forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 16:28:13

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660588 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Co robic z tymi bialkami?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 20 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Co robic z tymi bialkami?  (Przeczytany 313006 razy)
toan
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #140 : 2007-11-27, 22:01:01 »

Cytozol to "wodny roztór" wszystkiego, co się da rozpuścić w H2O w komórce i nie jest błoną biologiczną, ani organellą komórkową. A więc głównym składnikiem cytozolu jest woda, a także pojedyncze jony atomowe, jony cząsteczkowe (w tym aminokwasy i białka), a wszystko obdarzone ładunkiem dodatnim (+), albo ujemnym (-).
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #141 : 2007-11-27, 23:05:11 »

Pozwól MW,
że Ci wyjaśnię: odpowiedź Ewy należy tak interpretować: podobno słowa JK:" jeśli jesz najlepsze białko, zaplanuj go w mniejszej ilości" i to koniec słów JK i dalej już słowa Ewy (nie JK!): "a żołądek trzeba czymś wypełnić."
Bynajmniej ja tak zrozumiałem Very Happy
Toan, jestes genialny Smile Jest dokładnie, jak mówisz. Własnie odpisałam MW, a niespodzianką dla mnie było to, co napisałeś Smile

A to napisałam do MW:
Cytuj z: MW
Nie wydaje mi się, że JK mówi, że żołądek trzeba czymś wypełnić
To ja mówię, że żołądek trzeba czymś wypełnić. JK mówi, że najlepsze białko jemy w trochę mniejszej ilości.

Nie mówiłam, że trzeba sie obżerać. Nie powiesz mi, że odchodzisz od stólu jeśli nie czujesz, że masz cos w żólądku.

Jak bedziesz taki czepialski i drobiazgowy, to przyćmi twój umysł Smile
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #142 : 2007-11-27, 23:11:23 »

W zasadzie juz odpowiedziałam na to pytanie wyżej. Ci co potrzebują więcej białka, moga jeść całe jaja. Rozwinięcie wyżej.

Dzięki Ewo, ale to była odpowiedź nie na temat. Bo tak brzmiało moje pytanie:

No bo niby dlaczego jeśli ktoś powinien jeść więcej białka  „może” („może i powinien”) jeść białka gorsze? Czy nie byłoby lepiej jakby też jadł same najwartościowsze?

Przecież jedząc białka wartościowsze zjadłby ich mniej, a JK wielokrotnie mówił, że białka należy jeść „możliwie mało”.

Smile))))))) Uważam, że odpowiedziałam na temat. Jeśli ci nie pasuje, musisz to przebolec. Smile)))))
Zapisane
Krystyna77
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #143 : 2007-11-27, 23:20:58 »

Cytozol to "wodny roztór" wszystkiego, co się da rozpuścić w H2O w komórce i nie jest błoną biologiczną, ani organellą komórkową. A więc głównym składnikiem cytozolu jest woda, a także pojedyncze jony atomowe, jony cząsteczkowe (w tym aminokwasy i białka), a wszystko obdarzone ładunkiem dodatnim (+), albo ujemnym (-).

Bardzo to ciekawe ale zadziwia fakt, że jednak głód lub sytość odczuwamy przez żołądek to on nam "gra" i "burczy" i się domaga, amoże to tylko subiektywne odczucie?Większość ludzi tak ma. Będąc na ZO te odczucia są zupełnie inne i to jest sedno sprawy , nic innego nie przychodzi mi do głowy.W żołądku jest pusto , a głódu specjalnie się nie odczuwa jak i przepełnienia.Fajne przemyślenia przed pójściem spać dobrze, że nie chce mi się jeść Laughing
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #144 : 2007-11-27, 23:23:45 »

Ciekawostka na marginesie: o uczuciu głodu i sytości decydują zmiany potencjału w cytozolu, a nie wypełnienie żołądka, ale utarło się przekonanie, że... , choć można być sytym i z pustym żołądkiem - tak jest najkorzystniej! A może jednak faktycznie - wszystko - to tylko fale elektromagnetyczne? - już sam nie wiem  Shocked
Fajnie jest poznać troche teorii. Dzieki Toan za info Smile

MW czyni starania, zebym wybrała się na biochemię Smile))). Nie popuści mi, choc wie, ze nie występuję na forum jako lekarka, biochemik, ani fachowiec od żywienia.

MW, teraz na ciebie kolej. Może troszkę mniej wieszaj się na cudzych postach, a więcej udzielaj się samodzielnie? Wink
Nie zawiedź mnie Smile
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #145 : 2007-11-28, 20:32:08 »

Uważam, że odpowiedziałam na temat. Jeśli ci nie pasuje, musisz to przebolec.
Oczywiście przeboleję Ewo to, że nie odpowiedziałaś mi na temat. Ale nie mam do Ciebie żalu Smile. Reszta forum zupełnie się wyłożyła Laughing. Zamierzam jeszcze napisać o tych białkach z białek bo naprawdę nie jest to jasne. Ale nie mam dziś dużo czasu więc chyba nie zdążę.  Może w sobotę lub niedzielę. Więc drżyjcie Exclamation Surprised Cool Smile. W dodatku ostatnio uczę się pisać bezwzrokowo i ciągle tak piszę. Tylko, że na razie idzie dużo wolniej niż normalnie Sad.

MW, teraz na ciebie kolej. Może troszkę mniej wieszaj się na cudzych postach, a więcej udzielaj się samodzielnie? Wink
Nie zawiedź mnie Smile
Ja zamierzam być uparty i dalej wieszać się samodzielnie Smile na cudzych postach. Cool Dobra wiadomość dla Ciebie Ewo: nie tylko na Twoich Laughing.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #146 : 2007-11-28, 22:06:56 »

Smile)))) Niezłomny MW. Będę sledziła twoje zmagania. Przy okazji na pewno czegos sie dowiem
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #147 : 2007-11-30, 18:48:42 »

Aż taki uparty to nie jestem. ................
Co do tych aminokwasów, to mam prośbę do Mafa, aby sprawdził w swoich źródłach, jak one występują w jajku z podziałem na żółtko i białko. W szczególności czy w białku jaja znajdują się niezbędne aminokwasy, które muszą być pobierane z jedzenia , ponieważ organizm nie jest w stanie ich wytworzyć z dostarczonych mu surowców.  Do nich należą:
- walina
- izyna
- treonina
- leucyna
- izoleucyna
- tryptofan
- fenyloalanina
- metionina
Jeżeli, którego z nich zabraknie, to samym białkiem nie da się odżywiać. Do tej pory byłem w przekonaniu, że tak jest, ale mogę być w błędzie. Żadna roślina nie zawiera wymienionych aminokwasów jednocześnie.

Zrobilem takie cos. Wczoraj chcialem napisac o swoich wnioskach w zwiazku z tym porownaniem, ale zaniechalem. Czekam na wasze/Piotra opinie.
http://www.optymal-btw.aktis.i.p.pl/porownanie_ zaw_ aminokwasow.xls
Link jest dla tych ktorzy maja zainstalowanego excela. Jak ktos nie ma i jest zainteresowany to niech napisze, zrobie to w html.
Pozdr
maf
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #148 : 2007-11-30, 19:01:21 »

Aha, dodalem arginine i histydyne, poniewaz jest aminokwasem niezbednym dla dzieci w wieku 1-3 lat.
Pozdr
maf
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #149 : 2007-12-01, 19:34:13 »

Ponieważ mam złe doświadczenie z poprzednich dyskusji, kiedy nie odpowiadano na moje pytania (celowo lub nie), zapisałem moje pytania w punktach, aby ułatwić odpowiedź. I dobrze byłoby aby odpowiedzi były udzielone po zacytowanym moim pytaniu, aby uniknąć bałaganu.

1. Czy naprawdę nie dostrzegacie, że te wypowiedzi:

Białka jajek są po prostu bezwartościowe.

Białka...
Nie warto z nich nic robić, bo białek należy jeść jak najmniej. Jak jemy żółtka, to nic nam więcej nie potrzeba.

Awidyna......"woda plododowa", bezwartosciowe g......, nawet dla rolslin jest to bezwartosciowe, obojetnie co powiecie, to bialko jajka nie ma prawie zadnych wartosci......a dla optymalnych w ogole!!!

Nie warto jeść "białek" z jaj.

...trzeba przyjąć, że białka się nie jada, bo jest bezwartościowe...

Jak więcej potrzebuje, to nie śmieci, tylko pełnowartościowego budulca.

są sprzeczne z tymi:

Dopóki człowiek ma nadwagę i jest chory na różne choroby (z wyjątkiem niektórych) może i powinien spożywać całe jajka.

Białko z jaj znajdujące się w tak zwanym białku, jest też białkiem wartościowym, szczególnie dla organizmów rosnących.

cytowanymi słowami JK?

Wyjaśnienia Ewy wydają się nie do końca logiczne i nie całkiem na temat:
No bo niby dlaczego jeśli ktoś powinien jeść więcej białka  „może” („może i powinien”) jeść białka gorsze? Czy nie byłoby lepiej jakby też jadł same najwartościowsze?

I dalej czekam na wyjaśnienie tego, że:
„Dopóki człowiek ma nadwagę i jest chory na różne choroby (z wyjątkiem niektórych) może i powinien spożywać całe jajka.”,
oraz  dlaczego
„Białko z jaj znajdujące się w tak zwanym białku, jest też białkiem wartościowym, szczególnie dla organizmów rosnących.”

Moja wiedza jest taka, że Optymalni jedzą generalnie mało białka, więc szkoda byłoby w to miejsce zjadać mniej wartościowe białko. A więc białko z jaj jest odrzucane.
Natomiast małe dziecko czy początkujący Optymalny (przed tzw. przebudową) powinni jeść więcej białka, więc mogą sobie pozwolić na zjadanie całych jaj. To cała filozofia.
 

Zauważ, że Jan Kwaśniewski mówi, że jeśli jesz najlepsze białko, zaplanuj go w mniejszej ilości, a żołądek trzeba czymś wypełnić.

MW, nie musisz więcej cytować. To wystarczy.
W zasadzie juz odpowiedziałam na to pytanie wyżej. Ci co potrzebują więcej białka, moga jeść całe jaja. Rozwinięcie wyżej.
Wg mnie źle zrozumiałeś JK w ponizszym cytacie:
Cytuj
Białko z jaj znajdujące się w tak zwanym białku, jest też białkiem wartościowym, szczególnie dla organizmów rosnących. Dla ludzi dostosowanych już do żywienia optymalnego, którzy odnowili i przebudowali już swój organizm, białko z białka jaj powinno być ograniczone. Dopóki człowiek ma nadwagę i jest chory na różne choroby (z wyjątkiem niektórych) może i powinien spożywać całe jajka.
Cały czas chodzi o to samo. Cała ta grupa zjada wiecej białka (ci co sie odchudzają, jedzą więcej białka ze stratą dla tłuszczu).

Cytat ten tylko potwierdza, ze podanie dziecku, czy choremu, całego jajka nie jest szkodzeniem i zasmiecaniem jego organizmu. Oprócz jakości białka, chodzi równiez o proporcje BTW i jego budowę. Lepiej podać całe jajo, mieso i podroby niz uzupełniać proporcje soją.
Gdy juz jemy mniej białka, wtedy jemy juz tylko jajo z najwyzszej półki, czyli jaja, podroby, mięso. To nie oznacza, ze nie dostarczymy sobie troche białka z warzyw, które tez jadamy.


Wyjaśniam dlaczego:

Wyobraźmy sobie osobę, która już nie rośnie, nie ma nadwagi i jest zdrowa. Nazwijmy ją O2. Ta osoba je najwartościowsze białka, je ich tylko tyle, aby nie być głodna. Ta ilość to a [kg/m.n.c.]. Wcześniej ta sama osoba (nazwijmy ją O1) rosła, albo miała nadwagę, albo była chora na różne choroby (na których powinna jeść całe jajka). O1 też mogłaby jeść najwartościowsze białka i jeść ich tylko tyle, aby nie być głodna. Ta ilość to b [kg/m.n.c.]. Łatwo zauważyć, że b>a. Ale ponieważ:

Dopóki człowiek ma nadwagę i jest chory na różne choroby (z wyjątkiem niektórych) może i powinien spożywać całe jajka.

albo

Białko z jaj znajdujące się w tak zwanym białku, jest też białkiem wartościowym, szczególnie dla organizmów rosnących.

O2 je białka (też z białek) jaj, je białka nie b lecz c [kg/m.n.c.]. Łatwo zauważyć, że skoro białka są mniej wartościowe niż żółtka to c>b
2. Dlaczego O1, która i tak misi jeść więcej białka niż O2, ma dodatkowo jeszcze bardziej obciążać organizm większą ilością białka c?

Wyobraźmy sobie osobę (O3), która ma bardzo zniszczoną skórę. O3 po przejściu na DO ma z powodu swojej skóry większe zapotrzebowanie na T.
3. Czy rozumując analogiczne, ponieważ O3 ma większe zapotrzebowanie na T, powinna nie jeść tylko najbardziej wartościowego T?

Nie wiem jak jest
4. Może skoro JK zaleca w pewnych sytuacjach białka z żółtkami, są wtedy pod jakimś względem lepsze nawet od samych żółtek?

5. A może te zacytowane teksty JK napisać niefortunnie? – i nie powinniśmy zwracać na nie uwagi?

6. A może chodzi tylko o oszczędność?

Wcześniej Elmo zadawała pytania w podobnym kierunku. Ponieważ bardzo dokładnie (tak myślę) opisałem wątpliwości, mam nadzieję, że mnie nie olejecie.
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #150 : 2007-12-01, 20:42:46 »

Może to:

...
1. Czy naprawdę nie dostrzegacie, że te wypowiedzi ... są sprzeczne z tymi ... cytowanymi słowami JK?
...
2. Dlaczego O1, która i tak misi jeść więcej białka niż O2, ma dodatkowo jeszcze bardziej obciążać organizm większą ilością białka c?
...
3. Czy rozumując analogiczne, ponieważ O3 ma większe zapotrzebowanie na T, powinna nie jeść tylko najbardziej wartościowego T?
...
4. Może skoro JK zaleca w pewnych sytuacjach białka z żółtkami, są wtedy pod jakimś względem lepsze nawet od samych żółtek?
...
5. A może te zacytowane teksty JK napisał niefortunnie? – i nie powinniśmy zwracać na nie uwagi?
...
6. A może chodzi tylko o oszczędność?
...

ułatwi odpowiedź na wszystkie moje pytania. W pytaniu 5 poprawiłem jedną błędną literkę.
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #151 : 2007-12-01, 20:51:56 »

"O2 je białka (też z białek)" powinno być "O1 je białka (też z białek)"
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #152 : 2007-12-01, 22:30:21 »

Może lepiej zapytać kurę dlaczego białko to wody płodowe.
Do dziś nie wiadomo co było wcześniej jajko czy kura?
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #153 : 2007-12-01, 22:49:22 »

Wygląda na to, że całe jajko zawiera łącznie związki potrzebne do budowy (lub odbudowy) komórek, a samo żółtko ma utrzymywać ten stan.
Toan, czy mógłbyś zapytać autora DO jak to rozumieć?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #154 : 2007-12-02, 01:25:42 »

Małgo, liczy się żółtko. Niedawno Toan to potwierdzał w jakimś wątku. Moze tu?
A dlaczego wyciagnelas taki wniosek?
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #155 : 2007-12-02, 01:46:15 »

Jeżeli liczy się tylko żółtko, to poniższe twierdzenie nie ma sensu:
"Dopóki człowiek ma nadwagę i jest chory na różne choroby (z wyjątkiem niektórych) może i powinien spożywać całe jajka."
Może Toan potwierdzał, a Jan Kwaśniewski napisał powyższe słowa. Gdybyśmy chorym i dzieciom dawali, to co jest mniej wartościowe bylibyśmy potworami. Wydaje mi się logiczne, że gdyby chodziło o samo żóltko, to JK zalecałby wyżej wymienionym więcej żółtek, zamiast całych jaj.
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #156 : 2007-12-02, 01:56:40 »

Wykluczam pkt.6 - oszczędność, gdyby autor DO chciał oszczędzać wydatki optymalnych, to na pewno nie zalecałby oszczędzania na żywieniu chorych i dzieci. Możemy sobie gdybać, co autor miał na myśli. Najlepiej jak Toan po prostu zapyta w naszym imieniu.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #157 : 2007-12-02, 02:39:50 »

Cytuj z: Tłuste życie
"Międzynarodowym wzorcem najlepszego dla człowieka białka są białka zawarte w jajach kurzych. Każde inne białko jest już gorsze. Może być nieco gorsze lub dużo gorsze. Te nieco gorsze mogą być spożywane, te najmniej wartościowe spożywane być nie powinny.

Najwartościowsze białko z jaj kurzych znajduje się w żółtku. Oprócz białek żółtko zawiera jeszcze cudowny, idealny dla człowieka aminokwas, zwany choliną, oraz inne bardzo cenne dla człowieka składniki.
Białko z jaj znajdujące się w tak zwanym białku, jest też białkiem wartościowym, szczególnie dla organizmów rosnących. Dla ludzi dostosowanych już do żywienia optymalnego, którzy odnowili i przebudowali swój organizm, białko z białka jaj powinno być ograniczone. Dopóki człowiek ma nadwagę i jest chory na różne choroby (z wyjątkiem niektórych) może i powinien spożywać całe jajka.
Nie oznacza to, że białka należy wyrzucać. Tego nie wolno robić, gdyż z zasady nie wolno marnować żywności! Białko z białka zawiera tylko białko i nic więcej. A białka człowiek powinien spożywać możliwie mało.
."
Ja to rozumiem inaczej. Białkiem generalnie nie nalezy sie objadać, ale dzieci i chorzy jedzą wiecej białka jako takiego. Przy czym jedząc je w zwiększonej ilosci, nie potrzebują jeść samego najwartościowszego białka.

Ja też nie rozumiem do końca jasno, dlaczego jest powiedziane, ze oni "powinni jeść całe jajka". Bo mogliby jeść np. same żóltka i dojadać białka w postaci serów, które są tez mniej wartościowe. A może chodzi o to, że sery mają białko wartościowsze od bialka z jaja? Może białka zjadane w wiekszej ilosci powinny byc gorsze jakościowo? Nie wiem, na czym polega w organizmie rola tego "białka i nic wiecej".

Otyli maja jeść mniej tłuszczu w stosunku do białka, ale nie oznacza to że mają jeść w ogóle mniej i być głodni, a gdyby zjadali tylko dobre, energetyczne białko w wiekszej ilosci, to mijałoby się z celem. Nie chudliby.

Mozna sobie interpretować ten fragment, ale to chyba jest niecelowe. Żywienie to zbyt poważna sprawa, zeby robic z teorii zagadki. Przydałoby się usciślić te informację. Chcielibyśmy, Toan, po prostu to rozumieć.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #158 : 2007-12-02, 02:59:59 »

....Ja też nie rozumiem do końca jasno, dlaczego jest powiedziane....

 Very Happy Very Happy Very Happy

Ewo piszac o bialku "posiadacz wiedzy"(czytaj aktywow-wladzy) Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
ma na uwadze aminokwasy oraz powiazane z tym faktem "implikacje" Razz Razz Razz

A co ma na uwadze "........" czytajac o bialku, samo wyobrazenie o tym
co "........" mysli doprowadza mnie do "ataku radochy"  Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz

Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #159 : 2007-12-02, 03:54:55 »

Tak sie zastanawiam nad tym białkiem Wink i wydaje mi się że gdyby białko z jajka było niepotrzebne Wink to by go nie było Wink !! Shocked a tymczasem jest, wiec chyba najmądrzejszy po coś go stworzył, bo chyba bez niego ta KURA by nie powstała ;P czyli jest niezbednym składnikiem powstajacego życia Wink wiec teraz możemy to odnieśc do naszego odżywiania, czyli utrzymywania homeostazy Wink gdy rosniemy jak dzieci Wink potrzbyjemy wielu róznorodnych sybstancji zawartych min. w białku jajka Wink ale też gdy po chorobie odbudowujemy swoje komórki potrzebujemy wielu substancji zawartych np. we wzorcu "powstajacego życia" czyli JAJKU Wink
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 ... 20 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 17 zapytaniami.