forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2020-05-28, 06:33:04

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
579777 wiadomoci w 4036 wtkach; wysane przez 38 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: Maokai
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Czytać ciemniaki! :)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 15 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Czytać ciemniaki! :)  (Przeczytany 84527 razy)
mateoosh12
Go


Email
Czytać ciemniaki! :)
« : 2007-06-21, 07:44:07 »

kto czytał wywiady sławnej Pani Bochenkowej Krystyny z lekarzami, temu w pamięć wryć się musiały słowa Pana Ministra Prof. dr hab. Zbigniewa Religi, w których to wykłada ludziom zasady żywienia. Niech lud słucha!
A: A czy będzie można naprawić serce po zawale?
R: (...) nie będziemy szukali dawców, wyhodujemy potrzebne narządy.

A: Na razie nie ma hodowli serc i musimy o nie dbać. Tylko jak?
R: Najważniejsza jest dieta. Tłuszcz musimy jeść, bo tak jesteśmy skonstruowani, że bez niego nie damy rady funkcjonować. Ale to MUSI być tłuszcz roślinny. Od wielu lat nie używam innego tłuszczu oprócz oleju, najchętniej oliwy z winogron. TRZEBA jeść warzywa PIĘĆ razy dziennie, owoce, białko, sery NIETŁUSTE, mleko ODTŁUSZCZONE, najwyżej 0,5%

A: która to Pana kawa?
R: Niech policzę... Trzy rano... Chyba szósta

A: Golonkę Pan zje?
R: Uwielbiam. Ale jem TYLKO raz do roku. Odrzucam zewnetrzną warstwę i wybieram chude mięso. TRZEBA wykluczyć mięso zwierzęce.

źródło: Bochenek K., Kortko D.,
          Dobry zawód
          wyd. ZNAK
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #1 : 2007-06-21, 08:39:22 »

No przeczytałem i dalej jestem ciemniak, bo nic nowego się nie dowiedziałem.
Religa podał prostą drogę dietetyczną do eksplozji chorób nowotworowych, co zresztą ma miejsce. Popatrzcie po koszykach w marketach, co ludzie kupują?. Właśnie dzięki takiej diecie, powodującej niedobór tlenu, a głównie energii, którą "rabują" narządy uprzywilejowane, aby podtrzymać życie organizmu, każda dystroficzna tkanka w organizmie może (musi) zmniejszyć swoje zapotrzebowanie. Dzięki fermentacji (cykl pentozowy) zaczyna sobie sama wytwarzać brakujący tlen i energię. Czasem padnie na szpik, czasem na kości, czasem na skórę, czasem na żołądek, czasem na płuca - zależy, która tkanka się pierwsza zbuntuje. Raki "genetyczne" - jako letalne eliminuje szybko sama Przyroda i nie są problemem, tak jak przed stuleciem w Polsce - było tylko 5 tys. zachorowań na raka przy tej samej liczbie ludności. I proszę nie wierzyć, bo wmawiają jak dzieciom, że słońce, zanieczyszczenie środowiska, żywności, bo to są właśnie specjalnie podawane przez "naukowców" informacje dla "ciemniaków".
Nie wiem, czy dużo osób przyzna się po przeczytania tego wątku do "ciemniactwa" , ale uważam tytuł wątku za niezbyt fortunny, choć trafny!
Tak - ciemniaki zachorowują na raka głównie z powodu przestrzegania "naukowych" zaleceń dietyetcznych propagowanych przez.... chorych na raka Sad
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #2 : 2007-06-21, 08:50:54 »

tak jak przed stuleciem w Polsce - było tylko 5 tys. zachorowań na raka przy tej samej liczbie ludności.

Czyli w roku 1907.Czy mógłbyś podać wiarygodne żródło takich danych?
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #3 : 2007-06-21, 10:28:30 »

Najbardziej wiarygodnym źródłem jest prof. Religa, zobacz co on za jedzenie preferuje i ... wychodował sobie raka.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #4 : 2007-06-21, 10:32:41 »

Najbardziej wiarygodnym źródłem jest prof. Religa,

Tak , dobrze.Ale tym razem chodzi mi o wiarygodne żródło tych nowotworowych wyliczeń na ca 1907 rok.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #5 : 2007-06-21, 11:05:21 »

A dane interesują Cię z rozbiciem na zabory, czy wszystko razem do kupy?. Laughing
Proponuję samodzielnie zliczyć, abyś miał więcej roboty. Tu dla przykaładu zabór rosyjski - http://www.atticus.pl/?pag=poz&id=34805 z 1913 - powinny być dane zdrowotne z 1907, bo porównania idą w rocznikach dziesięciolatkami.
Jeśli nie będzie Ci się chciało, to "postudiuj" pierwsze roczniki statystyczne z II-giej RP, a jeśli tego nie będziesz potrafił znaleźć sobie w dobrej bibliotece, to w rocznikach statystycznych z PRL-u są dane porównawcze z interesujących Cię lat. Albo sam sobie sprawdź na tronie GUS - może będą te dane. Trochę roboty Bruford, a nie "na gotowca" Very Happy
Zapisane
mateoosh12
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #6 : 2007-06-21, 12:47:15 »

toan> tytuł "czytajcie ciemniaki! Smile" jest ironiczny. A wiecie, że prof. Religa twierdzi, że palenie straaasznie szkodzi? Nawet jego koleżka, Tadzio Cymański wpadł był na pomysł, żebym we własnym samochodzie nie mógł zapalić! A wiecie, że kłopoty zdrowotne prof. Religi, jak sam rzekł: "NIE są związane z paleniem papierosów"? Ciekawe z czym...Mikroklimat Zabrza, czy Warszawy? Smile Niech Pan wraca do zdrowia profesorze, tego szczerze życzę. Równie mocno życzę: odejdź Pan z polityki.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #7 : 2007-06-21, 13:09:01 »

o wiarygodne żródło tych nowotworowych wyliczeń na ca 1907 rok.

Wszystkie takie dane znajdziesz w Rocznikach Statysryczynych z lat 1955-1980. Przed II Wojną Światową był wydany ponoć jeden rocznik statystyczny - ale nigdy nie miałem okazji się z nim zapoznać.
Dużo danych zdrowotnych w zestawieniach letnich jest w Rocznikach Statystycznych z okresu "wczsenego Gierka", bo bardzo lubiono w tym okresie porównywać czasy rozbiorów i IIRP, do wspaniałych i przodujących osiągnięć PRL-u gierkowskiego. Możesz też zadać pytanie w Ministerstwie Zdrowia - np: "ile zgonów i z jakiego powodu było w dziesięciolatce 1901-1910 na terenach przedrozbiorowych RP, ze szczególnym uwzględnieniem zgonów z powodu raka w 1907r." - powinni mieć takie dane.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #8 : 2007-06-21, 13:13:07 »

tytuł "czytajcie ciemniaki! Smile" jest ironiczny...

Każdy rozsądy człowiek tak to odbiera, ale zagladają tu też "ciemniaki" - oni będą obrażeni, bo nic tak nie drażni ciemniaka (szczególnie wykształconego) jak mu się prawdę powie, że - ciemniak Laughing
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #9 : 2007-06-21, 13:40:12 »

...oni będą obrażeni, bo nic tak nie drażni ciemniaka (szczególnie wykształconego) jak mu się prawdę powie, że - ciemniak Laughing

...i będą ściemniali,że nie są ciemniakami  Razz
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #10 : 2007-06-21, 13:40:28 »

[Dużo danych zdrowotnych w zestawieniach letnich jest w Rocznikach Statystycznych z okresu "wczsenego Gierka", bo bardzo lubiono w tym okresie porównywać czasy rozbiorów i IIRP, do wspaniałych i przodujących osiągnięć PRL-u gierkowskiego.

Przepraszam ale takie żródło "to se można w ....." z przyczyn wiadomych
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #11 : 2007-06-21, 13:57:38 »

Nie ma problemu. Aczkolwiek trzeba mieć bardzo pojemą "biblioteczkę" Wink
A jeśli ufasz statystyce II RP - to dane zdrowotne powinny tam być podane.
Od kilkunastu lat z uwagi na lawinowość "sukcesów" służby "zdrowia" w Rocznikach Statystycznych nie umieszcza się już danych zdrowotnych, z wiadomych względów. Trudno nawet statystycznie udowodnić, że 5tys. raków w IIRP jest gorsze niż 130 tys. raków w IV?RP. No chyba, że uznamy zapadalność na raka za porządana cechę zdrowotności Laughing. Dwudziestosześciokrotny wzrost - no sukces medycyny widoczny gołym okiem!
Taką "medycynę" drogi Brufordzie - ""to se można w ....." z przyczyn wiadomych" Laughing.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #12 : 2007-06-21, 14:02:41 »

Nie ma problemu. Aczkolwiek trzeba mieć bardzo pojemą "biblioteczkę" jak "se można..." Wink
A jeśli ufasz statystyce II RP - to dane zdrowotne powinny tam być podane.
Od kilkunastu lat z uwagi na lawinowość "sukcesów" służby "zdrowia" w Rocznikach Statystycznych nie umieszcza się już danych zdrowotnych, z wiadomych względów. Trudno twierdzić, że 5tys. raków w IIRP jest gorsze niż 130 tys. raków w IV?RP. No chyba, że uznamy zapadalność na raka za porządana cechę zdrowotności Laughing. Dwudziestosześciokrotny wzrost - no sukces medycyny widoczny gołym okiem!
Taką "medycynę" drogi Brufordzie - ""to se można w ....." z przyczyn wiadomych" Laughing.

tak tak tak Very Happy Very Happy>pod warunkiem , że liczba 5 tys jest zgodna z prawdą Very Happy Very Happy.
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #13 : 2007-06-21, 14:15:38 »

Sam palnoles w poscie cos podobnego i nie zamierzasz sie tlumaczyc , jak mi sie zechce to poszukam  Very Happy Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #14 : 2007-06-21, 14:28:13 »

... liczba 5 tys jest zgodna z prawdą Very Happy Very Happy.

Nie udawaj przysłowiowego "ciemniaka" Brufordzie i nie poddawaj w wątpliwość cyfr, które można łatwo zwerfikować.
Polecam również np: analizę "cudownego rozmnożenia" cukrzycy w latach np: 1970-2007, dzięki "medycynie". Tam jeszcze bardziej widać jak na dłoni postępy z około 120tys. do dwóch milionów, a może już trzech - kto to wie? Laughing.
Nie udawaj kogoś kim nie jesteś Question Mr. Green
Ale, że "DO nic nie leczy", to możesz sobie dalej gadać. W takim przypadku jesteś równie wiarygodny jak Pan Religa twierdzący, że Dieta Optymalna jest szkodliwa, bo najzdrowsza jest margaryna, oleje i pięć razy...

PS
Golonk(a)o "odarte" z tego co najlepsze jest bardzo chudą potrawą. Nieodarte zresztą też, ale to tak jak słyszę "fachowca", co mówi o "tłustych morskich rybach". Z takimi "fachowcami" szkoda czasu rozmawiać,, a i każdy może sobie w tabelach żywieniowych łatwo sprawdzić i skład golonki i ryb.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #15 : 2007-06-21, 14:28:49 »

Nie ma problemu.

Słuchaj , Toan , a te 5 tys nowotworów to za całą II Rzeczpospolitą jest czy rocznie?
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #16 : 2007-06-21, 14:30:16 »

[
Nie udawaj przysłowiowego "ciemniaka" Brufordzie i nie poddawaj w wątpliwość cyfr,

Nie , no na razie chciałem sie skupić na nowotworach Very Happy. To za jaki okres te 5 tys jest? Pytam z ciekawości.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #17 : 2007-06-21, 14:32:55 »

To od króla Popiela jest drogi Brufordzie Very Happy
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #18 : 2007-06-21, 14:34:04 »

To od króla Popiela jest drogi Brufordzie Very Happy

 Very Happy Very Happy.Obaj doskonale wiemy dlaczego odmawiasz prostej odpowiedzi Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #19 : 2007-06-21, 14:41:26 »

Obaj doskonale wiemy dlaczego odmawiasz ...

To, aż we dwóch tam siedzicie? Shocked. No to trzeba wszystko widzę podzielić jeszcze przez dwa.  Sad
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 15 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 17 zapytaniami.