forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-28, 11:42:32

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660553 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  Jak obliczyc BTW w zupie ?
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: Jak obliczyc BTW w zupie ?  (Przeczytany 25780 razy)
Monikaf
Go


Email
Jak obliczyc BTW w zupie ?
« : 2007-06-22, 23:42:03 »

 Czesto robie dzieciom taka oto zupe .Jej przygotowanie trwa doslownie pare minut, sama niestety odkad wrocilam do ZO nie jadam jej, poniewaz nie mam pojecia jak obliczyc BTW .

2 litry wody, do tego 500 gr warzyw mrozonych ( por, marchew, groszek, fasolka szparagowa ), do tego 500 gr ziemniakow, 300 gr pokrojonych w plasterki serdelkow, zaprawione to 100 gr smietany  30%.

Moze znajdzie sie ktos, kto bedzie potrafil wyliczyc BTW . Z gory dziekuje  Cool
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: Jak obliczyc BTW w zupie ?
« Odpowiedz #1 : 2007-06-23, 00:46:13 »

Obliczenia można dokonać kalkulatorem, lub posłużyć się Liczydłem optymalnym.
Składniki jakie podałaś to
ogółem
3400gram
BTW 44,2 - 134.4 - 117.1 / 1860 kalorii
100gram zupy 1.3 - 4,0 - 3,4 / 55 kalorii
Porcja 350 gram 4,6 - 13,8 - 12,1 / 190 kalorii
Stosunek BTW 1 : 3,0 - 2,6
B+T/350g = 18,4g
Smacznego
Zapisane
Monikaf
Go


Email
Odp: Jak obliczyc BTW w zupie ?
« Odpowiedz #2 : 2007-06-23, 11:44:23 »

Morgano, moj dlug wdziecznosci wobec Ciebie rosnie z dnia na dzien, bardzo Ci dziekuje.
Zapisane
waga
Go


Email
Odp: Jak obliczyc BTW w zupie ?
« Odpowiedz #3 : 2009-02-26, 13:46:07 »

Witam:), jak zwykle problem z BTW.......Ja,  mam największy z drobiem, tzn z kaczką.  Dla kaczki  - tuszki   to  B - 13.5 g,  T - 28.6 g, a dla kaczki wypatroszonej  B - 11,4   T - 15,0.
A ja mam kaczki pokrojone, na części - uda, skrzydła, piersi i jak to liczyć, aby głupio nie policzyć  Cool.
Jak znacie odpowiedź, będę wdzięczna  Laughing, pozdrawiam waga
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jak obliczyc BTW w zupie ?
« Odpowiedz #4 : 2009-02-26, 15:44:37 »

Witam:), jak zwykle problem z BTW.......Ja,  mam największy z drobiem, tzn z kaczką.  Dla kaczki  - tuszki   to  B - 13.5 g,  T - 28.6 g, a dla kaczki wypatroszonej  B - 11,4   T - 15,0.
A ja mam kaczki pokrojone, na części - uda, skrzydła, piersi i jak to liczyć, aby głupio nie policzyć  Cool.
Jak znacie odpowiedź, będę wdzięczna  Laughing, pozdrawiam waga
 

Piers kaczki: 19,9 : 3,18 : 0
Pozostale mieso z kaczki  ze skora 11 : 39 : 0

Pozostale mieso z kaczki bez skory 18 : 5,1 : 0
Zapisane
waga
Go


Email
Odp: Jak obliczyc BTW w zupie ?
« Odpowiedz #5 : 2009-02-26, 20:50:02 »

Adampio, jesteś Wielki  Very Happy, dzięki. Pomęczę Ciebie jeszcze w przyszłości, dziś dopiero wróciłam do domku, więc głowa myśli o innych sprawach  Cool, waga.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: Jak obliczyc BTW w zupie ?
« Odpowiedz #6 : 2009-02-26, 20:57:50 »

Waga jestes mistrzynia w wyszukiwaniu sibie problemow.
W "Ksiazce Kucharskiej " dr J. Kwasniewskiego znajdziesz ok. 40 /jak sie nie myle/ gotowcow na przerozne zupy, zupki  juz zbilansowane, w innych ksiazkach tez znajdziesz przepisy .
Zapisane
waga
Go


Email
Odp: Jak obliczyc BTW w zupie ?
« Odpowiedz #7 : 2009-02-26, 22:36:16 »

Hana,  Laughing masz racje z tymi problemami, ale wiesz, czasem tak bywa, ze własny przepis trzeba zrobić. Książkę kucharska mam, Twoje przepisy, Adampio i innych tez w notatkach już są, te proste, bo taką kuchnię lubię- czyli niewiele składników. Pozdrawiam Hana - waga
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70533


Odp: Jak obliczyc BTW w zupie ?
« Odpowiedz #8 : 2009-03-10, 14:53:21 »


Piers kaczki: 19,9 : 3,18 : 0
Pozostale mieso z kaczki ze skora 11 : 39 : 0

Pozostale mieso z kaczki bez skory 18 : 5,1 : 0
 
"Adampio", a jak te proporcje wyglądają po upieczeniu kaczki?
Zapisane

grizzly
Go


Email
Odp: Jak obliczyc BTW w zupie ?
« Odpowiedz #9 : 2009-03-10, 15:09:22 »

..."Adampio", a jak te proporcje wyglądają po upieczeniu kaczki? ...

Bardzo ciekawe pytanie!
Mysle, ze duzo zalezy od temp. i dlugosci czasu pieczenia tej kaczki!

BTW
Ten problem dotyczy pewnie innych "pokarmow".
Np. tluste zeberka pieczone przez 3h i surowe
to pewnie juz nie to samo!  Cool

Jednak najwiecej "zmian" podczas pieczenia zachodzi pewnie w watrobie i szpiku
podgardlu i boczku.

Ciekawe co na to "Adam"?  Cool

Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jak obliczyc BTW w zupie ?
« Odpowiedz #10 : 2009-03-10, 15:36:29 »

..."Adampio", a jak te proporcje wyglądają po upieczeniu kaczki? ...

Bardzo ciekawe pytanie!
Mysle, ze duzo zalezy od temp. i dlugosci czasu pieczenia tej kaczki!

BTW
Ten problem dotyczy pewnie innych "pokarmow".
Np. tluste zeberka pieczone przez 3h i surowe
to pewnie juz nie to samo!  Cool

Jednak najwiecej "zmian" podczas pieczenia zachodzi pewnie w watrobie i szpiku
podgardlu i boczku.

Ciekawe co na to "Adam"?  Cool


 

Prawde mowiac nigdy sie nad tym nie zastanawialem. Mysle, ze tylko ilosc T jest mniejsza w samej kaczce ale poniewaz ja mam pod kaczka zawsze jakies naczynie do zbierania wytopionego tlyszczu na podstawie, ktorego robie sos, dlatego tez dla mnie sie te wartosci nie zmieniaja. A jezeli tak to nieznacznie.

Byc moze sie myle. Jezeli tak to prosze o wyprowadzenie mnie z bledu.

Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70533


Odp: Jak obliczyc BTW w zupie ?
« Odpowiedz #11 : 2009-03-10, 15:46:34 »

Ja uważam, że masz rację, jak zbierasz tłuszcz, to pewnie nic się nie zmienia, ale np. jak mamy robimy mięso z grila, to już trudniej obliczyć.
Zapisane

_flo
Go


Email
Odp: Jak obliczyc BTW w zupie ?
« Odpowiedz #12 : 2009-03-10, 15:52:37 »

nie ukrywam, ze tez mnie bardzo ten temat interesuje ostatnio, ale jakos nie mam czasu na ten temat poczytac
w sensie - temat obrobki cieplnej i oksydowania np. tluszczu czy cholesterolu....
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jak obliczyc BTW w zupie ?
« Odpowiedz #13 : 2009-03-10, 22:22:05 »

Ja uważam, że masz rację, jak zbierasz tłuszcz, to pewnie nic się nie zmienia, ale np. jak mamy robimy mięso z grila, to już trudniej obliczyć.


Reniu, ja robie kaczke tylko na grillu. Ale to jest inny gril. Weber.- grill is the best. Juz o tym pisalem wczesniej i nie chodzi o to, ze nie chce otym pisac, tylko o to czy mozesz taki grill na polskim rynku znalesc..



Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70533


Odp: Jak obliczyc BTW w zupie ?
« Odpowiedz #14 : 2009-03-10, 23:05:55 »



Reniu, ja robie kaczke tylko na grillu. Ale to jest inny gril. Weber.- grill is the best. Juz o tym pisalem wczesniej i nie chodzi o to, ze nie chce otym pisac, tylko o to czy mozesz taki grill na polskim rynku znalesc..




Ja nie chcę zmieniać grila, mam zwykły, żeliwny i często nie grilujemy, czasami dzieciaki nas namówią jak jest ładna pogoda w lecie. Wolę jednak wyprawy nad wodę, niż siedzenie w ogrodzie( jak fajnie pomarzyć o lecie, jak jest taka plucha Very Happy)Wracając do sprawy, to zastanawiałam się, jak obliczyć zawartość tłuszczu np. w saszłyku ze zwykłego grila? Uważam, że z tego powodu, że rzadko się go spożywa, to niewarto sobie głowy zawracać, myślę, że "na oko" to conajmnej połowa tłuszczu ucieka.
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Jak obliczyc BTW w zupie ?
« Odpowiedz #15 : 2009-03-11, 13:44:06 »

Ja jak grilluje bezposrednio nas weglem to zakladam, ze 75 % T ucieka i dlatego do mieska robie sosy na bazie smietany i majonezu.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70533


Odp: Jak obliczyc BTW w zupie ?
« Odpowiedz #16 : 2009-03-11, 14:37:47 »

Od razu poczułam głód  Smile Mam jeszcze jedno pytanie: jak np. u Ciebie wygląda sprawa z soleniem? W książkach dr Jan Kwaśniewski pisze, że optymalnym przestaje smakować sól i przestają solić potrawy. Ja, narazie "muszę" solić np. ziemniaki, mięso, zupy itp. Może jestem jeszcze za krótko optymalna, albo każdy inaczej odbiera smak. Wyraźnie odczuwam jednak, że wędliny ze sklepu są teraz dla mnie za słone Surprised
Zapisane

adampio
Go


Email
Odp: Jak obliczyc BTW w zupie ?
« Odpowiedz #17 : 2009-03-11, 17:56:09 »

ooooooooooooo kochana, sol odstawilem jakies 3 lata temu. I powiem Ci, ze moja zona, ktore jje "normalnie" juz dzis nie chce soli.
Uwazam, ze robisz szybkie jedzenie. Co nie znaczy, ze zle. Im wolniej bedziesz smazyla tym wiecej smaku wyjdzie z miesa.

Kupuje tylko mieso od rolnikow, bez stepla, ale jak takie miesko wrzuce na patelache, zabite wczoraj, to nie potrzebuje ani soli ani pieprzu ani oregano ani....nic. Zona to potwierdza. Moglbym zrobic to danie w 50% krotszym czasie, ale po co?

Wlasnie kupilek pol krowy, powinnas zobaczyc kolor tego miesa. Kupilem krowe, bo zona byla zmeczona swinia. Dla mnie jest to super.....na 100 gr miesa biore plasterek masla i wszystko jest OK. Maslo kocham. A jeszcze polane smietana...uhmmm




Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: Jak obliczyc BTW w zupie ?
« Odpowiedz #18 : 2009-03-11, 18:15:39 »

A wracajac do zup, to ja robie raz w tygodniu na 1000 do 1500 dobrej kolagenowki, z warzywami, czasami z pomidorami, ktore kocham i pije zamiast herbarty Shocked
Super wywarek, kolagenowy. A teraz po zakupie polowy krowy mam tyle "dobrych" kosci, ze moja zona mow " no to teraz sie najjesz". Tak bo woda mineralna przy tym sie chowa. Kolagenowka, bialka ile organizm potrzebuje i do tego weglowodany.........i wszystko w proporcjach BTW, wskazanych przez "TATE" diety. Lepiej bvyc nie moze. Kolagenowki nie wliczam do dziennego BTW. Dlaczego?

Bo to slady czegokolwiek, pijac 3 szklanki/kubki dziennie.

Jak pojmuje ZO: zbilansowane, do syta, i slucham....podszeptow organizmu, czego chce; wegla, bialka czy tluszczu...ale to "ochota" decyduje
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70533


Odp: Jak obliczyc BTW w zupie ?
« Odpowiedz #19 : 2009-03-11, 18:58:36 »

Adampio, jak czytam Twoje posty, to czuję zapach potraw i słyszę Twoje słowa "ja kochać jeść", sam zachwyt, aż miło. Piszesz, że od trzech lat nie używasz soli. O ile dobrze pamiętam, to jesteś 4 lata na ŻO, czyli w pierwszym roku dodawałeś sól do potraw. Może mi też przestanie ona po roku, lub później, smakować (w maju mija rok), napewno u różnych osób jest różnie. Gdybym robiła posiłki tylko dla siebie, to z pewnością bym soliła mniej.
cyt. z Adampio..
Kupuje tylko mieso od rolnikow, bez stepla, ale jak takie miesko wrzuce na patelache, zabite wczoraj, to nie potrzebuje ani soli ani pieprzu ani oregano ani....nic. Zona to potwierdza. Moglbym zrobic to danie w 50% krotszym czasie, ale po co?
Czy takie mięso "zabite wczoraj" jest najlepsze? Ja przechowuję mięso przeważnie 2-3 dni w przyprawach w lodówce, aby było "bardziej nadtrawione". Confused Smile





Cytuj
Zapisane

Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 19 zapytaniami.