forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 01:13:46

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
660527 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)  (Przeczytany 187998 razy)
WojciechS
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #280 : 2011-05-05, 11:38:45 »

Z tego co ja znalazlem na kalkulatorze to dla mnie wychodzi prawie 3000kcal http://odchudzanie-zdrowe.pl/kalkulator_zapotrzebowanie_kaloryczne.htm
Generalnie ciekawi mnie opinia na temat ilości Węgli i białka

No jak tak wychodzi na kalkulatorze, to szczęść Boże!
Generalnie to zdrowy człowiek się nie zastanawia nad cudzą opinią na temat Węgli i białka...  Wink Mr. Green
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70530


Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #281 : 2011-05-05, 11:50:10 »

Wolałabym, żeby ktoś inny na to zerknął (nie jestem w tych obliczeniach mocna). A węglowodany mogą być od 0,5g - 1,5 g na kilogram wagi należnej. To zależy od predyspozycji osobniczych: stanu zdrowia, aktywności fizycznej i umysłowej oraz rodzaju zjedzonych węglowodanów...

Zapomniałam dodać, że stosunek białka do węglowodanów jak 1:1 lub 1:1,5 może być po okresie przystosowawczym, kiedy to już spożywamy mniej białka i automatycznie te proporcje się zmieniają...
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #282 : 2011-05-05, 12:16:18 »


Mnie na tym kalkulatorze wyszło 3300kcal, ale jakby dodać jeszcze ze 300-400kcal to byłaby dawka, ale na dwa dni...  Very Happy
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #283 : 2011-05-05, 12:51:42 »

"Rutz" kalotiami sie nie przejmuj, bo jezeli jesz zgodnie z zasadami DO,

Jak to, to Dieta Optymalna nie podlega pod prawo zachowania energii?
To, że energia u Dr-a Kwaśniewskiego jest wyrażona w masie, to równie dobrze można ją wyrazić w ergach lub każdej innej dowolnej jednostce energii.
Wybór jest spory, a jak komu pasuje złota proporcja BTW jak 1:7:0,5 wyrażona w kcal, to też jest poprawnie!  Very Happy
Zapisane
Rutz
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #284 : 2011-05-05, 14:50:34 »

Cytuj
Zapomniałam dodać, że stosunek białka do węglowodanów jak 1:1 lub 1:1,5 może być po okresie przystosowawczym, kiedy to już spożywamy mniej białka i automatycznie te proporcje się zmieniają...
Cytuj

Renia a co masz na mysli ze mniej białka po okresie przystosowawczym  ? bo ja przyjalem 0.8 na kg masy - o ile mi sie waga zmniejszy ( bo powinna )   to tez zmniejsze ilosc białka.
Czy też masz na myśli że inny stosunek na kg masy ciała przyjąc ?

sorki za zamieszanie ale nie chce glupich bledow robic na poczatku
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #285 : 2011-05-05, 14:53:07 »

Wojciech, nie polemizuj ze mna i nie mieszaj czlowiekowi w glowie, mowiac o sprawach najmniejszej wagi, a odpowiedz, na przez niego zadane, dosc latwe pytanie. Very Happy
Czlowiek sie pyta o ilosc B i W a Ty mu zawracasz glowe kaloriami. Laughing o ktorych Dr Jan Kwasniewski pisze, ze sa niewazne. Shocked

Przede wszystkim trzeba zwrocic uwage na BTW, prawda?
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70530


Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #286 : 2011-05-05, 15:11:53 »


Renia a co masz na mysli ze mniej białka po okresie przystosowawczym  ? bo ja przyjalem 0.8 na kg masy - o ile mi sie waga zmniejszy ( bo powinna )   to tez zmniejsze ilosc białka.
Czy też masz na myśli że inny stosunek na kg masy ciała przyjąc ?

sorki za zamieszanie ale nie chce glupich bledow robic na poczatku

Tutaj jest wszystko dokładnie opisane. Po okresie przystosowawczym (miesiąc u młodszych do trzech miesięcy u starszych i/lub mocniej schorowanych) ilość zjadanego białka się zmniejsza...

 http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #287 : 2011-05-05, 15:24:23 »

... o ktorych Dr Jan Kwasniewski pisze, ze sa niewazne...

Na tej samej zasadzie kupujesz benzynę do baku.
Dla lejącego liczą się tylko litry, czyli masa, ale faktycznie chodzi o energię.
Jeśli ktoś ma zapotrzebowanie energetyczne rzędu 2000kcal, a zajada 3000kcal, bo mu tak wyszło z wyliczanek, to znaczy, że sobie szkodzi, bo nie je zgodnie z apetytem, czyli zapotrzebowaniem, a wg wydumanych rachunków...
A później jest: tak dobrze żarło i zdechło. I czyja wina? No wiadomo czyja...  Laughing
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #288 : 2011-05-05, 15:39:54 »

Cytuj
Na tej samej zasadzie kupujesz benzynę do baku.

Ja okurat kupuje benzyne o najwiekszej ilosci oktanow i leje do pelna aby dojechac jak najdalej Laughing
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #289 : 2011-05-05, 17:59:24 »

Ja okurat kupuje benzyne o najwiekszej ilosci oktanow i leje do pelna aby dojechac jak najdalej Laughing
Akurat liczba oktanowa w benzynie nie ma wpływu na kaloryczność Wink

a wracając do tematu to powinieneś Rutz zjadać około 0,8g W na kilogram masy należnej w skrócie obliczanej jako wzrost minus 100, białka w zależności od wartości bilogicznej w początkowym okresie około 1g na kilogram WN i do tego 2,5-3,5g tłuszczu ogólnie powinieneś jeść do syta, na początku będziesz miał większy apetyt gdyż organizm będzie sie przebudowywał ( przystosowywał ) do innego jedzenia co wiąże się z pewnym wysiłkiem dla niego, po okresie miesiąca do kilku miesięcy apetyt sam zacznie ci mówić ile powinieneś zjadać i wtedy nie powinienes "dopychać" posiłku do końca ale zostawic, następne porcje bedziesz nakładal mniejsze Wink   a tutaj mały cytacik z tytułowej strony:

"Generalną zasadą Żywienia Optymalnego jest zachowanie właściwych proporcji między tymi składnikami. Jako ogólną zasadę można przyjąć: 1 : 2,5-3,5 : 0,5. Oznacza to, że na 1 gram spożytego białka powinno przypadać w diecie 2,5 do 3,5 grama tłuszczu i 0,5 grama węglowodanów. Taka proporcja przy założeniu, że białka i tłuszcze są głównie pochodzenia zwierzęcego zapewnia prawidłową pracę organizmu w początkowym okresie Żywienia Optymalnego Po przystosowaniu się organizmu do nowej diety zapotrzebowanie na białko zmniejsza się. Zmniejsza się również, gdy spożywa się białko o najwyższej wartości biologicznej. Wówczas proporcja między białkiem i węglowodanami jak 1 : 0,5 nie obowiązuje. Może być 1 : 1 lub nawet 1 : 1,5. "

warto przeczytać całość:  http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80


Powodzenia !!
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #290 : 2011-05-05, 19:37:11 »

Ja to powiem tak:
Wy o benzynie, ja odniose sie do jadlospisu.
Jadlospis jest oparty glownie na jajach. Sadze, ze sa to dwa posilki dziennie, jajecznica i omlet. OK, moze tak byc. Przeciez je sie po to aby zyc, a nie po to aby jesc.
BTW jest OK, ilosci OK.
Czytajac zasady DO/ZO mozna tam poczytac o produktach niezbednych. I te produkty /wszyskie nalezy uwzglednic w ustalaniu posilkow.
Diety monogamiczne, m.inn jajeczna, jest na czarnej liscie diet. DO nie jest dieta mono, jemy wszystko w odpowiednich proporcjach.
Wg podanego jadlospisu mozna sobie obliczyc czy dostarczamy  wszyskie niezbedne witaminy i skladniki mineralne.
Na szczescie stosujac zasady DO/ZO produktow niezbednych/zalecanych/niedozwolonych nie musimy tego robic.
Chcialem jeszce cos napisac, ale tutaj sa takze inni eksperci i polecam ksiazki Dr Jana Kwasnioewskiego.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70530


Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #291 : 2011-05-05, 20:12:34 »



     "Każdy organizm jest inny i każdy ma inne zapotrzebowanie na energię, białko, tłuszcze i węglowodany, ale wszystko powinno mieścić się w zaleconych proporcjach."

Ten artykuł również warto przeczytać: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=749
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #292 : 2011-05-05, 20:25:47 »


Gdzieś już ten link dziś podany widziałem...  Wink Mr. Green
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70530


Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #293 : 2011-05-05, 20:48:12 »

 Ciekawe gdzie... Rolling Eyes Mr. Green
Zapisane

Rutz
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #294 : 2011-05-05, 21:06:00 »

Wojciech , podany artykuł przeczytałem jeszcze raz dogłębniej natomiast bardziej przydał mi sie ten link od Reni bo tam dr. odpowiedział wprost na to że węgle właściwie tak żeby sie ciała ketonowe nie pojawiły a białko powinno mi sie zgadzać z tego co przeczytałem.

do Maf: wkleiłem  jadłospis z jednego dnia,5 dni w tygodniu  jemy mniej więcej podobnie jak ten dzień. Robimy roszade dodatków , raz boczek, raz ser  itd. W weekend chcemy sobie pogotować coś lepiej  wrzucic  jakiś taki klasyczny obiadek  Very Happy

Myśle, że jesli o mnie chodzi to juz wiem to co chciałem wiedzieć.
Generalnie dzięki wszystkim.  Tobie Wojciech też Smile
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #295 : 2011-05-06, 06:59:56 »

Rutz,
powodzenia...   Very Happy Very Happy
Zapisane
WojciechS
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #296 : 2011-05-06, 07:07:54 »

Ciekawe gdzie...

No nie wiem...  Wink
Może misem przewidziało.  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70530


Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #297 : 2011-05-06, 08:55:02 »


Myślę, że robiłeś koktajl waniliowy i Tobie się trochę proporcje pomieszały... Laughing Może poprosisz o sprawdzenie Twojego jadłospisu... Laughing Mr. Green Mr. Green
Zapisane

WojciechS
Go


Email
Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #298 : 2011-05-06, 09:20:02 »

Może poprosisz o sprawdzenie Twojego jadłospisu...

Mnie szczęśliwie nic nie dolega, więc jadam do syta zgodnie ze złotą proporcją, głównie nabiał, nieco mięsa, czyli tak po hunzowemu...  Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70530


Odp: Poproszę o sprawdzenie jadlospisu :)
« Odpowiedz #299 : 2011-05-06, 09:27:36 »

No chyba, że będziesz chciał sobie coś popsuć, to ja mogę służyć Ci jadłospisem... Mr. Green Neutral
Zapisane

Strony: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.03 sekund z 19 zapytaniami.