forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-25, 05:34:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
660290 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  Uczucie chłodu
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Uczucie chłodu  (Przeczytany 42535 razy)
innersmile
Go


Email
Uczucie chłodu
« : 2007-05-30, 19:22:07 »

Mam kolejne pytanie. Czy ktoś miał może takie objawy =>odczuwam cały czas szczególnie irytujące uczucie chłodu, które zaczęło mi doskwierać po rozpoczęciu DO. Często miałam zimne stopy i dłonie, ale teraz to uczucie jest wszechogarniające. Czy jest może wyjaśnienie tego zjawiska i sposób na poradzenie sobie z nim?
Z góry dziękuję.
Marta
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Uczucie chłodu
« Odpowiedz #1 : 2007-05-30, 19:27:53 »

moze podaj swoj jadlospis z kilku dni,to razem ´zastanowimy sie,co moze byc przyczyna twoich dolegliwosci
a moze zbyt duza ilosc tluszczu w pozywieniu,smalec wieprzowy wychladza,
duza ilosc tluszczu i brak ruchu tez wychladza,
alergia(to stan zapalny)tez daje uczucie zimna,
duza ilosc tluszczu do mozliwosci,go wykorzystania  w energie,powoduje tez  zwiekszone zapotrzebowanie na weglowodany Smile
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Uczucie chłodu
« Odpowiedz #2 : 2007-05-30, 19:42:54 »

..z MY się zastanowimy, MY Smile
    Kodar, chyba nie będziesz żywic urazy, ale tak to smiesznie zabrzmiało.

Tomek
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Uczucie chłodu
« Odpowiedz #3 : 2007-05-30, 19:47:53 »

  Troszkę mnie innersmile dziwi ten objaw, rzecz jasna w obliczu słów pana Kwaśniewskiego, że co jak co , ale zimne kończyny przestaja być na DO, ŻO zimne.

Tomek

ps: Za powyższy post Kodar przepraszam. Myślałem, że masz na myśłi , że zastanowimy się my, czyli całe forum nad Twoim "innersmile" problemem. Ale to chyba jeszcze nie ten etap Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Uczucie chłodu
« Odpowiedz #4 : 2007-05-30, 19:56:08 »



alergia(to stan zapalny)tez daje uczucie zimna,


Zgadza sie Alino,stany zapalne,osłabienie organizmu dają uczucie zimna/przechodzące dreszcze...
Dziwna sprawa z tym uczuciem chłodu na DO?  Shocked
Zapisane
innersmile
Go


Email
Odp: Uczucie chłodu
« Odpowiedz #5 : 2007-05-30, 20:03:53 »

Moj jadlospis:
ŚNIADANIE: optymalny chleb orzechowy ok. 2 kromek z pasztetem lub masłem lub optymalny sernik w takiej samej ilości ze śmietanką ok.100ml
OBIAD: mięso wieprzowe ok. 200g, z warzywami (fasolka szparagowa, cukinia ok.100g) z masłem-1 stołowa łyżka
KOLACJA: koktail ze śmietanki z kilkoma truskawkami (250 ml) albo rosół z kurczaka-kur brak!

Tak mniej więcej to wygląda.
Czasem zjem kilka orzechów lub słonecznik prażony oraz kawałek sera żółtego.
Smalcu nie jadam, bo nie jest tak łatwo go w Irlandii dostać,  poza tym nie przepadam za smalcem np. do smarowania.

2 razy z premedytacją zjadłam kilka czekoladowych trufli, ale tak się zasłodziłam, że póznij było mi niedobrze.


Zapisane
innersmile
Go


Email
Odp: Uczucie chłodu
« Odpowiedz #6 : 2007-05-30, 20:15:25 »

Dodam, że ruchu mam pod dostatkiem, bo mam pracę, która wymaga ode mnie chodzenia przez 7,5 godziny dziennie.  Czas obiadu zawsze przypada w tym samym czasie ok. 1 po południu. Mam godzinną przerwę, więc nie jem w pośpiechu. Wszystko jest uregulowane i stałe.
Czasem na obiad zamiast mięsa jem sadzone jajko z kawałkiem ok. 50g- puddingu taki irlandzki odpowiednik kaszanki.
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Uczucie chłodu
« Odpowiedz #7 : 2007-05-30, 20:38:34 »

A przypadkiem nie zawiało Cię ? Może to taki objaw infekcji. Czasami  mam takie dreszcze, jest mi zimno,  ale ja to wiążę z infekcją która przebiega właśnie w ten sposób ze względu na ŻO objawy są tylko takie, lekkie.Wystarczy wieczorem zjeśc ok.4 żółtka z czosnkiem i do łóżka. Rano wszystko jest ok. Albo wipic jeden Coldrex.
A jak tam w Irlandi też się zrobiło zimno?
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Uczucie chłodu
« Odpowiedz #8 : 2007-05-30, 20:39:24 »

a jak długo jesteś na Diecie? Ile schudłaś?
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Uczucie chłodu
« Odpowiedz #9 : 2007-05-30, 20:45:02 »

to pytanie do Innersmile rzecz jasna Smile -bo widzisz, po tym jak schudłem to było mi tak...cholernie zimno Smile naprawdę. Ale minął może miesiąc i się albo zmieniło, albo ja się przyzwyczaiłem Smile
PS: gdzie w Twoim jadłospisie jajka? Hm? W tym chlebku? za mało!!!
Zapisane
innersmile
Go


Email
Odp: Uczucie chłodu
« Odpowiedz #10 : 2007-05-30, 20:46:20 »

Na diecie jestem ok. miesiąca. Nie wiem, ile dokładnie schudłam, bo nie mam tu wagi, ale myślę, że ok. 3kg. przy najbliższej okazji zweryfikuję to. Przy wcześnijszych eksperymentach na sobie potrafiłam w ciągu miesiąca zrzucić 11kg i wtedy nie mialam tego objawu...tylko, że czułam się jak wrak.
Teraz nigdzie mi się nie spieszy. Schudnięcie ma być tylko efektem ubocznym.
Marta
Zapisane
innersmile
Go


Email
Odp: Uczucie chłodu
« Odpowiedz #11 : 2007-05-30, 20:51:05 »

Same jajka, owszem czasem na obiad...może zacznę ich jeść trochę więcej tzn. żółtek, bo na białka patrzeć nie mogę.
Alergikiem nie jestem. Infekcja-raczej nieprawdopodobne.
W sumie łączę to też z silnym bólem głowy, który pojawił się wczoraj i wtedy chłód był najbardziej odczuwalny.
Marta
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Uczucie chłodu
« Odpowiedz #12 : 2007-05-30, 20:52:56 »

Ależ oczywiście , istnieje wytłumaczenie.
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Uczucie chłodu
« Odpowiedz #13 : 2007-05-30, 20:57:19 »

Droga Innersmile Smile nie jestem lekarzem, ale powiem tak: dzisiaj jest u mnie zimno i ciągle siąpi deszczyk. Ogólnie bardzo nieprzyjemna pogoda-źle się czuję. To (pogoda) pewnie nie jest u Ciebie główną przyczyną, ale może też wpływać. Gdzieś przeczytałem, że "w pracy chodzę po 7,5 godziny" - to o Tobie? Jesli tak, to w ogóle za mało jesz Smile Nie wiem czy masz książkę Kwaśniewski J., "Żywienie Optymalne", wyd. WGP - jeśli nie, napisz do mnie na mail-odpiszę, niestety nie teraz-jestem zajęty. Przepraszam za "urywane" wypowiedzi.
Zapisane
innersmile
Go


Email
Odp: Uczucie chłodu
« Odpowiedz #14 : 2007-05-30, 21:13:30 »

Książki nie mam, ale kiedyś czytałam... Korzystam z tabel i Ksiżąki kucharskiej, internetu.

Tak to ja mam "chodzącą pracę". Kiedy ją podjęłam ok.8 miesięcy temu nagle zaczęłam wcinać słodkie jak małpa kit-dosłownie! Wtedy przytyłam kilka kg i trochę mnie to zdziwiło, że przy takiej dawce ruchu... Wcześniej też jadłam sporo, ale ze słodkim to zdecydowanie przesadzałam. Teraz nie mam ochoty jeść więcej niż podałam wcześniej i nie czuję głodu-tzn. takiego jak wcześniej, że prawie żołądek mi do kręgosłupa się przyklejał. Burczało, coś się przelewało i ogólnie BYŁAM NON STOP GOTOWA CHWYCIĆ JAKIEŚ CIASTKO, CZEKOLADĘ itp., ale na "normalne" posiłki nie miałam ochoty.
Teraz wcale nie czuję osłabienia, czy wpływu pogody itp. Nie jestem też senna. W sumie jest o wiele lepiej. Martwi mnie tylko "ten chłód".
Zapisane
innersmile
Go


Email
Odp: Uczucie chłodu
« Odpowiedz #15 : 2007-05-31, 10:48:17 »

Uczucie chlodu niestety utrzymuje sie nadal, mimo ze pogoda piekna, sloneczko grzeje, a ja nadal mam poczucie, ze cala powierzchnia skory jest "zmrozona"!
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Uczucie chłodu
« Odpowiedz #16 : 2007-05-31, 12:38:32 »

 Czy to czasem nie jest wynik napięcia wywołanego stresem ? Zimne kończyny  to przecież jeden z objawów. Może chodzi o długotrwałe napięcie mięśniowe wywołane - może nawet - nieświadomym stresem ? Zwróć uwagę, czy nie jesteś spięta.

Tomek
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Uczucie chłodu
« Odpowiedz #17 : 2007-05-31, 13:13:42 »

Koniecznie zjadaj żółtka codziennie (nawet 5 szt) i gotowane warzywa z jakimś tłuszczem ( smalec,słonina,boczek,masło).
Chleb to trucizna nawet optymalny (jest w nim mało mąki, ale to mąka nas truje), cukry proste odrzuć całkowicie (na początku trzeba pomóc sobie rozumem).
Warzywami nigdy nie przedawkujesz węglowodanów i do słodkiego nie będzie Cię ciągnęło.
Zapisane
innersmile
Go


Email
Odp: Uczucie chłodu
« Odpowiedz #18 : 2007-05-31, 13:45:15 »

Jesli chodzi o spinanie sie, to niestety jeszcze musze nad soba popracowac, bo nawet jak siedze, to czuje, ze pewne grupy miesni sa non stop w napieciu, jakbym wiecznie byla "gotowa do akcji"...
Jesli chodzi o make, to w ogole nie uzywam. Do chleba optymalnego dodaje zamiast niej mielone migdaly.
Co do zoltek, to sie chyba skusze...
Dziekuje za rady.
Marta
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Uczucie chłodu
« Odpowiedz #19 : 2007-05-31, 13:59:05 »

Co do zoltek, to sie chyba skusze...

Marto, a jaki masz stosunek do "ubijanych" omletów (tzn. osobno ubijasz białka, a później wrzucasz do tej piany żółtka)? Z odrobiną dżemu lub plasterkami banana są poprostu pyszne!

Marishka

P.S. Ja też nie cierpię białka w jajkach (ale w ubijanym omlecie to zupełnie co innego), dlatego robię sobie same sadzone żółtka. Gotowane jajka jem wyjątkowo rzadko (zazwyczaj w sałatce), do zup używam tylko gotowanych żółtek.
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 17 zapytaniami.