forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 15:26:23

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  czy równiez na mase??
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: czy równiez na mase??  (Przeczytany 73438 razy)
Clint
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #40 : 2007-06-05, 22:56:42 »

Hej Elmo,

Ta rada odnosi sie bardziej do osob, ktorym zalezy na wielkosci miesni. Przetrenowanie i zbyt intensywne treningi doprowadzaja do katabolizmu (rozpadu miesni) i adaptacji w kierunku wytrzymalosciowej, co prowadzi do zmniejszenia wymiarow. Mysle ze Pawel woli miec masywne lydki sprintera niz delikatne i drobne jak u dlugodystansowych biegaczy. Ale jak widzisz to juz kwestia celow jakie chcemy osiagnac.
Mysle ze akurat Tobie pewnie bardziej pasuja raczej szczuple nogi Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #41 : 2007-06-06, 07:51:08 »

Hej Elmo,

 Przetrenowanie i zbyt intensywne treningi doprowadzaja do katabolizmu (rozpadu miesni) i adaptacji w kierunku wytrzymalosciowej, co prowadzi do zmniejszenia wymiarow.


Dzięki Clint  Smile .To chyba dlatego nigdy nie miałam jakiejś dużej masy mięśniowej i pewni nigdy nie będę miała,bo nie potrafię biegać ,jeździć rekreacyjnie-tylko do upadłego,muszę już kompletnie paść ,żeby przestać,a za 15 min,znów to samo i ja się dziwiłam ,że moje koleżanki miały mięśnie rozbudowane a ja nie  Shocked
Jest tak jak piszesz;u mnie te intensywne biegi prowadziły do adaptacji wytrzymałościowej.
Jestem pod wrażeniem tego wszystkiego z perspektywy czasu  Smile to co napisałeś Ty i Toan jest dla mnie fascynujące-pewnie dlatego,że to dotyczy bezpośrednio mnie i znam swój organizm i widzę ,że to o czy piszecie, całkowicie sprawdza się na mnie!  Smile
Pozdrawiam serdecznie!

Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #42 : 2007-06-06, 09:12:02 »

co prowadzi do zmniejszenia wymiarow...

A ja całe życie stawiałam na intelekt, a nie wymiary u men'ów i nie zawiodłam się Very Happy, bo inteligentny, a wątły może więcej  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #43 : 2007-06-06, 09:32:02 »

Hej Elmo,

Ta rada odnosi sie bardziej do osob, ktorym zalezy na wielkosci miesni. Przetrenowanie i zbyt intensywne treningi doprowadzaja do katabolizmu (rozpadu miesni) i adaptacji w kierunku wytrzymalosciowej, co prowadzi do zmniejszenia wymiarow.
Jeszcze jedno mnie zaciekawiło  Idea
Skoro intensywne ćwiczenia prowadzą do rozpadu mięśni,to skąd organizm potem czerpie taką możliwość dużej wytrzymałości?
Chodzi mi mniej więcej o to,że kiedyś byłam w stadninie koni.Pan miał tam swojego prywatnego konia wyścigowego i pytałam czym jest odżywiany,czy musi mieć zwiększoną podaż białka.Ten pan odpowiedział mi ,że jego koń ma zwiększoną podaż białka,aby się kształtowały mięśnie-czyli jednak te mięśnie są potrzebne do wytrzymałości .Koń ćwiczył dwie godz. dziennie intensywnie ,a jednak nie był chudy,a ładnie umięśniony.
Wiem ,że koń to nie człowiek...ale tak mi się skojarzyło.... Rolling Eyes
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #44 : 2007-06-06, 09:36:39 »

Skoro intensywne ćwiczenia prowadzą do rozpadu mięśni,to skąd organizm potem czerpie taką możliwość dużej wytrzymałości?

Pewnie jest jakieś wytłumaczenie tej zagadki rozkoszy Laughing.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #45 : 2007-06-06, 09:53:04 »

Skoro intensywne ćwiczenia prowadzą do rozpadu mięśni,to skąd organizm potem czerpie taką możliwość dużej wytrzymałości?

Pewnie jest jakieś wytłumaczenie tej zagadki rozkoszy Laughing.
...a pewnie ,pewnie ,że....jest  Laughing tylko ,że dokładnie nie wiem o co w tym wszystkim chodzi  Shocked  Cool
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #46 : 2007-06-06, 10:04:43 »

nie wiem o co w tym wszystkim chodzi 

I o to chodzi Very Happy.
Każda kobieta powinna sama do tego dojść Cool. Miłość, czułość i takie tam "że cię kocham, aż do śmierci" Very Happy...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #47 : 2007-06-06, 10:07:57 »

nie wiem o co w tym wszystkim chodzi 

I o to chodzi Very Happy.
Każda kobieta powinna sama do tego dojść Cool. Miłość, czułość i takie tam "że cię kocham, aż do śmierci" Very Happy...
I to jest ta siła napędowa.....  Cool
W sumie to racja,bo wszystko składa się na jedną całość,dopiero ta całość przynosi efekt  Wink  Laughing
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #48 : 2007-06-06, 10:36:32 »

Oby ta całość miała wystarczająco energii, a nie strach przed ZAWAŁEM Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Clint
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #49 : 2007-06-06, 10:42:32 »

Hehe przyznam, ze w Waszych ostatnich postach to ja sie pogubilem o co chodzi, hm...jakies podteksty, zyciowe prawdy Wink
Ale wracajac do tematu to faktycznie nie mozna w prosty sposob porownywac czlowieka do konia. Mimo wszystko jednak i tak generalnie dzialalaby ta sama zasada
tzn. gdyby porownac konia dlugodystansowca (ktory trenuje wytrzymalosciowo) z koniem pociagowym lub biegajacym sprinty (trening silowy).
Ten pierwszy bylby duzo smuklejszy. O tym "rozpadzie" katabolicznym miesni mowi sie troche w przenosni, miesnie maleja pod wzgledem wymiarow, we wloknach zaczynaja przewazac tak zwane wlokna czerwone, polepsza sie sie naczyn wlosowatych, nieco inne sa pewnie szlaki energetyczne - taka naturalna madrosc adaptacyjna w calym Swiecie zwierzat.
Tak dla wyobrazni porownajacie sobie tryb zycia i wyglad dwoch kotow: tygrysa i geparda Wink
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #50 : 2007-06-06, 10:43:29 »

Oby ta całość miała wystarczająco energii...

...z tłuszczu...  Laughing Sabino ,"nie ma sił", aby po wysiłku mieć ochotę na sałatę lub chleb z dżemem  Laughing
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #51 : 2007-06-06, 10:51:27 »

mieć ochotę na sałatę...

Ale jeśli ładna, własna "sałatka" tak pięknie rozchyla listki - nikt się nie oprze Cool. To działa Shocked.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #52 : 2007-06-06, 10:58:27 »

.... gdyby porownac konia dlugodystansowca (ktory trenuje wytrzymalosciowo) z koniem pociagowym lub biegajacym sprinty (trening silowy).
Ten pierwszy bylby duzo smuklejszy.
Właśnie Clint tak jest jak piszesz.Były tam konie długodystansowe i biegające sprint .Ten pan pokazywał nam różnice w budowie.
Cytuj
O tym "rozpadzie" katabolicznym miesni mowi sie troche w przenosni, miesnie maleja pod wzgledem wymiarow, we wloknach zaczynaja przewazac tak zwane wlokna czerwone,
Zainteresowałeś mnie tym i znalazłam w necie o tych włóknach informacje:
Cytat:
W mięśniach szkieletowych występują dwa rodzaje włókien mięśniowych: włókna białe i włókna czerwone.

WŁÓKNA BIAŁE zwane szybkokurczliwymi (FT) charakteryzują się małą zawartością mioglobiny, nielicznymi mitochondriami, małą aktywnością enzymów oddechowych, dużą aktywnością ATP-azy miozynowej i enzymów glikolitycznych. Szybko się kurczą i rozkurczają ale i szybko się męczą. Przewaga procentowa tych włókien jest charakterystyczna dla osobników o predyspozycjach szybkościowych. Praktycznie nie podlegają wytrenowaniu.

WŁÓKNA CZERWONE zwane wolnokurczliwymi (ST) są dokładnym przeciwieństwem tych powyższych. Charakteryzują się dużą zawartością mioglobiny i ilością mitochondriów, dużą aktywnością enzymów oddechowych, natomiast małą ATP-azy miozynowej i enzymów glikolitycznych. Skurcz i rozkurcz jest powolny, ale zdolne są do długotrwałej pracy, stąd też przewaga procentowa tych włókien jest charakterystyczna dla osób o predyspozycjach wytrzymałościowych. W przeciwieństwie do włókien FT podlegają zmianom pod wpływem treningu.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Już mniej więcej wiem w czym rzecz.Nigdy się nie interesowałam tym wszystkim ,a tu takie ciekawe rzeczy!  Shocked

Cytuj
   polepsza sie sie naczyn wlosowatych....
Co tu chciałeś napisać? Że polepsza się wytrzymałość naczyń włosowatych?
Jak coś wiesz na ten temat ,to napisz obszerniej....
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #53 : 2007-06-06, 14:09:08 »

O! Clint! Przeczytałam ,że z wykształcenia jesteś fizykiem  Smile
Nie pracujesz w zawodzie?
Fizyka mi jest bardzo bliska,mój brat też kończył fizykę ,jest w trakcie doktoratu,ale on siedziałby wciąż na uczelni  Smile Nie wiem czy stamtąd wychodzi hehe .
Chyba nawet jest w Twoim wieku(rocznik 78). Ja niestety nie miałam takiej "głowy" jak on  Confused choć bardzo ten przedmiot mnie interesował  Cool
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #54 : 2007-06-06, 21:41:49 »

. Do spalenia tłuszczu potrzebna jest tylko prosta lipaza, a do spalenia węgla z węglowodanu...?

Lipaza - rozkłada trójacyloglicerole (trójglicerydy). Obecna jest w przewodzie pokarmowym, we krwi, w tkankach pozawątrobowych. Jej aktywność zależy od hormonów. ACTH, TSH, glukagon, adrenalina, noradrenalina, wazopresyna - obniżają one ilość trójglicerydów.
Insulina, prostaglandyna E, kwas nikotynowy podnoszą ilość trójglicerydów.  Dla nas ma to oznaczać - jadajmy mniej produktów "cukrogennych" - obniży nam się insulina i w konsekwencji - trojglicerydy. Można ćwiczyć/wkurzać się - podobnie.
Trójgliceryd składa się (tak ogólnie) z glicerolu (=alkohol) i wolnego kwasu tłuszczowego. Trójgliceryd to ester. Z glicerolu da się zrobic intermediat glukozy. Kwas tłuszczowy w mitochondrium wymaga "spalenia"= beta-oksydacji (syntetaza, dehydrogenaza, hydrataza, tiolaza).
Różnica energetyczna miedzy T a W zależy od ilości "zawieszonego" wodoru na węglach związku. T ma tego wodoru 2 x więcej niż W. Przekłada się to na wartość energetyczną liczoną w kilokaloriach.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #55 : 2007-06-07, 01:28:21 »

Pani  Ewo to dla mnie niepojęte -chociaz chemie kiedyś lubiałam .
    ale jedno pytanko ,alkochol to oczywiście węgle -a czysty ? albo koniak ?
    i dlaczego zaburza metabolizm ?
Moja teoria ,ze skoro cukier plus drożdze to w organizmie przetwórnia samogonu
   to jeżeli podam gotowca ,kielicha czy dwa -to moze faktycznie na zdrowie
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #56 : 2007-06-07, 21:45:12 »

Alkohol?
Może coś Bruford na temat powie?
Na jakiej zasadzie obniża cholesterol?
Technicznie wchodzi do cyklu Krebsa "od razu" prawie jak fruktoza.
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #57 : 2007-06-07, 22:17:59 »

Dziekuje pani Ewo  -fruktoza jak rozumiem  szkodliwa ale w małych ilościach
    można przemycić .
 Bruford -czy Ty też podpijasz koniaczki na zdrowie ?
  ,przeciez nieraz trafi ci sie od wdzięcznego pacjenta [to nie zarzut-bo sama dawałam]
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #58 : 2007-06-07, 22:58:43 »

To jest wątek : jak "nabrać" masy czy tam mięśni, a nie wątek problemie alkoholowym  Smile .
Zapisane
pawel88
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #59 : 2007-06-11, 19:20:03 »

sorki ze nie odpisywałem ale nie miałem bardzo dostępu do neta. Wielkie dzięki Clint za rady które mi tu podałes mam nadzieje ze za jakis czas bedzie widac efekty:) jeszcze raz dziięki i pozdro!!!
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 18 zapytaniami.