przez ...
« Odpowiedz #85 : 2007-05-27, 13:38:38 »

A są jeszcze jakies inne zdania oprócz prawdziwych i fałszywych?

Odp:
W klasycznym rachunku zdań przyjmuje się założenie, że każdemu zdaniu można przypisać jedną z dwu wartości logicznych - prawdę albo fałsz, które umownie przyjęto oznaczać 1 i 0. Klasyczny rachunek zdań jest więc dwuwartościowym rachunkiem zdań.

Bo dowolne zdanie również może być prawdziwe lub fałszywe,to zalezy od punktu widzenia...

...a punkt widzenia zależy od punktu siedzenia (ot, biologia), więc trzeba "siedzieć" (czytaj: sięgać, brnąć, dbać o siebie) jak "najwyżej", aby swoim "wzrokiem" obejmować jak "najszerszy horyzont". Na szczęście rzeczywistość i prawda nie podlega takim patologiom jak "punkt widzenia", bo białe czarnym być nie może i odwrotnie też, toteż ludzie, którzy zajmują się szukaniem prawdy i badaniem rzeczywistości nie mają takich problemów jak rozmaici "badacze punktów widzenia" (mają inne problemy).

Jeśli wypowiem fałszywe ,to dostanę długopis ,jeśli prawdziwe ,to samochód lub ołówek. To są jakieś  inne zdania ,żeby móc wygrać ten samochód?

Tak, zdania prawdziwe. Zasady jasno i jednoznacznie określają, że jak powiesz zdanie prawdziwe, to możesz wygrać samochód, ale nie musisz go wygrać, bo alternatywną nagrodą jest ołówek. Trzeba powiedzieć takie zdanie, żebyś nie tylko mogła wygrać ten samochód, ale również musiała go wygrać.

Bo dowolne zdanie też jest fałszywe lub prawdziwe.
Żeby wygrać samochód nalezy powiedzieć zdanie prawdziwe (wtedy będzie większe prawdopodobieństwo ,że wygram samochód),ale jeszcze zostaje wybór ;samochód lub ołówek-losowanie (pół na pół). To jeż chyba zależy od szczęścia ,które też jest względne ,bo czasem wygrana (w tym przypadku samochód ) ,może się okazać ,mniej przydatna niż ten ołówek  Shocked  .

...chyba mi słońce za mocno przygrzało  Rolling Eyes

No cóż... Trudno mi nadążyć... Na pewno trzeba powiedzieć zdanie prawdziwe, żeby w ogóle było jakieś prawdopodobieństwo wygrania samochodu (o to nam chodzi). Co do wyboru: samochód czy ołówek; nie wiem czy to będzie wybór na drodze losowania pół na pół, czy jeszcze inaczej. Nie jest to istotne. Co do szczęście, to nie mówmy o szczęściu, nam chodzi o samochód i koniec, nawet, gdybyśmy ołówka bardziej potrzebowali. Wink

To jest zagadka którą znalazłem gdzieś w Internecie jak powiedziałaś, żebym coś jeszcze zamieścił. Znalazłem taką, wydała mi się ciekawa, więc zamieściłem. Ja proponowałby powiedzieć zdanie: "Wygrałem samochód lub długopis."

Co tak naprawdę wygrasz wypowiadając takie zdanie?
1. Długopis na pewno nie, bo długopis jest dla tych, co wypowiedzieli zdanie fałszywe, a Ty przecież powiedziałaś, że wygrasz samochód lub długopis, więc akurat miałabyś rację dostając długopis, więc podle zasad gry należałaby Ci się nagorda z innej beczki (samochód lub ołówek).
2. Ołówek na pewno nie, bo ołówek jest dla tych, co wypowiedzieli zdanie prawdziwe, a Ty przecież powiedziałaś, że wygrasz samochód lub długopis a nie ołówek, więc akurat nie miałabyś racji dostając ołówek, więc podle zasad gry należałaby Ci się nagroda z innej beczki (długopis).
3. Samochód na pewno tak, bo samochód jest dla tych, co wypowiedzieli zdanie prawdziwe, a Ty przecież powiedziałaś, że wygrasz samochód lub długopis, więc akurat Twoje zdanie jest prawdziwe.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Pogarda do....Umniejszanie przez ...
« Odpowiedz #86 : 2007-05-27, 18:16:06 »

"Wygrałem samochód lub długopis."


Dobre  Smile

Wcześniej się zastanawiałam ,że skoro to zdanie jest prawdziwe ,to też możesz dostać ołówek lub długopis ,tak jak ja ,ale teraz wiem w czym rzecz .
To jest jak w szachach Pat -nie ma ruchu ani z ołówkiem ani z długopisem. Tylko i wyłącznie dostajesz samochód  Wink
Gratulacje  Cool
Pozdr.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Pogarda do....Umniejszanie przez ...
« Odpowiedz #87 : 2007-05-27, 18:29:36 »

  Tetryk , jak nie sprawia Ci to problemu ,to podeślij następną   Wink
Taką podobną ,na logikę ....
Edyta.
Zapisane
tetryk
Go


Email
Odp: Pogarda do....Umniejszanie przez ...
« Odpowiedz #88 : 2007-05-29, 08:34:13 »

Niestety nie znam już innych, ale Internet jest ich pełen.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 19 zapytaniami.