forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 15:04:57

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
658450 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DROGI JUBILACIE !
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: DROGI JUBILACIE !  (Przeczytany 107406 razy)
MORGANO
Go


Email
DROGI JUBILACIE !
« : 2007-06-10, 00:04:13 »

DROGI JUBILACIE !

Nie ma na świecie człowieka idealnego.
Nie ma na świecie człowieka doskonałego.
Są tacy, którzy lubią komplementami obsypywać,
a później za plecami obgadywać.
Są tacy, którym niełatwo jest prawdę z ust wydobyć,
bo o wiele prościej na kłamstwo im się zdobyć.
Nie ma na świecie samego szczęścia.
Za to jest coś, co się pamięta.
że

10 czerwca 1937 roku w czwartek urodził
Lek med. Jan Kwaśniewski
a w niedzielę
10 czerwca 2007r.
przyjmuje gratulacje
z okazji
70 URODZIN

Gdy jutro wstanie nowy dzień wolny od trosk i
niepokojów minionego, dnia  KTÓRY już nigdy nie wróci...

gdyż życie do STU lat jest nieustanną wędrówką
pełną zakrętów, i to   wieczne wybieranie:
W co wątpić?
W co wierzyć?
Być czy mieć?
Jak żyć, by po ludzku dany czas przeżyć?
Wiele jest niezliczonych pytań !
Na które nie ma jednoznacznych odpowiedzi.
JEDNAK pracując długie lata niezmordowanie,
wytrwale w pocie czoła, mając
niewiele chwil na maleńkie radości.
by spełniły się.wielkie Skryte marzenia.
Ważne jest że nie od dziś jest znanym

TWÓRCĄ ŻYWIENIA OPTYMALNEGO .
UZNAWANYM NA ŚWIECIE
DOKTOREM!

życzy  Morgano
Zapisane
Marco
Go


Email
Odp: DROGI JUBILACIE !
« Odpowiedz #1 : 2007-06-11, 14:16:11 »

Zaraz! Twórcą "żywienia optymalnrgo" jest ś.p. dr Tener - amreykański lekarz pochodzenia rumuńskiego. Lekarz (nie ma nawt tytułu doktora) Kwaśniewski, po prostu to zerżnął od niego.... nawet "mistyczne" proporcje! Ale, co tam.... wyznawajcie sobie kogo dusza zapragnie... Razz
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: DROGI JUBILACIE !
« Odpowiedz #2 : 2007-06-11, 19:54:06 »

Zaraz! Twórcą "żywienia optymalnrgo" jest ś.p. dr Tener - amreykański lekarz pochodzenia rumuńskiego. Lekarz (nie ma nawt tytułu doktora) Kwaśniewski, po prostu to zerżnął od niego.... nawet "mistyczne" proporcje! Ale, co tam.... wyznawajcie sobie kogo dusza zapragnie... Razz
Aż kipisz z zazdrości  Laughing Razz
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: DROGI JUBILACIE !
« Odpowiedz #3 : 2007-06-11, 21:50:22 »

Fora mają jedną podstawową wadę - nie ma killfile'a!
Na usenecie każdy sam jest sobie adminem.
Marco - *plonk*
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DROGI JUBILACIE !
« Odpowiedz #4 : 2007-06-11, 21:55:17 »


*plonk*

Ta funkcja jest cool ,na tym Forum nikt by nikogo nie widział  Laughing 
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: DROGI JUBILACIE !
« Odpowiedz #5 : 2007-06-12, 15:03:30 »

ś.p. dr Tener

To nie ważne, czy "Tener", czy "Taller" - ważne, aby kłamstwo "łyknęli"  Laughing Laughing Laughing.
Taller jest od liczenia kalorii, nie od proporcji Very Happy.
Tener - a kto to taki? Shocked
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: DROGI JUBILACIE !
« Odpowiedz #6 : 2007-06-12, 15:12:18 »

aby kłamstwo "łyknęli" 

winno być:
aby "naiwniaki" kłamstwo... Wink
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: DROGI JUBILACIE !
« Odpowiedz #7 : 2007-06-12, 18:33:33 »

Doktor Jan Kwaśniewski nigdy i nigdzie nie potwierdza, że wymyślił żywienie optymalne.
Wprost przeciwnie wielokrotnie wspomina, iż przestudiował wiele diet. i Po prostu to wszystko
usystematyzował i poukładał w logiczną całość. Zasługą doktora są jedynie proporcje BTW i jako pierwszy odważył się wprowadzić
matematykę do żywienia. Chodzi o konkretne cyfry Stosunek BTW również podanie 0,8 g tłuszczu na kilogram wagi i tak dalej wszystko już znamy. Doktor Kwaśniewski mając do czynienia w codziennie w wojsku z żywieniem i obliczaniem i przygotowaniem receptur doszedł do takich a nie innych wniosków. Wszystko zostało spisane i opublikowane sprawdzone w ośrodku w Cedzynie.
Czy był ktoś przed doktorem Kwaśniewskim opublikował identyczne dane.
Jedynie co teraz mogę stwierdzić z całą stanowczością, że jest bardzo wielu ulepszaczy. Wielu krytyków ma coś do dodania.
Nigdy nie widziałem i nie słyszałem o jakiś merytorycznych dyskusjach na szczeblu profesjonalistów odnośnie żywienia optymalnego.Jest natomiast wiele sprzecznych teorii i po postu zawiść. Wiele było na to dowodów w różnego rodzajuniepochlebnych  publikacji.
Ciągle mi się jeszcze marzy by być świadkiem rzetelnej dyskusji pomiędzy lekarzami teraz tylko wielu na własny koszt dokonuje nieuzgodnione ulepszenia ale wszystko to pod wspólnym tytułem żywienia optymalnego dr Kwaśniewskiego. Wszelkie niepowodzenia jeżeli takie wynikną zawsze są przypisywane nie tej osobie która zawiniła tylko wszystkiemu winne jest żywienie optymalne wówczas koło się zamyka. Mnie chodzi szczególnie żywienie z grupa krwi, badanie włosa i inne dodatkowe zalecenia.
Prądy selektywne wielu osobom mogą pomóc, ale stosowanie jako znakomite źródło dochodu zalecane na wyrost i niejednokrotnie niepotrzebnie. Dla pięciu procent chorych prądy są potrzebne i wskazane a 95 % osób tych prądów nie potrzebuje. W rzeczywistości jest odwrotnie zaleca się 95 procent prądów czy potrzeba czy nie. Wiele jeszcze przed nami tajemnic a ten temat ciągle jest otwarty.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: DROGI JUBILACIE !
« Odpowiedz #8 : 2007-06-12, 19:26:55 »


Chodzi o konkretne cyfry Stosunek BTW również podanie 0,8 g tłuszczu na kilogram wagi i tak dalej wszystko już znamy. 

???
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: DROGI JUBILACIE !
« Odpowiedz #9 : 2007-06-12, 20:15:37 »

???

Pomyłka, chodzi o węglowodany. Już wyjaśniam skąd się wzięło to 0,8g/kg. Wielu nie mogło pojąć zasady proporcji, więc koniecznie chciało mieć wyliczone ile gramów szczególnie węglowodanów mają spożyć na dobę. Więc dla uproszczenia lek. med Jan Kwaśniewski podał bezpieczną liczbę 0,8 - jeśli spożywane białko jest najwyższej wartości biologicznej!. GENERALNĄ ZASADĄ zaleceń dr-JK jest jednak PROPORCJA
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: DROGI JUBILACIE !
« Odpowiedz #10 : 2007-06-12, 20:18:08 »

Doktor Jan Kwaśniewski nigdy i nigdzie nie potwierdza, że wymyślił żywienie optymalne.

Znam Kwaśniewskiego Jana dość dobrze - to z wrodzonej skromności, altruizmu i z OCZYWIŚTOŚCI faktu autorstwa - wynika. Pewnik - nie wymaga ciągłego potwierdzania Cool
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: DROGI JUBILACIE !
« Odpowiedz #11 : 2007-06-12, 20:39:51 »

Zaraz! Twórcą "żywienia optymalnrgo" jest ś.p. dr Tener ...

Pomijając ewiedentny błąd w podaniu nazwiska (faktycznie chodzi o Tallera) - to Twórcą Żywienia Optymalnego, Diety Optymalnej i Diety Kwaśniewskiego (dwa ostatnie - tożsame) jest wyłącznie Jan Kwaśniewski.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: DROGI JUBILACIE !
« Odpowiedz #12 : 2007-06-12, 22:24:26 »

Pomyłka, chodzi o węglowodany.

Ja wiem, że to pomyłka, ale dla oponentów to dopiero frajda.
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: DROGI JUBILACIE !
« Odpowiedz #13 : 2007-06-12, 23:00:29 »

Jeżeli poczta wyjdzie nie ma już możliwości dokonać poprawki.
Mnie oczywiście chodziło o 0,8 grama białka na kilogram wagi ciała.
I dalej proporcje BTW 1 : 2,0-3,0 : 0,5
Dlaczego uważam wskazanie 0,8 grama białka na kilogram wagi ciała za bardzo ważny.
Spotykałem się niejednokrotnie gdzie w proporcji jako białka jako 1 nie zważając na wagę ciała
zjadano nadmierną ilość białka i dalej podwójną lub potrójną ilość tłuszczu i węglowodanów.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: DROGI JUBILACIE !
« Odpowiedz #14 : 2007-06-13, 07:55:28 »

ale dla oponentów to dopiero frajda.

A co nas obchodzą tacy, co nie rozróżniają DO od "diety kapuścianej".  Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: DROGI JUBILACIE !
« Odpowiedz #15 : 2007-06-13, 08:59:13 »


Chodzi o konkretne cyfry Stosunek BTW również podanie[font=Verdana] 0,8 g tłuszczu [/font] na kilogram wagi i tak dalej wszystko już znamy. 
Pomyłka, chodzi o węglowodany. Już wyjaśniam skąd się wzięło to 0,8g/kg. Wielu nie mogło pojąć zasady proporcji, więc koniecznie chciało mieć wyliczone ile gramów szczególnie węglowodanów mają spożyć na dobę.


Mnie oczywiście chodziło o 0,8 grama białka na kilogram wagi ciała.



To o co w końcu chodzi? O 0.8g tłuszczu,węglowodanów,czy białka?
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: DROGI JUBILACIE !
« Odpowiedz #16 : 2007-06-13, 09:25:08 »

Mnie oczywiście chodziło o 0,8 grama białka na kilogram wagi ciała.

A widzisz, a ja myślałam o węglach.
Chociaż mnie też wychodzi 0,7g (średnio)  B na masę ciała.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: DROGI JUBILACIE !
« Odpowiedz #17 : 2007-06-13, 09:33:15 »

A co nas obchodzą tacy, co nie rozróżniają DO od "diety kapuścianej".  Very Happy

Ja się liczę z każym. Pozatym przed laty jak mi moja neurolog powiedziała żebym 'spróbowała Kwaśniewskiego' to sama pomyślałam o 'kapuścianym kwaśniewskim', dopiero na drugi dzień mnie oświeciło jak sprawdziłam w internecie co to za Kwaśniewski.
Tak, że nikogo nie trzeba zbywać. Może on po prostu nie wie co to za Kwaśniewski?
Zapisane
Radzio
Go


Email
Odp: DROGI JUBILACIE !
« Odpowiedz #18 : 2015-04-08, 12:18:40 »

???

Pomyłka, chodzi o węglowodany. Już wyjaśniam skąd się wzięło to 0,8g/kg. Wielu nie mogło pojąć zasady proporcji, więc koniecznie chciało mieć wyliczone ile gramów szczególnie węglowodanów mają spożyć na dobę. Więc dla uproszczenia lek. med Jan Kwaśniewski podał bezpieczną liczbę 0,8 - jeśli spożywane białko jest najwyższej wartości biologicznej!. GENERALNĄ ZASADĄ zaleceń dr-JK jest jednak PROPORCJA

Pomyłek jest więcej. Very Happy W kwestii "my" i dalej:
"... dalej wszystko już znamy. ..."
a podsumowując
"...Wiele jeszcze przed nami tajemnic a ten temat ciągle jest otwarty. "

Pozostałe pominę, choćby tę w Cedzynie, jeszcze kto "źle się nauczy".  Wink Laughing
Zapisane
vvv
Go


Email
Odp: DROGI JUBILACIE !
« Odpowiedz #19 : 2015-04-08, 12:29:34 »

Skoro ostatnio ocieram się o matematykę, to zapożyczę zwrot:

Podstawą jest

jadalne jedzenie gdy dąży do proporcji

i

proporcja gdy masa ciała dąży do należnej.

 Cool
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 18 zapytaniami.