forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 16:12:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  czy równiez na mase??
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 Do dou Drukuj
Autor Wtek: czy równiez na mase??  (Przeczytany 73442 razy)
kodar
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #80 : 2007-06-14, 18:37:03 »

HDL:LDL=1:1,poczytaj posty lekarki,dowiesz sie wiecej Smile
Zapisane
Belian
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #81 : 2007-06-14, 19:09:15 »

Właśnie czytałem już posty lekarki, ale 1:1? To jest chyba - jak na chwilę obecną - teoria?
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #82 : 2007-06-14, 19:38:44 »

Właśnie czytałem już posty lekarki, ale 1:1? To jest chyba - jak na chwilę obecną - teoria?


..niekoniecznie, w praktyce tez spotykamy np. LEKARKA tak ma, i twierdzi, ze to jeden z warunkow dlugowiecznosci.
Zapisane
Hannibal
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #83 : 2007-06-14, 20:16:44 »

Ja jestem w ogóle przeciwnikiem diety Kwaśniewskiego, choć oczywiście z częścią jego tez się zgadzam; jego poglądy na szczęście ewoluują; natomiast jestem jak najbardziej za LCD, a nawet za VLCKD, ale z głową; ale ad rem...
żeby przybywać na masie mięśniowej należy zadbać o odpowiedni bilans kaloryczny + odpowiednią podaż białka, co najmniej 1,5 g na 1 kg masy ciała. Dominuje jeszcze przekonanie, że tylko na dużej ilości węgli można przybierać na masie; praktyka chociażby dr. Ellisa całkowicie temu przeczy
Acha, te krytyczne posty na początku tematu na temat siłowni to chyba jakieś nieporozumienie - radzę sobie poczytać, o co tak naprawdę biega w ćwiczeniach siłowych; jeśli ktoś wierzy w stereotypy głupich mięśniaków o byczych karkach to nie mamy o czym gadać; siłownia jest dla mądrych ludzi, każdy znajdzie tam coś dla siebie, w zależności od priorytetów - czy bardziej masa, czy siła, czy rzeżba, czy również wydolność.
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #84 : 2007-06-14, 21:11:23 »

Ja jestem w ogóle przeciwnikiem diety Kwaśniewskiego, choć oczywiście z częścią jego tez się zgadzam; jego poglądy na szczęście ewoluują; natomiast jestem jak najbardziej za LCD, a nawet za VLCKD, ale z głową; ale ad rem...
żeby przybywać na masie mięśniowej należy zadbać o odpowiedni bilans kaloryczny + odpowiednią podaż białka, co najmniej 1,5 g na 1 kg masy ciała.
A jak ja nie chcę przybywać na masie mięśniowej ?? to mogę być za Kwaśniewskim ?;P Wink
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #85 : 2007-06-14, 21:13:43 »

A jak ja nie chcę przybywać na masie mięśniowej ?? to mogę być za Kwaśniewskim ?;P Wink

No chyba nie, bo ja jestem i przybywam Wink
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #86 : 2007-06-15, 07:57:43 »

jego poglądy na szczęście ewoluują;

   Nie, to tylko Tobie i innym propagatorom tzw diety "optymalnej"/niskowęglowadanowej (Czerniak, Jarmołowicz, Trojanowski, Waszak, Wolniak, Wróbel, Żurek - wymieniam w/g alfabetu, a nie "zasług", z pominięciem pomniejszych i tych, którzy już odeszli  Sad) tak się zdaje i rozpowszechniacie tę nieprawdziwą tezę po net, bez żadnego uzasadnienia i bez żadnej szkody dla odkrywcy Diety Optymalnej/Żywienia Optymalnego/Diety Kwaśniewskiego. Ale tu nie wypada wypisywać takich głupot o Dr-JK.
    A pogląd, że Dieta Optymalna ewoluuje wynika tylko z braku zrozumienia jej zasad lub świadomego wprowadzania Internautów w błąd. Cool I jedno i drugie źle świadczy o propagatorach takiej tezy Confused
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #87 : 2007-06-15, 14:39:50 »


... jego poglądy na szczęście ewoluują;....

Mógłbyś dokładniej napisać o co Ci chodzi? Pytam z czystej ciekawości...
Czy chodzi o to ,że dobrze ,że niektórzy wprowadzają "nowalijki"w DO/ŻO i w ten sposób udoskonalają żywienie optymalne?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #88 : 2007-06-17, 11:50:54 »

LEKARKA tak ma, i twierdzi, ze to jeden z warunkow dlugowiecznosci.

Zbynek, Bruford, inni  Smile  wypowiedzcie się jak wyglądają wasi pacjenci 90-100 lat w lipidogramie, Ci których styl życia byście jeszcze polecili.
Nie chodzi mi o tych pacjentów którzy "ledwie żyją". Chodzi mi o tych "w lepszym stanie".
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #89 : 2007-06-17, 12:01:32 »

Moje zdanie jest takie, że wszystko zależy od tego ile elektronów na sekundę przepływa przez mitochondrialny łańcuch transportu elektronów. (...)

W jaki sposób to się mierzy? Pamiętam jak naszej Otylce nie poszło na jakimś dystansie. Trener tłumaczył, że to problem natury psychicznej ponieważ analiza krwi wykazała, że zawodniczka miała jeszcze siły. Kurcze, jak to sprawdzają?
Pamiętam jak pisałeś, że wystarczy Ci dostęp do laboratorium i możesz określić zapotrzebowanie organizmu w punkt Smile
Czy chodzi o ATP?
Wiem, że lamersko i chaotycznie, ale chciałbym sobie to poukładać - może jakiś link? Smile
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #90 : 2007-06-25, 12:32:17 »

Badania stanu wydolności fizycznej organizmu możemy wykonać za pomocą testów zmiany stężen wybranych wskaźników krwi (ocena biochemiczna). Jednym z parametrów, który możemy zbadać jest poziom CPK (kinaza fosfokreatyninowa). CPK jest enzymem występującym wewnątrz komórek mięśniowych i może nam posłużyć do diagnostyki wysiłku wytrzymałościowego. Podwyższony poziom CPK świadczy o przetrenowaniu zawodnika. Jaki on powinien być? To już pewnie wie cały sztab naukowców skupionych wokół zawodnika. Mógłbym coś jeszcze o ATP i fosfokreatynie, ale chyba nie ma takiej potzrzeby.

źródło - internet, google Smile

pozdrawiam
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #91 : 2009-10-07, 11:56:50 »

Może tylko tyle, zakładając, że jest się zdrowym, aby na siłowni oszczędzać kręgosłup, rozwinąć boczek, schabowy, karkowy Wink, trójgłowy, bo ładniej ręka wygląda, barki i piersowe i najszerszy grzbietu. Na dwa ostatnie radzę zwrócić szczególną uwagę, bo mięśnie te robią większe wrażenie na kobietach (atawizm z czasów łowiectwa) niż biceps. Proporcja BWT - 1:0,5: do woli lub gorszy wariant BTW - 1:0,5: do woli.
Zwróć szczególną uwagę przy ćwiczeniach siłowych, czy nie "tętni" ci "boleśnie" w głowie. Jeśli nie - daj sobie w kość. Nie ćwicz siłowo nóg. Dla nich jest naturalnym wysiłkiem bieg. Ćwicz sześć razy w tygodniu przemiennie siłownia, bieg. W Twoim wieku 15-20 km biegu - to dobry dystans w tempie "rekreacyjnym" - bieg ma sprawiać przyjemność, a nie być wyczynową "mordęgą". Sposób biegania (tempo kroku, ilość oddechów) musisz uzależnić od paliwa. Na energii z węglowodanów, przydusi Cię "brak powietrza", więc nie ma problemu - uważaj aby się nie zakwasić zbyt mocno!, bo można stracić przytomność, bo układ buforowy krwi ma określoną "pojemność". Przy energii z betaoksydacji - uważaj, aby się nie przewentylować, bo nadmiar tlenu we krwi jest również szkodliwy!.
I żeby było już kompletnie jasne - w zdrowym organizmie nawet mięśnie nie "chodzą" na "węglowodanach", bo wszystko "chodzi" na ENERGII. A głównym jej donorem jest ATP. Mięsień się kurczy i rozkurcza wyłącznie przy odpowiednim stężeniu ATP. Jeśli go nie osiągnie - to ani się nie skurczy, ani się nie rozkurczy Laughing.
Nawet tempy biochemik wie, że więcej ATP uzyskuje się z tłuszczu (wodoru) niż z cukru (węgla), ale "naukowcy" zalecają wypas  na rozcieńczonych węglowodanach (jarzynach i owocach).
Staraj się również nie przekroczyć 28-30 w BMI, bo powyżej wygląda się już nieestetycznie.

PS.
MOŻNA BY ZAJADAĆ WYŁĄCZNIE BIAŁKO uzupełnione odpowiednią ilością suplementów, gdyby... w jego skład wchodziła odpowiednia ilość CHOLINY, bo wszystko chodzi na PRAWIE ZACHOWANIA ENERGII i PRAWIE MINIMUM nic więcej. Tzw. "naukowcy" albo nie znają tych podstawowych praw, albo celowo wprowadzają "Kowalskich" w błąd, by wiecznie chorowali i musieli się leczyć. A więc: energia, budulec i mikroelementy (a wszystko z pokarmu w idealnych proparcjach) gwarantujące zdrowie, albo zalecenia "naukowców". Ale każdy wybiera samodzielnie Mr. Green

"admin", mam prośbę:
Chciałbym trochę przybrać mięsa (czystego mięsa Smile). Mój wzrost to 171 cm, BMI = 22.x (około 66 kg) i generalnie nie mogę narzekać, mam dużo energii i wszystko jest zarysowane pod skórą jak trzeba, tyle, że trochę za małe jak na mój gust. Smile Każdego dnia biegam, robię pompki, brzuszki, co powoduje, że wyglądam OK, ale lepiej byłoby, gdyby tych mięśni było z 7-10 kg więcej. Moja proporcja BWT to 1 : 1 : 4 i więcej. Białko z żółtek i wątróbki na poziomie około 50-60 gramów, węgle głównie z dżemu niskosłodzonego (do żółtek) i ziemniaków (do wątróbki), tłuszcze z masła (do żółtek) i smalcu samodzielnie wytapianego (do wątróbki). Co zrobić, żeby przybrać?
1. Czy jem białka za dużo/za mało?
2. Czy węgli zbyt dużo w stosunku do białka - lepiej byłoby B/W = 2?
3. Za mało sportu? Biegam 10 km trasę rekreacyjnym tempem. Dorzuciłem w tym tygodniu siłownię, ale nie forsuję się (tak na 75% możliwości), bo mam krótkowzroczność Smile i okulista mi zabronił (mam się tym sugerować?). Smile Od nowego miesiąca wrzucę 2x/tydzień basen do planu (tam podobno mogę się zajeżdżać "na śmierć"). Może basenu więcej?
4. Czy będą efekty przy takiej diecie i takim sporcie jak napisałem? Mam 25 lat, ultra-spalanie Smile a w rodzinie wszyscy szczupli. Mój ojciec ma 55 lat i zauważyłem, że nieświadomie podbiera mi uwagę moich koleżanek, więc trzeba coś zmienić... Wink
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #92 : 2009-10-07, 18:47:07 »

"michal"
na masę tylko siłownia.
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #93 : 2009-10-08, 10:09:34 »

"michal", jeżeli chodzi o Twoją krótkowzroczność- jakiej mocy soczewki nosisz ? Jak wzrosła wada w ciągu ostatnich 5 lat?
Zapisane
michal
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #94 : 2009-10-08, 10:20:21 »

"adamel"
w ciągu ostatnich 5 lat z -4/-4.25 na -5/-5.5
Zapisane
adamel
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #95 : 2009-10-08, 10:35:52 »

Z tego wynika, że okulista obawia się, że przy zbyt dużym obciążeniu ( siłownia ) może dojść do odklejenia się siatkówki, ponieważ mimo zakończonego wzrostu ciała, wada jeszcze się zwiększa, więc ćwiczenia tak, ale faktycznie niezbyt forsowne.
Zapisane
przemo
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #96 : 2009-10-08, 21:41:22 »

Na zwiekszenie wagi ciała siłownia nie wystarczy, musiałbyś zaczać jeść głównie wegiel a to bez sensu bo co z tego ze bedziesz mieć "mase" skoro bedziesz poruszać sie jak "wóz z węglem". Masz wage prawidłowa ja przy 179cm waże ok.69kg a to że inni to same wielkoludy to ja sie tym nie przejmuje. Chcesz robić na dziewczynach wrażenie wymiarymi Laughing a co z szybkościa, zwinnościa i sprytem Wink
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #97 : 2009-10-08, 22:27:05 »

Nie bardzo rozumiem pytania ludzi uparwiajaych sport, chcacych przybrac na ciele, pytania typu co zrobic aby przybrac na masie. Stosujac sposob zywienia dr. Jana Kwasniewskiego takich pytan nie powinno byc. Dlaczego? Ano dlatego, ze organizm sam domaga sie  "skladnikow" i w zwiazku z tym sami powinnismy dostarczyc organizmowi tego czego jemu potrzeb, nie przesadzajac. Na dobra sprawe to "Szwarcenegerem" nikt nie powinie byc.....a i Otylia tez wyglada na normalnego czlowieka (kobiete) choc na diecie optymalnej nie jest. Ale Otylia plywa 18 km dziennie, co przeliczajac na bieg amatorski, to trzeba przebiec pol maratonu dziennie, czego duzo z nas nie jest w stanie.
Wracajac do meritum; chce  powiedziec, ze nie ma "norm" dla plywakow, biegaczy, tych co wyciskaja ( nie wiem po polsku) itd
Kazdy musi znalsc pewne wrtosci BTW dla siebie. Jest to trudny proces ale nie jest to niemozliwy ( podojne zaprzeczeczenie Opal!!!!!).Ale trza chciec.
Zapisane
Opal
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #98 : 2009-10-08, 22:34:17 »


Kazdy musi znalsc pewne wrtosci BTW dla siebie. Jest to trudny proces ale nie jest to niemozliwy ( podojne zaprzeczeczenie Opal!!!!!).Ale trza chciec.

Dwa minusy dają plus, ale wybacz - nie kumam o co kiełbasi, nie czaję bazy, nie mogę "znaleźć" swojej roli w Twoim wpisie.
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: czy równiez na mase??
« Odpowiedz #99 : 2009-10-09, 06:58:00 »

Wiem, nawiazuje do zupelnie innego temkatu postu, i Twojej wypowiedz.
Nie wazne, to co napisalem nie jest negatywne, wiec........nie "martw sie"
Lepiej, aby Ci sie nie pokielbasilo.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 18 zapytaniami.