forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-23, 09:21:39

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
660174 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Pszczoły, osy i inne owady
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Pszczoły, osy i inne owady  (Przeczytany 27435 razy)
Belian
Go


Email
Pszczoły, osy i inne owady
« : 2007-06-14, 19:06:26 »

Jestem niezmiernie ciekawy jak reagujecie na jad pszczół czy os oraz największej z os - szerszenia?
Wczoraj zostałem zaatakowany przez sporą osę na "oko" była to osa leśna nie co mniejsza od szerszenia, ale jak się okazało bardzo "zjadliwa".
Kilkakrotnie byłem użądlony i jad zwykłej osy czy pszczoły nie robił mi nic złego - zakuło i tyle. Jednak to co ukąsiło mnie wczoraj spowodowało lekką, swędzącą wysypkę i gorąco na całym ciele, pojawiło się także swędzące zaczerwienienie w okolicach węzłów chłonnych tj. pod pachami w pachwinach itp...Pojechałem na pogotowie, czekałem 2 godziny na przyjęcie (...bo strajk) w końcu dano mi hydrokortizon, nawet nie był już potrzeby bo w trakcie czekania wszystko mi prawie przeszło... Smile 

Lekarz przepisał mi "na wszelki wypadek" Encorton który mam zażywać przez 2 dni - by nie wytworzyło się zapalenie - ale nie wiem czy go brać, przecież to sterydy   Confused

Tak na marginesie - lekarz i pielęgniarki się bardzo zdziwiły, że samo mi przeszło heheh - w końcu musiało przejść bo jak strajk to strajk organizm sam musi się ratować   Smile
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Pszczoły, osy i inne owady
« Odpowiedz #1 : 2007-06-14, 19:10:23 »

Teraz to nawet biedronki są "zjadliwe" .2 lata temu ugryzła mnie biedronka ,ból pamietam do dziś,coś niesamowitego   Shocked
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Pszczoły, osy i inne owady
« Odpowiedz #2 : 2007-06-14, 19:26:17 »

Hydrocoryzon. Encorton...?
To czym będą Cię leczyć jak zachorujesz naprawdę?

Mnie teraz komary nie kąsają. Wszyscy dookoła się oklepują, a mnie nie ruszają.
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Pszczoły, osy i inne owady
« Odpowiedz #3 : 2007-06-14, 19:38:47 »

Mojego męża parę lat temu ugryzł komar i spuchła mu bardzo ręka,pojechalismy na pogotowie i dostał zastrzyk z wapna.
Ten jeden zastrzyk tak przeżywał, jakby przynajmniej wziął serię zastrzyków przeciwko wściekliźnie  Cool
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Pszczoły, osy i inne owady
« Odpowiedz #4 : 2007-06-14, 19:43:56 »

[Jestem niezmiernie ciekawy jak reagujecie na jad pszczół czy os oraz największej z os - szerszenia?

Najniebezpieczniejsze sa w tym roku KLESZCZE --podobno!
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Pszczoły, osy i inne owady
« Odpowiedz #5 : 2007-06-14, 20:34:17 »

Jestem niezmiernie ciekawy jak reagujecie na jad pszczół czy os oraz największej z os - szerszenia?

Nie wiem czy szerszen to osa, ale mam z nimi corocznie kontakt. Szerszenie zachowuja sie inaczej, osy inaczej, pszczoly tez inaczej.
Wracajac do szerszeni, mialem taki przypadek, ze szerszen ugryzl mnie w jezyk. Smieszne? Wpadl mi do szklanki z czerwonym winem. Postawilem przypadkowo szklanke pod gniazdem /ktore zamierzalem zlikwidowac, mam juz opracowane metody/ w moim dachu. Krotko mowiac, polknolem szerszenia do jamy ustnej. Natychmiast go wyplulem i zabilem, ale zdazyl mnie ugryzc w jezyk. Bylem juz 2 lata na DO.
Nikogo nie bylo wtedy w domu zostawilem karteczke "ugryzl mnie szerszen"
Poszedlem do sasiada, zabierajac ze soba rurke, do ew tracheotomi, i .........skonczylo sie na zdretwieniu jezyka.
Ciekawy przypadek o pszczolach. Kilka tygodni temu w moim "Zakatku" wyroil sie roj pszczol, na pryzmie zwiru. Dzwonilismy do strazy pozarnej, do strazy miejskiej - nie zajmuja sie takimi sprawami. Zadzwonilismy do znajomego pszczelarza, przyjechal. Pierwszy raz cos takiego widzialem. Postawil im klatke, wyciagnal z niej ramki z węzą /nie wszyscy wiedza cio to, to ramki z plastrem wosku pszczelego/ pszczoly zaczely wchodzic do klatki !!! Weszly wszystkie, wg oceny pszczelaza ok 60 tys sztuk.
Pozdr
maf
Zapisane
Belian
Go


Email
Odp: Pszczoły, osy i inne owady
« Odpowiedz #6 : 2007-06-14, 21:45:37 »

Cytuj
   Najniebezpieczniejsze sa w tym roku KLESZCZE --podobno!

Nie wiem czy aż tak niebezpieczne-osobiście wolę kleszcza jak szerszenia  Smile Mieszkam pod lasem więc kleszcz to dla mnie "standard" coroczny-nie da się tego uniknąć  Confused (zresztą jak szerszenie osy leśne itp)  Rocznie (w sezonie) miewam 3 do 5 sztuk kleszczy (oczywiście w odstępach) i żyję nic mi nie jest. Wiadomo, że jeden na tysiąc będzie jakiś zasyfiony wtedy gorzej, ale ze wszystkim tak jest...
Zapisane
Belian
Go


Email
Odp: Pszczoły, osy i inne owady
« Odpowiedz #7 : 2007-06-14, 21:53:09 »

Cytuj
   Teraz to nawet biedronki są "zjadliwe" .2 lata temu ugryzła mnie biedronka ,ból pamietam do dziś,coś niesamowitego

Dobre elmo...heheh biedronka??  Laughing

trzy lata temu był u mnie wujek - długoletni optymalny, spacerował sobie po łąkach i przydeptał żmiję, która w odruchu obronnym ukąsiła go... Myślałem,że trzeba do szpitala bez dwóch zdań, a jemu nic nie było...   Shocked  ot - taka dygresja...heheh. Pewnie każdy inaczej reaguje na różne ukąszenia, trudno stwierdzić dlaczego...
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Pszczoły, osy i inne owady
« Odpowiedz #8 : 2007-06-14, 21:53:21 »

Cytuj
Postawil im klatke, wyciagnal z niej ramki z węzą /nie wszyscy wiedza cio to, to ramki z plastrem wosku pszczelego/ pszczoly zaczely wchodzic do klatki !!! Weszly wszystkie, wg oceny pszczelaza ok 60 tys sztuk.
Pozdr
maf

no taaaaaaaaaaaaaaki roj????
ale dlaczego wyciagal  weze,czy po to by bylo wiecej miejsca,czy po co???
przeciez weza pachnie b.intensywnie,
to pszczoly powinne byc zwabione jej zapachem  a tak,do pustej  klatki Confused Confused
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Pszczoły, osy i inne owady
« Odpowiedz #9 : 2007-06-14, 22:16:39 »

no taaaaaaaaaaaaaaki roj????
ale dlaczego wyciagal  weze,czy po to by bylo wiecej miejsca,czy po co???
przeciez weza pachnie b.intensywnie,
to pszczoly powinne byc zwabione jej zapachem  a tak,do pustej  klatki Confused Confused
Moj ojciec, ktory ma hoho, albo jeszcze wiecej lat chodowal pszczoly, wiec jak bylem maly to sie napatrzylem. Pszczoly przewaznie roily sie na jakims drzewie, galezi. Bralismy wtedy wiadro z woda, reczna sikawke/pompe i plachte. Spadaly na plachte i do sru do ula.
Ale jak mowil ten pszczelarz.
Podobno byly oslabione , te pszczoly. Po za tym to jak mowil, pierwszy raz bral pszczoly z gruntu.
A propos brania z gruntu, to najwieksze plocie z gruntu zlapalem na Jamnie. Nie wspomne o dorszach z gruntu, ale to inna historia.
Pozdr
maf
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Pszczoły, osy i inne owady
« Odpowiedz #10 : 2007-06-14, 22:19:42 »

a co maja pszczoly wspolnego z rybami  w jeziorze,albo w gruncie Laughing Laughing
Zapisane
maf
Go


Email
Odp: Pszczoły, osy i inne owady
« Odpowiedz #11 : 2007-06-14, 22:52:44 »

a co maja pszczoly wspolnego z rybami  w jeziorze,albo w gruncie Laughing Laughing
Wlasnie.
Moim zdaniem, pszczoly z rybami nie maja nic wspolnego.
Mam wytlumaczyc Ci skojarzenia?
1. Pszczoly byly/lezaly na gruncie (chalda piachu)
2.Pszczelarz zanecil je woskiem pszczelim
3. Zlapal wszystkie pszczoly
Czyli pszczoly z gruntu lapie sie na wosk.

 "branie  z gruntu" kojarzy sie  z wedkarstwem.
W tym przypadku jest to mysliwstwo.
Gdyby pszczelarz zmiotl jakas miotelka /a mial miotelke/ pszczoly do klatki to byloby to zbieractwo.
Pozdr
maf
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Pszczoły, osy i inne owady
« Odpowiedz #12 : 2007-06-14, 22:58:30 »

Pamiętam jak byłam dzieckiem i chodziliśmy czasem do lasu z koleżankami ,to dorośli zawsze nas ostrzegali ,abyśmy nigdy nie "walczyli" z rojem pszczół ,gdybyśmy zostali zaatakowani,bo zdarzały się właśnie nieraz takie "ataki" i kończyły się śmiercią osoby.
Raz też widziałam rój pszczół na drzewie .
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Pszczoły, osy i inne owady
« Odpowiedz #13 : 2014-10-07, 10:45:39 »

Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: Pszczoły, osy i inne owady
« Odpowiedz #14 : 2014-10-07, 11:29:35 »

Pewnie należały do Zakonu Świątyni Słońca!  Shocked  Wink
Na przykład...  Cool
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Pszczoły, osy i inne owady
« Odpowiedz #15 : 2014-10-07, 12:10:20 »

Pewnie należały do Zakonu Świątyni Słońca!  Shocked  Wink
Na przykład...  Cool
I tak tymi żądłami se...pukku? Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25516

pindżar ryskow wyszy


Odp: Pszczoły, osy i inne owady
« Odpowiedz #16 : 2014-10-07, 12:20:34 »

Chociaz mjodek jest zdrowy na serce i lubi go Hannibal zjadajac sloik dziennie na LC, to jednak szkoda mi tych pszczol i pszczelarzy  Confused
Zapisane

Work Buy Consume Die
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41536


Odp: Pszczoły, osy i inne owady
« Odpowiedz #17 : 2014-10-07, 12:37:12 »

Chociaz mjodek jest zdrowy na serce i lubi go Hannibal zjadajac sloik dziennie na LC, to jednak szkoda mi tych pszczol i pszczelarzy  Confused
Ja lubię miodek Very Happy
A pyłek pszczeli i mleczko pszczele to świetny supel dla niedożywionych na pastwisku. Very Happy
A ekosystem sobie poradzi, nie ma strachu.
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Pszczoły, osy i inne owady
« Odpowiedz #18 : 2014-10-07, 13:24:16 »

Piernik bez miodu i smalcu, to nie piernik!  Very Happy
Zapisane
Dasna
Go


Email
Odp: Pszczoły, osy i inne owady
« Odpowiedz #19 : 2014-10-07, 16:42:00 »

Piernik bez miodu i smalcu, to nie piernik!  Very Happy
Taki na Ukrainie nazywa się "pierdun" -Пердун. Cool
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 19 zapytaniami.