forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 13:05:18

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660193 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Co robic z tymi bialkami?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 20 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Co robic z tymi bialkami?  (Przeczytany 312547 razy)
Flawia
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #60 : 2007-11-20, 10:32:49 »

 Laughing pomyślę nad tym ze 3 dni i pewnie coś sie znajdzie... Wink
a wogóle to po tym co napisałam o nietypowym zachowaniu psów to doszłam d o wniosku że... "jesteś tym co jesz": w niedziele jeden pan u którego byłam zdziwił się że jego pies, który dotychczas mnie uwielbiał - obszczekał mie... w poniedziałek psy zamiast się łasić nie chciały podejść... Czyżby ich stosunek do człowieka zależał od tego co ten człowiek zjadł? Skoro dieta optymalna jest od Bogów to może dla nich człowiek żywiący sie optymalnie to nie człowiek a kosmita? a uciekaja zwłaszcza od głodnego kosmity?! bo ostatnie dni byłam zbyt zapracowana żeby spokojnie i wzorowo jeść...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #61 : 2007-11-20, 10:36:07 »

No nie! Teraz to już jestem w wielkiej kropie,bo wpisałam w google :białko jaja kurzego wartości odżywcze" i oto co "wyskoczyło" :

http://www.dobradieta.pl/wart_bialek.php

"Białka pokarmowe mają różną wartość odżywczą, której wykładnikiem jest stopień wykorzystania ich do syntezy własnych białek ustrojowych. Te białka, których wykorzystanie na ten cel jest małe, uznawane są za białka o niskiej wartości odżywczej, inne ustrój wykorzystuje prawie całkowicie, dlatego są one białkami o wysokiej wartości odżywczej. Jakość białka pokarmowego, czyli jego wartość odżywcza, zależy od czterech czynników:

zawartość aminokwasów egzogennych i endogennych,
wzajemnych proporcji poszczególnych aminokwasów egzogennych, które powinny być zbliżone do proporcji występującej w białkach ustrojowych,
wystarczającego dowozu energii niezbędnej do procesów syntezy białka ustrojowego ze źródeł pozabiałkowych,
strawności produktów białkowych.

Skład aminokwasowy białka jaja kurzego i białka mleka kobiecego jest najbardziej zbliżony do składu białek ustrojowych i białka te są najlepiej wykorzystywane przez organizm człowieka. Proporcje pomiędzy aminokwasami tych dwóch białek uznano za optymalne, stanowiące wzorzec do porównywania jakości innych białek.

Więc ludzie kochani ,te białka jaja kurzego mają w końcu jakąś wartość czy nie?????? Proszę grzecznie o wytłumaczenie  .
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #62 : 2007-11-20, 10:36:30 »

ocenianie samego białka jest niesprawiedliwe, przecież ono jest RAZEM z żółtkiem. Mnóstwo zwierząt wykrada jaja i jakoś nie oddzielaja białka od żółtka raczej Wink Rzeczy potrzebne do strawienia białka zapewne są w zóltku... to mi przypomina dowcip: Zona narzeka do męża "Co oni wszyscy widzą w tej Pameli Anderson? jakby jej zabrać te cyce, figure, włosy, rzęsy, nogi, to co by zostało?! a mąż na to: "Ty?"... Wink
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #63 : 2007-11-20, 10:53:43 »

Elmo. Nic się nie stanie jak dasz dzieciom całe jajka.
Na pewno z tego powodu nie umrą.
Wiesz dobrze, ze nadmiar białka szkodzi, ale nie zabija.
Po co dostarczać nie pełnowartościowe białko do organizmu skoro można
wiedząc o tym dostarczyć tylko wysoko wartościowe białko z żółtek.
Jeżeli ktoś je całe jajka to siłą rzeczy musi ograniczyć spożycie czegoś innego.
Tak jak bardzo ładnie pisał Toan białko jest otoczką żółtka.
Ja to ujmuję trochę inaczej porównuję białko do wód płodowych u kobiety
wody odchodzą a życie zostaje z którego czyli żółtka korzystają optymalni.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #64 : 2007-11-20, 11:02:03 »

Dziękuję Morgano.

Piszesz jednak :"Po co dostarczać nie pełnowartościowe białko do organizmu skoro można" mając na uwadze białko jaja kurzego.

A ja na stronie dobradieta przeczytałam o białku jaja zupełnie coś innego :"Skład aminokwasowy białka jaja kurzego i białka mleka kobiecego jest najbardziej zbliżony do składu białek ustrojowych i białka te są najlepiej wykorzystywane przez organizm człowieka. Proporcje pomiędzy aminokwasami tych dwóch białek uznano za optymalne, stanowiące wzorzec do porównywania jakości innych białek. " .

Z tego cytatu wynika między innymi ,że skład aminokwasowy białka jaja kurzego jest najbardziej zblizony do składu białek ustrojowych i,że białka te są najlepiej wykorzystywane przez organizm człowieka. Te dwie informacje są zupełnie ze sobą sprzeczne ,z czego to wynika?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #65 : 2007-11-20, 11:20:08 »

Żółtko też jest białkiem - oni mówili o żółtku

"Wody płodowe" z jajka nie są szkodliwe, ale zajmują miejsce w żołądku i zamiast zjeść cos wartościowego, mamy bezwartościowy wypełniacz.
Są szkodliwe, jedzone regularnie na surowo.

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #66 : 2007-11-20, 11:31:54 »

Oczywiście też tak przypuszczam ,ale w takim układzie dlaczego nie napisali : "aminokwasy białka pochodzącego z żółtka" ,tylko "aminokwasy białka jaja" ....
Następnym razem niech precyzyjnie .Widzę ,że niektórzy nie uznają precyzji,wiadomo przecież wszem i wobec ,że jajko = żółtko + białko ,
a nie jajko= żółtko - białko   Very Happy
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #67 : 2007-11-20, 11:32:04 »

Dziękuję Morgano.

Piszesz jednak :"Po co dostarczać nie pełnowartościowe białko do organizmu skoro można" mając na uwadze białko jaja kurzego.

A ja na stronie dobradieta przeczytałam o białku jaja zupełnie coś innego :"Skład aminokwasowy białka jaja kurzego i białka mleka kobiecego jest najbardziej zbliżony do składu białek ustrojowych i białka te są najlepiej wykorzystywane przez organizm człowieka. Proporcje pomiędzy aminokwasami tych dwóch białek uznano za optymalne, stanowiące wzorzec do porównywania jakości innych białek. " .

Z tego cytatu wynika między innymi ,że skład aminokwasowy białka jaja kurzego jest najbardziej zblizony do składu białek ustrojowych i,że białka te są najlepiej wykorzystywane przez organizm człowieka. Te dwie informacje są zupełnie ze sobą sprzeczne ,z czego to wynika?

Wystepuje tutaj gra slow. Bialko jaja kurzego w tym cytacie to bialko z zoltka
+ bialko z bialka, jako calosc (bialko z jaja). Gdy jest mowa o zawartosci bialka w jaju nikt nie ma na mysli tej przezroczystej glajdy z jaja, tylko proteiny. Dlatego pewnie ze w j polskim mamy zoltko, bialko i jajo. W ang eggs(yellow), eggs(white), egs(whole). W polskim na proteiny mowimy bialko i stad te nieporozumienia.
Pozdrawiam
maf
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #68 : 2007-11-20, 11:35:54 »

Wystepuje tutaj gra slow. Bialko jaja kurzego w tym cytacie to bialko z zoltka
+ bialko z bialka, jako calosc (bialko z jaja). Gdy jest mowa o zawartosci bialka w jaju nikt nie ma na mysli tej przezroczystej glajdy z jaja, tylko proteiny. Dlatego pewnie ze w j polskim mamy zoltko, bialko i jajo. W ang eggs(yellow), eggs(white), egs(whole). W polskim na proteiny mowimy bialko i stad te nieporozumienia.
Pozdrawiam
maf


Kurcze! Tu mamy ponoć dietę opartą na matematyce,a nie na rebusach. Więcej precyzji w pisaniu tego co się ma na myśli ,nie zaszkodzi  Smile
Oczywiście nie mówię tu do Ciebie maf,tylko do tych,co układają rebusy  Smile
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #69 : 2007-11-20, 11:38:57 »

Oni po prostu mówią o całym jaju, a że żóltko podnosi jego wartość to juz inna sprawa
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #70 : 2007-11-20, 11:39:57 »

Mnóstwo zwierząt wykrada jaja i jakoś nie oddzielaja białka od żółtka raczej Wink

Trafne spostrzeżenie!  Very Happy Moje psy czasem wykradały jajka i nie widziałam,żeby zostawiały przy tym białko .Jadły całe ,oczywiście bez skorupek  Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #71 : 2007-11-20, 11:48:05 »

Oni po prostu mówią o całym jaju, a że żóltko podnosi jego wartość to juz inna sprawa

Jak mówią o całym jaju,to z tego wynikałoby ,ze cale jajka nie zaszkodzi jesć,że to białko z białka ( nie z żółtka  Very Happy ) tez ma wartość odzywczą,a nie tak jak pisze Morgano ,czy Toan -że bez wartości.

Jeszcze raz pytam grzecznie  Smile  : w końcu to białko jaja kurzego pochodzącego z białka,ma jakąś wartość odzywczą ,czy nie ma żadnej wartości odżywczej i nie warto zatem zapychać sobie "pustym" białkiem żoładka ?
Pytam,bo poprostu mnie to ciekawi  Confused Sama jem jajka (codziennie 3 na sniadanie) ,wcześniej odrzucałam 2 białka ,ale teraz od jakiegoś czasu wbijam całe ,a może nie powinnam jeść tych białek  Confused Co z tym fantem zrobić?
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #72 : 2007-11-20, 11:56:40 »

Nie warto jeść "białek" z jaj. Lepiej zjeść w to miejsce coś wartościowego. W końcu jemy mało, więc szkoda zapychać się wypełniaczami.
Ja jadam jedno "białko" dziennie, bo bez niego trudno zrobić dobrą jajecznicę, albo zlepić kotlet.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #73 : 2007-11-20, 12:01:07 »


Ja jadam jedno "białko" dziennie, bo bez niego trudno zrobić dobrą jajecznicę

No własnie o to mi mniej więcej chodzi . Jem jajka tylko w postaci jajecznicy i kiedyś zrobiłam bez białek,to nie mogłam potem dojść do siebie po zjedzeniu .Na drugi dzień zrobiłam z białkami i było o niebo lepsze . Przynajmniej będę robiła na jednym białku,zobaczę czy mi przejdzie  Smile
"Trudno" też omleta zrobić bez białka...
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #74 : 2007-11-20, 12:24:52 »

Żółtko też jest białkiem - oni mówili o żółtku

"Wody płodowe" z jajka nie są szkodliwe, ale zajmują miejsce w żołądku i zamiast zjeść cos wartościowego, mamy bezwartościowy wypełniacz.
Są szkodliwe, jedzone regularnie na surowo.

Ewa  podsumowałaś wszystkie wypowiedzi. Oczywiście w żółtkach jest białko najlepszej jakości w 100 gramach 16 gram białka
31 gram tłuszczu i o to białko właśnie chodzi a nie o to białe.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #75 : 2007-11-20, 12:47:22 »



Ewa  podsumowałaś wszystkie wypowiedzi

Czyzby? To masz marne zapotrzebowanie na informacje o białku jaja kurzego.Ja np. chciałabym wiedzieć; dlaczego one uważane są za bezwartościowe.
Za bezwartosciowe ,a jednak zalecane dzieciom (czemu?) . I dlaczego zwierzęta jednak te białka jedzą (zwróciła na to uwagę Fawia-i ma rację).
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #76 : 2007-11-20, 12:51:51 »

Toan, mógłbyś jakiś referat napisać o białku jaja kurzego (tego z białka i żółtka)  ?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #77 : 2007-11-20, 13:47:51 »

Nie - szkoda mi czasu i energii na wyjaśnienia, których i tak niektórzy pojąć nie zdołają.

PS
białko jaja, białko żółtka i białko białka - to dość zrozumiałe pojęcia. Jeśli nie - to trudno!. Wink
W takim przypadku "na słowo honoru" trzeba przyjąć, że białka się nie jada, bo jest bezwartościowe, a rozważania na ten temat lepiej pozostawić np: jakiemuś "Matiemu", który "wie" lepiej, że "Kwaśniewski zaleca 30 ton" (a może kwintali, bo skrót - q jest podobny do g (gram)?) i przez to jest nieścisły  Laughing Szkoda czasu...!
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #78 : 2007-11-20, 14:06:24 »

ho ho ho ,aleś twardziel  Very Happy nie to nie! obejdzie się cygańskie wesele bez marcepanów  Very Happy
niestety,ale odpowiedź ,że białko białka jaja kurzego to bezwartościowe "wody płodowe" ,jest odpowiedzią dla ludzi,którzy wierza w basnie,a nie dla ludzi ,którzy chcą wiedzieć coś konkretnego.
Oczywiście można jeszcze tak odpisać jak to Ty teraz napisałeś
Cytuj
białko jaja, białko żółtka i białko białka jaja - to dość zrozumiałe pojęcia. Jeśli nie - to trudno!.
,tylko wtedy jesli się nie ma wystarczających argumentów na wyjasnienie  Smile
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #79 : 2007-11-20, 14:12:05 »

Napisałbym Ci wprost, ale mi nie wypada Confused, bo nie mogę się tłumaczyć, że moje dziecko używa mojego "nica" na tym Forum.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 20 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.035 sekund z 17 zapytaniami.