forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 12:58:47

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
660238 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Co robic z tymi bialkami?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 20 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Co robic z tymi bialkami?  (Przeczytany 312764 razy)
adampio
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #40 : 2007-11-19, 22:08:15 »

Awidyna......"woda plododowa", bezwartosciowe g......, nawet dla rolslin jest to bezwartosciowe, obojetnie co powiecie, to bialko jajka nie ma prawie zadnych wartosci......a dla optymalnych w ogole!!! Dlatego robimy chleb optymalny na bazie bialka !!!!! Dlatego, odbija nam sie bielkami i jak rozmawiamy z innymi, to mowia nam, ze jakby gadal z "jejkiem". Tak to juz jest. No coz Darwin mial racje!!!!JEZELI KTOS KOMUS CO, EWENTUALNIE, NIKT NIKOMU NIC...TO SPRAWA JEST NIE-DO-WY-JA-SNIE-NIA. Ale ja pozostaje na ZO!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #41 : 2007-11-19, 22:15:48 »

Z bialek, jak pamietam, najlepiej wychodza bezy.
Tutaj wcisne ciekawostke, danie wegetarianskie /wegetarianie jedza jaja?/
Cytat
"
Bezy
Danie wegetariańskie: tak
Autor: Marta Gessler
Składniki:
- 4 białka
- 250 dag cukru pudru
- 1 łyżeczka soku cytrynowego

Sposób przyrządzania:

Białka ubijać, dodając po jednej łyżce cukier puder. Dodać sok cytrynowy. Ubijać, aż masa będzie gładka, sztywna i utrzyma się w
"bleble - koniec cytatu . Cwierc kilo cukru na 4 bialka jest oki dla wege.

Pozdro
maf
Zapisane
Piotr
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #42 : 2007-11-19, 22:23:20 »

Tylko po co to jeść? Dla mnie jest bez wartości i nie mam sumienia aby dawać komuś coś co sam nie jem.
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #43 : 2007-11-19, 22:34:54 »

Widzisz, nasluchales sie, ze zoltko to jest najwartosciochowniejszy skladnik jaja.
Poprzedni moj post byl zartem. Bialko jaja cos w sobie ma.. A co ma to musialbys posluchac wykladow prof. od jaj.
Mam to na video, sluchalem bezposrednio na wykladzie, i mam link do jego wypowiedzi w necie..
Ty nie masz?
Pozdr
maf
ps. hint "jajeczko na zdrowie"
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #44 : 2007-11-19, 22:54:08 »

Zeby nie utrudniac
Chodzi o 3 link w guglach
http://www.kurki.eko.org.pl/literatura2.html
i lizozymy itd. I jeszcze dopowiem, gdyby ktos optymalny nie znal wykladow prof.Trziszki /w co trudno mi uwierzyc/ to powiedzial, ze zoltko plynne jest lepsze, czyli jaja na miekko.
Pozdr
maf
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #45 : 2007-11-20, 07:55:14 »

Nie przesadzajcie tak z tym "bezwartościowym" bialkiem!
Sam fakt ,że ono jest ,świadczy  o tym ,że ma jakąś wartość,prawda? Nie dla Was ,to dla maleńkiego kurczątka.Zatem jakiś szacunek się temu białku należy .
Czytałam,że dzieci mają jadać całe jajka (z białkami) ,to dlaczego ? skoro jest ono "bezwartościowe" ?

Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #46 : 2007-11-20, 08:06:17 »

Czytałam,że dzieci mają jadać całe jajka (z białkami) ,to dlaczego ? skoro jest ono "bezwartościowe"

Właśnie dlatego mogą jeść  Laughing . "Naukowo" należy zjeść białko, a wywalić do śmieci źółtko, bo bardzo przyspieszają tłuszcze z żółtka rozwój miażdżycy na diecie "korytkowej", ale tego już "naukowcy" nie wiedzą.
Żaden odkarmiony drapieżnik nie ruszy ugotowanego białka z białka jaja kurzego, bo jest to głównie albumina - a służy prawie wyłącznie jako źródło wody dla zarodka. Ale więcej już zapomniało mi się... Sad
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #47 : 2007-11-20, 08:13:46 »

 Laughing   zrozumiałam   Laughing 

PS. Czyli jest tak jak pisałam .Jest ono wartosciowe dla zarodka-maleńkiego kurczatka ...  Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #48 : 2007-11-20, 08:37:14 »

No pewnie masz rację, ale ja tak ostatnio zgłupiałem, że znów nic nie pamiętam Sad, bo tak jest mi wygodniej  Laughing.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #49 : 2007-11-20, 08:48:40 »

ale tego już "naukowcy" nie wiedzą.

Ups!
no to akurat na podstawie badań nad dietą "korytkową" - to wiedzą. Stwierdzili, że "tłuszcze żółtka kurzego, czterokrotnie szybciej powodują rozwój miażdżycy" (czyli faktycznie - czterokrotnie przyspieszają przemianę nadmiaru acetylo-CoA pochodzącego WYŁĄCZNIE z węglowodanów na triglicerydy i cholesterol) i to jest zgodne z prawdą na diecie "korytkowej", ale co się tam będę "ośmieszał"  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #50 : 2007-11-20, 08:50:36 »

Tak! Dla wygody własnej można zrobić wszystko  Very Happy Nawet "zgłupieć"  Very Happy Kiedy Ci ta wygoda zacznie dokuczać,to spokojnie mozesz coś więcej napisać  Laughing

PS. Na pewno mam po częsci rację,bo inaczej nie byłoby tego białka w jajku .Nie jest ono też takim "amortyzatorem" dla zarodka (tak mi się skojarzyło...).
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #51 : 2007-11-20, 08:52:24 »

No już mi dokuczyła, bo coś napisałem - nie? Wink Jaki ja jestem niepoprawny optymista Laughing.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #52 : 2007-11-20, 08:59:50 »

Napisałeś.Zauważyłam  Smile
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #53 : 2007-11-20, 09:02:47 »

zgromadzone białka z olejem roslinnym scięłam na patelni, dodałam ... kości wyjęte z ugotowanego rosołu, wymieszałam i zawiozę to dla psów na stajni!

Flawia!
No i dały się nabrać te psy na to białko?. Jeśli to raczej tylko dzięki dodatkowi oleju i kości - oby nie "niezgody"  Cool

PS
niektórzy nie jedzą boczku, a chipsy o smaku boczku. I to dobrze, bo dzięki nim boczek jest tani! Wink
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #54 : 2007-11-20, 09:06:51 »

To zastanawiające ,że psi czy koci rozum nie pozwala im na zjedzenie bezwartościowego białka,a człowieka rozum -  owszem  Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #55 : 2007-11-20, 09:25:37 »


PS
niektórzy nie jedzą boczku, a chipsy o smaku boczku. I to dobrze, bo dzięki nim boczek jest tani! Wink

no...a potem mają polipy żołądka,czy jelit itp.
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #56 : 2007-11-20, 09:52:31 »

elmo: człowiek - owszem, ale to nie rozum. Albo gorzej, zwierzęta posługują się podświadomością a człowiek niestety nie...
Jak przyjechałam na stajnie żaden pies nie chciał do mnie nawet podejść! albo były najedzone albo pamiętały że dawno nic dla nich nie miałam. Ale jeden się napatoczył i za późno miał na ucieczkę więc wysypałam mu w kąciku, rzucił się na kości. Jak za parę minut tam zaglądnęłam to było czyściutko, białka też zjedzone a kolejny pies błagał o powtórkę! Wink
Nie wieszajcie aż tak psów na tym białku  Cool jest to białko pochodzenia zwierzęcego więc jest ok. A te zabójcze cechy białka.... może wymyślili przeciwnicy naszej bandy?! Czasami trucizna okazuje się niezbędna, tylko jeszcze nie dotarliśmy do informacji o tym...
Wogóle te wasze precyzyjne informacje o szkodliwości tego czy owego sprawiają że boję się wziąć w sklepie cokolwiek dopóki nie przeczytam referatu na ten temat! Można jeść drożdże?!
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #57 : 2007-11-20, 10:17:01 »


Jak przyjechałam na stajnie żaden pies nie chciał do mnie nawet podejść! albo były najedzone albo pamiętały że dawno nic dla nich nie miałam.
Oj,niedobra pani   Razz żartuję  Very Happy

Cytuj
Czasami trucizna okazuje się niezbędna,

Ponoć w bardzo maleńkich ilościach  Smile

O drożdże może zapytaj Kodar  Very Happy Ona na pewno będzie miała referat na ten temat,albo podrzuci Ci link  Very Happy  Razz
Od siebie napiszę,że jak byłam mała,to jadłam drożdże z koleżankami ,bo podobało nam się jak się nam odbijało po nich  Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #58 : 2007-11-20, 10:20:58 »

Czasami trucizna okazuje się niezbędna...

Tylko nam tu nie pisz,że już korzystałaś z dobrodziejstw jakie niesie ze sobą trucizna  Laughing  Very Happy 
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #59 : 2007-11-20, 10:26:34 »

Ale co tak naprawdę jest szkodliwego w białkach jaj? Przecież one się wchłaniają.
Czy nie spełniają one swej roli w procesie budowy i odbudowy tkanek i komórek?Chciałabym ,aby mi ktoś z sensem to wytłumaczył.Raz ,a porządnie,bo daję swoim dzieciom białka w omletach.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 20 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 17 zapytaniami.