forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 19:07:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658458 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Co robic z tymi bialkami?
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 20 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Co robic z tymi bialkami?  (Przeczytany 311562 razy)
fewa
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #20 : 2006-01-05, 15:02:16 »

Witam

Ja piekę tak jak chlebek optymalny tylko bez masła,następnie kroję na kostkę,suszę
latem na słońcu zimą w piekarniku bo inaczej może spleśnieć.
Mielę w maszynce do mięsa najlepiej ręcznej.I tak robię bułkę tartą do panierowania kotletów
np.z karczku,ryby-dobrze wchłania tłuszcz.
Zapisane
laufadam
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #21 : 2006-03-07, 21:42:54 »

Białkami z jajek rozcieńczonymi wodą najlepiej "podlewać" jest rośliny ogrodowe - np: brzoskwinie, śliwy, truskawki, porzeczki, agrest, maliny oraz inne drzewa i krzewy. Jeśli się zbierze i zamrozi owoce z takich roślin, w okresie zimowo-wczesnowiosennym, stanowić będą one cenne źródło nie tylko vit. C.
Sprawdzalem , ale chyba nie dziala- nie widac efektu Sad
Zapisane
wikta
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #22 : 2006-03-24, 13:28:00 »

a jakby z białek zrobic" Ptasie mleczko?".dopiero sledzę diete optymalną więc jestem jeszcze zielona w wielu sprawach.Ale jakby ktoś mógł  przeliczyc ten przepis(ja jeszcze nie umiem)podam składniki:5białek,1/3cukru pudru,2 cukry waniliowe(małe)0,5lsmietany kremówki 30%,  7-8łyżeczek żelatyny.Fakt że na koniec polewa się to czekoladą.ale zawsze tą czekoladę można czymś tam zastąpić,(ALE CZYM) :?javascript:void(0);
Confused
Zapisane
wikta
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #23 : 2006-03-24, 13:29:08 »

NIE NAPISAŁAM ŻE TEN CUKIER TO 1/3SZKLANKI.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #24 : 2006-03-24, 15:30:40 »

Teoretycznie przystosowalam przepis na "ptasie mleczko" dla optymalnych. Ale trzeba sprawdzic w praktyce.

Skladniki:
           220g--bialka
            30g--cukru pudru (okolo 2 lyzki)
           500g--smietanka 30%
            16g--zelatyna (okolo 3 lyzeczki)
      W 100g    B--6,3   T--19,6  W--6,2
Prosze odwaznych o wyprobowanie .
Smacznego---Hana--
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #25 : 2006-04-05, 20:19:23 »

Przed kilkoma miesiacami znalazlam odbiorce bialek.
Pewna pani byla zbulwersowana kiedy dowiedziala sie, ze ja jem tylko zoltka a bialka wyrzucam.
Zaproponowala, ze ona moze te bialka odbierac.
Dowiedzialam sie, ze ma trojke dzieci w wieku szkolnym,a tymi bialkami "rozciencza"jajecznice,dodaje do makaronow, klusek i do pieczenia.
Czy ja nieswiadomie nie robie tej rodzinie krzywdy?
Tych bialek jest okolo 2 litry tygodniowo.
Jezeli nam optymalnym bialko potrafi zrobic spustoszenie w organizmie--to jak reaguje na nadmiar bialka nieoptymalny?
                       --Hana--
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #26 : 2006-04-06, 09:40:54 »


Tych bialek jest okolo 2 litry tygodniowo.
Jezeli nam optymalnym bialko potrafi zrobic spustoszenie w organizmie--to jak reaguje na nadmiar bialka nieoptymalny?
                       --Hana--
A możesz z grubsza określić zapotrzebowanie na białko u człowieka na diecie"normalnej" ??
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #27 : 2006-04-06, 12:32:26 »

No ja mogę podać, że z grubsza WHO zaleca średnio 1g białka na 1kg należnej masy ciała, ale przecież Dr JK ostatnio nawet coś mówił o poziomie azotu polipeptydowego we krwi - jako precyzyjnego wskaźnika pozwalającego indywidualnie ustalić dobowe zapotrzebowanie na białko u każdej zainteresowanej osoby.
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #28 : 2007-11-19, 12:30:57 »

morgano mnie zmobilizował do niezjadania wszystkiego białka po jajku i dziś zrobiłam z bialek pożyteczną rzecz: zgromadzone białka z olejem roslinnym scięłam na patelni, dodałam ... kości wyjęte z ugotowanego rosołu, wymieszałam i zawiozę to dla psów na stajni! Wink ciekawe co one na to Wink
http://images25.fotosik.pl/3/4e01f5448b83dde5.jpg
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #29 : 2007-11-19, 14:26:54 »

Słusznie Flawia Smile Nie po to odrzucamy białka z jajek, zeby je potem zjadać. Natomiast mozna z nich robic pyszne ciasto dla nieoptymalnych, np. murzynek

Mozna też ubic na pianę i czyścić np. meble skórzane.
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #30 : 2007-11-19, 15:46:47 »

macie sumienie karmić nieoptymalnych szkodliwymi rzeczami? pianą z bialek czyści sie zamsz? i nie spłukuje?
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #31 : 2007-11-19, 16:10:57 »

macie sumienie karmić nieoptymalnych szkodliwymi rzeczami?   

Interesujące spostrzeżenie! jak mozna komuś coś podawać ,samemu nie jedząc świadomie odrzucając!? Wstyd!
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #32 : 2007-11-19, 16:47:58 »

Białka jajek są po prostu bezwartościowe.
W 100 gramach białka jest tylko 100 gram białka nic więcej nie ma żadnych witamin.
Tak jak podaję w którymś poście mama.
Surowe białko jest nawet szkodliwe z powodu zawartej Awidyny.
Ciągle czytam tylko o bezach nie wiem jak można zrobić bezy bez cukru.
Faktem jest że przykro jest wyrzucać jedzenie czyli białka nawet wówczas jeżeli my go nie zjadamy
sam osobiście wydaję białko z jajek gotowanych na twardo lub surowe w płynie.
Są osoby biedne które mają możliwość dostarczy c choć trochę białka do swojego organizmu oczywiście bez witamin.
Najlepsze jak wiadomo są żółtka jaj przypominam, że w 5-ciu żółtkach zawarte są wszelkie mikro i makroelementy
jakie człowiek potrzebuje na dzień oprócz witaminy "C". 100 gram żółtek zawiera 31 gram tłuszczu oraz 16 gram  najlepszego białka.
Ciągle jeszcze ten temat jajek się pojawia a już najwięcej w sezonie okresie świąt Wielkiej Nocy.
Odbiorcom jajek zawsze podpowiadam jak mogą te białka wykorzystać.
Białka jaj gotowanych pokroić w kostkę dodać pokrojoną w kostkę ogórek  cebulkę  trochę kiełbasy Mortadeli i trochę majonezu.
Płynne białko wlewamy na zakwaszoną wodę czyli do gotującej się wody dodajemy trochę octu nastepnie wlewamy białka po scięściu się ich kroimy i postępujemy tak samo jak wyżej białkami gotowanymi.
Decyzja białkowa niestety zależy tylko i wyłącznie od WAS.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #33 : 2007-11-19, 18:40:25 »

Flawia, nie zamsz, tylko skórę. Poszukam jeszcze innego wykorzystania bialek.

Flawia, nie karmię nieoptymalnych szkodliwymi rzeczami, tylko tym, co oni sami jedzą, a czego ja nie jem. Gdybym ich częstowała potrawami wg mnie zdrowymi, wtedy by uważali, że ich karmię szkodliwymi Very Happy Jak widzisz wilk syty i owca cała.
A mam też znajomych, co jedzą tylko białka z jajek.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #34 : 2007-11-19, 18:43:21 »

Flawia, poszukaj na forum. Niektórzy optymalni wsuwają białka. Znajdziesz na tym forum przepisy na chlebki bialkowe na przerózne sposoby Wink
Zapisane
Piotr
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #35 : 2007-11-19, 20:03:07 »

Białka zlewam do butelek po wodzie, a gdy ich się już nazbiera, to rozcieńczam w wodzie i podlewam rośliny. Rosną jak opętane. Znakomity nawóz.
Nie warto z nich nic robić, bo białek należy jeść jak najmniej. Jak jemy żółtka, to nic nam więcej nie potrzeba. Nie daję ich też psu, bo dostaje lepsze jedzenie.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #36 : 2007-11-19, 20:15:04 »

Piotr! Świetny sposów wykorzystania białek!  Very Happy 
Zapisane
Flawia
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #37 : 2007-11-19, 21:28:31 »

te stajenne psy to na przebialczone nie wyglądają, przeciwnie, to chyba jakieś charty, takie chude, jedzą tylko resztki ze stołow koniarzy chyba...
a ja chyba sie nie doczekam na ksiazke kucharską Kwaśniewskiego, nawet nie pamiętam gdzie zamawialam żeby zadzwonić... ;-/
Elmo, czytasz tego Grzesiuka?
a czasem gdzieś radzono żeby jeść (ludzie lub zwierzaki) zmielone skorupki jaj? na skorupki też macie jakieś sposoby? Wink
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #38 : 2007-11-19, 21:36:09 »

bialko rozcienczalam i rzeczywiscie podlewalam kwiaty,zbieralam duze ilosci i to b.cuchnelo wiedz bialka wylewam do zlewu i ciagle sie zapycha Confused
skorupki mielilam i wyrzucalam na dzialke  ale na miejscch posypanych nie chcialo nic rosnac,moze  skorupki powine wyladowac  na komposcie???
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #39 : 2007-11-19, 21:40:34 »

Elmo, czytasz tego Grzesiuka?


Dziś skończę "Białą Masajkę" ,więc przypuszczam,że jutro,najdalej pojutrze zacznę tego Grzesiuka Smile
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 20 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 18 zapytaniami.