forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-24, 18:44:51

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
660280 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Żywienie Optymalne
| | |-+  Frytki są dobre ale nie z McDonald's
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: Frytki są dobre ale nie z McDonald's  (Przeczytany 18496 razy)
Ewa
Go


Email
Frytki są dobre ale nie z McDonald's
« : 2007-06-26, 14:57:09 »

W roku 1990, pod ciężarem krytyki cholesterolu we frytkach, McDonald's przerzucił się na olej czysto warzywny. To jednak stworzyło kłopot: jak zrobić frytki, które smakują jak wołowina, ale bez smażenia ich w tłuszczu wołowym? Spojrzenie na składniki we frytkach McDonald's...

[...]Frytki McDonald's są jednym z niezliczonych rodzajów żywności, których smak jest tylko częścią skomplikowanego procesu produkcji. W rzeczywistości wygląd i smak tego co dzisiaj jemy jest złudą, i to celowo...

http://www.dobrametoda.com/ARTYKULY/artykuly-frytki.htm 
Zapisane
sylwiazłodzi
Go


Email
Odp: Frytki są dobre ale nie z McDonald's
« Odpowiedz #1 : 2007-06-29, 23:17:16 »

Ewa to jedno z dań-frytki które mój Bartek jedząc wg Diety dr .Ewy Bednarczyk je domowe TYLKO -czyli na smalcu gęsim, na wieprzowym robię czasami tym kupnym bo wychodzą gorsze w smaku a kupny tłuszcz gęsi po przetopieniu jest lepszy w smaku i lepsze frytki wychodzą. A smalcu swojego żeby dodwać jeszcze inne składniki- taki domowy nie robiłam bo nie mam dobrego przepisu jak dla optymalnych czy coś w podobnym stylu. . Jeśli zje na mieście co zdarza się jak musi czyli jesli wyjeżdzamy poza Łódź i nie ma możliwości kupić czegoś innego.Kiedy zjadł ze dwa razy frytki kupne lub nawet robione samemu tylko smażone u gośc na zwykłym oleju Kujawski itp gdzie litr kosztuje kilka zł widać było inny kolor i konsystencję jego kupki. Jak mówi pani dr.Ewa jej wystarczy obserwacja właśnie kupki aby wiedzieć czy coś jest dobre czy nie. przekonuję się coraz częściej,że to prawda. Widać w niej kiedy zjadł czekoladę, sezam,jabłko i inne jeśli do tego zje mało tłuszczu i jeszcze tym podobne inne konfiguracje błędów jedzeniowych. Pozdrawiam.
Zapisane
fewa
Go


Email
Odp: Frytki są dobre ale nie z McDonald's
« Odpowiedz #2 : 2007-06-29, 23:29:52 »

Sylwio, jak chcesz miec dobry smalec domowy do smazenia frytek to wystarczy wytopic słoninę i przecedzic skwarki.
Pozdrawiam.
Zapisane
kodar
Go


Email
Odp: Frytki są dobre ale nie z McDonald's
« Odpowiedz #3 : 2007-06-29, 23:51:20 »

 Ewo,to prawda,na kazdym opakowaniu w skladzie podane sa dodatki smakowo-zapachowe,oczywiscie prawie wszystkie sa sztuczne,wyprodukowane w labolatorium chemicznym,
tak sa dobierane,by byly specyficzne dla danego produktu i firmy produkujacej ten produkt,
mialam mozliwosc rozmowy z chemikiem,ktory opracowywal chemiczne dodatki do produktow spozywczych,oraz gotowej  karmy dla zwierzat,
i
wyjawil mi tajemnice,dlaczego,gdy kot lub pies przyzwyczai sie do karmy jednej firmy,
to tej innej nie chce nawet powachac,no wlasnie przez te dodatki chemiczne specyficzne dla  kazdej  firmy, Sad
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Frytki są dobre ale nie z McDonald's
« Odpowiedz #4 : 2016-01-12, 17:02:10 »

podaję sposób, w jaki należy przyrządzić frytki.  Niby banalne?  Nie ?  A jednak nie każdy umi  Wink

kupujemy z dużą zawartością skrobi pyry (mało wodniste by się przydały) . Obieramy grubo dużego ziemniaka, następnie kroimy go wedle ulubionych kształtów (ja stosuję unikatowy kształt McSronalda)   Wink

Połowa za nami.  Smile    Zagotowujemy wodę w garnku.  Pokrojone kartofle wrzucamy na 2-3 min do wrzącej wody (zewnętrzna warstwa skrobi, zamiast spłynąc do naszego łoju ( czy smalcu )  zostanie w wodzie, nie zaburzając późniejszego procesu smażenia.
Wyjmujemy jakimś cedzakiem. Dokładnie osuszamy ściereczką !
Tak wstępnie przygotowane frytki są wdzięcznym półproduktem, do upragnionego dodatku do obiadu.

Dalej tak jak robiliście zawsze  Wink  . Czyli ogień nie za duży, podsmażyć do osiągnięcia chrupkości. Zawsze w ten sposób wychodzą chrupkie.

bon_appétit    Very Happy
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70487


Odp: Frytki są dobre ale nie z McDonald's
« Odpowiedz #5 : 2016-01-12, 21:46:35 »

Zrobię tak. Podobnie robiłam kartofelki smażone. Najpierw je gotowałam 5 minut, a potem, odcedzone smażyłam w głębokim tłuszczu czyli smalcu. Tylko, że są większe od frytek i dłużej gorące jak się je... Cool
Ale to jest chyba przepis z książki KK-700. Rolling Eyes
Zapisane

Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Frytki są dobre ale nie z McDonald's
« Odpowiedz #6 : 2016-07-27, 20:48:41 »

pani fachowiec mówi, że nie wolno jeść frytek podczas ciąży, że są lepsze kolorowe dania.   Laughing

http://tvnmeteoactive.tvn24.pl/dieta,3016/jedzenie-jajek-podczas-ciazy-kontorowersyjne-stwierdzenia-naukowcow,207972,0.html
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70487


Odp: Frytki są dobre ale nie z McDonald's
« Odpowiedz #7 : 2016-07-27, 21:39:24 »

A kto teraz je jajka na surowo jak już chyba od 30 lat straszą salmonellą... Shocked
A frytki na oleju są fuj... Cool
Zapisane

anakin
Go


Email
Re: Frytki są dobre ale nie z McDonald's
« Odpowiedz #8 : 2016-07-27, 23:53:56 »

Spodobal mi sie tak bardzo tytul watku, ze wyznam, iz uwielbiam frytki z MCD. Sa mniam-mniam.
Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: Re: Frytki są dobre ale nie z McDonald's
« Odpowiedz #9 : 2016-08-05, 19:48:46 »

 Rolling Eyes piszą, że u nas są prawie eko  Wink dania w tym przybytku rozpusty żywieniowej  Wink

Cytuj
McDonald's w USA zmienia skład produktów na zdrowszy.
  U nas jest zdrowy podobno  Rolling Eyes

http://www.rp.pl/Biznes/308059923-McDonalds-w-USA-zmienia-sklad-produktow-na-zdrowszy-Tymczasem-polski-McDonalds.html

Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 20 zapytaniami.