forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-27, 03:52:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
660460 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Jak dostosować jadłospis do włsnej osoby?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak dostosować jadłospis do włsnej osoby?  (Przeczytany 5749 razy)
Arika
Go


Email
Jak dostosować jadłospis do włsnej osoby?
« : 2007-06-19, 19:53:02 »

Dzień dobry!

Potrzebuję niewielkiej (a raczej bardzo dużej) pomocy. Już kiedyś tu pisałam, ale od tamtej pory wiele się zmieniło. Chciałabym, aby moja dieta była dostosowana do potrzeb mojego ciała, ale beż żadnych szkód dla niego. nie potrafię tego dokonać sama. Zatem proszę o pomoc. Co mogę zrobić, aby było lepiej, abym czuła się lepiej?

A oto moja krótka historia: Mam 20 lat. Jestem studentką polonistyki na AP w Krakowie. Od roku mieszkam sama, dlatego postanowiłam zmienić coś jeszcze w moim życiu. Jestem osobą otyłą, bowiem przy 164 cm wzrostu ważę 95 kg. Mam dosyć sporą wadę wzroku (-8,25 OL i -10,25 OP). Jestem wcześniakiem, dlatego nie mogę nosić soczewek, niestety okularów nie lubię, a muszę w nich chodzić.

Proszę pomóżcie mi dostosować dietę, tak żebym mogła schudnąć.

Halina
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Jak dostosować jadłospis do włsnej osoby?
« Odpowiedz #1 : 2007-06-19, 20:09:53 »

A energię wolisz pozyskiwać z tłuszczu, czy z węglowodanów? - bo proporcja jest standardowo jedna 1:3:0,5. Pierwsza cyfra to białko, a druga i trzecia zamienne węglowodany i tłuszcze.
Zapisane
Arika
Go


Email
Odp: Jak dostosować jadłospis do własnej osoby?
« Odpowiedz #2 : 2007-06-20, 08:29:07 »

Osobiście chyba wole tłuszcze
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Jak dostosować jadłospis do włsnej osoby?
« Odpowiedz #3 : 2007-06-20, 09:13:07 »

Jeśli tłuszcze to zapoznaj się dokładnie z: http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=80
Szczególnie zwróć uwagę na 10 "przykazań" Laughing.
Staraj się nie chudnąć szybciej niż 5-8kg/miesiąc.
Jeśli po 2-3 tyg. nie będziesz chudnąć (może tak być np: jeśli stosujesz antykoncepcję hormonalną), poszukaj sobie na stronie www.dr-k  - "Gdy waga nie spada" - (zmniejszenie  tłuszczu do 2, 2,5 w proporcji, jednodniowe głodówki i inne proady). Wszystko znajdziesz w serwisie.
Koniecznie zapisz się na basen, jeśli możesz to na siłowni zacznij od wioślarza, jeśli masz rower to zacznij jeździć godzinę dziennie, a gdy Twój BMI (waga/kwadrat wysokości w m) spadnie poniżej 29 zacznij biegać, poczynając od marszu, marszobiegu, biegania, tak abyś pięć razy w tygodniu "ruszała" się po godzinie.
PAMIĘTAJ - wysiłek dostosuj do wydolności organizmu tak, aby nie był "przykrością".
Jeśli masz "skazę mleczną" - unikaj produktów mlecznych (mleko, serwatka, maślanka, śmietanka, śmietana, masło, sery twarogowe, sery dojrzewające i.t.p.).
Jaśli masz "skazę glutenową" - unikaj mącznych (wszelkie pieczywo, makarony, kluski z dodatkiem mąki zbożowej i.t.p). Zawsze unikaj ryżu, a szczególnie soi i sojopochodnych .
Wytrawłości (nie ma, że boli Confused), a efekty powinny przyjść bardzo szybko.
Jadłospisy znajdziesz w "Książka Kucharska - 700 przepisów" - http://www.wgp.com.pl/index.php?id_s=102&id_j=pl, "Stoliczku nakryj się" - autor Karol Braniek-MORGANO - do pobrania z http://www.gazetaoptymalna.pl/.
Staraj się dobierać potrawy proste, pełnoporcjowe o odpowiednim BTW (najprościej - różne, urozmaicone  jajecznice, podroby, wywary mięsne).
Witaj w Clubie "Szczęśliwych" Very Happy, powodzenia.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Jak dostosować jadłospis do włsnej osoby?
« Odpowiedz #4 : 2007-06-20, 12:59:38 »

Pan Karol Braniek wyraził zgodę na zamieszczenie "Stoliczku nakryj się" i "kalkulatora optymalnego" na www.dr-k, a więc WKRÓTCE będzie możliwość pobrania tych materiaółw z tego serwisu!
Dziękuję MORGANO!.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Jak dostosować jadłospis do włsnej osoby?
« Odpowiedz #5 : 2007-06-20, 14:27:08 »

MORGANO - "Stoliczku nakryj się" - http://dr-kwasniewski.pl/?id=2&news=804
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Jak dostosować jadłospis do włsnej osoby?
« Odpowiedz #6 : 2007-06-20, 17:49:15 »

Dzięki MORGANO Smile
Super przepisy, z których z przyjemnością ja i moja kochana rodzinka będziemy korzystać.
Dzisiaj juz spróbuje jajecznicy z fetą. Tego to jeszcze nie jadłem  Shocked

pozdrawiam
Zapisane
Arika
Go


Email
Odp: Jak dostosować jadłospis do włsnej osoby?
« Odpowiedz #7 : 2007-06-20, 17:59:28 »

Dziękuję za pomoc. Na pewno się przyda.

Pozdrawiam

Halina
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 17 zapytaniami.