forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 13:52:21

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660491 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Co robic z tymi bialkami?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 20 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Co robic z tymi bialkami?  (Przeczytany 312954 razy)
toan
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #200 : 2007-12-02, 16:53:43 »

Zejście śmiertelne. Oczywiście w skrajnych przypadkach  Confused
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #201 : 2007-12-02, 17:06:26 »

"Tkanka mózgowa nie gromadzi zapasów związków energetycznych, dlatego musi być w nie bezustannie zaopatrywana". A jaka tkanka gromadzi związki energetyczne Shocked, skoro u dorosłego jest zaledwie 50g ATP? (dla przypomnienia to tylko 1/10mola!!! wystarczająca na 100 metrowy beztlenowy sprint!).
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #202 : 2007-12-02, 17:07:26 »

I tu potwierdziles moje przypuszczenia---serdeczna przyjaciolka tak przeholowala.
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #203 : 2007-12-02, 17:12:44 »

MW, przez twoje "baczność spocznij" pytania odpowiedzi, nie mogę sie przedrzeć do tego, co mnie interesuje Wink))). A im bardziej numerujesz i porządkujesz, tym bardziej nie chce mi się czytać.Smile)))) Nie wiem, jak inni.
Masz rację Ewa, że znowu się burdel zrobił Confused. Ale to właśnie dlatego, że użytkownicy NIESTOSOWALI się do mojego "baczność spocznij" Cool.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #204 : 2007-12-02, 17:15:17 »

Ewa!,
ale to wszystko pisze w biochemii. Tylko wniosków nie ma komu wyciągnąć, a jeśli to są błędne!!!.
I wszędzie to "120 g glukozy dla mózgu"  Confused Kto to UDOWODNIŁ? i gdzie jest to opisane Shocked
Czemu wszyscy powtarzają tę bzdurę? Shocked
Toan, ale ja nie rozumiem chińskich znaczków w biochemii. POszam na łatwiznę. Zaufałam wiedzy z ŻO i juz tylko dopytuję się o niejasne dla mnie detale. Ale co byś nie odpowiedział na moje pytania i tak wiem, ze wszystko zamyka się w wartościowych proporcjach BTW i tego sie trzymam. A moje pytania swoją drogą Smile
To tyle ode mnie.
Pytanie dręczyło innych, więc masz pewnie wszystkich z głowy Smile)))
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #205 : 2007-12-02, 17:18:41 »

MW, myslę, że gdybyś podawał mniej zagadnień za jednym zamachem, chętniej na nie by odpowiadano. To moja rada  Rolling Eyes
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #206 : 2007-12-02, 17:19:12 »

Cytuj
Z białka białka jaja najwartościowsze jest białko chalazy, bogate w siarkę! i nie tylko, ale przeważnie większość ludzi chalazy wywala z białkiem białka  i to jest błąd!.
Toan, mówisz, że to ciągnące sie obrzydlistwo warto zjeść?  Crying or Very sad
Ewo, Toan chyba żartował. Przynajmniej tak mi się wydaje.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #207 : 2007-12-02, 17:21:26 »

Nie zartuj, MW. Ja uważam, że mówił jak najbardziej poważnie.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #208 : 2007-12-02, 17:24:15 »

"Tkanka mózgowa nie gromadzi zapasów związków energetycznych, dlatego musi być w nie bezustannie zaopatrywana". A jaka tkanka gromadzi związki energetyczne Shocked, skoro u dorosłego jest zaledwie 50g ATP? (dla przypomnienia to tylko 1/10mola!!! wystarczająca na 100 metrowy beztlenowy sprint!).

A serce--pracuje bez "urlopu"?
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #209 : 2007-12-02, 17:37:48 »

Rosnący ma średnio większe zapotrzebowanie na białko (jeśli nic nie trenuje), a otyły po przejściu na DO zmienia profil metaboliczny z syntezy i odkładania tłuszczu, na uruchamianie zapasów tłuszczu i ich spalanie. Zmiana metabolizmu wymaga większej ilości białka, a i więcej albumin pokarmowych zapobiega produkcji ciał ketonowych, jeśli ktoś nie dojada węglowodanów, bo albuminy w razie potrzeby wątroba łatwo zamieni na glukozę. U otyłych bezpieczniej się "przebiałczyć" niż "przecukrzyć".
To taki wentyl bezpieczeństwa (jedzenie całych jajek), aby rosnące było dobiałczone, a otyłe niezaketonowane Wink.
A zdrowy powinien wcinać tylko żółtka z "glutami" (chalazami) lub bez w/g uznania.  Laughing

Dzięki Toan. Wreszcie jakieś sensowniejsze wyjaśnienie. Choć do dońca nie rozumiem jeszcze. Ale wcześniej czułem się być traktowany jak ktoś kto nie rozumie co czyta Confused. A z książek JK naprawdę ciężko jest coś takiego wywnioskować. Bo biochemikiem nie jestem Sad.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #210 : 2007-12-02, 17:43:44 »

No i dochodzimy do "sercowej komedii" Laughing.
"Spalenie" beztlenowe gramocząsteczki glukozy (180g), czyli zamiana pirorgonianu w mleczan daje zaledwie dwa mole ATP, czyli około 1 kg (słownie - jeden kilogram) ATP!!!. To ilość energii pozwalająca pokonać tylko dwa km biegiem lub cztery km na rowerze. Czujecie "blusa"?. Jaką "wodę z mózgu" się robi "Kowalskim" Cool. A ja sobie czytam na innych forach takie bzdety i milczę, bo co tu się odzywać Laughing
A na to wszystko, aby było śmieszniej, nakładają się wysiłkowe przepływy krwi w poszczególnych narządach!. To daje dopiero do myślenia Very Happy
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #211 : 2007-12-02, 17:51:25 »

MW, myslę, że gdybyś podawał mniej zagadnień za jednym zamachem, chętniej na nie by odpowiadano. To moja rada  Rolling Eyes

Masz rację Ewo Wink. Układałem takie długie posty, a i tak mam tylko jedną gwiazdkę z powodu mniejszej ich liczby Confused. To niesprawiedliwe bo literek było dużo Sad Sad Sad.
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #212 : 2007-12-02, 17:53:34 »

Nie zartuj, MW. Ja uważam, że mówił jak najbardziej poważnie.
Nie żartowałem. A teraz to już poważnie nie wiem Confused.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #213 : 2007-12-02, 17:57:17 »

No i dochodzimy do "sercowej komedii" Laughing.
"Spalenie" beztlenowe gramocząsteczki glukozy (180g), czyli zamiana pirorgonianu w mleczan daje zaledwie dwa mole ATP, czyli około 1 kg (słownie - jeden kilogram) ATP!!!. To ilość energii pozwalająca pokonać tylko dwa km biegiem lub cztery km na rowerze. Czujecie "blusa"?. Jaką "wodę z mózgu" się robi "Kowalskim" Cool. A ja sobie czytam na innych forach takie bzdety i milczę, bo co tu się odzywać Laughing
A na to wszystko, aby było śmieszniej, nakładają się wysiłkowe przepływy krwi w poszczególnych narządach!. To daje dopiero do myślenia Very Happy

Szczegolnie  w sklepie miesnym--kiedy chce sie kupic lopatke /z prawej czy lewej polowy/.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #214 : 2007-12-02, 18:12:18 »

Przypominam, że główna produkcja ATP następuje w wyniku utlenienia NADH i FADH2
a te związki powstają w betaoksyacji i w cyklu cytrynowym.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #215 : 2007-12-02, 19:03:29 »

No i jeszcze dodam, że w/g Stryera na bieg maratoński potrzeba 150 moli ATP, a więc z prostego wyliczenia wynika, że należy zamienić 13,5 kg glukozy w kwas mlekowy, aby uzyskać 75 kg ATP niezbędnego do przebiegnięcia maratonu.
I co Wy na to?. Że się pomyliłem?.  Shocked. Niech będzie - pomyliłem się, bo różni autorzy podają różne wartości zużycia ATPmol/km Laughing
Już w przemianie podstawowej jedni twierdzą, że powstaje 0,5kg/nmc/dobę, a drudzy, że 1kg ATP.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #216 : 2007-12-02, 19:34:02 »

A serce--pracuje bez "urlopu"?
Hana, serce pracuje bez urlopu i nie jedzie na glukozie, której potrzebuje tylko odrobinkę.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #217 : 2007-12-02, 19:52:23 »

W energetyce serca pewną wspomagającą rolę odgrywa mostek jabłczanowo-asparaginianowy ("obejście-skrócenie" cyklu cytrynowego), wytwarzający NADH, ale tylko w warunkach tlenowych. Serce chodzi głównie na wątrobowym ATP - http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=142 i tylko przy takim założeniu da się zbilansować pracę jaką wykonuje.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #218 : 2007-12-02, 20:22:21 »

A serce--pracuje bez "urlopu"?
Hana, serce pracuje bez urlopu i nie jedzie na glukozie, której potrzebuje tylko odrobinkę.

Nasze szczescie Ewa, a Ty jezdzisz juz po jajeczka?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #219 : 2007-12-03, 00:46:25 »

A może jednak faktycznie - wszystko - to tylko fale elektromagnetyczne? - już sam nie wiem  Shocked

Wszystko to fale elekrtomagnetyczne.
Zapisane
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 20 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 17 zapytaniami.