forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 10:29:00

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658436 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Co robic z tymi bialkami?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 20 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Co robic z tymi bialkami?  (Przeczytany 311554 razy)
radek
Go


Email
Co robic z tymi bialkami?
« : 2004-05-14, 02:07:06 »

Witam

Wiem, wiem - mozna przyrzadzac kokosanki, ale ilez mozna???

Kazdego dnia zostaje mi ok 7 bialek.  ktore niestety najczesciej wylewam do zlewu (podczas gdy wiele ludzi nie ma co jesc). W skali miesiaca jest juz tego ok. 200. To tylko z jednej osoby!

Czy macie jakies inne przepisy lub pomysly na zagospodarowanie tych bialek?
A moze zorganizowac jakis ogolnopolski skup bialek - od "optymalnych" - jakas przetwornia moglaby z tego robic superkoncentrat wysokobialkowy jako dodatek do pasz

Albo moze wrocic do starych metod wzbogacania zaprawy murarskiej - jak to robili nasi przodkowie - a ich budowle sa kilkakrotnie bardziej trwale niz wspolczesne.  Wink  z przymrozeniem oka ale nie zupelnie...
Zapisane
Predator
Go


Email
Są dwa sposoby.
« Odpowiedz #1 : 2004-05-14, 07:37:15 »

Nadmiar białek można:
1. potraktować jako opakowanie żółtka i wyrzucić na śmietnik albo kompost (o ile się taki ma)
2. dać domowemu zwierzakowi do zeżarcia, ale do skarminia stwora taką iloscią białek potrzebny jest wieprzak - pies nie da rady, a o kocie nawet nie wspominam.
Idea
Zapisane
Mike
Go


Email
Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #2 : 2004-05-20, 14:37:07 »

ja uzywam bialek do panierowania.
Zapisane
mama
Go


Email
Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #3 : 2004-06-05, 13:25:15 »

Białkami z jajek rozcieńczonymi wodą najlepiej "podlewać" jest rośliny ogrodowe - np: brzoskwinie, śliwy, truskawki, porzeczki, agrest, maliny oraz inne drzewa i krzewy. Jeśli się zbierze i zamrozi owoce z takich roślin, w okresie zimowo-wczesnowiosennym, stanowić będą one cenne źródło nie tylko vit. C.
Zapisane
radek
Go


Email
Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #4 : 2004-06-05, 19:47:02 »

nie rozumiem po jakiego grzyba roslinom bialko  Question

a macie jakies przepisy na dobre "bezy" ???
Zapisane
AMir
Go


Email
białka
« Odpowiedz #5 : 2004-06-15, 18:47:18 »

ja wyrzucam białka do zlewu Sad . Mam wrażenie że większość szkodliwych dodatków z paszy dla drobiu zostaje w białkach. A może trzeba się ogłosić na słupie lub zgłosić na jakąś stołówkę Laughing pozdro
Zapisane
DRYX-22
Go


Email
Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #6 : 2004-06-16, 22:11:48 »

A dlaczego nie można stosować jajek w całości ( tzn. i białek i żółtek )
do smażenia jajecznicy ?
Zapisane
evosonic
Go


Email
Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #7 : 2004-06-18, 19:33:16 »

białko jest super jako żel pod prysznic . warunek musi być świeże . nie nadaje się do mycia  włosów - za bardzo emulguje tłuszcz Very Happy
Zapisane
andrzejkowy
Go


Email
Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #8 : 2004-06-21, 22:48:31 »

Arrow osoby młode mogą zjadać całe jajka, natomiast osoby starsze, chorzy, zjadają żółtka ze wzgędu na to że zastępują każdy rodzaj białka potrzebnemu człowiekowi do regeneracji organizmu, zawierają   niezbędne minerały i witaminy Arrow  ponadto  w porcji dziennej spożywanego białka np 50g jeżeli będziemy jedli całe jajka  to zjemy mniej żółtek..... Idea

andrzejkowy
Zapisane
***Radek***
Go


Email
Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #9 : 2004-07-01, 22:31:42 »

Jeśli chcecie się pozbyć nadmiaru białek,skontaktujcie się z jakimiś kulturystami na klasycznej kulturystycznej diecie - dużo białka (3 i więcej g n akg wagi ciała) i węglowodanów (nawet 10 g na kg wagi ciała).Ostatnio wśród kulturystów furorę robi dieta wysokotłuszczowa (aczkolwiek rzadko w optymalnym wariancie), jednak wielu pozostaje przy starych nawykach i często jedzą potrawy typu omlety z samych białek + płatki owsiane itp. (moglibyście się wymieniać na żółtka Smile)
Zapisane
vigo
Go


Email
Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #10 : 2004-08-15, 18:56:47 »

Do Radka

Aczkolwiek znam dwoch "pakerow", ktorzy leca na "kwasniewskim". Podkrecaja na maxa ilosc bialka i wegla, tluszczu do woli.
Czyli: bialka 100 g, wegla 100g tluszczu 250-400 g
Rezultay widac. Wiem na 100 % ze jeden z nich jest bez "koksu"

Pozdrawiam
Vigo
Zapisane
Robert5WrLutz*2
Go


Email
Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #11 : 2004-12-02, 16:42:50 »

W Arkadii "Polania" Kobyla Góra w VIII 2004 dawali na śniadanie niektórym po trzy całe jajka. Może z tym jedzeniem tylko żółtek to przesada. Wg dr Ponomarenki "Dieta niskowęglowodanowa" optymalni ortodoksi jedzą za mało B i W , a za dużo T. Po okresie usunięcia uszkodzonych i niepotrzebnych komórek choroby im wracają, nastrój pogarsza się.Zdrowa dieta to ~1,5-2,2g B;~ 1,5-4,2g T; ~1,9-3g W w zależności od wagi należnej , intensywności wysiłku fizycznego , wieku, płci.
Zapisane
andrzejkowy
Go


Email
Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #12 : 2004-12-03, 00:10:59 »

Cytuj z: Robert5WrLutz*2
.Zdrowa dieta to ~1,5-2,2g B;~ 1,5-4,2g T; ~1,9-3g W w zależności od wagi należnej , intensywności wysiłku fizycznego , wieku, płci.


t:emoticon(':roll:') co za wspaniałe proporcje.....i jaka zdrowa dieta... ciekawe jak  Robert5WrLutz  bedzie wyglądał na niej po 30 latach stosowania..:emoticon(':?:')

pozdrowienia
Zapisane
Robert5WrLutz*2
Go


Email
Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #13 : 2004-12-03, 06:18:31 »

Bracie Andrzejkowy.
Dla podstawowej przemiany materii 1,5:1,5:1;9 to u mnie 2100 kcal. Nie jest prawdopodobne, że istnieje konieczność skrupulatnego przestrzegania proporcji. Znany jest mi przypadek optymalnego co zamartwiał się, że zjadł o 2g B za dużo. Zalecenie 1 całe jajko , potraktował dosłownie (zjadał je ze skorupką).Pozdrawiam.
Zapisane
andrzejkowy
Go


Email
Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #14 : 2004-12-03, 17:32:25 »

Cytuj z: Robert5WrLutz*2
Zalecenie 1 całe jajko , potraktował dosłownie (zjadał je ze skorupką).Pozdrawiam.


 ja słyszałem taką anegdotkę; lekarz odwiedza pacjenta w domu.Z przerażeniem patrzy  jak chory obżera się .  Krzyczy na pacjenta że przecież  zalecił mu diętę...Na to pacjent odpowiada że dietę to on już zjadł a teraz je kolację...
  i tak chyba jest z" Robert5WLutz*2"

 Laughing pozdrowienia
Zapisane
adammo
Go


Email
Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #15 : 2005-04-21, 19:56:45 »

Z białek można bezy upiec. Jak sam nie lubisz, to możesz obdarować rodzinkę.

Pieczenie proste, wkładasz odpowiednio ubite białka do piekarnika na blaszy i na średniej temaperaturze pieczesz, aż do stwardnienia.
Dobre też na zakąskę dla siebie, KOTA, PSA, CHOMIKA, MYSZĘ, SZCZURA, TEŚCIOWĄ Very Happy

A jak i to się przeżre (kilkaset BEZ to może, no nie?) To oddać, odsprzedać...

Very Happy
Zapisane
A.G.Bednarczyk
Go


Email
Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #16 : 2005-05-31, 10:51:50 »

Witam!
Nie jesteśmy w stanie zjadać wszystkich białek,  kokosanki i bezy też mogą się przejeść. Sama wylewam białka do zlewu. Gdyby w pobliżu było gospodarstwo, to bym oddawała gratisowo dla świnek bo szkoda że to się marnuje.
Zapisane
baska
Go


Email
Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #17 : 2005-05-31, 14:04:11 »

nie wiem jak jest z innymi zwierzakami, ale moj pies nawet nie chce patrzec na bialka, za to zoltka zjada chetnie
Zapisane
A.G.Bednarczyk
Go


Email
Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #18 : 2005-05-31, 15:08:34 »

Baska, dokarmiam jednego pieska, który przepada za jajecznicą z białek+ oczywiście tłuszcz. Mojej kolerzanki piesek zajada się gotowanym białkiem. Widocznie twój psiak woli inaczej.
Zapisane
adammo
Go


Email
Co robic z tymi bialkami?
« Odpowiedz #19 : 2005-06-02, 13:38:30 »

Cytuj z: A.G.Bednarczyk
Baska, dokarmiam jednego pieska, który przepada za jajecznicą z białek+ oczywiście tłuszcz. Mojej kolerzanki piesek zajada się gotowanym białkiem. Widocznie twój psiak woli inaczej.


Jako człowiek z branży zoologicznej odmawiam dawania psom, kotom, chomikom, szczurom, myszom... (oprócz kwiczołów) białek, gdyż mogą u nich wywoływać nie porządane reakcje, które mogą zaszkodzić!
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 20 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 18 zapytaniami.