forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 09:35:20

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
658489 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  Glukoza JEDYNYM paliwem dla nowotworów złośliwych
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Glukoza JEDYNYM paliwem dla nowotworów złośliwych  (Przeczytany 119451 razy)
Rajano
Go


Email
Glukoza JEDYNYM paliwem dla nowotworów złośliwych
« : 2007-06-05, 22:24:51 »



piątek, 09 marzec 2007

Naukowcy z R-Biopharm AG z Niemiec pod wodzą 42-letniego dr. Johannesa Coy'a odkryli niedawno, że nowotwory złośliwe, dające przerzuty, nie pozyskują energii z reakcji spalania, tak jak zdrowe komórki (które spalają weglowodany do dwutlenku węgla i wody) ale z FERMENTACJI!
 
Otóż komórki złośliwych nowowtorów fermentują glukozę, z której w wyniku fermentacji powstaje kwas mlekowy. Sam fakt fermentacji glukozy jest znany już medycynie, ponieważ w przypadku niedoboru tlenu, komórki mają możliwość włączenia "trybu awaryjnego" czyli rozpoczęcia fermentacji alkoholowej w celu pozyskania energii. Tak dzieje się często np. w czasie intensywnych treningów.

Odkryciem naukowców z Darmstadt jest wskazanie, iż w przypadku złośliwych nowotworów, fermentacja nie jest "trybem awaryjnym" ze względu na niedobór tlenu. Okazuje się bowiem, że nawet w obecności tlenu komórki złośliwych nowotworów fermentują, a nie spalają glukozę!

Dla osób interesujących się medycyną naturalną odkrycie naukowców z R-Biopharm AG nie jest rewolucyjne, bowiem wiedzą one już od dawna, że glukoza to paliwo dla raka. Takie zdanie mieli przecież wcześniej wybitni inni naukowcy: dr Johanna Budwig , Otto Warburg (Noblista)... Teraz jednak naukowcy z Darmstadt wykazali, że glukoza to JEDYNE paliwo, na jakim komórki zośliwego nowotwora mogą się rozwijać.

Niewątpliwie dla akademickiej medycyny to odkrycie rewolucyjne. Naukowcy opisali mechanizm, z którego wynika, że z chwilą odcięcia dostaw glukozy do złośliwego nowotwora, nowotwór ginie!

Autorzy informacji prasowej R-Biopharm AG konkludują swoje przypuszczenia odnośnie znaczenia tego odkrycia:
"(...) Ale i pacjenci z nowotworami, które fermentują glukozę mogą odegrać aktywną rolę w chronieniu się przed tymi agresywnymi guzami. Na przebieg choroby oraz jakosć życia chorego może wpłynąć zmiana diety. Ponieważ nowotwory te są nie tylko zależne od dostaw glukozy ale do tego nie są w stanie wykorzystać tłuszczów jako źródła energii, stąd niskoglukozowa i niskowęglowodanowa dieta bogata w oleje i proteiny może uczynić życie nowotworowi znacznie trudniejszym. "

źródło: http://www.primanatura.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=19&Itemid=37

Pozdrawiam
 
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Glukoza JEDYNYM paliwem dla nowotworów złośliwych
« Odpowiedz #1 : 2007-06-05, 22:33:00 »

 W świetle zalewu nic nie wnoszących postów, które na tym forum panoszą się jak wszy na starym psie - Rajano, Twój jest po prostu wspaniały.
   Bruford, skomentujesz lub podejmiesz się jakiejś analizy ? Ewa ?
     Jak Waszym zdaniem treść powyższego postu może korelować z medycyną akademicką ? Czy istnieje szansa i argumentacja, by potraktować rzecz poważnie ?

Tomek
Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: Glukoza JEDYNYM paliwem dla nowotworów złośliwych
« Odpowiedz #2 : 2007-06-05, 23:56:43 »

Naukowcy odkryli niedawno,

Dodać trzeba że oni nic nie odkryli tylko POTWIERDZILI to co Jan Kwaśniewski mówił już ponad 30 lat temu

Pozdrawiam
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Glukoza JEDYNYM paliwem dla nowotworów złośliwych
« Odpowiedz #3 : 2007-06-06, 00:03:28 »

Prof. onkologii Madej Janusz A."Etiologia i patogeneza nowotworów" 1996 pisze o tym (str. 276 w mojej książce), badanie PET fluorodeoxyglukozą wykorzystuje ten mechanizm (pisała o tym Elmo). Pije się glukozę znakowaną i za godzinę glukoza w TK obecna jest w guzie. Badanie PET nie dotyczy mózgu.
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Glukoza JEDYNYM paliwem dla nowotworów złośliwych
« Odpowiedz #4 : 2007-06-06, 00:42:32 »

 Ewo,  czy zwierzęta drapieżne, np. ssaki kotowate czy psowate zapadają na nowotwory złośliwe, gdy żyja na wolności ?
         Oczywiście biorę tez pod uwagę sugestię mojego znajomego, że nie zdążają zachorować ze względu na warunki życia na wolności (mało który dożywa sędziwego wieku).

  Tomek
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Glukoza JEDYNYM paliwem dla nowotworów złośliwych
« Odpowiedz #5 : 2007-06-06, 06:04:26 »

nie pozyskują energii z reakcji spalania, tak jak zdrowe komórki (które spalają weglowodany do dwutlenku węgla i wody) ale z FERMENTACJI!

Jakieś trzydzieści parę (dla ścisłości) lat temu czytałem to u Kwaśniewskiego -  Laughing Laughing Laughing - co za wspaniałe potwierdzenie JEGO WIEDZY Cool. - dziękuję Ci Rajno za wspaniały link Very Happy.
Zainteresowanych odsyłam do np: "Żywienie Optymalne" 1990 s. 65 i innych publikacji JK na temat przyczynowego leczenia chorób nowotworowych Cool. Na www-dr jest kilkanaście pubkikacji w różnych działach np: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=494 , http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=789 , http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=791 i wiele więcej... Zachęcam do samodzielnego ich wyszukania.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Glukoza JEDYNYM paliwem dla nowotworów złośliwych
« Odpowiedz #6 : 2007-06-06, 07:34:33 »

Prof. onkologii Madej Janusz A."Etiologia i patogeneza nowotworów" 1996 pisze o tym (str. 276 w mojej książce), badanie PET fluorodeoxyglukozą wykorzystuje ten mechanizm (pisała o tym Elmo). Pije się glukozę znakowaną i za godzinę glukoza w TK obecna jest w guzie. Badanie PET nie dotyczy mózgu.
Tak Ewo pisałam o tym i chyba tylko Ty to czytałaś  Smile Skopiuję to ,bo to jest ciekawe.Na badanie to,czeka tato mojego męża.

Cytat:
Jak wygląda badanie?
Przed badaniem pacjent przyjmuje w formie zastrzyku odpowiedni znacznik - FDG (zazwyczaj jest to glukoza związana z izotopem fluoru – związek bardzo szybko rozkładający się w organizmie, dzięki czemu badanie jest nieszkodliwe, a dawka promieniowania bezpieczna dla pacjenta), który wraz z krwią rozprowadzany jest po całym ciele.



Po podaniu FDG pacjent przez pewien czas wygodnie odpoczywa w fotelu, aby znacznik został wchłonięty przez komórki.

Zmagazynowane w komórkach FDG podczas badania wykrywane jest przez super czuły skaner PET-CT. Dzięki zastosowaniu izotopów fluoru można obserwować, jakim zmianom podlega glukoza w organizmie. Ponieważ komórki chore przetwarzają glukozę inaczej niż zdrowe, dzięki urządzeniu PET-CT możliwe jest uwidocznienie i zlokalizowanie nieprawidłowości już na poziomie komórki lub grupy komórek, nawet, jeśli anatomicznie dany fragment narządu niczym nie różni się od otaczających tkanek. Pozwala to na bardzo dokładną identyfikację i określenie położenia nawet niewielkich zmian nowotworowych.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Jest to przyład na to,że cukier w diecie,to pożywka dla raka.
W tym badaniu chodzi o to,że następuje kondensacja izotopu promieniotwórczego ,ponieważ komórki rakowe intensywnie odżywiają się cukrem.
Co za tym idzie?
Dieta ubogowęglowodanowa,DIETA OPTYMALNA  eliminuje ryzyko zachorowania na raka.---------------------dodatek mój.
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Glukoza JEDYNYM paliwem dla nowotworów złośliwych
« Odpowiedz #7 : 2007-06-06, 10:59:59 »

Obowiązujący trend jest taki... że:
Obecnie zalecaną przez ministerstwo zdrowia jest dieta śródziemnomorska.
Powszechne staje się odczucie  że:
Dieta ta jednak jest coraz bardziej krytykowana z naukowego punktu widzenia i proponuje się dokonanie dość istotnych zmian w tym modelu żywienia, w oparciu o coraz bardziej przekonujące wyniki najnowszych badań naukowych.
Ale, jeszcze w obecnej rzeczywistości, trzeba na epokowe zmiany czekać bo...
Komitet Terapii Wydziału VI Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk uważa, że dieta Kwaśniewskiego jest " wybitnie szkodliwa dla zdrowia".
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dieta

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Glukoza JEDYNYM paliwem dla nowotworów złośliwych
« Odpowiedz #8 : 2007-06-06, 11:04:34 »



Komitet Terapii Wydziału VI Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk uważa, że dieta Kwaśniewskiego jest " wybitnie szkodliwa dla zdrowia".
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dieta

Ciekawe jakie mają podstawy do tego ,żeby tak sądzić ,bo chyba trzeba jakieś mieć  Shocked
I ciekawe dlaczego wciąż obstają przy dietach wysokowęglowodanowych ,które robią to co widać na około....
Widocznie się to opłaca.....
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Glukoza JEDYNYM paliwem dla nowotworów złośliwych
« Odpowiedz #9 : 2007-06-06, 11:07:43 »

Durnie zawsze znajdą posłuch u durni  Shocked. Tak było, jest i jszcze jakiś czas pozostanie Question Mr. Green
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Glukoza JEDYNYM paliwem dla nowotworów złośliwych
« Odpowiedz #10 : 2007-06-06, 14:36:25 »

Durnie zawsze znajdą posłuch u durni  Shocked. Tak było, jest i jszcze jakiś czas pozostanie Question Mr. Green

 A coś bardziej konkretnego w sprawie tytułowego postu ? Czekam z niecierpliwością, bo z durniami to chyba wszyscy nie-durnie wiedzą jak jest ?

Tomek
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Glukoza JEDYNYM paliwem dla nowotworów złośliwych
« Odpowiedz #11 : 2007-06-06, 15:29:28 »

To przerasta moje durne możliwości, ale może kiedyś...  i "utytułowanego" durnia "tytuły" nie chronią. Starczy? Rolling Eyes i jeszcze, że w świetle powyższego, raczej przyczyną np: raka płuc jest cukier, a nie palenie papierochów
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Glukoza JEDYNYM paliwem dla nowotworów złośliwych
« Odpowiedz #12 : 2007-06-06, 17:19:21 »

Pije się glukozę znakowaną i za godzinę glukoza w TK obecna jest w guzie. Badanie PET nie dotyczy mózgu.

 Niesamowite ! Właściwie to można zacząć mieć coś więcej niż nadzieję wobec guzów złośliwych.
                          Ponawiam pytane dotyczące ssaków drapieznych żyjących na wolności. Czy zdarza się im zapadać na nowotwory, czy też nie - choćby z tego powodu, że rzadko dożywają starości ?

Tomek

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Glukoza JEDYNYM paliwem dla nowotworów złośliwych
« Odpowiedz #13 : 2007-06-06, 17:36:06 »

Niesamowite!  Very Happy Bycie w ruchu intensywnym motywuje organizm do spożywania wysokowartościowego białka i tłuszczu  Idea
Razem te czynniki gwarantują radość i pewnie zdrowie  Smile .
Nie mogę wyjść z podziwu,bo tak dawno nie trenowałam,a dziś podobnie jak Monikaf stwierdzam ,że życie jest piękne  Cool .
Dziękuję tym ,którzy mnie zmobilizowali!  Smile
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Glukoza JEDYNYM paliwem dla nowotworów złośliwych
« Odpowiedz #14 : 2007-06-06, 17:37:17 »

To przerasta ...
Posklejałem jakoś  Confused
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Glukoza JEDYNYM paliwem dla nowotworów złośliwych
« Odpowiedz #15 : 2007-06-06, 17:44:07 »

Bycie w ruchu intensywnym motywuje

A ja właśnie wróciłem wyjątkowo z roweru, bo czasem się lubię też przejechać. Ale rower, to nie to co bieg.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Glukoza JEDYNYM paliwem dla nowotworów złośliwych
« Odpowiedz #16 : 2007-06-06, 17:50:08 »

Toan wypróbuj rolki  Idea. Też bardzo przyjemna sprawa! Ale bieg to bieg,ja też niedawno wróciłam z biegu,a dzieci jechały na hulajnogach i miałyśmy ubaw  Laughing
Starsza ma lepszą kondycję-chyba po mnie  Cool ,a młodsza troszkę taki leniuszek  Smile , powoli trzeba ją potrenować  Smile
Jak  Krzyś sobie daje radę?Też biega z Tobą?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Glukoza JEDYNYM paliwem dla nowotworów złośliwych
« Odpowiedz #17 : 2007-06-06, 18:04:29 »

Rolki wymagają asfaltu, a ja lubię polne drogi Very Happy. Krzyś nie dałby jeszcze rady biegać ze mną - ale na rowerze daje sobie doskonale radę.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Glukoza JEDYNYM paliwem dla nowotworów złośliwych
« Odpowiedz #18 : 2007-06-06, 18:09:55 »

wlasnie,pracuje dzielnicy  w  poblizu sztucznego,pieknie zadrzewionego jeziora,gdzie drogi niestety asfaltowe,i tutaj az sie roi od starszych,mlodszych,nawet mamy z wozkami ,wszyscy,calymi rodzinami jezdza na rolkach Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Glukoza JEDYNYM paliwem dla nowotworów złośliwych
« Odpowiedz #19 : 2007-06-06, 18:16:54 »

No tak-ja zasuwam na rolkach po asfalcie  Very Happy .
Słyszałam kiedyś ,że bieganie po asfalcie jest nie zdrowe dla kręgosłupa,ogólnie dla stawów.A czasem widuję takich "asfaltowych biegaczy".
Najbardziej przyjemny jest bieg w lesie  Cool albo po łąkach  Cool .
Ja czekam też aż dzieci podrosną i będą biegały razem ze mną  Very Happy
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 18 zapytaniami.