forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 08:20:37

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
660462 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Co robic z tymi bialkami?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 20 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Co robic z tymi bialkami?  (Przeczytany 312934 razy)
toan
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #220 : 2007-12-06, 17:17:46 »

A tak się zastanawiam na co komu normalnemu znać biochemiczne uzasadnienie dlaczego należy jeść kolagen, a nie albuminę i po jaki gwint każdy ma wiedzieć, że połowa białka w organizmie (czyli około 5-8 kg) to właśnie kolagen, a albumina to nikła zawartość białka w białku organizmu i głównie występuje we krwi (60% białek osocza). A do tego po co każdy ma wiedzieć, że z kolagenu powstanie albumina, a z albuminy - kolagen nie wyjdzie!. Przecież faktycznie DUŻO prościej jest napisać - "niska wartość odżywcza", bo zapotrzebowanie organizmu jest nikłe na albuminy. Lepiej niektórzy niech sobie wierzą, że tak jest, bo wiedzieć nie MUSZĄ. Wystarczy, że przyjmą do wiadomości, że białko białka jaja jest ble... Sad, a rosołowe białko wyciągowe jest SUPER  Very Happy. I lepszy każdy ochłap mięsa niż ovoalbumina, bo zapotrzebowanie organizmu na pokarmową albuminę jest praktycznie zerowe!.

PS
prócz kolagenu ważnym białkiem organicznym jest globulina, ale na nią też jest nikłe zapotrzebowanie, bo wyjdzie z kolagenu pokarmowego. Dlatego głównym źródłem białka, prócz źółtkowego powinien być kolagen, który prócz mieszanki aminokwasów ma jeszcze w sobie to "coś"  Very Happy!. Kopiuję to również do wątku "co robić z albuminą" - tak dla spokojności  Wink
Zapisane
optykolarz
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #221 : 2007-12-20, 18:28:11 »

Witam, przeczytałem posty w tym temacie- super ciekawa dysputa i tak sobie myślę: jeżeli w 5 żółtkach mamy już dobową porcję witamin, NNTK, pierwiastów śladowych i czegoś tam jeszcze, jedynie bez witaminy C, to czy nie wystarczy dojeść białkami jajek z dodatkiem tłuszczu plus jakaś zielenina dla witaminy C? Po co danego dnia potrzebne nam mają być jakiekolwiek bogatsze źródła białka, skoro w pięciu żółtkach zjedliśmy wszystko, co nam do życia potrzebne jest na całą dobę (nie licząc, że to wciąż za mało B,T, W, pomijając witaminę C). Białko białka jaja zawiera niezbędne aminokwasy w doskonałych proporcjach. CZego nam więcej trzeba? Resztę dobroci już zjedliśmy w żółtkach! Dodajemy więcej smalcyku, żeby wyrównać proporcje i gra muzyka!. Jakie korzyści danego dnia przyniesie nam wcinanie np. podrobów, jako "źródła lepszego białka"? Jeżeli spożyję 200% witamin i mikroelementów, to będę zdrowszy? Zgodzę się, że jedzenie samego białka jaja jest be... ale wystarczy dotłuścić całe jajko i już jest cacy.
Zapisane
duszek
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #222 : 2007-12-20, 18:58:28 »


Gość


Email
   
   Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #55 : 2007-11-20, 09:25:37 »
   Odpowiedz cytując
Cytuj z: toan  2007-11-20, 09:02:47

PS
niektórzy nie jedzą boczku, a chipsy o smaku boczku. I to dobrze, bo dzięki nim boczek jest tani! Wink

no...a potem mają polipy żołądka,czy jelit itp.
Aco z polipami w nosie jak się ich pozbyc
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #223 : 2007-12-20, 19:33:05 »

Witam, przeczytałem posty w tym temacie- super ciekawa dysputa i tak sobie myślę: jeżeli w 5 żółtkach mamy już dobową porcję witamin, NNTK, pierwiastów śladowych i czegoś tam jeszcze, jedynie bez witaminy C,
Witam
Kto Ci takich pierdul naopowiadal? W 5 zoltkach masz dobowa norme?
Zobacz jak to wyglada.:
5  zoltek, przyjmuje, ze jest to 100g, zoltko wazy 20g.
Niedobor:
868 mg Sód      Zapotrzebowanie pokryte w 5,65 %
1873 mg Potas      Zapotrzebowanie pokryte w 6,35 %
853 mg Wapń      Zapotrzebowanie pokryte w 14,7 %
113 mg Fosfor      Zapotrzebowanie pokryte w 83,8 %
405 mg Magnez      Zapotrzebowanie pokryte w 3,57 %
0,8 mg Żelazo      Zapotrzebowanie pokryte w 90 %
7,45 mg Cynk      Zapotrzebowanie pokryte w 32,2 %
760 mcg Miedź      Zapotrzebowanie pokryte w 15,5 %
2,25 mg Mangan      Zapotrzebowanie pokryte w 2,17 %
19 mcg retinol      Zapotrzebowanie pokryte w 97,8 %
0,5 mcg wit. D      Zapotrzebowanie pokryte w 90 %
12,85 mg wit. E      Zapotrzebowanie pokryte w 14,3 %
1,027 mg Tiamina      Zapotrzebowanie pokryte w 14,4 %
0,49 mg Rybofl.      Zapotrzebowanie pokryte w 62,3 %
15,97 mg Niacyna      Zapotrzebowanie pokryte w 0,18 %
1,02 mg wit. B6      Zapotrzebowanie pokryte w 21,5 %
248 mcg Foliany      Zapotrzebowanie pokryte w 38 %
90 mg wit. C      Zapotrzebowanie pokryte w 0 %
Pozdr
maf

Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #224 : 2007-12-20, 20:46:58 »

Maf o skąd masz te normy na zapotrzebowanie/ Czy to nie przypadkiem zapotrzebowanie dla przeciętnego zjadacza chleba czyli roślinożercę. Spalanie cukru wymaga dużo składników i do tego dopasowano te normy. Zapotrzebowanie na większość z nich u Optymalnych jest znacznie mniejsze.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #225 : 2007-12-20, 21:29:39 »

Maf o skąd masz te normy na zapotrzebowanie/ Czy to nie przypadkiem zapotrzebowanie dla przeciętnego zjadacza chleba czyli roślinożercę. Spalanie cukru wymaga dużo składników i do tego dopasowano te normy. Zapotrzebowanie na większość z nich u Optymalnych jest znacznie mniejsze.
Znasz inne normy?
Pamietasz akcje pt. "Czy DO dostarcza wszystkich niezbednych skladnikow?" -ankiety w optymalniku? Artykuly pani z IZZ? /na litere B/
Nie ma badan, nie znamy norm dla optymalnych.
Moim zdaniem niczym sie nie roznimy, zapotrzebowanie dla prawidlowego dzialania organizmu jest takie samo. Zamienilismy tylko paliwo z W na T. Byc moze przy tej zamianie sa potrzebne inne skladniki, jednych wiecej , drugich mniej /mam na mysli mikro i makroelementy/.
Ale jest tak, ze lepiej dostarczyc wiecej. Kilka lat temu / chyba w 2 roku stosowania DO/ zainteresowalem sie skladnikami, /napisalem program meal ,w odpowiedzii na insynuacje IZZ. IZZ za pomoca super programu FOOD 2 stwierdzil wlasnie, ze DO nie dostarcza niezbednych skladnikow.
Zrobilem nawet konkurs na nazwe mojego programu, niestety nikogo to nie interesowalo, wiec nazwalem go "meal" czyli "jedzonko". Nikt mnie nie zaskoczy skladem posilkow pod wzgledem zawartosci wit i innych skladnikow.
Jeszcze napisze, ze niestety, ale ludzie wszystkozerni, z wielkim zoladkiem, dostarczaja organizmowi wszyskie niezbedne skladniki wg tych wymyslonych norm.
Zeby to zrobic na DO, trzeba sie starac. Wielokrotnie powtarzam, ze trzeba w jadlospisie uwzglednic wszystkie produkty, ktore nam podal nasz mistrz, dr Jan Kwasniewski, w liscie "produkty zalecane", uzupelniac"dozwolonymi". Nie wystarczy zjesc 5, 7 lub 10 zoltek.
Pozdr
maf

Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #226 : 2007-12-20, 21:48:05 »

Zastanów się. Z jajka wykluwa się kompletny żywy organizm. W jajku wszystko jest w wystarczających proporcjach, a nie jednego 97,8%, a drugiego 0,18%. Wystarczy tylko dobrać ilość żółtek. Wszelkie inne pożywienie zakłóca te normy. Cukry wyjaławiają organizm i dlatego nic się nie zgadza.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #227 : 2007-12-20, 22:34:27 »

Zastanów się. Z jajka wykluwa się kompletny żywy organizm. W jajku wszystko jest w wystarczających proporcjach, a nie jednego 97,8%, a drugiego 0,18%. Wystarczy tylko dobrać ilość żółtek. Wszelkie inne pożywienie zakłóca te normy. Cukry wyjaławiają organizm i dlatego nic się nie zgadza.
Pewnie sie wykluwa, dziecko tez sie rodzi i matka karmi go wlasnym mlekiem ktorego sklad jest zbadany. Pewnie na tej podstawie powstaly normy skladnikow dla niemowlakow. Zdarza sie pewnie, ze taki niemowlak pol roku nic innego niie spozywa, tylko mleko matki. Nie je zoltek.
Pozdr
maf
Zapisane
Daniel
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #228 : 2007-12-20, 22:36:24 »

Zgadza się. Nie poprawiajmy natury na siłę.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #229 : 2007-12-20, 22:48:50 »

W ogole to mnie wkurza, jak ktos mowi, ze z jaja zrodzil sie zywy organizm i jajo dlatego jest dobre.
Czlowiek to nie kurczak. Zdarza mi sie w domu plesc, grzyb, traktuje ja boramonem. Czy grzyby to organizmy? nie bylem na tej lekcji w szkole/zapytam Ewe/. Rozmnazaja sie. To nie znaczy, ze jak cos rosnie, rozmnaza sie, to jest dobre dla nas.
Jajo /zoltko jest dobre dlatego, ze zawiera skladniki ktore my potrzebujemy.
To tyle
Pozdr
maf

Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #230 : 2007-12-20, 22:55:45 »

Daniel, idac dalej Twoim tropem, spozywanie czegos co daje zycie, to przychodzi mi na mysl ................ od czlowieka.
Pozdr
maf
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #231 : 2007-12-20, 23:07:58 »

Maf, a ja sie jakiś czas temu tak zachwyciłam tym Twoim kalkulatorem i szukałam go w necie Smile Wyrazy uznania!

Co do tego, że z żółtka rodzi się życie i to ma być przesłanką do uznania go za jedyne źródło witamin, pierwiastków itd, to mam podobne zdanie, z nas nie będzie dobrych kurczaków. Należy jedynie skorzystać z tego, co żółtka zawierają i oczywiście uzupełnić resztą. Mam jednak poważne wątpliwości czy statystyczne dane dotyczące zapotrzebowania odżywiających się tradycyjnie są identyczne z naszym zapotrzebowaniem. Nie zaśmiecamy swoich organizmów, nie zmuszamy do niepotrzebnej, okrężnej pracy.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #232 : 2007-12-20, 23:30:06 »

Maf, a ja sie jakiś czas temu tak zachwyciłam tym Twoim kalkulatorem i szukałam go w necie Smile Wyrazy uznania!

Co do tego, że z żółtka rodzi się życie i to ma być przesłanką do uznania go za jedyne źródło witamin, pierwiastków itd, to mam podobne zdanie, z nas nie będzie dobrych kurczaków. Należy jedynie skorzystać z tego, co żółtka zawierają i oczywiście uzupełnić resztą. Mam jednak poważne wątpliwości czy statystyczne dane dotyczące zapotrzebowania odżywiających się tradycyjnie są identyczne z naszym zapotrzebowaniem. Nie zaśmiecamy swoich organizmów, nie zmuszamy do niepotrzebnej, okrężnej pracy.
Kalkulator to jedno/ jest wersja angielska, tylko nie ma linka ze strony/, pc optymal to drugie, a meal to trzecie.
Calkowicie zgadzam sie z Toba, ze jak nie jemy drewna/celulozy vel blonnik mamy inna przyswajalnosc. Niestety nie ma takich badan, wplyw smieci na przyswajanie.
Pozdr
maf
Zapisane
Waldek
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #233 : 2007-12-21, 08:04:34 »

Nie chciało mi sie czytać całego tematu ale dlaczego nie jemy białek z jajek? Tylko dlatego że mają niską wartość?

W sumie ja jak jem jajo surowe to wolę zjadać same żółtka ale często sobie gotuje jajka to wtedy zjadam całe.

Zapisane
Master_SS
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #234 : 2007-12-21, 09:01:16 »

Waldek!,

Oni od 3 lata gadają o tych białkach.... Smile

Nie każ im gadać od nowa Sad

A powaznie, to jak przesledzisz tą dyskusję to nabierzesz własnego zdania, tak jak ja.   Moja konkluzja była:  żółtko rulez, ale białko czasami też

Zapisane
optykolarz
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #235 : 2007-12-22, 20:18:37 »

Kto Ci takich pierdul naopowiadal? W 5 zoltkach masz dobowa norme?



Cytuj
o tych 5 żółtkach pisał toan, chyba nawet w tym wątku- ale nie chce mi się teraz szukać. Wydawało mi się, że wie co mówi.
Zapisane
optykolarz
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #236 : 2007-12-22, 20:21:18 »

Witam, przeczytałem posty w tym temacie- super ciekawa dysputa i tak sobie myślę: jeżeli w 5 żółtkach mamy już dobową porcję witamin, NNTK, pierwiastów śladowych i czegoś tam jeszcze, jedynie bez witaminy C,
Witam
Kto Ci takich pierdul naopowiadal? W 5 zoltkach masz dobowa norme?
Zobacz jak to wyglada.:
5  zoltek, przyjmuje, ze jest to 100g, zoltko wazy 20g.
Niedobor:
868 mg Sód      Zapotrzebowanie pokryte w 5,65 %
1873 mg Potas      Zapotrzebowanie pokryte w 6,35 %
853 mg Wapń      Zapotrzebowanie pokryte w 14,7 %
113 mg Fosfor      Zapotrzebowanie pokryte w 83,8 %
405 mg Magnez      Zapotrzebowanie pokryte w 3,57 %
0,8 mg Żelazo      Zapotrzebowanie pokryte w 90 %
7,45 mg Cynk      Zapotrzebowanie pokryte w 32,2 %
760 mcg Miedź      Zapotrzebowanie pokryte w 15,5 %
2,25 mg Mangan      Zapotrzebowanie pokryte w 2,17 %
19 mcg retinol      Zapotrzebowanie pokryte w 97,8 %
0,5 mcg wit. D      Zapotrzebowanie pokryte w 90 %
12,85 mg wit. E      Zapotrzebowanie pokryte w 14,3 %
1,027 mg Tiamina      Zapotrzebowanie pokryte w 14,4 %
0,49 mg Rybofl.      Zapotrzebowanie pokryte w 62,3 %
15,97 mg Niacyna      Zapotrzebowanie pokryte w 0,18 %
1,02 mg wit. B6      Zapotrzebowanie pokryte w 21,5 %
248 mcg Foliany      Zapotrzebowanie pokryte w 38 %
90 mg wit. C      Zapotrzebowanie pokryte w 0 %
Pozdr
maf


o tych 5 żółtkach pisał toan, chyba nawet w tym wątku- ale nie chce mi się teraz szukać. Wydawało mi się, że wie co mówi.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #237 : 2007-12-23, 02:21:19 »

Kolarz, jesteś pewny, ze Toan tak pisał? Cos przeinaczyłeś
Zapisane
MW
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #238 : 2007-12-25, 10:59:53 »

Witam, przeczytałem posty w tym temacie- super ciekawa dysputa i tak sobie myślę: jeżeli w 5 żółtkach mamy już dobową porcję witamin, NNTK, pierwiastów śladowych i czegoś tam jeszcze, jedynie bez witaminy C, to czy nie wystarczy dojeść białkami jajek z dodatkiem tłuszczu plus jakaś zielenina dla witaminy C? Po co danego dnia potrzebne nam mają być jakiekolwiek bogatsze źródła białka, skoro w pięciu żółtkach zjedliśmy wszystko, co nam do życia potrzebne jest na całą dobę (nie licząc, że to wciąż za mało B,T, W, pomijając witaminę C). Białko białka jaja zawiera niezbędne aminokwasy w doskonałych proporcjach. CZego nam więcej trzeba? Resztę dobroci już zjedliśmy w żółtkach! Dodajemy więcej smalcyku, żeby wyrównać proporcje i gra muzyka!. Jakie korzyści danego dnia przyniesie nam wcinanie np. podrobów, jako "źródła lepszego białka"? Jeżeli spożyję 200% witamin i mikroelementów, to będę zdrowszy? Zgodzę się, że jedzenie samego białka jaja jest be... ale wystarczy dotłuścić całe jajko i już jest cacy.

Witam, przeczytałem posty w tym temacie- super ciekawa dysputa i tak sobie myślę: jeżeli w 5 żółtkach mamy już dobową porcję witamin, NNTK, pierwiastów śladowych i czegoś tam jeszcze, jedynie bez witaminy C,
Witam
Kto Ci takich pierdul naopowiadal? W 5 zoltkach masz dobowa norme?
Zobacz jak to wyglada.:
5  zoltek, przyjmuje, ze jest to 100g, zoltko wazy 20g.
Niedobor:
868 mg Sód      Zapotrzebowanie pokryte w 5,65 %
1873 mg Potas      Zapotrzebowanie pokryte w 6,35 %
853 mg Wapń      Zapotrzebowanie pokryte w 14,7 %
113 mg Fosfor      Zapotrzebowanie pokryte w 83,8 %
405 mg Magnez      Zapotrzebowanie pokryte w 3,57 %
0,8 mg Żelazo      Zapotrzebowanie pokryte w 90 %
7,45 mg Cynk      Zapotrzebowanie pokryte w 32,2 %
760 mcg Miedź      Zapotrzebowanie pokryte w 15,5 %
2,25 mg Mangan      Zapotrzebowanie pokryte w 2,17 %
19 mcg retinol      Zapotrzebowanie pokryte w 97,8 %
0,5 mcg wit. D      Zapotrzebowanie pokryte w 90 %
12,85 mg wit. E      Zapotrzebowanie pokryte w 14,3 %
1,027 mg Tiamina      Zapotrzebowanie pokryte w 14,4 %
0,49 mg Rybofl.      Zapotrzebowanie pokryte w 62,3 %
15,97 mg Niacyna      Zapotrzebowanie pokryte w 0,18 %
1,02 mg wit. B6      Zapotrzebowanie pokryte w 21,5 %
248 mcg Foliany      Zapotrzebowanie pokryte w 38 %
90 mg wit. C      Zapotrzebowanie pokryte w 0 %
Pozdr
maf

Maf o skąd masz te normy na zapotrzebowanie/ Czy to nie przypadkiem zapotrzebowanie dla przeciętnego zjadacza chleba czyli roślinożercę. Spalanie cukru wymaga dużo składników i do tego dopasowano te normy. Zapotrzebowanie na większość z nich u Optymalnych jest znacznie mniejsze.
Znasz inne normy?
Pamietasz akcje pt. "Czy DO dostarcza wszystkich niezbednych skladnikow?" -ankiety w optymalniku? Artykuly pani z IZZ? /na litere B/
Nie ma badan, nie znamy norm dla optymalnych.
Moim zdaniem niczym sie nie roznimy, zapotrzebowanie dla prawidlowego dzialania organizmu jest takie samo. Zamienilismy tylko paliwo z W na T. Byc moze przy tej zamianie sa potrzebne inne skladniki, jednych wiecej , drugich mniej /mam na mysli mikro i makroelementy/.
Ale jest tak, ze lepiej dostarczyc wiecej.
...
Jeszcze napisze, ze niestety, ale ludzie wszystkozerni, z wielkim zoladkiem, dostarczaja organizmowi wszyskie niezbedne skladniki wg tych wymyslonych norm.
Zeby to zrobic na DO, trzeba sie starac. Wielokrotnie powtarzam, ze trzeba w jadlospisie uwzglednic wszystkie produkty, ktore nam podal nasz mistrz, dr Jan Kwasniewski, w liscie "produkty zalecane", uzupelniac"dozwolonymi". Nie wystarczy zjesc 5, 7 lub 10 zoltek.
Pozdr
maf

Co do tego, że z żółtka rodzi się życie i to ma być przesłanką do uznania go za jedyne źródło witamin, pierwiastków itd, to mam podobne zdanie, z nas nie będzie dobrych kurczaków. Należy jedynie skorzystać z tego, co żółtka zawierają i oczywiście uzupełnić resztą. Mam jednak poważne wątpliwości czy statystyczne dane dotyczące zapotrzebowania odżywiających się tradycyjnie są identyczne z naszym zapotrzebowaniem. Nie zaśmiecamy swoich organizmów, nie zmuszamy do niepotrzebnej, okrężnej pracy.

Kto Ci takich pierdul naopowiadal? W 5 zoltkach masz dobowa norme?



Cytuj
o tych 5 żółtkach pisał toan, chyba nawet w tym wątku- ale nie chce mi się teraz szukać. Wydawało mi się, że wie co mówi.

Pogrzebałem w wątku Cool. Tak mówił MORGANO, a nie Toan.
Najlepsze jak wiadomo są żółtka jaj przypominam, że w 5-ciu żółtkach zawarte są wszelkie mikro i makroelementy
jakie człowiek potrzebuje na dzień oprócz witaminy "C".
Zdaje mi się, że JK też pisał coś podobnego, ale nie mam w tej chwili pod ręką.
Toan też wiele razy mówił na ten temat, ale nie wiem jak dokładnie, a ja nie lubię nikomu wmawiać cytatów.

To jak w końcu jest?
1.Czy dostarczymy wszelkie mikro i makroelementy jadając 5 żółtek nawet rak reszta białek będzie bezwartościowa?
2.Czy jeśli zjemy więcej żółtek to nie zaszkodzi nadmiar mikro i makroelementów?

Pamiętam, że JK też pisał, że w żółtkach są bardzo dobre tłuszcze (nie tylko białka).
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #239 : 2007-12-25, 11:54:11 »

Kolarz, jesteś pewny, ze Toan tak pisał?

Jak widać, nie ważne co się pisze, ważne jest tylko co się komuś wydaje, że się napisało  Confused
Zapisane
Strony: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 20 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.043 sekund z 17 zapytaniami.