forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-16, 13:38:09

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
4. Dieta optymalna - to dieta wysokotłuszczowa. Tłuszcz jest najważniejszym składnikiem naszego pożywienia. I jemy go najwięcej.
659578 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Prasa
| | |-+  O mleku, przetworach mlecznych i cukrze
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 2 [3] Do dou Drukuj
Autor Wtek: O mleku, przetworach mlecznych i cukrze  (Przeczytany 59517 razy)
kodar
Go


Email
Odp: O mleku, przetworach mlecznych i cukrze
« Odpowiedz #40 : 2008-01-11, 20:37:49 »

nie,nie  u niego po podworku skacza Razz
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: O mleku, przetworach mlecznych i cukrze
« Odpowiedz #41 : 2008-01-12, 12:38:06 »

Tu gdzie mieszkam jest bardzo cieplo przez 8 miesiecy w roku, nawet w domu mam powyzej 30 stopni takze musze trzymac jajka w lodowce. Jedna z lodowek przeznaczylem na jaja i napoje chlodzace wiec wilgoci raczej w niej nie ma (frost free) Planuje wybudowac piwnice wiec bede trzymal tam.

Rudka - kangury rzeczywiscie czesto skacza pod moimi oknami. Gdybym wiedzial jak i gdzie poslac zdjecie to mam takie jak kangur wczesnym rankiem zawital do mojego domu. Kawa nie poczestowalem bo zmyl sie kiedy czajnik zdazyl zagotowac wode ale do zdjecia pozowal.
Z pozdrowieniem
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: O mleku, przetworach mlecznych i cukrze
« Odpowiedz #42 : 2008-01-12, 12:52:03 »

Duzo jest miejsc, Syriusz, gdzie mozesz przechowywać i publikować swoje zdjęcia, np. tu:
http://www.fotosik.pl/
Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: O mleku, przetworach mlecznych i cukrze
« Odpowiedz #43 : 2008-01-12, 13:17:39 »

Ewa - dzieki za link. Przestudiuje i zobacze co sie da zrobic. A moze jeszcze cos doradzisz w tej materii? Wiesz, nie jestem tak oblatany w komputerach i necie. Fajnie, ze znalazlem strone o tej diecie. Malo pisze, bo moja pisownia odbiega od tej dobrze wyksztalconej. No coz, do szkol chodzilem jeszcze za tow. Wieslawa.
pozdrawiam
Zapisane
Ewa
Go


Email
Odp: O mleku, przetworach mlecznych i cukrze
« Odpowiedz #44 : 2008-01-12, 13:59:56 »

Syriusz, za towarzysza Wiesława, mam wrażenie, o wiele solidniej uczyli języka polskiego.

Nie krępuj się - ty rób błędy, a ja, jak sie o jakis potknę, wypomnę ci Wink Lepiej jak zrobisz błąd, a napiszesz coś fajnego, niz miałbyc zamilknąć Laughing
Co innego, gdybys pisał ksiązkę. Wtedy, gdybyś miał problem z językiem polskim, doradzałabym zamilknąć albo znaleźć dobrego redaktora.

A co do zdjęcia - tam jest zielony napis "dodaj zdjęcie". Pod nim nie zaznaczaj, ze zdjecie prywatne, bo nie bedzie dostepne dla nas. Nacisnij szary przycisk "przegladaj". Wtedy otworzy sie okno z plikami z twojego kompa. Wybierz, który chcesz wstawic i na konice zielony napis "dodaj".

Jesli nie jestes zarejestrowany i zalogowany, też mozesz wstawic zdjęcie, ale wtedy masz ograniczona kontrolę nad nim.

Zapisane
Syriusz
Go


Email
Odp: O mleku, przetworach mlecznych i cukrze
« Odpowiedz #45 : 2008-01-12, 14:21:16 »

Ewa, dzieki za wskazowki. Napewno z nich skorzystam i jak bedzie gotowe to powiadomie. Tymczasem ide spac, za pol godziny nastapi nowy dzien.
Zapisane
Mek
Go


Email
Odp: O mleku, przetworach mlecznych i cukrze
« Odpowiedz #46 : 2008-08-06, 22:24:07 »

Moje doświadczenia z mlekiem są inne niż opisane wyżej. Otóż od małego dziecka piłem mleko (oczywiście jak je miałem i nie codziennie). W wieku 25 lat zacząłem szukać dla siebie diety i testowałem na sobie wszystkie możliwe diety, które ukazały się pozycjach książkowych w kraju (wegetariańska, Diamondów, 5-ciu przemian, makrobiotyczna, dr. Lutza i inne. Skończyłem na d. optymalnej i ona najlepiej mi służy ale po drodze spotkałem się z dietą 4-rech grup krwi  i autor dr. Adamo pisze o grupie krwi B i AB które jako jedyne tolerują laktozę w wieku dorosłym. Ja mam grupę B więc nie mam z tym problemu. Moje obserwacje potwierdzają te wyniki badań, o których pisze dr. Adamo więc może jest w tym coś czego inni szukają i co wyjaśnia problem. Czytałem też Książkę "Mleko-cichy morderca" w okresie kiedy testowałem wegetarianizm - nie polecam, gdyż jest to pozycja nie poparta  żadnymi badaniami. Ja osobiście nie pije dużo mleka, za to używam dużo tłustej śmietany 36% codziennie i nic mi nie dolega z tego powodu - to co może szkodzić w mleku to nadmiar chemii. Natomiast moje doświadczenia z tłuszczami są następujące: otóż znalazłem tabelę różnych tłuszców z różną zawartością składników. Z niej wynika, że najlepszym tłuszczem zwierzęcym jest krowi łój, zaraz po tym barani a wiepszowy jest gdzieś na 5 tym miejscu. Najlepsze tłuszcze występują zawsze we krwi zwierzęcej -  i to powinni wiedzieć wszyscy optymalni. 

Mek
Zapisane
adam319
Go


Email
Odp: O mleku, przetworach mlecznych i cukrze
« Odpowiedz #47 : 2008-08-22, 00:55:44 »

(...) autor dr. Adamo pisze o grupie krwi B i AB które jako jedyne tolerują laktozę w wieku dorosłym. Ja mam grupę B więc nie mam z tym problemu. Moje obserwacje potwierdzają te wyniki badań, o których pisze dr. Adamo więc może jest w tym coś czego inni szukają i co wyjaśnia problem. (...)

Mam grupę O i laktozę toleruję bardzo dobrze, fruktozy za to nie cierpię – jak każdy człowiek.

Co do diety według grupy krwi to można ją traktować tylko jako wskazówkę kto genetycznie ma większą szansę TOLEROWAĆ dany czynnik szkodliwy, ale i tak należy do tego podchodzić jak do wróżenia z fusów.
Cool
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: O mleku, przetworach mlecznych i cukrze
« Odpowiedz #48 : 2014-06-19, 14:28:23 »

(...) autor dr. Adamo pisze o grupie krwi B i AB które jako jedyne tolerują laktozę w wieku dorosłym. Ja mam grupę B więc nie mam z tym problemu. Moje obserwacje potwierdzają te wyniki badań, o których pisze dr. Adamo więc może jest w tym coś czego inni szukają i co wyjaśnia problem. (...)

Mam grupę O i laktozę toleruję bardzo dobrze,
Cool
Cuda cuda ogłaszają Very Happy  Cool
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: O mleku, przetworach mlecznych i cukrze
« Odpowiedz #49 : 2014-06-19, 14:50:05 »

Cuda, to to, jak ogłosili, że dieta wg grup krwi, to taka sama kafee biba, jak współczynniki IG.  Cool
Najlepiej się krowom układa dietę wg grup krwi, jakby co...  Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25507

pindżar ryskow wyszy


Odp: O mleku, przetworach mlecznych i cukrze
« Odpowiedz #50 : 2014-06-20, 10:00:56 »

(...) autor dr. Adamo pisze o grupie krwi B i AB które jako jedyne tolerują laktozę w wieku dorosłym. Ja mam grupę B więc nie mam z tym problemu. Moje obserwacje potwierdzają te wyniki badań, o których pisze dr. Adamo więc może jest w tym coś czego inni szukają i co wyjaśnia problem. (...)

Mam grupę O i laktozę toleruję bardzo dobrze,
Cool
Cuda cuda ogłaszają Very Happy  Cool
Adamowi sie zmienilo jak kiedys Raw0+, najpierw wsuwal kakao, bo na "diecie krwi" mu "sluzylo" ale potem jak przeczytal diete genotypowa, to mu przestalo "sluzyc" co slusznie zauwazyl Hannibal Very Happy
http://www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=197301&highlight=#197301
Zapisane

Work Buy Consume Die
MariuszM
Go


Email
Odp: O mleku, przetworach mlecznych i cukrze
« Odpowiedz #51 : 2015-05-12, 21:53:10 »

Dla Kangura z Australia,co nie czytal "Jak nie chorowac" lek. med. Jana Kwaśniewskiego.
Super nowa,cieplutka wiedza z lat 70  Very Happy
www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0140673673918084?_rdoc=1&_fmt=high&_origin=gateway&_docanchor=&md5=b8429449ccfc9c30159a5f9aeaa92ffb

Kangurze, nie musisz dziekowac. Wink Very Happy
Zapisane
MariuszM
Go


Email
Odp: O mleku, przetworach mlecznych i cukrze
« Odpowiedz #52 : 2015-05-12, 21:56:41 »

P.S.W zwiazku z tym mleczne swietnie sprawdzaja sie w budowaniu muscli Wink NADPH2
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: O mleku, przetworach mlecznych i cukrze
« Odpowiedz #53 : 2015-05-13, 08:30:01 »

Mleczne, jako wysoce zdrowe, jak i żółtka - powinny być zakazane, bo nieumiejętnie stosowane strasznie rujnują zdrowie.  Cool
Tłuszcz też jest na pańskie geny, więc najrozsądniej 5*wio stosować.  Very Happy
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25507

pindżar ryskow wyszy


Odp: O mleku, przetworach mlecznych i cukrze
« Odpowiedz #54 : 2015-05-13, 08:37:27 »

Ja gdzies czytalem, chyba na dobrychdzieciach, ze mleczne produkty magicznie blokuja odchudzanie i w ogole sa be
Zapisane

Work Buy Consume Die
administ
Go


Email
Odp: O mleku, przetworach mlecznych i cukrze
« Odpowiedz #55 : 2015-05-13, 08:53:21 »

I to jest wspaniała wieść dla wyznawców LCHF-uf... Wink
Szczególnie śmietanka jest bardzo niezdrowa, dlatego pod żadną postacią nie powinna być spożywana...  Cool 
Śmietana jest bezpieczniejsza o połowę. I proszę nie pytać, tylko docenić, że otwartym tekstem piszę... Wink  Laughing Laughing Laughing
Zapisane
Zyon
Hero Member
*****
wiadomoci: 25507

pindżar ryskow wyszy


Odp: O mleku, przetworach mlecznych i cukrze
« Odpowiedz #56 : 2015-05-13, 09:04:12 »

No chyba to pisal, fan niemieszania bialek i takich tam...  Cool
Zapisane

Work Buy Consume Die
Strony: 1 2 [3] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 20 zapytaniami.