forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 21:16:54

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pić należy tyle, na ile mamy ochotę i wtedy, kiedy mamy ochotę.
658475 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Poglady Dr Ellisa
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Poglady Dr Ellisa  (Przeczytany 51006 razy)
Clint
Go


Email
Poglady Dr Ellisa
« : 2007-06-12, 22:22:34 »

Hej,

Udzielam sie od niedawna troche na tym forum i chcialbym zaproponowac temat, niejednokrotnie co prawda tu poruszany ale zawsze niejako przy okazji (na drugim planie). Chodzi mi o diete ketogeniczna.
Z punktu widzenia Kwasniewskiego nie jest to dobra dieta, pojawienie sie ketonow jest wrecz uznawane za sygnal ze nalezy nasze odzywianie skorygowac (najczesciej w kierunku zwiekszenia weglowodanow, chociaz czasem jest to zasluga rowniez zbyt duzej podazy tluszczu, o alkoholu nie wspomne Wink
Jest jednak zupelnie inny punkt widzenia reprezentowany przez Amerykanina G. Ellisa, ktory wlasnie taka diete uznaje za optymalna.
Poznalem dosc dokladnie jego poglady juz dosc dawno w bardzo interesujacej i przekonujaco napisanym dziele (ponad 600 stron !) "Ultimate Diet Secrets".
Sam troche eksperymentuje z takim odzywianiem i faktycznie cos w tym jest, aczkolwiek mam tez wiele watpliwosci.
Co jest w tym szczegolnie przekonujacego to postac samego Ellisa. Ten czlowiek w tej problematyce ma nieprawdopodna wiedze (udokumentowana doktoratem z fizjologii i sudiowaniem biochemii) i takiez doswiadczenia (przetestowal na sobie w ciagu wielu lat chyba wszystkie mozliwe diety Wink.
Do tego mimo juz prawie 60 lat wyglada swietnie i z tego co widac po publikacjach wciaz zachowuje mlodziencza bystrosc umyslu i przenikliwosc.
Nie bede opisywal dokladnie jakie ma poglady, mam nadzieje ze zainteresowani dotra do tych informacji sami.
Przytocze tylko pare ciekawostek:
- swoje kilkuletnie wegetarianskie doswiadczenie uwaza za najwieksza pomylke dietetyczna zycia,
- podkresla role bilansu kalorycznego,
- tluszcz zwierzecy uwaza za pierwszoplanowe paliwo,
- zwraca uwage na okres adaptacji organizmu/przestawienia sie na spalanie tluszczy zamiast ww ktory moze dosc dlugo trwac,
- nie traktuje ketonow jako "odpadow" lecz najlepszy z mozliwych rodzajow energii (w tym dla mozgu)
- nie liczy skrupulatnie bialka, ma sie wrazenie ze zaleca go nawet spore ilosci,
Juz na pierwszy rzut oka widac duzo podobienst z optymalna Kwasniewskiego, ale nie da sie ukryc ze jest tez duzo rocznic w tym roznic w ogolnym podejsciu (tematy zmiany kompozycji ciala, przybierania na wadze i odchudzania, roli ww itd.)
Co o tym sadzicie ?

http://www.ultimatedietsecrets.com/

Zapisane
Hank
Go


Email
Odp: Poglady Dr Ellisa
« Odpowiedz #1 : 2007-06-12, 22:33:34 »

Cytat ze strony, którą podałeś: "No one, and I mean no one, except for me, has ever taught these important and essential facts and truths." Widać, że skromność nie jest mocną stroną tego pana Smile
Zapisane
Clint
Go


Email
Odp: Poglady Dr Ellisa
« Odpowiedz #2 : 2007-06-12, 22:48:03 »

Tak Hank, sluszna uwaga, tez to wielokrotnie zauwazalem, ale mysle ze to raczej amerykanski sposob pojmowania pewnosci siebie. Podobnie Amerykanow moze draznic polski tradycyjny pesymizm i przesadne umniejszanie swoich kompetencji - kwestia kultury.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Poglady Dr Ellisa
« Odpowiedz #3 : 2007-06-13, 20:18:32 »

Ja osobiście uznaję, że ketony na +++/++++ w moczu to OK.
Jest INNA przyczyna problemów zwiazanych z ketonami. Za wcześnie by jednoznacznie się wypowiadać. Po 50 powtarzalnych osobach z problemem mogę wrócić do tematu.
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Poglady Dr Ellisa
« Odpowiedz #4 : 2007-06-13, 20:32:28 »

Ja mam problem z ketonami, bo jedząc warzywa i dostarczając organizmowi ok. 60 g. węglowodanów zawsze mam 2/3  +. Czekam z niecierpliwością, kiedy już nadejdzie odpowiednia pora na ...

Jest INNA przyczyna problemów zwiazanych z ketonami.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Poglady Dr Ellisa
« Odpowiedz #5 : 2007-06-13, 22:04:57 »

Wiem,że to wiele to co napiszę  nie wniesie do tematu. Nie będąc na DDP lekarki miałam kilka razy problem z ketonami. Pamiętam,że sugerując się dietą J.K. jadłam czasami więcej żółtek niż obecnie  np. 3-4 z majonezem. Niesety jadłam też mięso i inne rzeczy a próbując ważyć wszystko wg swojej wagi  w proprcji BTW dochodząc do 19 godziny byłam czasami głodna. Teraz nie liczę wg swojej wagi, żółtek nie jem aż tyle bo nie mam ochoty i jest o.k. mimo,że jem bez tabelki. Być może był to efekt za dużo białka mimo liczenia tabelką. Nie jestem teraz precyzyjnie w stanie tego określić. Podobnie z tłuszczem nie byłam w stanie tyle go zmieścić nawet biorąc 2,5 jako przelicznik bo zawsze lubiłam mało tłuszczu. Może z biegiem lat organizm się przyzwyczai. Na razie jednak słuchając swojego organizmu jak każe lekarka najlepiej się czuję na jej DDP. Paski leżą sobie nieużywane w torbie. Jak ktoś chce mogę z ciekawości zmierzyć ile mam bo nawet nie wiem.
Zapisane
Hannibal
Go


Email
Odp: Poglady Dr Ellisa
« Odpowiedz #6 : 2007-06-14, 19:46:22 »

Dla mnie low-carb wg Elliia to bardzo dobra opcja. Mówi to, co potwierdzają rzetelne badania, np. to że mózg pracuje lepiej na ketonach niż na glukozie, a stan ketozy jest stanem dość naturalnym. Oczywiście, nie ma konieczności jedzenia bardzo małej ilości węgli (ale poniżej 15% to raczej podstawa) i nie trzeba być w ketozie, ażeby odczuwać dobrodziejstwa LCD. Ellis sam to przyznaje - powyżej 50 g węgli można spokojnie spożywać, ceteris paribus.
Gość ma przede wszystkim niesamowitą praktykę z dziedziny stosowania LCD, względnie VLCKD w sporcie. Podkreśla wielokrotnie, że na tłuszczach nie tyko aeroby są w porządku, ale również anaeroby, wysiłki submaksymalne; ćwiczenia siłowie na siłowni dla przykładu. Mnóstwo na ten temat można mowić...
Zapisane
Clint
Go


Email
Odp: Poglady Dr Ellisa
« Odpowiedz #7 : 2007-06-14, 21:51:21 »

O, witam kolege  Smile to dzieki Tobie moglem sie dobrze zaznajomic z tym tematem.
Udzielalem sie troche na forum DNW u Trojanowskiego.
pozdrawiam

p.s.Caly czas nie wiem jednak jak z fizjologicznego punktu widzenia jest mozliwe przeprowadzanie cwiczen anaeorobowych,  chociaz w praktyce wiem ze sie da. Probowalem tu poruszyc ten watek, ale bez powodzenia  Confused
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Poglady Dr Ellisa
« Odpowiedz #8 : 2007-06-14, 22:41:24 »

Przeczytaj wątek "Hiperwentylacja". Pisze tam o tym, jak na właściwym jedzeniu można wydłużyć czas bezdechu, a zatem zmniejszyć zapotrzebowanie na tlen.
Zapisane
Hannibal
Go


Email
Odp: Poglady Dr Ellisa
« Odpowiedz #9 : 2007-06-15, 00:09:28 »

Siema @Client  Smile
nie wiem, czy czytałeś ten wywiad z Ellisem, ale wkleję - http://www.uk-muscle.co.uk/nutrition-diet-articles/1950-all-about-fats-print.html
a tutaj artykuł znanego pewnie dla wielu, dr. Stephena Phinney, Ketogenic diets and physical performance - http://nutritionandmetabolism.com/content/1/1/2
aha, i jeszcze tu można znaleźć parę ciekawych info na ten temat - The Low-Carb Roundtable, dwie części -
http://www.t-nation.com/readTopic.do?id=1138762
http://www.t-nation.com/readTopic.do?id=1141913
miłej lekturki  Smile
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Poglady Dr Ellisa
« Odpowiedz #10 : 2007-06-29, 23:28:37 »

Wiem,że to może się wydać głupie ale czasami muszę coś w głowie przetrawić a czasami mam jakieś olśnienie i właśnie teraz czytając to ponownie mam pytanie. Zastanawiając się nad określeniem dieta ketogeniczna a dieta niskowęglowodanowa mam wrażenie ,że to jednak dwie różne rzeczy. Skoro sami musimy się obserwować co do ilości węglowodanów  i ile + nam pasuje ketonów to mam wrażenie, że niektórzy mylnie wkładają do jednego worka oba te określenia.Za krótko się tym interesuję aby to pojąć ale matki na forum o autyźmie dość żle wypowiadały się o diecie ketogen. a ja wtedy nie zwróciłam uwagi,że może  niskowęglowadonowa  nie = ketogeniczna.Tak czy nie? 3,5 roku dieta dziecka ketogeniczna jednej z mam  i zła opinia wynika z czegoś o co powyżej pytam?Może czas je uświadomić zaznajomić  i w tym temacie?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Poglady Dr Ellisa
« Odpowiedz #11 : 2007-06-30, 18:50:26 »

U tego dzieciaczka z cięzkim autyzmem, którego opisywałam - jak "zeszliśmy" z ketonów w moczu (przez zastosowanie m.in "jeden rodzaj pr. bogatobiałkowego zwierzęcego na dobę") - nastapila bardzo znaczna poprawa.
Mają paski i sprawdzają. Leczę człowieka nie ketony.
Elmo,
Tysiąclecia z przypisami, Jerozolimska z przypisami, "koronne" Świadkow Jehowy, i jakie mi tylko "wpadły" w ręce. Wielokrotnie je czytałam. Całe.
Toan,
Nie napisała. Jeden Wielki, który żył 2000 lat temu porzucił 99 owieczek by lecieć za jedną  Smile .
Bruford,
Ta dziewczynka z PZN (nie przed-, nie zanerkowa postać, wydaje sie autoimmunologiczna) nie ma anemii, nie ma nadciśnienia, nie ma obrzęków, wydala 150ml czasem 200ml przesączu/moczu, wapnie, fosfory, potasy, magnezy, moczniki i inne parametry utrzymują sie w normie, kreatynina po 2 mies diety 330-700 po dializie.
Obrzęki, nadcisnienie - jak jeszcze wystepowały - pojawiały sie po zbożach. Wszystkich. Produkty mleczne podnosiły fosfor i wywoływały anemię. Dziecko jest ogólnie radosne. Rodzice nic nie tracą bo "takie rzeczy" biorę na siebie za darmo. Kreatynina wydaje się wzrastać po błędzie dietetycznym. Będę sprawdzać. Jak Cię to interesuje. Mnie bardzo.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Poglady Dr Ellisa
« Odpowiedz #12 : 2007-06-30, 20:11:56 »

Elmo,
Tysiąclecia z przypisami, Jerozolimska z przypisami, "koronne" Świadkow Jehowy, i jakie mi tylko "wpadły" w ręce. Wielokrotnie je czytałam. Całe.
Gdy się czyta Pismo,za każdym razem odkrywa się coś nowego.Przynajmniej ja tak mam.  Smile
Czasem sobie porównuję wersety z Tysiąclecia i PŚ ŚJ. W/g mnie różnią się interpretacją.
Cytuj
Obrzęki, nadcisnienie - jak jeszcze wystepowały - pojawiały sie po zbożach. Wszystkich.
Po bezglutenowych również? Pytam,bo kiedyś czytałam w ulotce (nie pamiętam jakiej) ,że jeśli ktoś ma obrzęki,to być może uczulony jest na gluten.
Jeszcze jedno pytanie,jesli można; co takiego powoduje gluten,że są po nim obrzęki?
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Poglady Dr Ellisa
« Odpowiedz #13 : 2007-06-30, 22:03:51 »

U tego dzieciaczka z cięzkim autyzmem, którego opisywałam - jak "zeszliśmy" z ketonów w moczu (przez zastosowanie m.in "jeden rodzaj pr. bogatobiałkowego zwierzęcego na dobę") - nastapila bardzo znaczna poprawa.
Mają paski i sprawdzają. Leczę człowieka nie ketony.

Czyli polepszę stan Bartka jeszcze jeśli dałabym radę wymyśleć mu takie jedzenie z białkiem aby czy  zwierzęce czy np. jajka ale tylko jeden rodzaj na dobę  białka ale może być np. w dwóch posiłkach ?Tak jak dla mamy, że jednego dnia jajka drugiego samo mięso itd. ?Czy to oznacza,że jak mu dam np. smażone mięso z indyka to np. wędlina też z indyka a jak jajka to jednego dnia tylko one pod różną postacią  ? Dziś spróbował surówki z marchwi i rzodkiewki z oliwą z pestek winogron przyprawioną solą pieprzem i odrobiną cukru.Robiłam dla męża i nie pomyślałam,że będzie chciał spróbować, ach ten cukier.  Sad
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Poglady Dr Ellisa
« Odpowiedz #14 : 2007-06-30, 22:29:58 »

Po bezglutenowych również?
Jeszcze jedno pytanie,jesli można; co takiego powoduje gluten,że są po nim obrzęki?

Poprzedni mój post dt z. bezglutenowych został napisany jednoznacznie.
W kwastii drugiego pytania - wyjaśnienia są w mojej książce.

Sylwia, to z czym mam/miałam do czynienia to Ciężki autyzm. W sytuacji duuużych problemów maksymalizujemy działania. Słuchaj co życzy sobie Twój syn i ...wychodź mu naprzeciw. Radość leczy. Też.
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Poglady Dr Ellisa
« Odpowiedz #15 : 2007-06-30, 22:41:05 »

Dziś widząc passztetową w lodówce dopominał się jej i ją dostał z trzy małe kawałki. Chyba wejdę na DDP bez liczenia dni z zakazem dawania mu lodów, zbóż słodyczy itp.z uwagi na pogorszenie skóry o którym napisałam w temacie Autyzm przed chwilą.  Tylko czy moi domownicy mnie posłuchają. ?
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Poglady Dr Ellisa
« Odpowiedz #16 : 2007-06-30, 22:52:03 »

Rodzina się składa z wielu osób. Naprawienie jednej osoby daje zielone światło do naprawienia drugiej osoby  Smile .
Zawsze rób swoje. Oglądanie się na innych jest korzystne ... w pewnym zakresie  Smile .
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Poglady Dr Ellisa
« Odpowiedz #17 : 2007-07-01, 13:23:09 »


Toan,
Nie napisała. Jeden Wielki, który żył 2000 lat temu porzucił 99 owieczek by lecieć za jedną  Smile .

Tak ,to jest szlachetny gest o ile "zagubiona postać" jest owieczką .Bo mogła to być postać "taliba" o zmiennym IP  Smile
Jakoś dziwnie znajomy styl pisania miała ta "owieczka"  Laughing
Kiedyś na Forum Krystyna Opty napisała ,że ktoś może się logować pod innymi nickami-chodziło o jakiegoś Użytakownika; (również IP można zmieniać o ile jest zmienne-mój dodatek) ,ale stylu pisania ,nikt nie zmieni-to jest taka cecha charakterystyczna każdego z nas   Smile .I predzej czy później,osoba się "zdradzi" .  Very Happy
pozdrawiam.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Poglady Dr Ellisa
« Odpowiedz #18 : 2007-07-01, 22:32:56 »

Czyli nie "miłujcie nieprzyjaciół Waszych"(tych o innym zdaniu) tylko ...miłujcie selektywnie  Very Happy .
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Poglady Dr Ellisa
« Odpowiedz #19 : 2007-07-02, 07:38:57 »

A gdzieś indziej w tej samej Księdze napisano,żeby czuć nienawiść do zła,nie przystawać ze złymi ludźmi.Przyjaciel -dobry.Nieprzyjaciel-zły.No ,tak jakoś wychodzi  Razz
I bądź tu człowieku mądry  Very Happy . Nie trzeba traktować wszystkiego dosłownie ,bo wtedy wychodzi to co wychodzi....
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 18 zapytaniami.