forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 15:35:02

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Sport to zdrowie.
| | |-+  Naturalna potrzeba ruchu
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Naturalna potrzeba ruchu  (Przeczytany 96313 razy)
elmo
Go


Email
Naturalna potrzeba ruchu
« : 2007-06-09, 20:50:19 »

W związku z tym ,że ostatnio interesuję się wpływem aktywności fizycznej na zdrowie znalazłam taki ciekawy artykuł;

Cytat;

Musimy po prostu zrozumieć, że aktywność fizyczna to warunek zdrowia. Już wiele lat temu ktoś mądry powiedział: „ruch jest wstanie zastąpić każdy lek, ale żaden lek nie jest wstanie zastąpić ruchu” (Oczko, XVI wiek). Jest w tym wiele racji.
-----------------------------------------------------------------------koniec cytatu.

http://www.kulturystyka.pl/artykul275/

Myślę i pisałam to wcześniej ,że prawidłowe optymalne odżywianie i codzienna optymalna dawka ruchu są gwarantem zdrowia  Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Naturalna potrzeba ruchu
« Odpowiedz #1 : 2007-06-11, 11:48:17 »

Toan ,rozmawialiśmy na temat biegów.Mam pytanie i szczerze liczę na Twoją odpowiedź ,bo w sumie nie mam kogo zapytać.
Wczoraj biegłam dość intensywnie i po przebiegnięciu paru km czułam bardzo dotkliwy ból w tylnej części głowy,taki pulsujący.Ale potem przeszedł.
Ponadto szybko "łapie" mnie kolka.
Czy powinnam najpierw się "roztrenować" po tak długiej przerwie (kilkuletniej)? I co mogło być powodem tego bólu głowy? czy znów brakowało mi energi czy to poprostu nadmierny wysiłek po przerwie?

Zapisane
Spinifer
Go


Email
Odp: Naturalna potrzeba ruchu
« Odpowiedz #2 : 2007-06-13, 14:36:34 »

http://www.bieganie.pl/forum tutaj znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Naturalna potrzeba ruchu
« Odpowiedz #3 : 2007-06-13, 14:39:08 »

http://www.bieganie.pl/forum tutaj znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania
Dzięki  Smile poczytam sobie. Ty też biegasz?
Zapisane
Spinifer
Go


Email
Odp: Naturalna potrzeba ruchu
« Odpowiedz #4 : 2007-06-13, 14:46:26 »

http://www.bieganie.pl/forum tutaj znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania
Dzięki  Smile poczytam sobie. Ty też biegasz?

 Szczerze mówiąc to nie wyobrażam sobie żebym mógł nie biegać
 Staram sie 2 razy w tygodniu po ok 5 km  Very Happy Warto się trochę pomęczyć choćby nawet dla lepszego samopoczucia Wink
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Naturalna potrzeba ruchu
« Odpowiedz #5 : 2007-06-13, 14:54:39 »


 Szczerze mówiąc to nie wyobrażam sobie żebym mógł nie biegać
 Staram sie 2 razy w tygodniu po ok 5 km  Very Happy Warto się trochę pomęczyć choćby nawet dla lepszego samopoczucia Wink
To świetnie !  Smile
Ja kiedyś też dużo biegałam ,ale miałam kilkuletnią przerwę w biegach i teraz nie mogę " zaskoczyć" .Parę dni temu biegłam dość intensywnie i musiałam coś sobie naciągnąć,bo teraz przy szybkim chodzeniu ,boli mnie tak jak kolka z boku brzucha. Miałam już tak kilka razy,przechodziło , gdy nie wykonywałam przez kilka dni wysiłku fizycznego.Tym razem jednak nie chce przerywać ruchu i staram się chodzić szybkim tempem choć mnie boli....nie wiem czy to dobre wyjście....
Może powinnam była właśnie najpierw ze 2 tyg. pochodzić potem zacząć biegać i chodzić na przemian a następnie zacząć biegać.Ale "porwałam się z motyką na słońce"  Rolling Eyes
Ale samopoczucie po wysiłku fiz. jest super,nawet mi minęły dolegliwości ,które mi dokuczały od kilku miesięcy  Smile
pozdrawiam.
Zapisane
Spinifer
Go


Email
Odp: Naturalna potrzeba ruchu
« Odpowiedz #6 : 2007-06-13, 15:07:07 »

Najważniejsze, żeby nie zacząć za ostro ( wiem to z własnego doświadczenia Smile ) Możesz zacząć od szybkich marszów albo nawet marszów na przemian z truchtem. Np. 300 metrów biegu i 200 marszu. Zobaczysz, że  poprawa kondycji przyjdzie bardzo szybka zwłaszcza, że stosujesz DO. Ważny jest też odpoczynek bo sport to zdrowie ale jak to mówią co za dużo to niezdrowo Wink
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Naturalna potrzeba ruchu
« Odpowiedz #7 : 2007-06-13, 16:57:10 »

wlasnie Elmo,zeby nie ta kolka,
w okresie szkolnym uprawialam lekkoatletyke,z wynikami  3 msca na dyplomach sportowych,
nic wielkiego,ale bylam zaangazowana i mialam potrzebe uprawiania sportu,
i wlasnie b.czesto dopadaly mnie kolki w prawym boku,albo i w lewym,
do tego stopnia,ze tylko dlugogodzinna bezczynnosc likwidowala ostry,czasem  nie do wytrzymania bol,
co bylo przyczyna,?????
teraz jezdze tylko na rowerze i nie wiem,czy biegajac znowu pojawilyby sie kolki,czy nie,
czy to zalezy od anatomicznych zmian lub znieksztalcen  jakichs organow,czy tylko i wylacznie od paliwa????  Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Naturalna potrzeba ruchu
« Odpowiedz #8 : 2007-06-13, 17:55:59 »



czy to zalezy od anatomicznych zmian lub znieksztalcen  jakichs organow,czy tylko i wylacznie od paliwa????  Smile


Nie mam bladego pojęcia  Shocked Mnie się to przytrafiło może 3 lata temu, gdy biegłam,potem przez kilka dni nie mogłam nawet szybciej chodzić.Parodniowa przerwa w wysiłku eliminowała ból.Potem było tak może ze 2 razy.I teraz znów  Confused Może coś naciągnęłam (?).Widzisz ,u mnie to chyba jest po tych operacjach na jamie brzusznej,bo przed, takiego czegoś nie miałam  Confused Miałam może raz ,dwa razy kolkę w wieku szkolnym ,ale to dlatego chyba ,że bezposrednio przed biegiem piłam.
Piszesz ,czy to zależy od anatomicznych zmian i chyba u mnie to bedzie przyczyną ,bo mam w otrzewnej dużo zrostów.Być może coś naciągnęłam  Shocked  Confused .
Nic....doszłam do wniosku ,że odpocznę parę dni,bo teraz nie mogłam dojść do domu ze spaceru  Confused a potem zacznę od poczatku powoli  Cool .
Ile to już razy zaczynałam?....... Rolling Eyes   Cool
pozdrawiam i życzę przyjemnej jazdy na rowerze  Cool możesz tez spróbować rolek,jak masz gdzie jeździć  Smile  Cool Szkoda ,że u mnie tak nie ma.....
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Naturalna potrzeba ruchu
« Odpowiedz #9 : 2007-06-13, 19:11:45 »



teraz jezdze tylko na rowerze i nie wiem,czy biegajac znowu pojawilyby sie kolki,czy nie,


Chciałam jeszcze dodać Alino ,że np. w obecnym czasie (po operacyjnym) jazda na rowerze czy na rolkach nie powodowała u mnie tych bóli,tylko po biegach  Confused .
Pewnie przy jeździe na rowerze, czy na rolkach nie pracują tak intensywnie mięśnie brzucha , jak przy biegach. ehhh,pewnie coś musiałam naciągnąć.....
Chciałam od razu po latach, powrócić do pełnej formy ,a tu nie tędy droga  Surprised  Cool
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Naturalna potrzeba ruchu
« Odpowiedz #10 : 2007-06-13, 19:21:02 »

Elmo!,
jeśli umiesz, masz czas i możliwości, zacznij też pływać.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Naturalna potrzeba ruchu
« Odpowiedz #11 : 2007-06-13, 19:32:32 »

Elmo!,
jeśli umiesz, masz czas i możliwości, zacznij też pływać.
Umiem  pływać ,czas mam i teraz latem jest dostępny otwarty basen ,więc pewnie zacznę.Myślałam nad tym ,bo chcę również dzieci nauczyć pływać  Cool ,bo kiedy się nauczą ? Już czas najwyższy  Cool
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Naturalna potrzeba ruchu
« Odpowiedz #12 : 2007-06-13, 19:49:32 »

 elmo, mój Karolek też jeszcze nie umie pływac. A to jest najwyższy czas aby się nauczył, bo im starszy tym trudniej bedzie go nauczyc. Na szczęście lato przed nami. Wyznaczam sobie cel, aby go nauczyc pływac tego lata.Lubi wodę więc myślę, że pójdzie dobrze.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Naturalna potrzeba ruchu
« Odpowiedz #13 : 2007-06-13, 20:26:21 »

Wyznaczam sobie cel


Ja też  Smile  Czekam na koniec roku szkolnego i jazda na basen! czy nad jezioro...? .Jest takie fajne jezioro kilkanaście km od nas  Cool
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25494

pindżar ryskow wyszy


Odp: Naturalna potrzeba ruchu
« Odpowiedz #14 : 2013-02-13, 12:39:17 »

Co powiedzie o takiej naturalnej potrzebie zajecia naturalnej pozycji?
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pYcv6odWfTM
Zapisane

Work Buy Consume Die
Dasna
Go


Email
Odp: Naturalna potrzeba ruchu
« Odpowiedz #15 : 2013-02-13, 13:49:10 »

Naturalnie za stodołą, na polu, w lesie, w krzaczkach.
A taki squatty potty , hm Rolling Eyes . To można kibelek zamontować nisko , aby zmienić kąt siedzenia. Rolling Eyes
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Naturalna potrzeba ruchu
« Odpowiedz #16 : 2013-02-26, 21:47:20 »

elmo, mój Karolek też jeszcze nie umie pływac. A to jest najwyższy czas aby się nauczył, bo im starszy tym trudniej bedzie go nauczyc. Na szczęście lato przed nami. Wyznaczam sobie cel, aby go nauczyc pływac tego lata.Lubi wodę więc myślę, że pójdzie dobrze.

Kurzaczek.  Shocked
To tu jedna z "najdłużej pływających" po Forum wyznaczyła sobie cel mnóstwo lat temu i co?... Masz swój ideał kandydata na Posła? Wink
Bo o Karolku, gdybyś tylko zechciała cokolwiek napisać, z pewnością byłaby wzmianka. Wink Very Happy
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Naturalna potrzeba ruchu
« Odpowiedz #17 : 2013-02-27, 06:24:29 »

Karolek to wnuczek, czy synek? Smile
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Naturalna potrzeba ruchu
« Odpowiedz #18 : 2013-06-27, 06:42:26 »

Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: Naturalna potrzeba ruchu
« Odpowiedz #19 : 2013-08-11, 08:44:20 »

@fewa wzięła "dziekański". Wink Laughing
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 20 zapytaniami.