forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 10:34:34

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658436 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Nagonka na lekarzy trwa !!! Uczyc sie angielskiego !!!
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Nagonka na lekarzy trwa !!! Uczyc sie angielskiego !!!  (Przeczytany 53905 razy)
toan
Go


Email
Odp: Nagonka na lekarzy trwa !!! Uczyc sie angielskiego !!!
« Odpowiedz #20 : 2007-06-17, 09:07:08 »

SŁUŻBY ZDROWIA.

Jak pisał Bruford - służbę to ma pan hrabia, albo coś w tym stylu. Tę niefortunną nazwę proponuję zmienić na "Ochronę Zdrowia", łapówki zaś na paragony fiskalne z możliwością odliczenia od podstawy opodatkowania. Cool Choć nie jest to rozwiązanie uczciwe w stosunku do osób, które dbając o zdrowie - omijają specjalistów szeroką hiperbolą Laughing
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Nagonka na lekarzy trwa !!! Uczyc sie angielskiego !!!
« Odpowiedz #21 : 2007-06-17, 09:10:48 »

No i super. Na to czekam od lat.

A będzie Cie stać?
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Nagonka na lekarzy trwa !!! Uczyc sie angielskiego !!!
« Odpowiedz #22 : 2007-06-17, 09:18:04 »

A będzie Cie stać?

Właśnie ludzie są straszeni jakimiś niebotycznymi kosztami. Koszty będą pokrywane z ubezpieczenia (tak jak teraz).
Ile w TV słychać o zbiórkach pieniędzy na jakąś operację? Tylko np. nie będę musiała dawać łapówki żeby wykonano operację w czasie.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Nagonka na lekarzy trwa !!! Uczyc sie angielskiego !!!
« Odpowiedz #23 : 2007-06-17, 09:18:48 »

A będzie Cie stać?

JASNE, że będzie stać każdego. Rynek szybko wyreguluje ceny, tak jak stało się to po prywaryzacji weterynarii. Ci co uważają, że nie muszą iść z dachowcem do specjalisty - nie chodzą Laughing
Dziesięć tys. lekarzy na Polskę, gdy trzeba będzie dbać o zdrowie - to chyba jeszcze zbyt dużo?.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Nagonka na lekarzy trwa !!! Uczyc sie angielskiego !!!
« Odpowiedz #24 : 2007-06-17, 09:19:49 »

A będzie Cie stać?

Właśnie ludzie są straszeni jakimiś niebotycznymi kosztami. Koszty będą pokrywane z ubezpieczenia (tak jak teraz).

] Very Happy Very Happy Very Happy Laughing Guzik tam  Very Happy Very Happy
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Nagonka na lekarzy trwa !!! Uczyc sie angielskiego !!!
« Odpowiedz #25 : 2007-06-17, 09:20:16 »

A będzie Cie stać?

JASNE, że będzie stać każdego. Rynek szybko wyreguluje ceny, tak jak stało się to po prywaryzacji weterynarii.

Ale porównanie Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Nagonka na lekarzy trwa !!! Uczyc sie angielskiego !!!
« Odpowiedz #26 : 2007-06-17, 09:23:48 »

Ale porównanie Very Happy Very Happy Very Happy

No weterynaria jest dużo trudniejsza i bardziej odpowiedzialna, bo pacjenci tylko skowyczą z bólu i nic nie mówią, jak się ich zapyta: co cię Burek boli?. Reszta - to samo Laughing
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Nagonka na lekarzy trwa !!! Uczyc sie angielskiego !!!
« Odpowiedz #27 : 2007-06-17, 09:26:07 »


] Very Happy Very Happy Very Happy Laughing Guzik tam  Very Happy Very Happy
Guzik dla kosztów czy straszenia?
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Nagonka na lekarzy trwa !!! Uczyc sie angielskiego !!!
« Odpowiedz #28 : 2007-06-17, 09:29:05 »


] Very Happy Very Happy Very Happy Laughing Guzik tam  Very Happy Very Happy
Guzik dla kosztów czy straszenia?

Guzik ,że koszty będą pokrywane"z ubezpieczenia jak do tej pory" Very Happy Very Happy Very Happy>Wybacz ale jak coś takiego czytam to dostaje paroksyzmu ze śmiechu Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Nagonka na lekarzy trwa !!! Uczyc sie angielskiego !!!
« Odpowiedz #29 : 2007-06-17, 09:30:13 »

Ale porównanie Very Happy Very Happy Very Happy

No weterynaria jest dużo trudniejsza i bardziej odpowiedzialna, bo pacjenci tylko skowyczą z bólu i nic nie mówią, jak się ich zapyta: co cię Burek boli?. Reszta - to samo Laughing

 Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy.Toan , upały Ci nie zaszkodziły?? Very Happy.Zresztą , co mi tam.Wszak DO leczy wszystkie( lub prawie wszystkie) choroby. Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Nagonka na lekarzy trwa !!! Uczyc sie angielskiego !!!
« Odpowiedz #30 : 2007-06-17, 09:34:20 »

Nie, to Tobie się wydaje, że nie można ruszyć "świętych krów" specjalistycznych. "Specjaliści" są nie potrzebni w przypadku, gdy lekarz pierwszego kontaktu jest naprawdę lekarzem Laughing
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Nagonka na lekarzy trwa !!! Uczyc sie angielskiego !!!
« Odpowiedz #31 : 2007-06-17, 09:35:09 »

Nie, to Tobie się wydaje, że nie można ruszyć "świętych krów" specjalistycznych. "Specjaliści" są nie potrzebni w przypadku, gdy lekarz pierwszego kontaktu jest naprawdę lekarzem Laughing

Nic takiego mi się nie wydaje Very Happy Very Happy.Błądzisz Very Happy Very Happy ale fajnie się to czyta Very Happy Very Happy
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Nagonka na lekarzy trwa !!! Uczyc sie angielskiego !!!
« Odpowiedz #32 : 2007-06-17, 09:46:16 »

Właśnie ludzie są straszeni jakimiś niebotycznymi kosztami. Koszty będą pokrywane z ubezpieczenia (tak jak teraz).

Koszty powinny być pokrywane z ubezpieczenia, ale rynek ubezpieczeń też powinien być uwolniony.
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Nagonka na lekarzy trwa !!! Uczyc sie angielskiego !!!
« Odpowiedz #33 : 2007-06-17, 09:47:29 »


Guzik ,że koszty będą pokrywane"z ubezpieczenia jak do tej pory" Very Happy Very Happy Very Happy>Wybacz ale jak coś takiego czytam to dostaje paroksyzmu ze śmiechu Very Happy Very Happy Very Happy

A jak jest w Niemczech?  Jaki jest standart leczenia w Niemczech, a w Polsce?
Będą ubezpieczyciele, którzy zabiorą składki z naszych dochodów i pokryją koszty leczenia. Ubezpieczyciel nie zrobi tego to straci klienta bo pójdę do drugiego.
Teraz ZUS jest alfą i omegą w tej kwestii (bezkonkurencyjny na rynku), składki  idą tylko w jedną stronę (od nas do ZUS-u) i nie dostaje lekarz, ani ubezpieczony w formie opieki medycznej.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Nagonka na lekarzy trwa !!! Uczyc sie angielskiego !!!
« Odpowiedz #34 : 2007-06-17, 09:51:06 »

Teraz ZUS jest alfą i omegą w tej kwestii (bezkonkurencyjny na rynku), składki  idą tylko w jedną stronę (od nas do ZUS-u) i nie dostaje lekarz, ani ubezpieczony w formie opieki medycznej.

A widzisz Very Happy Very Happy Very Happy.Nie o prywatyzację placówek idzie ale o zmianę systemu ubezpieczeń. Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Nagonka na lekarzy trwa !!! Uczyc sie angielskiego !!!
« Odpowiedz #35 : 2007-06-17, 09:52:00 »

Błądzę powiadasz?. Otóż pewnie tak, ale tydzień temu byłem u okulisty w prywatnym gabinecie (pierwszy raz od kilku lat - kontakt merytoryczny z lekarzem), bo sporo siedzę przy komputerze i przed pięćdziesiątką ponoć słabną oczy. A do tego jeszcze ten cholerny cholesterol egzogenny, no wiesz i ta fatalna szkodliwość dla zdrowia zaleceń Kwaśniewskiego - poprosiłem również o badania dna oka na sklerozę. Okulista przebadał mi wszystko bardzo dokładnie: na trzech aparatach w tym jeden komputer i tradycyjnie siedziałem chyba godzinę!. No patrz, że zapomniałem spytać: "ile płacę?". Kosztowało mnie to mniej niż  dobra "paczka papierosów".
Następnym razem "specjalista" mnie skonsultuje pewnie za dziesięć lat, jak wszystko będzie się tak układać, jak do tej pory. Więc co mi tam po "Służbie Zdrowia" - tylko abym składki zdrowotnej nie płacił bez potrzeby, bo szkoda pieniędzy...
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Nagonka na lekarzy trwa !!! Uczyc sie angielskiego !!!
« Odpowiedz #36 : 2007-06-17, 09:56:31 »

o zmianę systemu ubezpieczeń. Very Happy

W krajach "cywilizowanych" każde zwiększenie środków budżetowych na "służbę chorób" powoduje pogorszenie zdrowotności społeczeństwa - patrz US, GB, D na ten przykład Very Happy
Tu nie chodzi o marnowanie środków na "służbę chorób" - a o to, aby obywatel dbał samodzielnie o własne zdrowie.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Nagonka na lekarzy trwa !!! Uczyc sie angielskiego !!!
« Odpowiedz #37 : 2007-06-17, 10:00:06 »

Błądzę powiadasz?. Otóż pewnie tak, ale tydzień temu byłem u okulisty w prywatnym gabinecie (pierwszy raz od kilku lat - kontakt merytoryczny z lekarzem), bo sporo siedzę przy komputerze i przed pięćdziesiątką ponoć słabną oczy. A do tego jeszcze ten cholerny cholesterol egzogenny, no wiesz i ta fatalna szkodliwość dla zdrowia zaleceń Kwaśniewskiego - poprosiłem również o badania dna oka na sklerozę. Okulista przebadał mi wszystko bardzo dokładnie: na trzech aparatach w tym jeden komputer i tradycyjnie siedziałem chyba godzinę!. No patrz, że zapomniałem spytać: "ile płacę?". Kosztowało mnie to mniej niż  dobra "paczka papierosów".
Następnym razem "specjalista" mnie skonsultuje pewnie za dziesięć lat, jak wszystko będzie się tak układać, jak do tej pory. Więc co mi tam po "Służbie Zdrowia" - tylko abym składki zdrowotnej nie płacił bez potrzeby, bo szkoda pieniędzy...

Zapłaciłeś poniżej 7.50 Very Happy Very Happy .No no. Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Nagonka na lekarzy trwa !!! Uczyc sie angielskiego !!!
« Odpowiedz #38 : 2007-06-17, 10:03:31 »

Dokładnie 6zł na piękną różę wydałem, bo lekarzem była okulistka. Przecież ma się TO NAZWISKO znane w środowisku - nie?  Wink
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Nagonka na lekarzy trwa !!! Uczyc sie angielskiego !!!
« Odpowiedz #39 : 2007-06-17, 10:04:09 »


A widzisz Very Happy Very Happy Very Happy.Nie o prywatyzację placówek idzie ale o zmianę systemu ubezpieczeń. Very Happy

Prywatny ubezpieczyciel nie będzie łożył na państwowe 'molochy' w których nie widać efektów leczenia, a tylko jest 'produkcja kosztów' . On liczy i kalkuluje.
Dlatego usługi w zakresie lecznictwa też muszą być sprywatyzowane. Natomiast 'prywaciarz' będzie zatrudniał TYLKO FACHOWCÓW  bo za spartaczoną robotę nie będzie płacił odszkodowania.
Teraz nie ma żadnej odpowiedzialności czy to za partactwo czy też fachowość w tej dziedzinie.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 18 zapytaniami.