forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 15:28:33

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660587 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)  (Przeczytany 188020 razy)
Ewa
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #260 : 2007-12-16, 12:05:37 »

No tak, Kurzawka to jeden z namnożonych ostatnio bezpłciowych uzytkowników. Nie zauważyliscie, ze nabija się z nas?
Kurzawka, nie zdałos! Za jakieś 2 lata spróbuj jeszcze raz z DO, a moze juz zapamietasz ze dwa zdania z ksiązek JK.
Zapisane
Kurzawka
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #261 : 2007-12-16, 14:28:14 »

jakie nabijam!!!!!!!!!??? lol...fajnie...mam 3 ksiazki kwasneiwskiego i jedna atkinsa. Po prostu prosilem o rady bo mozna sie zagubic...ale coz...jak sien abijam to juz nei napsize wiecej.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #262 : 2007-12-16, 15:40:13 »

No cos ty?! Pisz! Proszę! Dla mnie mozesz stworzyć nawet jeszcze parę nicków. Pisz, przy takich pytaniach jest okazja zadumać sie nad DO
Zapisane
Kurzawka
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #263 : 2007-12-16, 16:32:37 »

rozumeim diete optymalna bo jestem jej fanem od paru lat ale neikoneicznei wiem dokładnei co robić przy otyłości bo w swoich książkach wiele o tym kwaśneiwski nei pisze. Miło, jeszcze jakieś wąty wielka optymalna? żenua. Kto pyta nei błądzi ale widać tutaj takiej zasady nie ma.
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #264 : 2007-12-16, 16:48:43 »

o! widzę, ze piszesz Wink))))))
Zapisane
grizzly
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #265 : 2007-12-16, 17:13:22 »

....Kto pyta nei błądzi ale widać tutaj takiej zasady nie ma.....

Kurzawa, tutaj jest tak, ze mozesz spotkac kazda kategorie osob zyjacych w realu. Cool

Od osob "niekoniecznie zdrowych na umysle"(pewien gentlemen uwielbiajacy oczyszczac watrobe) Laughing Laughing Razz Razz
 po normalnych ludzi. Cool

Co do zjawiska mentoringu to kazdy spotka swego nauczyciela wedle
swoich (wrodzonych i wypielegnowanych w dziecinstwie) mozliwosci. Cool

"Plankton" zawsze pada ofiara iluzji  Shocked Shocked Cool
a  "wlasciciel aktywow" poddaje sie wplywom wlasciwego "mentora" Cool Cool Laughing Razz

Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #266 : 2007-12-16, 18:54:03 »

Kurzawa, ja myślę, że twoim mentorem zostanie Grizzly. Same konkrety Smile))))
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #267 : 2007-12-17, 11:53:41 »

Ale co? Dlaczego nie dla ciebie? Bo miałas duze triglicerydy? Bo byłaś otyła? A stosowałaś zmniejszony tłuszcz w stosunku do białka, zeby unormowac tuszę i triglicerydy? B:T 1:3 jest dla Optymalnych ktorzy już sie nie odchudzają. Jak to u ciebie wygladało?
Z tuszą nigdy nie miałam i nie mam problemów. Taką wysokość tłuszczu miałam zaleconą aby pozyskać sporo dobrej energii. Wtedy też cierpiałam na tzw. męczliwość (nie ma się w ogóle siły nawet rozmawieć - eSMowcy wiedzą co to za straszne uczucie) ale męczliwość nie mijała.
Teraz jem mało tłuszczu (może ok 100g?) i potrafię dotrzymać towarzystwa do rana, gdzie jeszcze nie tak dawno było to nie do pomyślenia.
Ja wychodzę z ciężkiej choroby czyli to nie znaczy, że zawsze będę tak jadła.
Dlatego uważam, że na wychodzenie z chorób rady lekarki są auper.
Więcej potrzeba nam chorym optymalnym takich lekarzy jak lekarka.

Ps.
Smalec mi też nie służy . Ciekawe, bo słonina jest OK. Teraz tesuję gęsi smalec i chyba pójdzie u mnie w niełaskę ale na dzisiaj nie jestem tego pewna na 100%.
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #268 : 2007-12-17, 23:16:59 »

Tak naprawdę potrzebne są "całości".
Smalec jest ...pozbawiony  skwarków. I tu ma smalec problem.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #269 : 2007-12-17, 23:22:42 »

Smalec jest ...pozbawiony  skwarków. I tu ma smalec problem.

a skwarki,to nie smalec,???? z przetopionej  sloniny,to wlasnie skwarki smakuja  mi najbardziej Smile
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #270 : 2007-12-17, 23:33:35 »

a skwarki,to nie smalec,???? z przetopionej  sloniny,to wlasnie skwarki smakuja  mi najbardziej Smile

Smalec pozbawiony skwarków to nieco wybrakowany towar.
Też lubię skwarki na ciepło.
Zapisane
Rafalek
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #271 : 2007-12-18, 07:50:48 »

Jakis czas temu kupilem 1kg tluszczu gesiego, mrozonego.
Zdecydowanie smaczniejszy jest niz przetopiony smalec, a i troche skwarek sie robi zawsze Smile
Przy tym jest tani, 6zl 1kg
Zapisane
Rutz
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #272 : 2011-05-04, 21:16:58 »

Witam

Zasiliłem  razem z żoną szeregi optymalnych a przynajmniej próbujemy zasilić. Wyliczyliśmy z żona BTW dla siebie i wygląda to mianowicie tak :

Ja:      99kg  187cm 28 lat BTW  80:280:45 gram
Żona : 67kg  169cm 26 lat BTW  60:235:35 gram

Dodam, że  nie prowadzimy jakiegos super aktywnego trybu życia moja praca jest 50/50 umysłowo/fizyczna więc nie zawyżałem składników.
Licze dla stosunku 1:3,5:0,5 tak jak podane jest w książce dla okresu przejściowego i zastanawiam się czy nie robię błędu do liczenia węgli ( bo często widzę że min. to 50 gram ale nie wspomina się o  okresie przejściowym ) Nasze menu na jeden dzien wygląda tak jak w załączniku ( nie da sie tabelki wstawic). Ponieważ nie chcieliśmy sobie utrudniać życia wybraliśmy podstawowe dania tj. jajecznice, omlet, placki z sera i jajek  i szachujemy dodatkami do nich. Z uwagi na to że chcemy trochę schudnąć stosunek tłuszczu zmniejszam do 2.5

Teraz prośba czy ktoś bardziej doświadczony może rzucić okiem na nasze BTW ?
   

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70540


Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #273 : 2011-05-04, 21:40:31 »

Ja chciałabym odnieść się tylko do tych węglowodanów. Dr Kwaśniewski pisał, że minimum 50g węglowodanów dziennie powinniśmy zjadać, bo w przeciwnym razie organizm musi sobie je doprodukować z białka. Mniej powinno się ich jeść tylko przy niektórych chorobach.
Zapisane

renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70540


Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #274 : 2011-05-04, 21:41:44 »

Najlepiej to sprawdzić paskami Keto-Diastix. Jeśli nie ma ciał ketonowych to jest OK.
Zapisane

Rutz
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #275 : 2011-05-04, 21:46:53 »

No wlasnie to mnie dręczy w tych węglach bo nie wiem czy  ma to byc 0.5 ale nie mniej niz 50 gr,  czy po prostu 0.5.
Na paski poluje  bo cos nie mam szcześcia w aptekach.
A czy B i T mamy OK ?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70540


Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #276 : 2011-05-04, 22:09:28 »

Wolałabym, żeby ktoś inny na to zerknął (nie jestem w tych obliczeniach mocna). A węglowodany mogą być od 0,5g - 1,5 g na kilogram wagi należnej. To zależy od predyspozycji osobniczych: stanu zdrowia, aktywności fizycznej i umysłowej oraz rodzaju zjedzonych węglowodanów...
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #277 : 2011-05-05, 07:08:06 »

Może trochę kalorymetrii.

Zakłądając, że nic ci nie dolega i jesteś zdrowy, spożywasz około 3000 kcal przy małej aktywności fizycznej...  Shocked
Podstawowa przemiana materii plus zwykłe codzienne czynności na zrównoważonej diecie typu dieta optymalna, czy dieta wysokowęglowodanowa, przy twoim wzroście to nie więcej niż 2000kcal.
Więc po jaką bańkę zajadasz dodatkowe 1000kcal?  Shocked
Zapisane
Rutz
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #278 : 2011-05-05, 11:17:53 »

odnosnie kalorii to nie zauważyłem żebym miał nadmiar , czuję się OK na wyniki  odnosnie wagi ciała  musze poczekac jeszcze.
Z tego co ja znalazlem na kalkulatorze to dla mnie wychodzi prawie 3000kcal http://odchudzanie-zdrowe.pl/kalkulator_zapotrzebowanie_kaloryczne.htm
Aczkolwiek w książce czytałem, żeby nie liczyć specjalnie kalorii (jeżeli wszystko jest Ok a na razie jest).

Generalnie ciekawi mnie opinia na temat ilości Węgli i białka


Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #279 : 2011-05-05, 11:33:24 »

"Rutz" kalotiami sie nie przejmuj, bo jezeli jesz zgodnie z zasadami DO, a jesz, to wiadomo, ze kalorie sa przede wszystkim w tluszczu, ktory jest dla nas podstawowym skladnikiem. Z czasem bedziesz jadmi mniej wszystkich skladnikow BTW i automatycznie bedziesz jadl mniej kalorii.

Wg mnie dobraliscie sobie dobre BTW. Teraz tylko trzymac sie zasad DO, nie jesc tego czego nie powinno sie jesc i sluchac organizmu.

Weglowodanow powinienes zjadac do 50 gr na poczatku diety albo jak wolisz byc bardzo dokladny to 0,5 x ilosc zjadanego bialka bo BTW to rownanie gdzie wszystkie skladniki powinny byc traktowane w stosunku do bialka.

Ale jak sam odkryjesz, za niedlugo, sa pewne inne zasady, ktore beda wazniejsze na pozniejszym etapie.

Powodzenia. Very Happy
Zapisane
Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 19 zapytaniami.