forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 10:07:47

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
5. Węglowodany staramy się zjadać w postaci skrobi, tj. w ziemniakach i warzywach.
658436 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  Czytać ciemniaki! :)
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Czytać ciemniaki! :)  (Przeczytany 126779 razy)
Rudka
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #260 : 2007-07-08, 05:39:18 »

Hana -ja sie nie pomyliłam -skalpowanie ,malowanie ,kolczyki we wszystkich częściach ciała
      dzika muzyka i wygibasy na golasa . Mam jeszcze wymieniać ?.
  Ameryka  właśnie słynie z czarnych talentów.
Chyba ,że masz na myśli Indian -nałog palenia nie do wytępienia.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #261 : 2008-07-19, 22:55:01 »

Mam "Mały Rocznik Statystyczny 1938". Ludność Polski (1931) - 31915,8 tys.
Zgony, których przyczyną był rak i inne nowotwory złośliwe (1933) - 4,6 /  10000 mieszkańców, czyli ca 15 tys. osób. A dziś?
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #262 : 2008-07-20, 17:59:24 »

Rocznik statystyczny nie uwzględnia przypadków nie zdiagnozowanych, a tych, zwłaszcza na przedwojennej wsi, mogło być sporo.
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #263 : 2008-07-20, 18:22:58 »

No pewnie. Dawniej ludziska były zdrowsze, bo takiej diagnostyki nie było. A teraz na diagnostykę i zaraz zdrowemu człeczynie jakomś tam choćby candydę pyloruim, czy inną kandydatkę na śmiertelną chorobę wynajdą... Laughing Laughing  Laughing
Zapisane
barja
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #264 : 2008-07-22, 18:56:51 »

Tak, ludzie byli zdrowsi, tylko krócej żyli, ciekawe dlaczego?
Zapisane
Szymon
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #265 : 2008-07-29, 12:31:05 »

Bo było więcej wojen, na których ginęło wielu młodych chłopców, którzy mieli po jakieś 20 lat, skutecznie zaniżając średnią wieku. A ile kobiet na ziemiach polskich i niemieckich popełniło samobójstwo będąc uprzednio zgwałconym? Statystyka nie zawsze prawdę Ci powie. Ale bywa skutecznym orężem
Zapisane
minimax
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #266 : 2008-07-29, 13:21:07 »

Wystarczy spojrzec sobie do encyklopedii na starozytnych mezow slawnych, aby wyczytac, ze wszyscy bez mala zyli ponad 90 lat, a srednia byla przecietnie 30 lat wliczajac unierolnosc noworodkow, a do tego kazdy dzis wie, ze oni nie potrafili zliczyc poprawnie lat,  choc potrafili wyzsza matemaryke!. Bo co we wspolczesnej glowie pojac nie mozna, tego wczesniej nie bylo! Proste?
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #267 : 2008-08-11, 23:52:28 »

Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #268 : 2008-08-12, 07:21:51 »

"Ryzyko zachorowania na raka piersi jest prawie dwukrotnie wyższe u kobiet, które jedzą pokarmy zawierające przemysłowe kwasy tłuszczowe typu trans. Jak należy zinterpretować te nowe, alarmujące doniesienia"?

Nowe to one były jak je wyczytałem u Kwaśniewskiego - tak gdzieś w połowie lat siedemdziesiątych...  Cool

A rakotwórcze działanie margaryn nie polega na " zamianie kwasów tłuszczowych typu cis na trans" ( bo organizm robi to lepiej: wiązanie cis "prostuje" się pod wpływem redkutazy 2,4-dienoilo-CoA i izomerazy enoilo-CoA w macierzy, a geny pochodzą z puli mitochondrialnej (Biochemia Davidsona s.408), o czym wspomniałem tu: http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1122.msg45811#msg45811 cyt: "nadmiar nienasyconych długołańcuchowych podlega betaoksydacji, a zamiana z cis na trans zachodzi dzieki aktywacji dwóch łatwodostępnych genów determinowanych ilością substratu cis".), ale wyłącznie z ich przemysłowym pochodzeniem, czyli poprzemysłowymi zanieczyszczeniami margaryn - głównie metalami ciężkimi Wink
Jednak zdrowotne działanie margaryn (w tym słynne z reklamy "na serce" Wink)  nie ma wpływu na zdrowie osób, które ich nie jedzą.
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #269 : 2008-08-12, 10:16:41 »

A rakotwórcze działanie margaryn nie polega na " zamianie kwasów tłuszczowych typu cis na trans" ...

pisałeś już wczesniej nie raz o niskiej szkodliwości wiązań trans, ale nie podaję linka bo nic tak nie cieszy jak samodzielne poszukiwania wiedzy - a może się mylę? Wink
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #270 : 2008-08-12, 10:31:42 »

Z pisania nic nie wynika, jeśli czytający nie rozumie tekstu!. No np: nigdy nie przyszło mi by do głowy, że ktoś czytając zadnie: "należy spożywać tłuszcze zwierzęce, maksymalnie uwodornione" - może sobie pomyśleć, że trzeba jeść olej kokosowy, bo ma najwięcej wodoru albo, że Kwaśniewski "każe jeść 30g i trzeba się tego trzymać nawet głodując", bo napisał, że: "Człowiek dorosły potrzebuje go bardzo niewiele. 30-50 gramów na dobę".Laughing. Oj zawiłe są czasem meandry myślowe interpretacji prostego tekstu. Wink
Zapisane
Blackend
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #271 : 2008-08-12, 13:59:21 »

Z pisania nic nie wynika, jeśli czytający nie rozumie tekstu!.

no tak - przyznaję, że ja czasami też mam z tym problem i parę wpadek juz było  Confused
częściowo się z tym pogodziłem,  Sad ale dzieciaki są już w innej lidze  Very Happy i to pod kazdym względem, a to jest dla mnie priorytet!
wszak jestesmy niesmiertelni Wink
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #272 : 2008-09-08, 10:46:14 »

Jednak zdrowotne działanie margaryn (w tym słynne z reklamy "na serce" Wink)  nie ma wpływu na zdrowie osób, które ich nie jedzą.

Trochę ma... Chlebojadom nie można dać dobrego tłuszczu... Nie pożyliby za długo...
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #273 : 2013-04-25, 18:44:30 »

No przeczytałem i dalej jestem ciemniak, bo nic nowego się nie dowiedziałem.
Religa podał prostą drogę dietetyczną do eksplozji chorób nowotworowych, co zresztą ma miejsce. Popatrzcie po koszykach w marketach, co ludzie kupują?. Właśnie dzięki takiej diecie, powodującej niedobór tlenu, a głównie energii, którą "rabują" narządy uprzywilejowane, aby podtrzymać życie organizmu, każda dystroficzna tkanka w organizmie może (musi) zmniejszyć swoje zapotrzebowanie. Dzięki fermentacji (cykl pentozowy) zaczyna sobie sama wytwarzać brakujący tlen i energię. Czasem padnie na szpik, czasem na kości, czasem na skórę, czasem na żołądek, czasem na płuca - zależy, która tkanka się pierwsza zbuntuje. Raki "genetyczne" - jako letalne eliminuje szybko sama Przyroda i nie są problemem, tak jak przed stuleciem w Polsce - było tylko 5 tys. zachorowań na raka przy tej samej liczbie ludności. I proszę nie wierzyć, bo wmawiają jak dzieciom, że słońce, zanieczyszczenie środowiska, żywności, bo to są właśnie specjalnie podawane przez "naukowców" informacje dla "ciemniaków".
Nie wiem, czy dużo osób przyzna się po przeczytania tego wątku do "ciemniactwa" , ale uważam tytuł wątku za niezbyt fortunny, choć trafny!
Tak - ciemniaki zachorowują na raka głównie z powodu przestrzegania "naukowych" zaleceń dietyetcznych propagowanych przez.... chorych na raka Sad
Pół dekady i co?
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #274 : 2013-04-25, 20:05:39 »

Jak to co?
Jeszcze więcej chorych na raka wymierających masowo.  Confused
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #275 : 2013-04-25, 20:15:28 »

Jak to co?
Jeszcze więcej chorych na raka wymierających masowo.  Confused
Ale to genetyczne jest Very Happy
Rozszerza się, bo coraz więcej nosicieli Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #276 : 2013-04-25, 20:20:54 »

Geny się mutują a mutacje genują... Confused nic na to nie poradzimy... Sad
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #277 : 2013-04-25, 20:31:15 »

Może za dużo z kosmitów do puli trafiło?  Wink  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #278 : 2013-04-25, 20:34:35 »

Może za dużo z kosmitów do puli trafiło?  Wink  Laughing Laughing Laughing
I nikt nie widzi problemu, jak ja nie widzę kosmitów Laughing
A może nie chcę widzieć...
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70122


Odp: Czytać ciemniaki! :)
« Odpowiedz #279 : 2013-04-25, 20:47:06 »

Dziwniejsze by było, gdybyśmy byli sami we Wszechświecie.  Rolling Eyes

Oni tu są i tańczą dla mnie.... Laughing Laughing Laughing
Zapisane

Strony: 1 ... 9 10 11 12 13 [14] 15 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.031 sekund z 20 zapytaniami.