forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2019-09-18, 04:54:53

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
6. Pi─ç nale┼╝y tyle, na ile mamy ochot─Ö i wtedy, kiedy mamy ochot─Ö.
562723 wiadomoÂci w 4025 w▒tkach; wys│ane przez 47 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: szynszyl_07
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  ┼╗ywienie Optymalne
| | |-+  Poglady Dr Ellisa
« poprzedni nastŕpny »
Strony: [1] 2 3 4 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: Poglady Dr Ellisa  (Przeczytany 28003 razy)
Clint
GoŠ

Email
Poglady Dr Ellisa
« : 2007-06-12, 22:22:34 »

Hej,

Udzielam sie od niedawna troche na tym forum i chcialbym zaproponowac temat, niejednokrotnie co prawda tu poruszany ale zawsze niejako przy okazji (na drugim planie). Chodzi mi o diete ketogeniczna.
Z punktu widzenia Kwasniewskiego nie jest to dobra dieta, pojawienie sie ketonow jest wrecz uznawane za sygnal ze nalezy nasze odzywianie skorygowac (najczesciej w kierunku zwiekszenia weglowodanow, chociaz czasem jest to zasluga rowniez zbyt duzej podazy tluszczu, o alkoholu nie wspomne Wink
Jest jednak zupelnie inny punkt widzenia reprezentowany przez Amerykanina G. Ellisa, ktory wlasnie taka diete uznaje za optymalna.
Poznalem dosc dokladnie jego poglady juz dosc dawno w bardzo interesujacej i przekonujaco napisanym dziele (ponad 600 stron !) "Ultimate Diet Secrets".
Sam troche eksperymentuje z takim odzywianiem i faktycznie cos w tym jest, aczkolwiek mam tez wiele watpliwosci.
Co jest w tym szczegolnie przekonujacego to postac samego Ellisa. Ten czlowiek w tej problematyce ma nieprawdopodna wiedze (udokumentowana doktoratem z fizjologii i sudiowaniem biochemii) i takiez doswiadczenia (przetestowal na sobie w ciagu wielu lat chyba wszystkie mozliwe diety Wink.
Do tego mimo juz prawie 60 lat wyglada swietnie i z tego co widac po publikacjach wciaz zachowuje mlodziencza bystrosc umyslu i przenikliwosc.
Nie bede opisywal dokladnie jakie ma poglady, mam nadzieje ze zainteresowani dotra do tych informacji sami.
Przytocze tylko pare ciekawostek:
- swoje kilkuletnie wegetarianskie doswiadczenie uwaza za najwieksza pomylke dietetyczna zycia,
- podkresla role bilansu kalorycznego,
- tluszcz zwierzecy uwaza za pierwszoplanowe paliwo,
- zwraca uwage na okres adaptacji organizmu/przestawienia sie na spalanie tluszczy zamiast ww ktory moze dosc dlugo trwac,
- nie traktuje ketonow jako "odpadow" lecz najlepszy z mozliwych rodzajow energii (w tym dla mozgu)
- nie liczy skrupulatnie bialka, ma sie wrazenie ze zaleca go nawet spore ilosci,
Juz na pierwszy rzut oka widac duzo podobienst z optymalna Kwasniewskiego, ale nie da sie ukryc ze jest tez duzo rocznic w tym roznic w ogolnym podejsciu (tematy zmiany kompozycji ciala, przybierania na wadze i odchudzania, roli ww itd.)
Co o tym sadzicie ?

http://www.ultimatedietsecrets.com/

Hank
GoŠ

Email
Odp: Poglady Dr Ellisa
« Odpowiedz #1 : 2007-06-12, 22:33:34 »

Cytat ze strony, kt├│r─ů poda┼ée┼Ť: "No one, and I mean no one, except for me, has ever taught these important and essential facts and truths." Wida─ç, ┼╝e skromno┼Ť─ç nie jest mocn─ů stron─ů tego pana Smile
Clint
GoŠ

Email
« Odpowiedz #2 : 2007-06-12, 22:48:03 »

Tak Hank, sluszna uwaga, tez to wielokrotnie zauwazalem, ale mysle ze to raczej amerykanski sposob pojmowania pewnosci siebie. Podobnie Amerykanow moze draznic polski tradycyjny pesymizm i przesadne umniejszanie swoich kompetencji - kwestia kultury.
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #3 : 2007-06-13, 20:18:32 »

Ja osobi┼Ťcie uznaj─Ö, ┼╝e ketony na +++/++++ w moczu to OK.
Jest INNA przyczyna problem├│w zwiazanych z ketonami. Za wcze┼Ťnie by jednoznacznie si─Ö wypowiada─ç. Po 50 powtarzalnych osobach z problemem mog─Ö wr├│ci─ç do tematu.
Szymon
GoŠ

Email
« Odpowiedz #4 : 2007-06-13, 20:32:28 »

Ja mam problem z ketonami, bo jedz─ůc warzywa i dostarczaj─ůc organizmowi ok. 60 g. w─Öglowodan├│w zawsze mam 2/3  +. Czekam z niecierpliwo┼Ťci─ů, kiedy ju┼╝ nadejdzie odpowiednia pora na ...

Jest INNA przyczyna problem├│w zwiazanych z ketonami.
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #5 : 2007-06-13, 22:04:57 »

Wiem,┼╝e to wiele to co napisz─Ö  nie wniesie do tematu. Nie b─Öd─ůc na DDP lekarki mia┼éam kilka razy problem z ketonami. Pami─Ötam,┼╝e sugeruj─ůc si─Ö diet─ů J.K. jad┼éam czasami wi─Öcej ┼╝├│┼étek ni┼╝ obecnie  np. 3-4 z majonezem. Niesety jad┼éam te┼╝ mi─Öso i inne rzeczy a pr├│buj─ůc wa┼╝y─ç wszystko wg swojej wagi  w proprcji BTW dochodz─ůc do 19 godziny by┼éam czasami g┼éodna. Teraz nie licz─Ö wg swojej wagi, ┼╝├│┼étek nie jem a┼╝ tyle bo nie mam ochoty i jest o.k. mimo,┼╝e jem bez tabelki. By─ç mo┼╝e by┼é to efekt za du┼╝o bia┼éka mimo liczenia tabelk─ů. Nie jestem teraz precyzyjnie w stanie tego okre┼Ťli─ç. Podobnie z t┼éuszczem nie by┼éam w stanie tyle go zmie┼Ťci─ç nawet bior─ůc 2,5 jako przelicznik bo zawsze lubi┼éam ma┼éo t┼éuszczu. Mo┼╝e z biegiem lat organizm si─Ö przyzwyczai. Na razie jednak s┼éuchaj─ůc swojego organizmu jak ka┼╝e lekarka najlepiej si─Ö czuj─Ö na jej DDP. Paski le┼╝─ů sobie nieu┼╝ywane w torbie. Jak kto┼Ť chce mog─Ö z ciekawo┼Ťci zmierzy─ç ile mam bo nawet nie wiem.
Hannibal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #6 : 2007-06-14, 19:46:22 »

Dla mnie low-carb wg Elliia to bardzo dobra opcja. M├│wi to, co potwierdzaj─ů rzetelne badania, np. to ┼╝e m├│zg pracuje lepiej na ketonach ni┼╝ na glukozie, a stan ketozy jest stanem do┼Ť─ç naturalnym. Oczywi┼Ťcie, nie ma konieczno┼Ťci jedzenia bardzo ma┼éej ilo┼Ťci w─Ögli (ale poni┼╝ej 15% to raczej podstawa) i nie trzeba by─ç w ketozie, a┼╝eby odczuwa─ç dobrodziejstwa LCD. Ellis sam to przyznaje - powy┼╝ej 50 g w─Ögli mo┼╝na spokojnie spo┼╝ywa─ç, ceteris paribus.
Go┼Ť─ç ma przede wszystkim niesamowit─ů praktyk─Ö z dziedziny stosowania LCD, wzgl─Ödnie VLCKD w sporcie. Podkre┼Ťla wielokrotnie, ┼╝e na t┼éuszczach nie tyko aeroby s─ů w porz─ůdku, ale r├│wnie┼╝ anaeroby, wysi┼éki submaksymalne; ─çwiczenia si┼éowie na si┼éowni dla przyk┼éadu. Mn├│stwo na ten temat mo┼╝na mowi─ç...
Clint
GoŠ

Email
« Odpowiedz #7 : 2007-06-14, 21:51:21 »

O, witam kolege  Smile to dzieki Tobie moglem sie dobrze zaznajomic z tym tematem.
Udzielalem sie troche na forum DNW u Trojanowskiego.
pozdrawiam

p.s.Caly czas nie wiem jednak jak z fizjologicznego punktu widzenia jest mozliwe przeprowadzanie cwiczen anaeorobowych,  chociaz w praktyce wiem ze sie da. Probowalem tu poruszyc ten watek, ale bez powodzenia  Confused
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #8 : 2007-06-14, 22:41:24 »

Przeczytaj w─ůtek "Hiperwentylacja". Pisze tam o tym, jak na w┼éa┼Ťciwym jedzeniu mo┼╝na wyd┼éu┼╝y─ç czas bezdechu, a zatem zmniejszy─ç zapotrzebowanie na tlen.
Hannibal
GoŠ

Email
« Odpowiedz #9 : 2007-06-15, 00:09:28 »

Siema @Client  Smile
nie wiem, czy czyta┼ée┼Ť ten wywiad z Ellisem, ale wklej─Ö - http://www.uk-muscle.co.uk/nutrition-diet-articles/1950-all-about-fats-print.html
a tutaj artykuł znanego pewnie dla wielu, dr. Stephena Phinney, Ketogenic diets and physical performance - http://nutritionandmetabolism.com/content/1/1/2
aha, i jeszcze tu mo┼╝na znale┼║─ç par─Ö ciekawych info na ten temat - The Low-Carb Roundtable, dwie cz─Ö┼Ťci -
http://www.t-nation.com/readTopic.do?id=1138762
http://www.t-nation.com/readTopic.do?id=1141913
mi┼éej lekturki  Smile
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #10 : 2007-06-29, 23:28:37 »

Wiem,┼╝e to mo┼╝e si─Ö wyda─ç g┼éupie ale czasami musz─Ö co┼Ť w g┼éowie przetrawi─ç a czasami mam jakie┼Ť ol┼Ťnienie i w┼éa┼Ťnie teraz czytaj─ůc to ponownie mam pytanie. Zastanawiaj─ůc si─Ö nad okre┼Ťleniem dieta ketogeniczna a dieta niskow─Öglowodanowa mam wra┼╝enie ,┼╝e to jednak dwie r├│┼╝ne rzeczy. Skoro sami musimy si─Ö obserwowa─ç co do ilo┼Ťci w─Öglowodan├│w  i ile + nam pasuje keton├│w to mam wra┼╝enie, ┼╝e niekt├│rzy mylnie wk┼éadaj─ů do jednego worka oba te okre┼Ťlenia.Za kr├│tko si─Ö tym interesuj─Ö aby to poj─ů─ç ale matki na forum o auty┼║mie do┼Ť─ç ┼╝le wypowiada┼éy si─Ö o diecie ketogen. a ja wtedy nie zwr├│ci┼éam uwagi,┼╝e mo┼╝e  niskow─Öglowadonowa  nie = ketogeniczna.Tak czy nie? 3,5 roku dieta dziecka ketogeniczna jednej z mam  i z┼éa opinia wynika z czego┼Ť o co powy┼╝ej pytam?Mo┼╝e czas je u┼Ťwiadomi─ç zaznajomi─ç  i w tym temacie?
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #11 : 2007-06-30, 18:50:26 »

U tego dzieciaczka z ci─Özkim autyzmem, kt├│rego opisywa┼éam - jak "zeszli┼Ťmy" z keton├│w w moczu (przez zastosowanie m.in "jeden rodzaj pr. bogatobia┼ékowego zwierz─Öcego na dob─Ö") - nastapila bardzo znaczna poprawa.
Maj─ů paski i sprawdzaj─ů. Lecz─Ö cz┼éowieka nie ketony.
Elmo,
Tysi─ůclecia z przypisami, Jerozolimska z przypisami, "koronne" ┼Üwiadkow Jehowy, i jakie mi tylko "wpad┼éy" w r─Öce. Wielokrotnie je czyta┼éam. Ca┼ée.
Toan,
Nie napisa┼éa. Jeden Wielki, kt├│ry ┼╝y┼é 2000 lat temu porzuci┼é 99 owieczek by lecie─ç za jedn─ů  Smile .
Bruford,
Ta dziewczynka z PZN (nie przed-, nie zanerkowa posta─ç, wydaje sie autoimmunologiczna) nie ma anemii, nie ma nadci┼Ťnienia, nie ma obrz─Ök├│w, wydala 150ml czasem 200ml przes─ůczu/moczu, wapnie, fosfory, potasy, magnezy, moczniki i inne parametry utrzymuj─ů sie w normie, kreatynina po 2 mies diety 330-700 po dializie.
Obrz─Öki, nadcisnienie - jak jeszcze wystepowa┼éy - pojawia┼éy sie po zbo┼╝ach. Wszystkich. Produkty mleczne podnosi┼éy fosfor i wywo┼éywa┼éy anemi─Ö. Dziecko jest og├│lnie radosne. Rodzice nic nie trac─ů bo "takie rzeczy" bior─Ö na siebie za darmo. Kreatynina wydaje si─Ö wzrasta─ç po b┼é─Ödzie dietetycznym. B─Öd─Ö sprawdza─ç. Jak Ci─Ö to interesuje. Mnie bardzo.
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #12 : 2007-06-30, 20:11:56 »

Elmo,
Tysi─ůclecia z przypisami, Jerozolimska z przypisami, "koronne" ┼Üwiadkow Jehowy, i jakie mi tylko "wpad┼éy" w r─Öce. Wielokrotnie je czyta┼éam. Ca┼ée.
Gdy si─Ö czyta Pismo,za ka┼╝dym razem odkrywa si─Ö co┼Ť nowego.Przynajmniej ja tak mam.  Smile
Czasem sobie por├│wnuj─Ö wersety z Tysi─ůclecia i P┼Ü ┼ÜJ. W/g mnie r├│┼╝ni─ů si─Ö interpretacj─ů.
Obrzęki, nadcisnienie - jak jeszcze wystepowały - pojawiały sie po zbożach. Wszystkich.
Po bezglutenowych r├│wnie┼╝? Pytam,bo kiedy┼Ť czyta┼éam w ulotce (nie pami─Ötam jakiej) ,┼╝e je┼Ťli kto┼Ť ma obrz─Öki,to by─ç mo┼╝e uczulony jest na gluten.
Jeszcze jedno pytanie,jesli mo┼╝na; co takiego powoduje gluten,┼╝e s─ů po nim obrz─Öki?
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #13 : 2007-06-30, 22:03:51 »

U tego dzieciaczka z ci─Özkim autyzmem, kt├│rego opisywa┼éam - jak "zeszli┼Ťmy" z keton├│w w moczu (przez zastosowanie m.in "jeden rodzaj pr. bogatobia┼ékowego zwierz─Öcego na dob─Ö") - nastapila bardzo znaczna poprawa.
Maj─ů paski i sprawdzaj─ů. Lecz─Ö cz┼éowieka nie ketony.

Czyli polepsz─Ö stan Bartka jeszcze je┼Ťli da┼éabym rad─Ö wymy┼Ťle─ç mu takie jedzenie z bia┼ékiem aby czy  zwierz─Öce czy np. jajka ale tylko jeden rodzaj na dob─Ö  bia┼éka ale mo┼╝e by─ç np. w dw├│ch posi┼ékach ?Tak jak dla mamy, ┼╝e jednego dnia jajka drugiego samo mi─Öso itd. ?Czy to oznacza,┼╝e jak mu dam np. sma┼╝one mi─Öso z indyka to np. w─Ödlina te┼╝ z indyka a jak jajka to jednego dnia tylko one pod r├│┼╝n─ů postaci─ů  ? Dzi┼Ť spr├│bowa┼é sur├│wki z marchwi i rzodkiewki z oliw─ů z pestek winogron przyprawion─ů sol─ů pieprzem i odrobin─ů cukru.Robi┼éam dla m─Ö┼╝a i nie pomy┼Ťla┼éam,┼╝e b─Ödzie chcia┼é spr├│bowa─ç, ach ten cukier.  Sad
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #14 : 2007-06-30, 22:29:58 »

Po bezglutenowych r├│wnie┼╝?
Jeszcze jedno pytanie,jesli mo┼╝na; co takiego powoduje gluten,┼╝e s─ů po nim obrz─Öki?

Poprzedni mój post dt z. bezglutenowych został napisany jednoznacznie.
W kwastii drugiego pytania - wyja┼Ťnienia s─ů w mojej ksi─ů┼╝ce.

Sylwia, to z czym mam/mia┼éam do czynienia to Ci─Ö┼╝ki autyzm. W sytuacji duuu┼╝ych problem├│w maksymalizujemy dzia┼éania. S┼éuchaj co ┼╝yczy sobie Tw├│j syn i ...wychod┼║ mu naprzeciw. Rado┼Ť─ç leczy. Te┼╝.
sylwiazłodzi
GoŠ

Email
« Odpowiedz #15 : 2007-06-30, 22:41:05 »

Dzi┼Ť widz─ůc passztetow─ů w lod├│wce dopomina┼é si─Ö jej i j─ů dosta┼é z trzy ma┼ée kawa┼éki. Chyba wejd─Ö na DDP bez liczenia dni z zakazem dawania mu lod├│w, zb├│┼╝ s┼éodyczy itp.z uwagi na pogorszenie sk├│ry o kt├│rym napisa┼éam w temacie Autyzm przed chwil─ů.  Tylko czy moi domownicy mnie pos┼éuchaj─ů. ?
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #16 : 2007-06-30, 22:52:03 »

Rodzina si─Ö sk┼éada z wielu os├│b. Naprawienie jednej osoby daje zielone ┼Ťwiat┼éo do naprawienia drugiej osoby  Smile .
Zawsze r├│b swoje. Ogl─ůdanie si─Ö na innych jest korzystne ... w pewnym zakresie  Smile .
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #17 : 2007-07-01, 13:23:09 »

Toan,
Nie napisa┼éa. Jeden Wielki, kt├│ry ┼╝y┼é 2000 lat temu porzuci┼é 99 owieczek by lecie─ç za jedn─ů┬á Smile .

Tak ,to jest szlachetny gest o ile "zagubiona posta─ç" jest owieczk─ů .Bo mog┼éa to by─ç posta─ç "taliba" o zmiennym IP  Smile
Jako┼Ť dziwnie znajomy styl pisania mia┼éa ta "owieczka"  Laughing
Kiedy┼Ť na Forum Krystyna Opty napisa┼éa ,┼╝e kto┼Ť mo┼╝e si─Ö logowa─ç pod innymi nickami-chodzi┼éo o jakiego┼Ť U┼╝ytakownika; (r├│wnie┼╝ IP mo┼╝na zmienia─ç o ile jest zmienne-m├│j dodatek) ,ale stylu pisania ,nikt nie zmieni-to jest taka cecha charakterystyczna ka┼╝dego z nas   Smile .I predzej czy p├│┼║niej,osoba si─Ö "zdradzi" .  Very Happy
pozdrawiam.
lekarka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #18 : 2007-07-01, 22:32:56 »

Czyli nie "mi┼éujcie nieprzyjaci├│┼é Waszych"(tych o innym zdaniu) tylko ...mi┼éujcie selektywnie  Very Happy .
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #19 : 2007-07-02, 07:38:57 »

A gdzie┼Ť indziej w tej samej Ksi─Ödze napisano,┼╝eby czu─ç nienawi┼Ť─ç do z┼éa,nie przystawa─ç ze z┼éymi lud┼║mi.Przyjaciel -dobry.Nieprzyjaciel-z┼éy.No ,tak jako┼Ť wychodzi  Razz
I b─ůd┼║ tu cz┼éowieku m─ůdry  Very Happy . Nie trzeba traktowa─ç wszystkiego dos┼éownie ,bo wtedy wychodzi to co wychodzi....
Strony: [1] 2 3 4 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 18 zapytaniami.