forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 22:32:19

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
658481 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  ŁYSIENIE
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 Do dou Drukuj
Autor Wtek: ŁYSIENIE  (Przeczytany 23175 razy)
KASPRZAK
Go


Email
ŁYSIENIE
« : 2007-06-24, 11:41:11 »

Czy ktos z Was zna sposob na walke z łysieniem andogenicznym? Z tego co wiem ZO tego procesu nie zatrzymuje,ale moze sie mylę.
Zapisane
Marco
Go


Email
Odp: ŁYSIENIE
« Odpowiedz #1 : 2007-06-24, 16:58:32 »

Cytuję panią dr Agatę Płowecką (lekarza optymalnego z Częstochowy): łysieją mężczyźni, bo są mądrzejsi od kobiet i lepiej wykorzystują mózg, który intensywnie pracuje przez co nagrzewa się i wymaga lepszego chłodzenia. Nie wiem czy to prawda ale taka argumentacja mi się podoba.  :lol:Mam już poważne braki w owłosieniu i jestem z tego dumny! Na pewno nie będę łaził w peruce jak jakiś pajac.
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: ŁYSIENIE
« Odpowiedz #2 : 2007-06-24, 17:13:34 »

taka argumentacja mi się podoba...

Jako kobieta pani Płowecka, wie jakim tekstem "połechtać" wszystkie pajace.  Confused
Zapisane
sabina
Go


Email
Odp: ŁYSIENIE
« Odpowiedz #3 : 2007-06-24, 17:31:40 »

Mam już poważne braki w owłosieniu i jestem z tego dumny!

Jak się nie ma prawdziwych powodów do dumy, to można być dumnym z własnych ułomności. W psychologii to klastczny przypadek  tak zawnej "kompensacji" Adlera.  Wink Nic nowego  Very Happy
Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: ŁYSIENIE
« Odpowiedz #4 : 2007-06-24, 17:36:31 »

[Jako kobieta pani Płowecka, wie jakim tekstem "połechtać" wszystkie pajace.  Confused

 Doskonała replika !

Tomek
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ŁYSIENIE
« Odpowiedz #5 : 2007-06-24, 18:24:01 »

Cytuj
Cytuję panią dr Agatę Płowecką (lekarza optymalnego z Częstochowy): łysieją mężczyźni, bo są mądrzejsi od kobiet i lepiej wykorzystują mózg, który intensywnie pracuje przez co nagrzewa się i wymaga lepszego chłodzenia. Nie wiem czy to prawda ale taka argumentacja mi się podoba.  :lol:Mam już poważne braki w owłosieniu i jestem z tego dumny! Na pewno nie będę łaził w peruce jak jakiś pajac.

          a ci co nie lysi,to znaczy,ze glupsi Rolling Eyes Rolling Eyes Laughing Laughing

           panowie ,to nie ja was obrazilam  Shocked Shocked
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: ŁYSIENIE
« Odpowiedz #6 : 2007-06-24, 19:31:10 »

Zapisane
Tomkiewicz
Go


Email
Odp: ŁYSIENIE
« Odpowiedz #7 : 2007-06-24, 19:45:09 »

 Jak zwykle Zbynek, niezawodny z Ciebie linkodawca. Przy okazji miałem sposobność zobaczyć kilka innych, cennych dla mnie informacji.

  T
Zapisane
zbynek
Go


Email
Odp: ŁYSIENIE
« Odpowiedz #8 : 2007-06-24, 20:56:13 »

Cytuj
„Na ogół po przejściu na żywienie optymalne, bardzo poprawia się jakość włosów, zwłaszcza u kobiet. U mężczyzn też się zdarza, że włosy odrastają ale nie jest to regułą. Rozum powinien być ozdoba mężczyzny a nie włosy. „Mężczyzna może być albo łysym, albo głupim. Nie może być jednym i drugim”  – powiedziała Kleopatra Juliuszowi Cezarowi, który przykrywał swą łysinkę liśćmi laurowymi. Łysienie jest powodem rozpaczy tylko u mężczyzn prymitywnych, mało używających własnego mózgu.”
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: ŁYSIENIE
« Odpowiedz #9 : 2007-06-24, 21:47:09 »

No dzisiaj to juz chyba nie jest problemem . Lysienie polega na tym ze skladniki odzywcze (krew ) nie dociera do wlosa  Very Happy pytanie !dlaczego??? Very Happy
Zapisane
Rudka
Go


Email
Odp: ŁYSIENIE
« Odpowiedz #10 : 2007-06-27, 16:03:43 »

Mnie sie jakość włosów  nie poprawiła -wspomagam sie silicą
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: ŁYSIENIE
« Odpowiedz #11 : 2007-06-27, 19:15:49 »

Kiedyś przed ŻO chciałam zadbac o lepszą figurę więc jadłam mało, chleb z pomidorem i trochę obiadu. Po krutkim czasie zaczęły wypadac mi włosy. Skapłam się z jakiego powodu więc przestałam tak jeśc. A na ŻO jak jadłam 30g B to też zaczęły mi wypadac włosy. Zwiększyłam zawartośc B i włosy przestały wypadac. U kobiet może byc jeszcze inny czynnik wypadania, mianowicie farbowanie czy trwała. Lepiej chodzic raz na jakiś czas do dobrego fryzjera niż często do takiego co ma kosmetyki mieszane z różnych firm. I jeszcze zauważyłam że włosy wypadają po wypiciu trochę za dużo alkoholu.
A mężowi przestały wypadac jak przeszedł na ŻO, nie zgęstniały ale przynajmniej przestały wypadac. Wcześniej jak się budził to było pełno włosów na poduszce.
Zapisane
wojteks
Go


Email
Odp: ŁYSIENIE
« Odpowiedz #12 : 2007-06-27, 19:24:50 »

jak jadłam 30g B to ...

byłaś chora na nerki, czy może posłuchałaś radców od diety "optymalnej"? Shocked
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: ŁYSIENIE
« Odpowiedz #13 : 2007-06-27, 19:55:55 »



byłaś chora na nerki, czy może posłuchałaś radców od diety "optymalnej"? Shocked
Masz racje. Na początku jadłam do syta. później dałam się nastraszyc "przebiałczeniu" Laughing Laughing ale zmądrzałam  Laughing Laughing
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: ŁYSIENIE
« Odpowiedz #14 : 2007-06-28, 11:29:34 »

tu nie chodzi o zadne przebialczenie,
przeciez ludzie nie bedacy na DO jedza znacznie wieksze ilosci bialka i nie maja nic takiego jak przebialczenie Smile
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: ŁYSIENIE
« Odpowiedz #15 : 2015-08-04, 13:49:33 »

Szperam trochę o chłodzeniu mózgu w upały i natknąłem się na moją ulubioną teorię tłumaczącą łysienie androgenowe. Very Happy

Cytuj
Wnikliwy Czytelnik zauważy, że przecież zarówno skóra głowy, jak i skóra twarzy bywa owłosiona, co nie pozostaje przecież bez wpływu na efektywność chłodzenia mózgu. Otóż kanadyjscy fizjologowie M. Cabanac i H. Brinnel dokładnie zmierzyli pole łysiny i pole zajęte przez zarost na twarzy, a także wydzielanie potu na obu tych obszarach u 100 (ogolonych) mężczyzn. Stwierdzili, że zasięg łysiny jest proporcjonalny do obszaru zarostu na twarzy, a wydzielanie potu na łysej skórze głowy jest dwa do trzech razy większe niż na skórze owłosionej.

Uczeni ci sugerują, że łysina rozwinęła się w odpowiedzi na powstanie zarostu na twarzy. Kiedy człowiek opuścił Afrykę, konieczność noszenia ubrania spowodowała ukrycie cech płciowych. Pod wpływem androgenów, jako zastępcza sygnalizacja płci dojrzałych mężczyzn, rozwinął się zarost twarzy. Im bujniejszy zarost, tym jednak gorsze warunki do wybiórczego chłodzenia mózgu w stanach hipertermii i tym niższy pułap maksymalnej wydolności fizycznej. Ponieważ do wynalezienia brzytwy upłynąć miało jeszcze kilkadziesiąt tysięcy lat, jedynym wyjściem z pułapki ewolucyjno-cywilizacyjnej, w jakiej znaleźli się prawdziwi mężczyźni, było powstanie łysiny. Pozwoliło to na lepsze udostępnienie sklepienia czaszki termoregulacji mózgu.

Łysina jest więc bardzo świeżym nabytkiem ewolucyjnym, ale jej zasięg populacyjny stale się rozszerza. Zanim stanie się obowiązującym kanonem męskiej urody, panom kroczącym w awangardzie ewolucji pozostaje świadomość, że ich mózg sprawniej funkcjonuje w warunkach hipertermii.

 archiwum.wiz.pl/1996/96081500.asp
Zapisane
RafałS
Sr. Member
****
Pe: Mczyzna
wiadomoci: 16964


Odp: ŁYSIENIE
« Odpowiedz #16 : 2015-08-04, 13:54:16 »

Oho! Łysiejemy?  Laughing
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: ŁYSIENIE
« Odpowiedz #17 : 2015-08-04, 14:07:14 »

Oj, ja to już nie mam z czego. Laughing
Zacząłem łysieć zaraz po 18, podszedłem do tego radykalnie i od tamtej pory golę głowę. Razz
Mam sprawnego golarza i co kilka dni poddaję się pieszczocie brzytwy. Wink
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: ŁYSIENIE
« Odpowiedz #18 : 2015-08-04, 14:10:03 »

Też bym tak w lato robił, ale mi nie pozwalają...  Wink
Zapisane
Gavroche
Hero Member
*****
wiadomoci: 41529


Odp: ŁYSIENIE
« Odpowiedz #19 : 2015-08-04, 14:13:42 »

Tak się kiedyś zastanawiałem, gdyby mi odrosły włosy, co bym zrobił? Confused
Doszedłem do wniosku, że zapuściłbym, wyciął sobie coś fajnego i... zgolił znowu, bo wygoda ponad wszystko. Laughing
Zapisane
Strony: [1] 2 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.032 sekund z 20 zapytaniami.