forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 10:46:43

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
658437 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  Tłusta dieta dla chorych na alzheimera?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Tłusta dieta dla chorych na alzheimera?  (Przeczytany 20865 razy)
Rajano
Go


Email
Tłusta dieta dla chorych na alzheimera?
« : 2007-06-06, 00:28:19 »

Witam

(Te badania skopiowałem ponad dwa lata temu do swojego kompa i zapomniałem na forum je przedstawić więc to czynię)

Tłusta dieta dla chorych na alzheimera?
Dieta bogata w tłuszcz a uboga w węglowodany, zawarte m.in. w produktach mącznych, spowalnia powstawanie w mózgu zmian typowych dla choroby Alzheimera - wskazują najnowsze badania belgijsko-amerykańskie.
Artykuł na ten temat zamieszcza pismo "Nutrition and Metabolism".

Najnowsze obserwacje pozostają w sprzeczności z wynikami wcześniejszych badań na zwierzętach i ludziach. Te bowiem wskazywały, że spożywanie dużych ilości tłuszczów, zwłaszcza zwierzęcych, sprzyja odkładaniu w mózgu płytki amyloidalnej - najbardziej typowej zmiany w mózgu spowodowanej chorych na alzheimera. Za powód tych różnic autorzy najnowszej pracy uważają fakt, że "wcześniejsze badania dotyczyły wprawdzie diety bogatej w tłuszcz, ale nie ograniczającej węglowodanów".

"Jeśli tłuszcz w diecie uznać za bombę, to jedzenie węglowodanów można określić jako zapalnik" - napisał w komentarzu odredakcyjnym Richard Feinman z SUNY Downstate Medical Center w Nowym Jorku. W obecności węglowodanów tłuszcz nie jest bowiem spalany, a zamiast tego odkłada się w tkance tłuszczowej.

Natomiast gdy zawartość węglowodanów w diecie spada na korzyść tłuszczów, to jako produkt uboczny ich spalania w organizmie powstają tzw. ciała ketonowe. Autorzy najnowszej pracy podejrzewają, że związki te mogą przyczyniać się do obniżenia poziomu beta-amyloidu, z którego powstają płytki u chorych na azlheimera.

Już wcześniej badacze pod kierunkiem Samuela Hendersona z Katolickiego Uniwersytetu w Leuven w Belgii zaobserwowali, że tłusta dieta sprzyjająca powstawaniu ciał ketonowych poprawia zdolności poznawcze u chorych na azlheimera.

Teraz ci sami naukowcy przeprowadzili badania na myszach genetycznie predysponowanych do rozwoju choroby przypominającej alzheimera. Jedna grupa dorosłych myszy pozostawała na tłustej i ubogiej w węglowodany diecie przez 43 dni. W tym samym czasie druga grupa - kontrolna, dostawała pokarmy bogate przede wszystkim w węglowodany.

Okazało się, że u myszy na diecie tłustej o 25 proc. spadł w mózgu poziom beta-amyloidu.

"Nasza praca potwierdza teorię, że przebieg choroby Alzheimera można by modyfikować poprzez zmiany w przemianie materii" - napisali autorzy pracy.

Na razie jest jeszcze za wcześnie, by stwierdzić, czy obserwacje poczynione przez zespół Hendersona na myszach odnoszą się również do ludzi.

Pozdrawiam
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Tłusta dieta dla chorych na alzheimera?
« Odpowiedz #1 : 2007-06-06, 06:54:20 »

To też jest świetne!.  Very Happy- dziękuję.
Zapisane
Krystyna77
Go


Email
Odp: Tłusta dieta dla chorych na alzheimera?
« Odpowiedz #2 : 2007-06-06, 11:03:49 »

Bardzo ciekawy ten artykuł o tłustej diecie w chorobie Alzhajmera.Interesują mnie wszystkie tego typu informacje dotyczące chorób które degenerują mózg.Kiedyś nie pamiętam dokładnie kiedy w telewizji wyemitowano film , który dotyczył diety ketogenicznej czy coś takiego.Chodziło tam o leczenie dziecka chorującego na padaczkę.Film wyemitowano chyba ze dwa razy.Może ktoś to oglądał? Tytuł filmu chyba brzmiał " Po pierwsze nie szkodzić". Nie pamiętam dokładnie.Był oparty na autentycznych wydarzeniach.Dieta, którą zastosowano wyleczyła chłopca z padaczki.Matka przeszła heroiczną drogę w ratowaniu chłopca , ponieważ musiala zabrać go ze szpitala w którym był leczony.Czy ktoś to oglądał? Dzięki za takie wiadomości!!! Krystyna.
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: Tłusta dieta dla chorych na alzheimera?
« Odpowiedz #3 : 2007-06-06, 11:39:31 »

jeśli kogoś interesuje ten film, to można go ściągnąć z sieci(emule) http://osiolek.com/?id=7982
Zapisane
Joela
Go


Email
Odp: Tłusta dieta dla chorych na alzheimera?
« Odpowiedz #4 : 2007-06-06, 20:38:24 »

Właśnie  wczoraj  rozmyslałam sobie o tłustym jedzeniu mojej cioci.
Ciocia  prawdopodobnie chorowała na  alzheimera?

Miała wszystkie tego objawy - jak mi pisano.
Co ciekawe ,ciocia  wręcz domagała sie tłustego jedzenia ,salceson mogła jeść na okrągło ,boczki smalec itp
Mieszkała na wsi .
I tak sobie rozmyslałam ,że jej organizm podświadomie sie bronił  " rękami i nogami"
Niestety ograniczali cioci  byc moze jedyne najlepsze lekarstwo.

No i tu i teraz czytam niejako o potwierdzeniu moich mysli.
Ja niestety w ostatnich tygodniach " wściekłam " sie na słodkie  Sad Confused Mad

A film ,który wymieniasz ogladałam  bardzo ciekawy i pouczajacy .
Niestety  jak widac nie każdy lekarz -leczy ,a wręcz ZABIJA.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Tłusta dieta dla chorych na alzheimera?
« Odpowiedz #5 : 2008-07-03, 18:56:32 »

Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Tłusta dieta dla chorych na alzheimera?
« Odpowiedz #6 : 2013-10-10, 19:31:25 »

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Tłusta dieta dla chorych na alzheimera?
« Odpowiedz #7 : 2013-10-10, 19:53:47 »

To może być odkrycie...u nich wszystko "może" a potem przepada w morzu innych głupot... Confused
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Tłusta dieta dla chorych na alzheimera?
« Odpowiedz #8 : 2013-10-10, 20:12:58 »

Ale "dalsze badania są konieczne"...  Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Tłusta dieta dla chorych na alzheimera?
« Odpowiedz #9 : 2013-10-10, 20:17:00 »

...kasiorka zawsze... Cool
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Tłusta dieta dla chorych na alzheimera?
« Odpowiedz #10 : 2013-11-15, 18:45:04 »

http://www.rmf24.pl/nauka/news-slodzona-droga-do-alzheimera,nId,1058438 - cyt: "O tym, że nadmierne spożycie słodzonych napojów przyczynia się do plagi otyłości i zwiększa ryzyko zachorowań na cukrzycę typu 2 właściwie nikogo nie trzeba już przekonywać." = no proszę, a jak Dr Kwaśniewski pisał o tym już w latach siedemdziesiątych, to się profesory i nie tylko po głowach pukali!  Shocked  Laughing

PS
Pamiętam jak mówiłem: "Tatuś nie pisz nazw handlowych, tylko na przykład "słodzone napoje", bo Cię do sądu producenci pozwą..."  Cool
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Tłusta dieta dla chorych na alzheimera?
« Odpowiedz #11 : 2013-11-15, 18:53:06 »

 Shocked No ja myślałam, że to zjadany tłuszcz nasycony zapycha mózg i przez to powstaje Alzheimer... Cool
Zapisane

Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Tłusta dieta dla chorych na alzheimera?
« Odpowiedz #12 : 2013-11-15, 18:54:05 »

http://www.rmf24.pl/nauka/news-slodzona-droga-do-alzheimera,nId,1058438 - cyt: "O tym, że nadmierne spożycie słodzonych napojów przyczynia się do plagi otyłości i zwiększa ryzyko zachorowań na cukrzycę typu 2 właściwie nikogo nie trzeba już przekonywać." = no proszę, a jak Dr Kwaśniewski pisał o tym już w latach siedemdziesiątych, to się profesory i nie tylko po głowach pukali!  Shocked  Laughing

PS
Pamiętam jak mówiłem: "Tatuś nie pisz nazw handlowych, tylko na przykład "słodzone napoje", bo Cię do sądu producenci pozwą..."  Cool
Asekurant Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Tłusta dieta dla chorych na alzheimera?
« Odpowiedz #13 : 2013-11-15, 18:56:30 »

Napoje to przecież są "zdrowe soczki owocowe", albo chociaż o smaku owocowym z aromatem identycznym jak naturalny... Cool
Zapisane

Radzio
Go


Email
Odp: Tłusta dieta dla chorych na alzheimera?
« Odpowiedz #14 : 2013-12-01, 11:55:46 »

A jak powinno "jechać" od naturalnego samca- kosmicznym starociem? Laughing
Zastanawiam się, czym powinno ode mnie "walić". Wink Znaczy, stroję się! Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: Tłusta dieta dla chorych na alzheimera?
« Odpowiedz #15 : 2015-03-30, 17:39:03 »

Tu chodzi o gen ApoE4 i cholesterol wlasnie ogladam na TVP2
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Tłusta dieta dla chorych na alzheimera?
« Odpowiedz #16 : 2015-03-30, 17:41:46 »

Żeby walić samcem?
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 19 zapytaniami.