forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-28, 10:36:38

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
8. Życie bez ruchu nie jest życiem. Starajmy się ruszać w każdym wieku, dostosowując rodzaj i wielkość wysiłku do możliwości naszego organizmu.
658436 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Wolne tematy
| | |-+  CUKRZYCA UDZIECI
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: CUKRZYCA UDZIECI  (Przeczytany 10707 razy)
Tomasz26
Go


Email
CUKRZYCA UDZIECI
« : 2007-06-29, 12:36:34 »

Witam !!
Serdecznie pozdrawiam wszystkich na forum!
Proszę o informację w jaki sposób pojąć walkę z cukrzycą u dziecka 2 lata za pomocą diety optymalnej.
W jakiej Arkadii są lekarze optymalni zajmujący się cukrzycą u dzieci.
Chora na cukrzycę jest dziewczynka o imieniu Julia która ma dwa lata.
Cukrzycę zdiagnozowano 09-05-2007 z poziomem glikemi 520 mg%, następnie standardowy pobyt w szpitalu przez       trzy tygodnie , nastąpiło unormowanie glikemi na poziomie pozwalającym wrócić do domu.
Całodniowy posiłek to 10 ww - w 6 posiłkach.
Insulina 1 raz dziennie rano 3j Insulataru ,czasami na noc 1j.
                                                          Pozdrawiam Tomasz!!
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: CUKRZYCA UDZIECI
« Odpowiedz #1 : 2007-06-29, 12:59:37 »

Arkadia Ciechocinek
Hanna i Tadeusz Suchowieccy
ul. Lorentowicza 7
87-720 Ciechocinek

tel. (054) 283 20 21
lub (054) 416 26 07 (po 20.00)


e-mail: arkadia1@neostrada.pl
www.ciechocinek-arkadia.q4.pl
lub
http://elmaghs.q4.pl/ciechocinek.php

Ponieważ dziecko "choruje" zaledwie kilka tygodni, nie powinno być żadnego problemu z wyleczeniem, jeśli trzustka produkuje jeszcze wystarczającą ilość insuliny. Im szybciej się skontaktujesz i przyjedziesz do Ciechocinka - tym lepiej dla dziecka.

PS
Proszę nie zapomnieć zabrać oryginałów i kserokopii "leczenia" szpitalnego, w celu dokumentacji przypadku.
Zapisane
Tomasz26
Go


Email
Odp: CUKRZYCA U DZIECI
« Odpowiedz #2 : 2007-06-29, 17:48:30 »

Dzięki za namiary na Arkadię.
Proszę o informację od osób które dzięki dieci optymalnej wyciągneły swoje dziecko z cukrzycy!
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: CUKRZYCA UDZIECI
« Odpowiedz #3 : 2007-06-29, 18:23:44 »

Witaj.
Ja nie mam dzieci chorych na cukrzycę ,ale znalazłam taki link.

http://dr-kwasniewski.pl/    - w wyszukiwarce napisz -cukrzyca.

Możesz sobie poczytać,na początek.
A najlepiej zrobisz ,jak skontaktujesz się z Arkadią,której adres podał Toan,tam na pewno mają większe doświadczenie,na pewno mieli przypadki cukrzycy u dzieci.
Życzę powodzenia i pozdrawiam.
Edyta.

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: CUKRZYCA UDZIECI
« Odpowiedz #4 : 2007-06-29, 19:45:52 »

Znalazłam jeszcze takie informacje ;


Wielka nadzieja obudziła się w naszych sercach po przeczytaniu Pańskich książek. Piszę w liczbie mnogiej, gdyż chodzi o mojego synka - 11 letniego chłopczyka, chorego na cukrzycę od stycznia 1996r. Z wykształcenia jestem pielęgniarką z 13 letnim stażem. Niewiele wiedziałam o cukrzycy i jak wielkim jest ona koszmarem dla dziecka. Synek mój bardzo źle znosi tę chorobę, cały czas jest bardzo głodny
( zrozumiałam, dlaczego po przeczytaniu Pańskiej książki), dojada - gdy tylko stracimy go z oczu, mimo że cały nasz czas poświęcamy na tłumaczenia i przygotowanie „ odpowiednich” posiłków. To po prostu jest silniejsze od niego, a nas to zabija psychicznie. W tej chwili przyjmuje około 25 jednostek insuliny na dobę, którą wstrzykuje sobie 4 razy dziennie. Trzy razy znalazł się w takim stanie, że nie można było z nim nawiązać kontaktu - gdyż sam podał sobie więcej insuliny, by najeść się do syta. W tej chwili przebywa w sanatorium w Rabce. Po 2 tygodniach pojechaliśmy w odwiedziny, a tam kolejna niespodzianka. Stwierdzono zmiany na dnie oka. Wraz z mężem odchodzimy od zmysłów, nie chce nam się żyć. Doktorze, błagam weź nas pod swoją opiekę. Dietę chciałabym wprowadzić w czasie ferii, kiedy nie chodzi do szkoły i mogę go obserwować. Mamy w domu glukometr, wagę elektroniczną książki z dietą, jesteśmy systematyczni. Istnieje możliwość naszego przyjazdu do Ciechocinka, czy gdziekolwiek Pan Doktor wskaże. Przepraszam za chaos w tym liście, ale w mym sercu noszę wielki ból.
                                                                                               Joanna Bargieł

Zawsze radzę, że cukrzyca typu I, zwłaszcza u dzieci powinna być leczona przez pierwsze 2 tygodnie w szpitalu. Niestety, takich szpitali jak dotąd nie ma i jak znam naszą służbę zdrowia - jeszcze nieprędko będą. Jeśli rodzice są inteligentni dużo o cukrzycy wiedzą, mają glukometr i możliwość sprawdzania czy w moczu nie pojawia się zbyt dużo ciał ketonowych, to mogą wyleczyć swoje dziecko w domu. Leczenie cukrzycy u dzieci tak, aby tę cukrzycę raz na zawsze wyleczyć, trwa od 3 dni, do kilku tygodni. Prawie każdy przypadek cukrzycy wyleczyć można. Piszę „prawie”, bowiem czasem jest to trudne, lub trwa dłużej. Gdy cukrzyca trwa długo, gdy dołącza się niewydolność nerek, gdy dawki przyjmowanej insuliny są teoretycznie za duże w stosunku do spożywanych węglowodanów, gdy organizm niszczy receptory insulinowe w komórkach, a surowica chorego szybko rozkłada insulinę tak, że insuliny działające długo praktycznie nie skutkują, nie należy podejmować się leczenia cukrzycy typu I w warunkach domowych, zwłaszcza u małych dzieci.
Lekarze od ponad 25 lat spotykają chorych, którzy po zastosowaniu żywienia optymalnego wyleczyli się z cukrzycy. Znacznie więcej zostało wyleczonych chorych z cukrzycy typu II, tych „leczonych” tabletkami i tych leczonych insuliną. Bo chorych na cukrzycę typu II jest obecnie 10 razy więcej, niż chorych na cukrzycę typu I - insulino zależną. Opieka nad chorymi na cukrzycę i ich obecne „ leczenie” jest społecznie bardzo kosztowne. Nie ma znaczenia fakt, że insulina i inne leki są dla chorych bezpłatne. Za te leki za sanatoria dla chorych na cukrzycę, za poradnie cukrzycowe, za miejsca w klinikach i szpitalach przeznaczone dla chorych na cukrzycę, za zwiększoną absencję chorobową, za częste inwalidztwo, za skrócenie życia chorych o średnio 30% płacimy wszyscy. Płacimy bardzo dużo i - niepotrzebnie. Jeśli lekarzom, chorym, innym ludziom wmawia się stale, że cukrzyca jest nieuleczalna, to wmawianie, jak słusznie twierdził Karol Darwin, zamienia się w instynkt, a tam gdzie działa instynkt rozum przystępu mieć nie może. „ Gdy po wyleczeniu się z cukrzycy poszedłem do poradni cukrzycowej, aby się z niej wypisać, lekarz kazał mi iść do psychiatry” - napisał chory, u którego cukrzyca ustąpiła w grudniu 1987r. i nie powróciła. Ponad 95% chorych na cukrzycę w Polsce można wyleczyć w okresie jednego roku. Pozostałych też będzie można z cukrzycy wyleczyć z tym, że będą musieli przyjmować niewielkie dawki insuliny. Dotyczy to tych nielicznych chorych, których organizm szybko rozkłada podawaną insulinę i własną insulinę, którą chory prawie zawsze wytwarza, ale w zbyt małej ilości. Ilość ta jest w zupełności wystarczająca dla organizmu żywionego w sposób optymalny, gdy ilość podawanych węglowodanów oscyluje w granicy 50g/dobę, a nie wynosi 500-800g jak się to spotyka u chorych na cukrzycę, którzy są „leczeni” na cukier, ale nie są leczeni na cukrzycę. Już samo to, że na cukrzycę chorują prawie wyłącznie ludzie, a nigdy nie chorują zwierzęta żyjące w warunkach naturalnych, powinno zmusić do zastanowienia, dlaczego tak się dzieje. Niestety, „ludzie nie myślą, ludzie się martwią” napisał Władysław Tatarkiewicz. „Uczeni i nieuczeni nie mają czasu na myślenie, a przecież myślenie jest podstawowym atrybutem człowieka” -
Powiedział ks. Prof. Włodzimierz Sedlak.
Przyczyną cukrzycy jest cukier (węglowodany) spożywane w dawce 10 i więcej razy większej od tej, jaka jest potrzebna. Im więcej człowiek zjada węglowodanów, tym więcej jego trzustka musi wytwarzać insuliny. Jednym z najsilniejszych czynników rakotwórczych jest insulina - tak wytwarzana przez organizm, jak i podawana w zastrzykach. Ponieważ przyczyną insuliny jest cukier, a jedną z najważniejszych przyczyn raka jest insulina, stąd przyczyną raka jest cukier. Przy małej ilości węglowodanów w diecie nowotwór złośliwy praktycznie rozwijać się nie może. Po odpowiednim przeszkoleniu lekarzy i innego personelu służby zdrowia, rok 2001 powinien być rokiem 1 - pierwszym we wprowadzaniu żywienia optymalnego powszechnie. Wtedy w nowe tysiąclecie Polska będzie mogła wejść bez chorych na cukrzycę i prawie bez nowotworów. Nie ma potrzeby przyjeżdżać do Ciechocinka. Proszę zapisać się na wizytę do mnie w Gliwicach na początku stycznia, skoro i tak zamierza Pani rozpocząć dietę u syna w czasie ferii. Proszę przyjechać z synem.

                                                                                                             JAN  KWAŚNIEWSKI

http://forum.dr-kwasniewski.pl/index.php?topic=1410.msg21211#msg21211
Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: CUKRZYCA U DZIECI
« Odpowiedz #5 : 2007-06-30, 01:34:27 »

Dzięki za namiary na Arkadię.
Proszę o informację od osób które dzięki dieci optymalnej wyciągneły swoje dziecko z cukrzycy!

Witam
Dawniej znalazłem osobę która wyleczyła się dietą Dr. Kwaśniewskiego z cukrzycy TYPU I (napiszę słownie TYPU PIERWSZEGO), czyli ten typ który według oficjalnej medycyny nie ma prawa absolutnie być wyleczalny).
Dawniej z ciekawości napisałem do tej osoby i jak najbardziej pozytywnie odpisała o stosowaniu diety.
Jest nawet kontakt do tej osoby : http://www.optymalni.waw.pl/forum/display.php3?ID=441&INDEXSTART=100
Pozdrawiam
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: CUKRZYCA U DZIECI
« Odpowiedz #6 : 2007-06-30, 01:43:18 »

według oficjalnej medycyny nie ma prawa absolutnie być wyleczalny

I jeszcze, jak na tym Forum się przeczyta, że "DO nic nie leczy".  Laughing
To nie ma się czemu dziwić, że się czas marnuje na "potwierdzenia cudu", a nie jazdę do Ciechocinka, która oczywiście nie jest obowiązkowa Cool.
Tomasz!
Ty nie marnuj czasu. Uwierz, że to działa, a jak będziesz miał zdrowe dziecko - to opisz to w pierwszym dziale tego Forum. Na taką informację czekają inni potrzebujący - tak jak Ty TERAZ.
Masz wolny wybór.
Zapisane
Tomasz26
Go


Email
Odp: CUKRZYCA U DZIECI
« Odpowiedz #7 : 2007-06-30, 13:27:21 »

Witam!
Dziękuję za każdą informację!
Osobiści testuję dietę optymalną na sobie od 2 tygodni i czuję się świetnie!!!
Wcześniej unikałem mięsa i to był bardzo duży błąd, byłem bardzo apatyczny z syndromem chronicznego  zmęczenia.
Ja mam na imię Tomasz i z natury jak nie dotknę to ciężko mnie przekonać do czegoś nowego!
Książkę dr Kwaśniewskiego przeczytałem praktycznie w jedno popołudnie i tak mądrej argumentacji nie spotkałem w innych
poradnikach dotyczących naszego żywienia i życia. Książka dr Kwaśniewskiego wręcz w sposób filozoficzny otwiera oczy na świat i życie w innym wymiarze, zaczynam cieszyć się życiem.
Na dzień dzisiejszy priorytetem dla mnie i mojej rodziny jest uratowanie naszego kochanego dziecka -Julii z cukrzycy!!!!!!
Podkreślam , że każda informacja która przybliża nas do celu wzmacnia naszą nadzieję na wyleczenie naszego dziecka!!
                                                                                                            Pozdrawiam Tomasz!!
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: CUKRZYCA UDZIECI
« Odpowiedz #8 : 2007-06-30, 13:56:36 »

Polecam tez ta lekture:
http://www.dietaoptymalna.com/
Zapisane
Halina Ch.
Go


Email
Odp: CUKRZYCA U DZIECI
« Odpowiedz #9 : 2007-06-30, 15:12:00 »

Podkreślam , że każda informacja która przybliża nas do celu wzmacnia naszą nadzieję na wyleczenie naszego dziecka!!
                                                                                                            Pozdrawiam Tomasz!!

Na pewno Tomaszu uda się Julji pokonać tą chorobę.. Gdy byłam  w Arkadii to spotkałam wielu cukrzyków i jedno dziecko w wieku przedszkolnym . Efekty były niesamowite.
Zapisane
Rajano
Go


Email
Odp: CUKRZYCA U DZIECI
« Odpowiedz #10 : 2007-06-30, 16:20:40 »

tak mądrej argumentacji nie spotkałem w innych poradnikach dotyczących naszego żywienia i życia.
Witam
Myślę że to też niejako rozjaśni:

LEKARZE O CUKRZYCY
Poniżej publikujemy dwie opinie na temat cukrzycy, jej powstawania i sposobów leczenia, wyrażone przez przedstawiciela medycyny konwencjonalnej i lekarza optymalnego.




PRZEDSTAWICIEL MECYCYNY KONWENCJONALNEJ
 
Cukrzyca to uwarunkowana najprawdopodobniej genetycznie, nieuleczalna choroba z niedoboru wydzielania insuliny lub oporności tkanek na ten hormon, albo skojarzone działanie obu tych czynników równocześnie.

Cukrzycę dzieli się w zależności od przyczyny, jak również przebiegu i sposobu leczenia na dwa podstawowe typy:

Cukrzyca insulinozależna – typ I występuje jako skutek autoimmunologicznego niszczenia komórek Beta trzustki odpowiedzialnych za produkcję insuliny, jest ona wynikiem pre-dyspozycji genetycznych. Występuje u dzieci i ludzi do 40 roku życia.

Cukrzyca insulinoniezalezna – typ II charakteryzuje się występowaniem oporności komórkowej na insulinę skojarzonej z nie-prawidłowym wydzielaniem insuliny – od wydzielania zwiększonego do zaniku jej pro-dukcji.

Ten typ cukrzycy jest częstszy i występuje u osób starszych z nadwagą.

Do podstawowych objawów cukrzycy insulinozależnej – typu I należy osłabienie, zwięk-szone pragnienie połączone ze zwiększonym przyjmowaniem napojów oraz zwiększonym wydalaniem moczu, chudnięcie, skłonność do ketozy = zakwaszenia organizmu, a w przypadkach nieleczonych śpiączki cukrzycowej. Leczenie polega na stosowaniu insuliny i diety.

Objawy cukrzycy insulinozależnej – typu II są mniej nasilone i mogą przebiegać w początkowej fazie choroby w utajnieniu. Zalicza się do nich powtarzające się zakażenia układu moczowego, zaburzenia ostrości wzroku, skurcze łydek, częstsze oddawanie moczu, również w nocy. Chorzy ci podatni są na wczesne objawy miażdżycowe.

Do najcięższych powikłań ostrych cukrzycy zalicza się śpiączkę cukrzycową, do przewlekłych: chorobę niedokrwienną serca, miażdżycę naczyń z zaburzeniami krążenia obwodowego i mózgowego, nefropatię i retinopatię cukrzycową, zmiany w nerwach obwodowych.

W leczeniu chorych z nadwagą obowiązuje redukcja wagi. Stale zaleca się dietę składającą się w 50 - 60% z węglowodanów, 20% białka i 30% tłuszczów. Stosuje się dożywotnio leki przeciwcukrzycowe doustne i w cięższych przypadkach insulinę, którą chory podaje sobie najczęściej sam, korzystając ze wskazań glukometru.

Dr n. med. Aleksander Grigoriew
specjalista chorób chirurgicznych
Ordynator Oddziału Chirurgicznego
Szpitala Miejskiego w Płocku

 


LEKARZ OPTYMALNY

Insulina, jak wiadomo, jest hormonem trzustki, który powoduje obniżenie poziomu cukru we krwi. Im wyższa jest podaż węglowodanów we krwi, tym bardziej zwiększa się wydzielanie insuliny. Drugim ważnym mechanizmem działania insuliny jest przyspieszenie produkcji triglicerydów wątrobowych, co podnosi stężenie cholesterolu LDL we krwi oraz zahamowanie uwalniania kwasów tłuszczowych z komórek – innymi słowy wysokie wydzielanie insuliny sprzyja rozwojowi miażdżycy. Przy żywieniu tradycyjnym człowiek produkuje powyżej 40 jednostek insuliny na dobę, na żywieniu optymalnym potrzeba ich zaledwie 4 - 8. Oficjalnie zalecane modele żywienia opierają się na węglowodanach, co w konsekwencji prowadzi do wzrostu zapadalności na cukrzycę.

Cukrzyca typu I i II to w istocie dwie różne choroby objawiające się względnym lub bezwzględnym niedoborem insuliny. Przeciwko jej genetycznemu uwarunkowaniu przemawia wzrost liczby chorych w Polsce z 0,5% do prawie 5% w ciągu ostatnich 30 lat. Według moich szacunkowych obliczeń sam koszt leków (głównie insuliny) wynosi w naszym kraju ok. 1 mln dolarów dziennie. Nie odczuwają tego chorzy, ponieważ jest on prawie w całości pokrywany przez państwo. Te ogromne sumy stanowią tylko niewielki odsetek całkowitych kosztów leczenia. Wbrew powszechnemu przekonaniu cukrzycę można tanio i względnie szybko wyleczyć stosując żywienie optymalne.

W Arkadii w Jastrzębiej Górze od marca do listopada br. przebywało na turnusie średnio od 10 do 20 pacjentów chorych na cukrzycę w róż-nych stopniach zaawansowania. W trakcie 1 - 3 tygodniowych pobytów osiągnięto poprawę u 100% pacjentów.

W przypadku chorych na cukrzycę typu II, którzy utrzymują prawidłowy poziom glukozy biorąc do 3 tabletek na dobę, wyleczenie nas-tępuje szybko, tj. w okresie do 3 tygodni, a je-dynym warunkiem jest prawidłowe stosowanie żywienia optymalnego.

Nieco wolniej cofa się cukrzyca typu II leczona insuliną. Chorzy ci rozpoczynając żywienie optymalne mają zazwyczaj wahania poziomu glukozy od 50 - 300 mg%.

Pierwszym pozytywnym efektem osią-ganym na żywieniu optymalnym jest stabilizacja poziomu glukozy we krwi poniżej 200 mg%. Konieczne tutaj staje się dobranie dla chorego odpowiedniej ilości węglowodanów oraz dokładne przestrzeganie proporcji między białkiem a tłuszczem. Odpowiednie ustawienie diety powoduje ustąpienie cukrzycy zwykle w czasie do 3 miesięcy.

Duży problem terapeutyczny stanowić może zaawansowana cukrzya typu I. Jak do tej pory tylko dwukrotnie spotkałem się z przy-padkiem, aby ktoś samodzielnie poradził sobie z uregulowaniem poziomu cukru we krwi.

Najczęściej moimi pacjentami z cukrzycą typu I są dzieci przed 15 rokiem życia. Pierwszym warunkiem leczenia jest zastosowanie żywienia optymalnego przez wszystkich domowników, jeśli nie będzie on spełniony nie ma sensu przystępować do leczenia dziecka.

Osoby chore na cukrzycę typu I wymagają każdorazowo indywidualnego podejścia i grun-townego przeszkolenia (w przypadku leczenia dzieci przeszkoleni muszą być oboje rodzice).

Podstawą leczenia jest ustalenie ilości spożywa-nych węglowodanów, co może zająć kilka dni. Zalecaną dobową dawką cukru jest najmniejsza nie powodująca wystąpienia ciał ketonowych w moczu. Niemniej ważna okazuje się w cukrzycy typu I ilość spożywanego białka, przy czym może się zdarzyć tak, że będzie ona w gramach mniejsza od węglowodanów. Zazwyczaj konieczna staje się codzienna korekta jadłospisu w zależności od stanu chorego.

Należy zwracać uwagę nie tylko na poziom glukozy we krwi, ale również na badanie moczu, ponieważ parametry te mogą ulegać znacznym wahaniom w ciągu doby.

Jednym z bardzo niekorzystnych objawów jest spadek wagi u dziecka, co zwykle wiąże się z ketozą.

Zdarzają się przypadki, w których konieczna jest zmiana podawanej insuliny, ponieważ jest ona niszczona przez organizm.

Ponieważ cukrzyca typu I jest chorobą z przewagą układu sympatycznego, można czasem w jej leczeniu wspomagać się prądami selektywnymi.

Oba typy cukrzycy należą do chorób, które w celu wyleczenia wymagają najwięcej wiedzy i jednocześnie sprawiają najwięcej problemów.

W przeważającej większości przypadków prawidłowe ustalenie diety oraz przestrzeganie jej przez pacjenta prowadzi do całkowitego wyleczenia z choroby.

lek. med. Przemysław Pala
konsultant i opiekun medyczny
Centrum Żywienia Optymalnego
w Jastrzębiej Górze

źródło: http://www.optymalni.com/Publikacje/Lekarze_o_Cukrzycy/lekarze_o_cukrzycy.html
Pozdrawiam

Zapisane
Diogenes z Synopy
Go


Email
Odp: CUKRZYCA U DZIECI
« Odpowiedz #11 : 2015-09-09, 16:00:30 »

Eksperci: co piąte dziecko w Polsce cierpi na chorobę przewlekłą

http://stooq.pl/n/?f=990066&c=1&p=4+22
Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 18 zapytaniami.