forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 16:05:50

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660588 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)  (Przeczytany 188021 razy)
Ewa
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #240 : 2007-12-13, 16:03:23 »

W takim razie Halinko, w czym zmodyfikowałaś DO, słuchając siebie? Co zmieniłaś? Napisz.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #241 : 2007-12-13, 17:35:58 »

...Niestety ja potrzebuję nieco więcej...

Halinko nie tylko Ty Shocked Cool

Optymalnie byloby miec na codzien przy sobie,
taiego lekarza jak Dr. Jan Kwasniewski czy Dr. Ewa Bednarczyk-Witoszek.

Ale niestety zwyklego smiertelnika nigdy stac na to nie bedzie.
Co jest Bardzo Dobre, nie moze byc tanie i dla kazdego Shocked Cool Laughing Razz


Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #242 : 2007-12-13, 17:50:01 »

Natomiast ja deklaruję się jako gorąca (nie ortodoksyjna) zwolenniczka zaleceń dra JK. Też byłam u dra Krupki i stosowałam na sobie metody 'grupy Ponomarenki' i dlatego uważam, że dr JK ma 100 % rację. Wszyscy nagle zapomnieli iż dr mówi, że każdy organizm jest INNY. Ideałem byłoby dostosować tę inność do DO.
Lekarka podjęła ten trud, jakimi metodami?
Ano, sami widzicie.
Ciekawa jestem co o tym myśli sam dr JK.

Szczerze mówiąc, nie zrozumiałam cie Halinko. Co ty w tym wczesniejszym poscie chcialaś powiedzieć? Że powinniśmy modyfokować DO wsłuchująć się we własne potrzeby? Czy nie powinniśmy modyfikowac? Czy stosowac DO w zakresie norm podanych przez JK?

Co mysli JK? Wystarczająco dużo napisał, co o tym myśli.
Zapisane
Kurzawka
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #243 : 2007-12-15, 10:46:46 »

Przy otylosci proporcje

B:T 1 : 1,5 na kg masy ciała?

rozumiem że tu nei muszę się bać błędu poneiważ organizm ma różne zapasy w sadle.

Gdy waga będzie optymalna zaczynamy proporcje 1:2,5:0,8 ? I sie trzymamy tego i liczymy bo jak widze to niektorzy na czuja licza albo srednio sie stosowali a pozniej wynikaja problemy zdrowotne.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #244 : 2007-12-15, 13:26:11 »

W takim razie Halinko, w czym zmodyfikowałaś DO, słuchając siebie? Co zmieniłaś? Napisz.
'SŁUCHAJĄC SIEBIE'? Jak już wspomniałam ta metoda dobrze działa w porzypadku osoby zdrowej lub trochę chorej. Ja do tych się nie zaliczam. Należę do grupy, która musi 'pomóc sobie rozumem' i w tym problem bo nie miałam zielonego pojęcia o biochemii, działaniu organizmu, jego wpływie na  życie itp. więc zaczęłam przestrzegać ściśle zasad DO, proporcji i święcie WIERZYŁAM, że to musi mi dać jakiś efekt pozytywny. Sutek był proporcjonalnie odwrotny (ortodoksyjni optymalni powiedzą, że na pewno coś knociłam ).
W 2006 r jesienią pojawiła się lekarka ze swoim 'dziwnym' tokiem myślenia.
Przez rotację optymalnych produktów okazało się, że dla mnie nie wszystkie są optymalne. Np. tak wielbiony tłuszcz (3 g na 1g B) jest mi niewskazany, kawa ze śmietanką codziennie (piję tylko malutkie filiżanki) też nie dla mnie, a już optymalne chlebki codziennie to powolna trucizna.
Nie mogłam okiełznać lipidogramu ale od pół roku rójglicerydy idą w dół, a OB wreszcie po paru latach jest jednocyfrowe.
Do jadłospisu wprowadziłam oliwę z oliwek (smażę na niej placki), robię dania białkowo-tłuszczowe i węglowosdanowo-tłuszczowe.
Może doczekam się czasu, że wystarczy 'słuchać siebie'  o ile łatwiejsze jest wtedy życie.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #245 : 2007-12-15, 16:23:43 »

wielbiony tłuszcz (3 g na 1g B) jest mi niewskazany
Ale co? Dlaczego nie dla ciebie? Bo miałas duze triglicerydy? Bo byłaś otyła? A stosowałaś zmniejszony tłuszcz w stosunku do białka, zeby unormowac tuszę i triglicerydy? B:T 1:3 jest dla Optymalnych ktorzy już sie nie odchudzają. Jak to u ciebie wygladało?

Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #246 : 2007-12-15, 16:28:25 »

Przez rotację optymalnych produktów okazało się, że dla mnie nie wszystkie są optymalne. Np. tak wielbiony tłuszcz (3 g na 1g B) jest mi niewskazany
na spotkaniach z  optymalnymi  poznalam pewna pania,ktora rowniez musiala zrezygnowac ze smalcu Confused
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #247 : 2007-12-15, 18:33:31 »

...Nie mogłam okiełznać lipidogramu ale od pół roku rójglicerydy idą w dół, a OB wreszcie po paru latach jest jednocyfrowe.
Do jadłospisu wprowadziłam oliwę z oliwek (smażę na niej placki), robię dania białkowo-tłuszczowe i węglowosdanowo-tłuszczowe.
Może doczekam się czasu, że wystarczy 'słuchać siebie'  o ile łatwiejsze jest wtedy życie.....

Czytam i mysle o diecie Haliny.
Cala opisana sytuacja brzmi BARDZO WIARYGODNIE i jest NIEZWYKLE ZNAMIENNA!!!!!

Mozna powiedziec w duzym uproszczeniu, ze organizm Haliny dziala w tej konkretnej sytuacji
JAK PAPIEREK LAKMUSOWY!!!! .

Aby nabrac takiego przekonania, nalezy przeczytac i zrozumiec, co najmniej najnowszego Harpera plus
ostatnich pare dodatkowych wynikow badan. Nie bede sie zaglebial w niuanse
ale nalezy przyjac do wiadomosci, ze wszystko nie jest takie proste jak chcialoby sie to widziec. Shocked Cool

Chce podkreslic, ze przyklad Haliny pokazuje jak wazny jest kontakt z DOBRYM lekarzem,
ktory potrafi "DOSTROIC" DO (znakomite narzedzie lecznicze) do danego organizmu.

Mozecie wierzyc lub nie, ale takie postepowanie konieczne jest w kazdym przypadku
BEZ ZADNEGO WYJATKU. !!!!   

U "zupelnie" zdrowego tym bardziej, poniewaz to "DOSTROJENIE" decyduje
BEZPOSREDNIO O JAKOSCI I DLUGOSCI ZYCIA. Cool
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #248 : 2007-12-15, 20:01:30 »

Przy otylosci proporcje
B:T 1 : 1,5 na kg masy ciała?
rozumiem że tu nei muszę się bać błędu poneiważ organizm ma różne zapasy w sadle.
Gdy waga będzie optymalna zaczynamy proporcje 1:2,5:0,8 ? I sie trzymamy tego i liczymy bo jak widze to niektorzy na czuja licza albo srednio sie stosowali a pozniej wynikaja problemy zdrowotne.

Tak, Kurzawka - B:T 1 : 1,5 na kg masy ciała, a nawet, jeśli zauwazysz, ze chudniesz, mozesz jeszcze zmniejszyć wtedy tłuszcz jak 1:1.
Jednak jesli zauważysz, ze nie chudniesz na tych proporcjach, to zacznij stosowac wiecej tłuszczu 1:2,5. Organizm musi dostac swoją dawke tluszczu, a jesli ty nie czerpałabyś ze swojego własnego boczku, musisz dostarczyc go z pokarmem.
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #249 : 2007-12-15, 20:32:04 »

.....Jednak jesli zauważysz, ze nie chudniesz na tych proporcjach, to zacznij stosowac wiecej tłuszczu 1:2,5...

Ewcia pozwole sie z Toba nie zgodzic, pamietasz jeszcze ze szkoly sredniej
o prawach termodynamiki i ten wzor E=mc2 ??? Cool Laughing

Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #250 : 2007-12-15, 20:43:27 »

Czytam i mysle o diecie Haliny.
Cala opisana sytuacja brzmi BARDZO WIARYGODNIE i jest NIEZWYKLE ZNAMIENNA!!!!!
Smile
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #251 : 2007-12-15, 20:44:22 »

.....Jednak jesli zauważysz, ze nie chudniesz na tych proporcjach, to zacznij stosowac wiecej tłuszczu 1:2,5...
Ewcia pozwole sie z Toba nie zgodzic, pamietasz jeszcze ze szkoly sredniej
o prawach termodynamiki i ten wzor E=mc2 ??? Cool Laughing
Co ci sie nie zgadza?
Zapisane
Kurzawka
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #252 : 2007-12-15, 22:56:19 »

No ja jestem Ewa już prawie 2 tyg na optymalnej (dodam że przez ostatnie 4 lata byłem z 4 razy ale góra 2 miesiące). Widzę że treraz chyba trochę ciężej mi idzie spadek KG ale myślę że ze 2 kg zrzuciłem po wadze(trudno zbadać taką małą róźnicę, płyny itd).

Dzisiaj naprawiłem wagę więc ustalę sobie jadłospis na cały tydzień dokładny i zobaczymy.
Zapisane
Kurzawka
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #253 : 2007-12-15, 23:01:35 »

własnei dodam jeszcze pytanie. Waze az 115 kg (dodam ze byscie sien ie przerazili - podobno na tyle nei wygladam, mam z 1,86 i jestem rzekomo uimiersniony troszke;p)

Chyba nie powininem zjadać az 110 g wegli na ta mase? wystarczyc powinno 60 ?
Zapisane
Adiqq
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #254 : 2007-12-16, 09:52:18 »

własnei dodam jeszcze pytanie. Waze az 115 kg (dodam ze byscie sien ie przerazili - podobno na tyle nei wygladam, mam z 1,86 i jestem rzekomo uimiersniony troszke;p)

Chyba nie powininem zjadać az 110 g wegli na ta mase? wystarczyc powinno 60 ?

Luzik, ja w kwietniu ważyłem tyle co ty teraz, przy wzroscie 1,80m. Jak jechałem w lipcu na wakacje, to ważyłem już 89kg.Luzik, nie ma się co stresować Smile Dasz rade...
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #255 : 2007-12-16, 10:20:40 »

Luzik luzikiem ale 60 gram białka to wg mnie za mało Smile Białka w okresie przebudowy powinno być mniej więcej 1 gram na kilogram NALEŻNEJ wagi ciała, no przecież nie chcesz ważyć 60kg? Tym sposobem, "zjadłbyś" własne białko, a chcesz je mieć w tej samej ilości, co obecnie. Białko będzie Ci potrzebne do odbudowy i utrzymania obecnego stanu, między innymi masy mięśniowej. Jeśli dobrze rozumiem chcesz zgubić nadwyżkę tłuszczu, w tym celu będziesz jadł mniej tłuszczu, niż stary optymalny bo Twój organizm ma wykorzystać zapasy tłuszczu, jakie zgromadziłeś. Nie jestem tylko pewna czy wystarczy Ci 1-1,5g T ale nie chcę się w tej kwestii wypowiadać. Chyba jesteś dość młody, pewnie w miarę aktywny fizycznie, stąd moja wątpliwość. Ważne, żebyś nie chodził głodny bo będziesz podjadał węglowodany.
Zapisane
Kurzawka
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #256 : 2007-12-16, 10:34:21 »

wegli w diecie ma pozostac 60 gram?
Zapisane
Kurzawka
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #257 : 2007-12-16, 10:38:54 »

naleznej czyli np idealnej wagi BMI dla mojego wzrostu?
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #258 : 2007-12-16, 11:05:05 »

Sam wiesz najlepiej ile powinieneś ważyć, BMI to tylko ogólny wzór oparty na średnim stosunku masy do wzrostu, nie uwzględnia masy kości i wielu indywidualnych czynników.
Jeśli uważasz, że powinieneś ważyć 90kg to jedz 90g białka.
Zapisane
malgo35
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #259 : 2007-12-16, 11:14:32 »

wegli w diecie ma pozostac 60 gram?
Przy założeniu, że chcesz ważyć 90kg, a proporcjonalnie do białek węglowodanów powinno być od 0,3 do 0,8, wynika że ilościowo W będzie od 27g do 72g na dobę.
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 17 zapytaniami.