forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 14:12:31

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
1. Żywienie Optymalne należy rozpocząć od razu w pełnym zakresie, bez żadnego okresu przejściowego.
660418 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Czytać ciemniaki! :)
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 15 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Czytać ciemniaki! :)  (Przeczytany 133419 razy)
toan
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #120 : 2007-06-24, 09:40:24 »

każdy z ukończeniem 60 rż zostaje (jako mało produktywny) wykluczony ze społeczeństwa.Nie otrzymuje żadnych pieniędzy , musi oddać mieszkanie "produktywnym" i opuści je jedynie z tym w co jest ubrany.Nie otrzymuje pomocy od rodziny ani jałmużny od obcych ( bo wszyscy akceptują darwinizm społeczny) a jedzenie musi zdobuć sobie sam , jako nieproduktywny nie jest też chroniony prawem - jak sądzisz , jak zmieni się statystyka przyczyn zgonów w tej grupie?

Bruford,
Takie żewne teksty nie pasują do "naukowca".
To ZUS np: nie wypłacając emerytur potwierdzi "darwinizm"?. Laughing
Trzeba koniecznie powiadomić Pana Giertycha, aby porządnie zadbał o enerytów, dzięki czemu obali teorię Darwina Shocked
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #121 : 2007-06-24, 09:51:03 »

Bruford,
Takie żewne teksty nie pasują do "naukowca".
To ZUS np: nie wypłacając emerytur potwierdzi "darwinizm"?. Laughing
Trzeba koniecznie powiadomić Pana Giertycha, aby porządnie zadbał o enerytów, dzięki czemu obali teorię Darwina Shocked

 Very Happy Very Happy.Chyba nie rozumiesz terminu "darwinizm społeczny" Very Happy Very Happy Very Happy.
Ale nie o to chodzi.Chodzi o pokazanie jakie czynniki wpływają na śmiertelność w danej populacji Very Happy Very Happy.Nie wiem co tu "rzewność" ma do rzeczy Very Happy Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #122 : 2007-06-24, 09:59:47 »

Chyba nie rozumiesz terminu "darwinizm społeczny"

Jasne. Wystarczy, że wiem, że stado wybierze głupiego osiłka na przywódcę, a nie mądrego przewodnika. Nawet w stadnym zachowaniu Homo "Sapiący" to działa coraz częściej, jako atawizm Laughing
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #123 : 2007-06-24, 10:12:23 »

Na nowotowory zapadają wszystkie organizmy złożone.Rośliny również.

No jako kompetentna osoba na którą tu czekali niektórzy, mógłbyś trochę temat rozwinąć. Bardzo mnie interesuje np: jak wirusy wpływają na mutację genów, a rakowatość tytoniu? Napisz coś więcej.
No i dlaczego częstotliwość raka u zwierząt domowych jest większa, gdy ich opiekunowie chorują na cukrzycę?.
Ogólnie dlaczego zwierzęta domowe mniej chorują, gdy mają zdrowych właścicieli?.
Rozwiń temat, a dalsze pytania nasuną się same Very Happy
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #124 : 2007-06-24, 10:12:41 »

Skoro prywatne wypowiedzi Toana i Buforda są jawne to je czytam wraz z innymi.
Otrzymuję wiadomość, że w danym wątku jest coś nowego.
A tu ping-pong. Set za setem. KONWERSACJA.
Przyznam szczerze WIEM, ŻE NIC NIE WIEM z Waszych zaszyfrowanych wypowiedzi. Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #125 : 2007-06-24, 10:15:47 »

Panie Karolu i inne osoby, którym taka sytucaja przeszkadza!
Bardzo przepraszam, ale czasem muszę się publicznie dostosować do osoby z którą konwersuję, aby złapać jej "tok myślenia". Ułatwi to dalszą dyskusję, którą postaram się skierować we właściwym kierunku.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #126 : 2007-06-24, 10:37:40 »

Panie Karolu i inne osoby, którym taka sytucaja przeszkadza!
 Ułatwi to dalszą dyskusję, którą postaram się skierować we właściwym kierunku.

1.To jest rozmowa prywatna??? Confused

2.Skierujesz jak Ci się uda skierować Very Happy

3.Teraz na chwilkę jeszcze o "modelu społeczeństwa darwinizmu społecznego" - jak bedą umierać "nieproduktywni" 60 - latkowie.Otóż większość " nie doczeka" swojego nowotworu - znaczna część nie przeżyje pierwszej zimy z powodu głodu i wychłodzenia , pewna częśc umrze z powodu przemocy - zawsze znajdą się silne byczki które by chętnie "poćwiczyły" , następni wskutek wyniszczenia ,urazów i zakażeń.I w ten sposób procent nowotworów w tej populacji znacznie spadnie.To tylko model , który pokazuje ile i jakie czynniki wpływają na "procenty chorób" w populacji. A więce nie tylko "papu".

4.Nie znam się na roślinach.Chętnie coś poczytam.Nie znam danych na temat zwierząt domowych.Daj jakiś link to się do tego ustosunkuję.
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #127 : 2007-06-24, 10:54:01 »

Juz kiedys pisalem w swoim poscie ze choroba przenoszona przez kleszcze nie dotyczy zwierzat dzikich , a dotyka natomiast np psa domowego , pies dziki juz na nia nie choruje , ale to jest wiadomosc dla" rozumnych" Very Happy Very Happy i myslacych itp Very Happy
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #128 : 2007-06-24, 10:56:59 »

Moze pies domowy oglada TV ze swoim wlascicielem i razem sie stresuja i moze to stres  Very Happy a nie jakies tam papu  Very Happy hehehe
Zapisane
evosonic
Go


Email
Re: Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #129 : 2007-06-24, 12:45:57 »

evosonic,
To z jakich jeszcze pisuje "Zofia" "logów" - tak z ciekawości pytam?, bo może czegoś nie wiem, jako "admin"?.
Walnij propozycje - nie krępuj się, a później Ci wykażę, że jesteś w błędzie Laughing.

wydaje mi sie ze na konto  Tomkiewicz loguje sie kilka osob
raz pisza tak... raz inaczej ... chyba ze on ma takie zlozone myslenie   Very Happy Very Happy Very Happy
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Re: Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #130 : 2007-06-24, 14:34:04 »

wydaje mi sie ze na konto Tomkiewicz loguje sie kilka osob

To raczej złudne odczucie, choć przypuszczalnie dwie osoby można uznać za "kilka" - jak w tym przypadku. A faktycznie z jednego konta piszą wspólnie, ale zawsze się wyraźnie podpisują "kto jest kto". Trzeba tylko na to zwrócić uwagę. Very Happy
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #131 : 2007-06-24, 15:38:45 »

Bruford, pisałeś , że na raka zapadają wszystkie wielokomórkowe organizmy. To wiadomo.  Pytanie moje dotyczyło jednak stopnia podatności ( o ile taki istnieje) oraz skłonności gatunkowych ( o ile takie istnieją).
 
   Całkiem zrozumiałe jest dla mnie, że zwierzęta hodowlane ulegają chorobom niejako podanym im na talerzu przez nieodpowiedzialnych ludzi.
                  To jest tak oczywiste, że należy to rozumieć jako truizm.
   
Tomek
   
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #132 : 2007-06-24, 19:13:32 »

a ja mam taka ciekawostke,od pol roku co 2 tygodnie opiekuje sie psem corki i wiecie co,

jamniczka przez dlugi czas  zjadala oprocz porcji miesa,gotowane bialka,ktore jej podawalam,
a wiecie jak sie zachowuje od niedawna,??????????
mimo,ze jest zarloczna-wszystko co wpadnie jej w lapy laduje w pysku,

nie wezmie do pyska  bialka kurzego pod zadna postacia,
slyszalam od optymalnych,ze ich psy nie chca rowniez zrec bialka kurzego,

czyli moja podopieczna zamienial sie w o p t y m a l n a  Laughing Laughing
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #133 : 2007-06-24, 20:06:43 »

  Pytania do wszystkich, którzy interesują się tematyką nowotworową w związku z fauną.

1) Jak wygląda statystycznie zapadalność na guzy przerzutowe u kotowatych , psowatych żyjących na wolności.

2) Czy zapadalność na nowotwory u żyjących na sawannie kotowatych jedzących niezbyt tłusto  - np. lwy jedzące gnu , zebry i bawoły afrykańskie czy gepardy żywiące się gazelami -  jest wyższa niż u  niedźwiedzi polarnych żywiących się właściwe z kilkukrotną przewagą tłuszczu nad białkiem (foki czy nawet młode morsy) ?

3) Czy i jakie rekiny ulegają nowotworom ? Jeśli tak, to czy większy odsetek chorych osobników występuje w populacji rekina białego czy proporcje rozkładają się równomiernie wśród innych gatunków ? Równie dobrze mógłbym zapytać o tłusto żywiące się orki czy lamparty morskie.

i kilka pytań do Bruforda:

1) Czy sądzisz, ze może zaistnieć uderzająco mniejsza zapadalność na nowotwory u osób od dłuższego czasu żywiących się niskowęglowodanowo ?
2) Czy sądzisz, że wysoka podaż WW przy udziale tłuszczów może stanowić generalny czynnik kancerogenny, a pozostałe mogą zostać uznane za marginalne ?
3) Czy zostawiasz sobie miejsce w swojej analizie medycznej na uznanie żywienia jako głównej metody zapobiegawczej wobec raka ?

i w końcu jeszcze jedno Brufordzie do Ciebie pytanie, którego mam nadzieję, nie uznasz za zbyt inwazyjne:

Czy dysponując ewidentnymi dowodami, dałbyś prymat ŻO jako czynnik leczącyprzyczynowo choroby z tzw autoagresji ?

Tomek
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #134 : 2007-06-24, 21:39:17 »

nie sadze ze na raka zapadaja wszystkie wielokomorkowe  Very Happy gdzie mozna o tym przeczytac  Very Happy
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #135 : 2007-06-24, 22:28:14 »

Mój piesek 4,5kg dostaje codziennie żółtko z boczkiem jajecznica
lub żółtko gotowane na twardo z odrobiną salcesonu na śniadanie.
Generalnie białek nie jadamy tylko czasami. Białko nie posiada żadnej wartości.
W 100 gramach żółtek jest   16 gram białka a w białkach tylko 10 gram.
Tak dla przypomnienia. Surowe białko jest wręcz szkodliwe.
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #136 : 2007-06-24, 22:40:48 »

Raczej...  jeden z ciekawszych artykułów  w którym Australijscy naukowcy udowodnili że nowotwór może być chorobą zakaźną!

http://tiny.pl/flwl
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #137 : 2007-06-25, 09:20:45 »

Słyszałam, że w szpitalach onkologicznych jest wieksza zapadalność na nowotwory wśród personelu. Większa to ponoć statystycznie zapadalność niż populacji poza szpitalem.
Kto z kim przestaje takim się staje. Czasami.
Zapisane
Bruford
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #138 : 2007-06-25, 12:06:14 »

   i kilka pytań do Bruforda:

 1) Czy sądzisz, ze może zaistnieć uderzająco mniejsza zapadalność na nowotwory u osób od dłuższego czasu żywiących się niskowęglowodanowo ?
 2) Czy sądzisz, że wysoka podaż WW przy udziale tłuszczów może stanowić generalny czynnik kancerogenny, a pozostałe mogą zostać uznane za marginalne ?
 3) Czy zostawiasz sobie miejsce w swojej analizie medycznej na uznanie żywienia jako głównej metody zapobiegawczej wobec raka ?

 i w końcu jeszcze jedno Brufordzie do Ciebie pytanie, którego mam nadzieję, nie uznasz za zbyt inwazyjne:

 Czy dysponując ewidentnymi dowodami, dałbyś prymat ŻO jako czynnik leczącyprzyczynowo choroby z tzw autoagresji ?

Tomek

ad1Czas pokaże.Nie sądzę.

ad2 Nie można tego w pełni wykluczyć jakkolwiek trudni byloby uznać wszystkie inne za marginalne.

ad3 I tak i nie.To zależy który aspekt żywienia rozpatrujemy.Żywność przemysłowa z całą pewnością pozostaje ryzykowna.

Gdyby były rzetelne dowody?Oczywiście ,że tak
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #139 : 2007-06-25, 12:14:09 »

Gdyby były rzetelne dowody?Oczywiście ,że tak
A nie ma ich?Czy Ty ich nie masz?
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 15 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 17 zapytaniami.