forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, GoŠ. Zaloguj siŕ, lub zarejestruj proszŕ.
2017-12-13, 14:30:05

Zaloguj siŕ podaj▒c nazwŕ u┐ytkownika, has│o i d│ugoŠ sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
499102 wiadomoÂci w 3936 w▒tkach; wys│ane przez 66 u┐ytkownikˇw
Najnowszy u┐ytkownik: jwar
* Strona g│ˇwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj siŕ Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Dzia┼éy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  O mleku, przetworach mlecznych i cukrze
« poprzedni nastŕpny »
Strony: 1 [2] 3 Do do│u Drukuj
Autor W▒tek: O mleku, przetworach mlecznych i cukrze  (Przeczytany 37535 razy)
Blackend
GoŠ

Email
Odp: O mleku, przetworach mlecznych i cukrze
« Odpowiedz #20 : 2007-11-12, 14:41:08 »

Moim skromnym zdaniem Wink mleko krowie jest dla cielaka.
Nigdzie w przyrodzie doros┼ée osobniki nie pij─ů mleka, a ju┼╝ obcego gatunku w szczeg├│lno┼Ťci. (mylny jest pogl─ůd, ┼╝e koty pij─ů mleko - zapytajcie jakiegokolwiek weterynarza)
Mleko np. 3,2% ma bardzo niekorzystne proporcje BTW - 3, 3,2, 4,3
Jednym mleko s┼éu┼╝y innym nie - dlaczego? Poniewa┼╝ opr├│cz mleka jedz─ů te┼╝ co innego (ka┼╝dy inaczej) i w og├│lnym dobowym bilansie jedni s─ů bli┼╝ej inni dalej od z┼éotej proporcji. To tak na moj─ů logik─Ö - nie jestem dietetykiem i nie potrafi─Ö wykaza─ç biochemicznie dlaczego mleko nie jest dla ludzi.
Jest wolny wyb├│r - My wybrali┼Ťmy ┼Ťmietan─Ö  Mr. Green
chris
GoŠ

Email
« Odpowiedz #21 : 2007-11-12, 14:49:22 »

pami─Ötam jak na wsi rodzice dali mi szklank─Ö i kazali p├│j┼Ť─ç sobie do obory to tam dostan─Ö mleko. Pani tam doi┼éa krow─Ö do wiadra, my┼Ťla┼éam ┼╝e dostan─Ö mleka z tego wiadra. A ona wzi─Ö┼éa t─ů szklank─Ö i nadoila mi do szklanki! By┼éam w szoku... takiego mleka prosto od krowy to chyba nikt z was nie pi┼é... Wink

Pijalo sie,czasami z pominieciem szklanki ale trzeba miec dobrego "cela" Very Happy
pozd
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #22 : 2007-11-12, 15:04:23 »

Niekt├│rzy takimi "cielakami' s─ů r├│wniez w wieku doros┼éym  Razz
Ja bym z przyjemnosci─ů napi┼éa sie takiego mleka prosto od krowy  Smile . Tylko krowy nie mam ...
Flawia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #23 : 2007-11-12, 15:05:36 »

a to drobiazg, nie wiem czy ucieszy┼éaby┼Ť sie z krowy w prezencie... Wink
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #24 : 2007-11-12, 20:32:31 »

a to drobiazg, nie wiem czy ucieszy┼éaby┼Ť sie z krowy w prezencie... Wink

Najbardziej ucieszy┼éabym si─Ö ,aby j─ů mia┼é kto┼Ť mieszkaj─ůcy niedaleko mnie  Wink
ali
GoŠ

Email
« Odpowiedz #25 : 2007-11-12, 21:07:26 »

Nigdzie w przyrodzie doros┼ée osobniki nie pij─ů mleka, a ju┼╝ obcego gatunku w szczeg├│lno┼Ťci. (mylny jest pogl─ůd, ┼╝e koty pij─ů mleko - zapytajcie jakiegokolwiek weterynarza)

Jest wolny wyb├│r - My wybrali┼Ťmy ┼Ťmietan─Ö  Mr. Green

i tu si─Ö mylisz, postaw kotu mleko  a nie jego namiastke
jakie mleko  dostaj─ů teraz koty ?
te ze sklepu, nie surowe
wi─Öc problemy maj─ů te same

ps .  widzia┼ée┼Ť w sklepie dobr─ů ┼Ťmietane? ja jej nie u┼╝ywam bo nie jest nawet podobna do ┼Ťmietany,
 bior─Ö   prosto  od gospodarza
tak─ů dobr─ů w sklepie dostaniesz tylko u rusk├│w
ma konsystencj─Ö naszego majonezu
a tak─ů jak─ů my mamy  w sklepach to oni nazywaja zlewki nie ┼Ťmietana
Flawia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #26 : 2007-11-12, 21:26:40 »

moja babcia (z tych ┼╝elaznych bab─ç co wszystko t┼éusto) kiedy┼Ť pomyli┼éa butelki w lod├│wce i wypi┼éa litr smietany 30% bo mysla┼éa ┼╝e to mleko Wink i nic jej nie by┼éo Wink
ale przyroda dzika zna przypadki ┼╝e zwierz─Öta pij─ů mleko innych zwierz─ůt, nie pami─Ötam dok┼éadnie, ale nawet potrafi─ů kra┼Ť─ç mleko mlecznych zwierz─ůt nale┼╝─ůcych do cz┼éowieka. Poza tym s─ů krowy co potrafi─ů doic i wypija─ç siebie same... Moje chomiki bardzo lubi┼éy ┼Ťmietan─Ö... Wink szczur te┼╝
A myszy co wpada┼éy do ┼Ťmietany w Ani z Zielonego Wzg├│rza? Wink
Blackend
GoŠ

Email
« Odpowiedz #27 : 2007-11-12, 21:48:47 »

i tu si─Ö mylisz, postaw kotu mleko  a nie jego namiastke
jakie mleko  dostaj─ů teraz koty ?
te ze sklepu, nie surowe
wi─Öc problemy maj─ů te same

Zrobi┼éem kiedy┼Ť test - postawi┼éem kotu dwie miski, jedn─ů z mlekiem drug─ů ze ┼Ťmietan─ů jak my┼Ťlisz, kt├│r─ů wybra┼é? Wink
Co do produktów sklepowych - nie jest to może szczyt moich marzeń, idę na pewien kompromis - kupuje niektóre Wink

Flawia Smile to może napiszę tak. Zaden znany mi dorosły drapieżnik nie pije mleka, ale ja nie znam wszystkich drapieżników Wink
Rudka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #28 : 2007-11-13, 03:18:51 »

To chyba nie znasz moich kot├│w i psa -uwielbiaja mleko ,┼Ťmietane i sery .
     Bez przesady- ┼Ťmietan─ů nie rozpieszczam -a do mleka dolewam wody
     bo  nie mia┼éabym sama  co je┼Ť─ç .
Blackend
GoŠ

Email
« Odpowiedz #29 : 2007-11-13, 09:35:58 »

Znam psy i koty, kt├│re lubi─ů te┼╝ czekoladki jak im podasz nie odm├│wi─ů Wink
elmo
GoŠ

Email
« Odpowiedz #30 : 2007-11-13, 10:50:15 »

A ja znam koty karmione przeze mnie i s─ůsiadke,kt├│re nie chc─ů tkn─ů─ç ┼╝adnej karmy,kie┼ébas,jajek na twardo -chyba maj─ů za du┼╝o w ty┼éku  Surprised
Myslimy sobie z t─ů moj─ů sasiadk─ů ,┼╝eby je troch─Ö przeg┼éodzi─ç,┼╝eby troch─Ö g┼é├│d zajrza┼é im to tego ty┼éka ...
Flawia
GoŠ

Email
« Odpowiedz #31 : 2007-11-13, 15:02:13 »

dieta optymalna jest tylko dla ludzi, gdyby zawiera┼éa tylko to co inne zwierz─Öta jedz─ů na dziko, to nie mogliby┼Ťmy niczego usma┼╝y─ç!
Syriusz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #32 : 2008-01-10, 04:07:23 »

Dolacze i ja kilka ciekawostek o moich zwierzetach. Moj kot bardzo lubi mleko i kiedy bywa poza domem nawet tydzien lub dwa (mysle, ze chodzi na dziewczynki, ktorych w poblizu domu brakuje) to po powrocie dopomina sie o mleko. I bedzie dotad mialczal az dostanie. Natomiast moj dwuletni byczek doil krowe az do swojej smierci razem ze swoim o rok  mlodszym bratem.
Teraz spoczywa w zamrazarce z kazdym dniem coraz go mniej. Natomiast co do prezentow to moja zona dostala w ubieglym roku na dzien matki roczna krowke od naszych sasiadow. Podobala nam sie ona i sasiedzi podarowali ja za darmo, wiedzac ze nie jestesmy za bogaci aby zaplacic za nia. Tak wiec mamy juz kilka krowek i mleko swoje, ktore glownie przerabiamy na serki, smietane i maslo. Jest tego az za duzo dla nas wiec skarmiamy nabialem nawet kury. A pies tez dostaje miske mleka, ktore bardzo lubi ze az miske wylizuje do ostatniej kropelki.
Z pozdrowieniem
kodar
GoŠ

Email
« Odpowiedz #33 : 2008-01-10, 10:02:36 »

A pies tez dostaje miske mleka, ktore bardzo lubi ze az miske wylizuje do ostatniej kropelki.
Tak wiec mamy juz kilka krowek i mleko swoje, ktore glownie przerabiamy na serki, smietane i maslo. Jest tego az za duzo dla nas wiec skarmiamy nabialem nawet kury.

To jakies dziwne z tym mlekiem dla kotow i psow.
Bedac w domu bylam rowniez przyzwyczyjona do tego,ze koty kazdego dnia pily mleko,a psy czekaly w kolejcy przy kocich miskach.
Mieszkajac w Niemczech  spotkalam sie wrecz z inna sytuacja.Koty sasiadow nie znaly mleka wogole, wrecz zabroniono mi je podawac,gdy one przychodzily w odwiedziny do mnie.
Corkarowniez, swoje koty i psa  nigdy wczesniej nie karmila mlekiem, natomiast zmienila swe poglady i nawyki w trakcie robienia zawodu weterynarza.Podaje kotom mleko krowie ale tylko specjalne Shocked
Pamietam jak mama do karmy dla prosiakow dodawala  miedzy innymi pokrzywy wymieszane z   serwatka albo zsiadlym mlekiem. Smile
Ewa
GoŠ

Email
« Odpowiedz #34 : 2008-01-10, 10:49:32 »

Moje koty nie tkn─ů mleka, a wod─Ö pij─ů.
Natomiast bardzo chetnie pija moj─ů smietank─Ö 30%.
Co dziwne, nie jedz─ů ┼╝├│┼étek  Shocked
Syriusz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #35 : 2008-01-10, 13:34:29 »

Moj kot dzisiaj zjadl jajecznice na masle natomiast pies jadl wczoraj jajka z cebula na smalcu.
Rudka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #36 : 2008-01-11, 02:02:19 »

Moje zwierzaki uwielbiaj─ů mleko i jaja .
    Na widok jajka ,kocur juz mi na plecach siedzi .
  Psu mleko ograniczam  ,bo wych┼éepta┼éby ka┼╝d─ů ilos─ç a ju┼╝ plackowate ┼éysienie
    dostawa┼é wraz ze sw─Ödzeniem.
Syriusz - bogato odzywiaja sie Twoje sier┼Ťciuchy .
Syriusz
GoŠ

Email
« Odpowiedz #37 : 2008-01-11, 04:25:35 »

Rudka - kury niosa sie bardzo dobrze i mam nadmiar jajek. Nawet i im daje gotowane, te ktore leza za dlugo w lodowce. Poprzedni moj pies zjadal nawet i 5 naraz, wiecej nie dawalem mu. Kangur wystarczal mu na tydzien i najlepszy byl dla niego jak juz smierdzial. Niestety, zdechl piesek po ukaszeniu przez weza, ktorego zdazyl jeszcze zabic.   
Hana
GoŠ

Email
« Odpowiedz #38 : 2008-01-11, 18:16:14 »

Rudka - kury niosa sie bardzo dobrze i mam nadmiar jajek. Nawet i im daje gotowane, te ktore leza za dlugo w lodowce. Poprzedni moj pies zjadal nawet i 5 naraz, wiecej nie dawalem mu. Kangur wystarczal mu na tydzien i najlepszy byl dla niego jak juz smierdzial. Niestety, zdechl piesek po ukaszeniu przez weza, ktorego zdazyl jeszcze zabic.   

Syriusz, jajek nie przechowuje/trzyma sie w lodowce .
W lodowce jest wilgotne powietrze , a jajka musza miec sucho, wiec najlepiej przechowywac jajka w chlodnym, suchym miejscu w slomie lub w sianie-----tak twierdza gospodarze od ktorych kupuje jajka.
Rudka
GoŠ

Email
« Odpowiedz #39 : 2008-01-11, 19:20:01 »

Syriusz -o rany  Shocked to wy kangury jadacie?? kupujesz? czy chodujesz?
Strony: 1 [2] 3 Do gˇry Drukuj 
« poprzedni nastŕpny »
Skocz do:  

Dzia│a na MySQL Dzia│a na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dzia│aj▒ce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrze┐one.
Prawid│owy XHTML 1.0! Prawid│owy CSS!
Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.