forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 02:06:15

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660604 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  PRAWDA O SOI - szkodliwe białko roślinne
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: PRAWDA O SOI - szkodliwe białko roślinne  (Przeczytany 32102 razy)
Ewa
Go


Email
PRAWDA O SOI - szkodliwe białko roślinne
« : 2007-06-26, 09:11:03 »

http://www.dobrametoda.com/ARTYKULY/artykuly-prawdaosoi.htm

A to wstęp do artykułu:
"Podczas gdy przemysł gorąco wychwala domniemany dobroczynny wpływ soi na zdrowie taki, jak np. obniżenie cholesterolu, zapobieganie powstaniu osteoporozy, a nawet zredukowanie czynników sprzyjających powstawaniu nowotworów, naukowcy odkrywają coś całkiem odmiennego. Mianowicie odkrywają, że spożywanie soi może być związane z:

Zmniejszeniem płodności u mężczyzn
Zwiększeniem ryzyka powstania pewnego rodzaju nowotworów
Uszkodzeniami funkcji mózgu u mężczyzn
Powstawaniem nieprawidłowości rozwojowych u dzieci
Wczesnym dojrzewaniem płciowym u kobiet w krajach zachodu"
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: PRAWDA O SOI - szkodliwe białko roślinne
« Odpowiedz #1 : 2007-06-26, 09:16:07 »

Soja jest od lat doskonałą paszą dla zwierząt, ale naukowcy od zwierząt doskonale wiedzą dla których gatunków soja jest paszą wysokobiałkową, a dla których soja jest trucizną Laughing. Człowiek zalicza się do tych drugich i wiadomo o tym od lat Mr. Green. Np; "Paszoznawstwo" Ruszczyca dość ładnie omawia zagadnienie.
PS
dla ułatwienia dodam, że człowiek, to takie zwierzątko monogastryczne, o bardzo którkim przewodzie pokarmowym w stosunku do wzrostu i ze szczątkowym jelitem ślepym  Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: PRAWDA O SOI - szkodliwe białko roślinne
« Odpowiedz #2 : 2007-06-26, 09:25:43 »

Wiadomo,niewiadomo,to nic nie zmienia faktu,że półki hipermarketów uginają się pod produktami sojowymi.
W sumie to mają wzięcie,bo ile razy bym koło tych półek nie przechodziła,zawsze ktoś coś bierze.
Czyli dużo ludzi pewnie, traktuje soję jako podstawowe źródło białka,co mnie wcale a wcale nie dziwi  Razz
W sumie to już mało co mnie dziwi  Mr. Green
O! jedno mnie dziwi.Wstałam rano i leje deszcz,a wczoraj wieczorem było bezchmurne niebo i zapowiadała się na dziś urocza pogoda .Z dedukcji wynika,że wszystko zdażyć się może  Cool
Pozdrawiam i dzień dobry !
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: PRAWDA O SOI - szkodliwe białko roślinne
« Odpowiedz #3 : 2007-06-26, 09:39:36 »

A czy ktoś broni żreć tę soję?. Z soją jak ze zbożem w/g Naukowca Engelsa cyt: "Rodzina pasterska nie rozmnażała się tak szybko jak bydło... ...zboże, które początkowo uprawiano jako paszę dla bydła, wkrótce stało sie pożywieniem ludzi i wynaleziono bydło ludzkie - niewolników..., którze rozmnażało się równie szybko jak bydło..." Cytat nie pochodzi z "Manifestu komunistycznego"  Shocked

Dla licznych Engels jest znany jako "ojciec socjalizmu naukowego", nieliczni znają go jako - naukowca przyrodnika...
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: PRAWDA O SOI - szkodliwe białko roślinne
« Odpowiedz #4 : 2007-06-26, 09:49:21 »

A czy ktoś broni żreć tę soję?

Nie,no chyba nie ma jeszcze takiej ustwy .Ale przypuszczam ,że choćby była ,to ludzie tymbardziej by ją nabywali "po kątach" .Wiadomo;zakazany owoc lepiej smakuje.
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: PRAWDA O SOI - szkodliwe białko roślinne
« Odpowiedz #5 : 2008-02-10, 14:07:13 »

Spotkaliście się Państwo z informacją, że soja jest dodawana do parówek?
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: PRAWDA O SOI - szkodliwe białko roślinne
« Odpowiedz #6 : 2008-02-10, 14:14:57 »

Soję "pakują" gdzie się da Sad - trzeba bacznie czytać etykiety!.
Często w produktach mięsnych, aby nie straszyć klienta soją, na etykiecie zamiennikiem - "białko sojowe" jest - "białko roślinne".
Jeśli jednak nie ma się odczynów alergicznych, a zawartość tego dodatku nie jest duża - lepiej ostatecznie zjeść, niż głodować. Ale przy atopowym zapaleniu skóry u dzieci i innych alergiach pokarmowych również u dorosłych - bezwzględnie unikać!, bo dziś już nigdy nie wiadomo, czyje geny się niedotrawia  Sad
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: PRAWDA O SOI - szkodliwe białko roślinne
« Odpowiedz #7 : 2008-02-10, 14:41:08 »

O !, jest jeszcze dziwniej/gorzej.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: PRAWDA O SOI - szkodliwe białko roślinne
« Odpowiedz #8 : 2008-02-10, 14:51:22 »

Dlatego dziś lepiej unikać sklepowej "garmażerki", a kupować surowe podroby i surowe mięso z kością. Jest tyle prostych, niepracochłonnych przepisów na przetworzenie tego typu żywności w zdrowy garmaż domowy... Very Happy
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: PRAWDA O SOI - szkodliwe białko roślinne
« Odpowiedz #9 : 2008-02-10, 15:14:47 »

Jasne, oczywiście. Tak postępuję, jednak parówki od czasu do czasu kupowałam. Nabywając produkty "na wagę" nie mamy możliwości dowiedzieć się o ich składzie.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: PRAWDA O SOI - szkodliwe białko roślinne
« Odpowiedz #10 : 2008-02-10, 15:57:34 »

Jasne, oczywiście. Tak postępuję, jednak parówki od czasu do czasu kupowałam. Nabywając produkty "na wagę" nie mamy możliwości dowiedzieć się o ich składzie.

Teresa, spytaj sprzedawce, powinna udzielic informacji "o skladzie parowek", jak rowniez gdzie byly wyprodukowane, to moze zaspokoi Twoja ciekawosc, jezeli chodzi o wiarygodnosc tych informacji ....???
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: PRAWDA O SOI - szkodliwe białko roślinne
« Odpowiedz #11 : 2008-02-10, 16:35:40 »

Przyznaję sie bez bicia,że parę razy jadłam kotlety sojowe  Embarassed Rolling Eyes Crying or Very sad
Kilka lat temu jadłam u kolezanki i tak mi posmakowały ,że sama je w domu robiłam.
Tak dużo ich robiłam,że w końcu nie mogłam na nie patrzeć i tak się skończyła kariera kotletow sojowych w moim domu  Smile
Zapisane
Teresa Stachurska
Go


Email
Odp: PRAWDA O SOI - szkodliwe białko roślinne
« Odpowiedz #12 : 2008-02-10, 16:59:29 »

Jasne, oczywiście. Tak postępuję, jednak parówki od czasu do czasu kupowałam. Nabywając produkty "na wagę" nie mamy możliwości dowiedzieć się o ich składzie.

Teresa, spytaj sprzedawce, powinna udzielic informacji "o skladzie parowek", jak rowniez gdzie byly wyprodukowane, to moze zaspokoi Twoja ciekawosc, jezeli chodzi o wiarygodnosc tych informacji ....???



Dziękuję. Sprzedawca dysponuje takimi danymi? Dowiem się, pewnie, że się dowiem.
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: PRAWDA O SOI - szkodliwe białko roślinne
« Odpowiedz #13 : 2008-02-10, 19:46:45 »

Dziękuję. Sprzedawca dysponuje takimi danymi? Dowiem się, pewnie, że się dowiem.
W niektórych sklepach parówki, kiełbasy itp. w ladzie są wystawione w tych duzych opakowaniach zbiorczych na których sa oznacznia i opisany skład, no włos się jerzy jak to się czyta ;P ale dla pocieszenia powiem ze kupiłem ostatnio kabanosy na których jest napisane skład: 125% miesa......... Wink
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: PRAWDA O SOI - szkodliwe białko roślinne
« Odpowiedz #14 : 2008-02-10, 19:50:40 »

125% miesa...

...w przeliczeniu na "mokrą masę"  Confused Laughing
Zapisane
Edyta
Go


Email
Odp: PRAWDA O SOI - szkodliwe białko roślinne
« Odpowiedz #15 : 2008-02-10, 19:52:41 »

... na których jest napisane skład: 125% miesa......... Wink

Może się pomylili  Smile
Ja wczoraj kupowałam kiełbasę krakowską suchą,i pani nakleiła cenę 0.38gr na stoisku mięsnym,dopiero pani przy kasie zwróciła na to uwagę  Smile
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: PRAWDA O SOI - szkodliwe białko roślinne
« Odpowiedz #16 : 2008-02-10, 19:57:51 »

"100g produktu zostało wyprodukowane ze 127g miesa" a i nie były bardzo suche Wink cena 25 zł za kg
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: PRAWDA O SOI - szkodliwe białko roślinne
« Odpowiedz #17 : 2008-02-10, 20:04:19 »

To mi przypomina "wspaniały" skład pewnego "kakao":
- w 100g kakao* zawarte jest: ... - aż dziw bierze, że kakao może mieć taki dobry skład Shocked

* - w 100g produktu uwzględniono dodatek stosownej ilości mleka krowiego.
Zapisane
slawek
Go


Email
Odp: PRAWDA O SOI - szkodliwe białko roślinne
« Odpowiedz #18 : 2008-02-10, 20:15:19 »

Wspaniały skład ;P
ale mimo wszystko kabanosy byly niezłe Wink
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: PRAWDA O SOI - szkodliwe białko roślinne
« Odpowiedz #19 : 2008-02-10, 20:22:08 »

PN (polska norma) przewidywała wydajność szynki  nie więcej niż 70%, a więc ze 100kg surowego mięsa szynkowego uzyskiwano nie więcej niż 70 kg szynki wędzonej, parzonej. Czyli to jakieś  143g(%) mięsa na 100g produktu.
Dziś dzięki normom unijnym ze 100kg mięsa można zrobić ze 300 kg "szynki". Czyli to jakieś 33g(%) mięsa na 100g produktu Cool.
Nic więc dziwnego, że kabanosy były jadalne, a producent pochwalił się takim składem! Cool (w/g PN - wydajność 54%)
Nic więc dziwnego, że dzięki normom unijnym "szynka" Wink w markecie kosztyje  - 9,99zł/kg
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.029 sekund z 18 zapytaniami.