forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 08:37:56

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
9. Nie należy robić większych odstępstw od diety ani łamać jej zasad okresowo.
658488 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA 167)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA 167)  (Przeczytany 6532 razy)
MORGANO
Go


Email
DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA 167)
« : 2007-07-04, 00:14:43 »

DOKTOR  JAN  KWAŚNIEWSKI (167)
ODPOWIADA  NA  LISTY CZYTELNIKÓW
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM

Zebrał i przepisał. Morgano

Szanowny Panie Doktorze
Od 10 miesięcy z moją bratową stosujemy dietę optymalną, po której czujemy się bardzo dobrze. Bratowa miała cukrzycę i musiała brać aż po 6 tabletek dziennie, a cukier był wciąż wysoki. Nie bierze teraz żadnych tabletek, a cukier ma niski. Czy raz na zawsze została z cukrzycy wyleczona? Ja chorowałam na gościec postępujący od 8 lat. Miałam straszne bóle i byłam całkowicie niesprawna. Leczyłam się u specjalistów reumatologii i w klinice i nic to leczenie nie pomogło. Ani enkorton, ani żadne inne leki nie przyniosły mi ulgi w tym strasznym cierpieniu. Dopiero dieta optymalna tak szybko mi pomogła, że już od dawna nie używam żadnych leków, po których bolał mnie żołądek i nie mogłam nic jeść.
Składamy Panu Doktorowi serdecznie podziękowania i uznania za poświęcenie się dla ludzi spisanych na straty przez medycynę. Prosimy jeszcze o podanie telefonów lub adresów do Arkadii w Cieszynie, Sosnowcu, Katowicach i Gliwicach i czy tam można z Panem Doktorem się skontaktować, bo byłoby bliżej niż w Ciechocinku.

                                                                    Rozalia Greloch ze Starego Sącza


Bratowa Pani miała dość zaawansowaną cukrzycę, skoro musiała brać aż 6 tabletek dziennie, a cukier był wysoki. Wkrótce musiały zacząć brać insulinę. Bratowa została z cukrzycy wyleczona raz na zawsze pod jednym wszak warunkiem – będzie nadal stosowała żywienie optymalne. U prawie wszystkich chorych na gościec postępujący choroba ustępuje szybko, nawet duże zniekształcenia stawów mogą się cofnąć, OB. obniża się średnio o, ponad 40%, co 2 tygodnie. GPP czyli gościec postępujący jest chorobą z autoagresji a choroba atakuje głównie drobne tętnice. Powoduje to niedożywienie tkanek głównie okołostawowych, w okolicach z zasady gorzej odżywionych, takich jak dłonie czy stopy, najbardziej narażonych na zimno, które też powoduje zwężenie tętnic i dalsze pogorszenie odżywiania. Choroba rzadko pojawia się w stawach, którym jest „zawsze ciepło”, takich jak stawy biodrowe. Jeśli żywienie optymalne nie powoduje szybkiego spadku OB. i ustępowania dolegliwości bólowych oraz zniekształceń, to trzeba szukać innej przyczyny. Tą przyczyną jest patologicznie zmieniona błona maziowa w jednym lub kilku stawach, która dalej „truje” i nie pozwala na ustępowanie choroby. Często bywa to błona maziowa w stawach uprzednio „leczonych” przez wstrzykiwanie hormonów sterydowych do tych stawów. Trzeba taki staw, czy stawy, zlokalizować, a chorą błonę maziową usunąć operacyjnie. Prądy selektywne w tej chorobie działają bardzo skutecznie. Są lepsze od wszystkich innych metod leczenia, stosowanych w sanatoriach, gabinetach fizykoterapii, wszystkich pozostałych metod leczniczych i to razem wziętych. Po prostu maksymalnie rozszerzają na trwałe naczynia tętnicze, co powoduje szybką i dużą poprawę zaopatrzenia chorych tkanek i szybkie ustępowanie objawów chorobowych.
Rozszerzają te naczynia tętnicze zawsze i tylko tam, gdzie to jest potrzebne. Wszystkie znane leki stosowane w chorobach naczyń tętniczych np. w miażdżycy czy chorobie Buergera rozszerzają głównie naczynia zdrowe, gdyż one lepiej reagują na lek niż chore i więcej tego leku do nich trafia. Dawno udowodniono, że leki rozszerzające tętnice, pogarszają ukrwienie w miejscach niedokrwionych, Dlatego tak często bywa, że młody chory na chorobę Buergera, rozszerzają głównie naczynia zdrowe, gdyż one lepiej reagują na lek niż chore i więcej tego leku do nich trafia. Dawno udowodniono, że leki rozszerzające tętnice, pogarszają ukrwienie w miejscach niedokrwionych. Dlatego tak często bywa, że młody chory na chorobę Buergera, gdy idzie do szpitala na własnych nogach – gdzie karmią go tak, że ta choroba szybko postępować musi, stosują kroplówki i inne leki, które pogarszają ukrwienie w miejscach niedokrwionych – tym częściej wychodzi ze szpitala na jednej nodze, lub na wózku inwalidzkim, im dłużej w tym szpitalu przebywa. A przecież każdego chorego, który zachorował na chorobę, Buergera można szybko przyczynowo, beż żadnych pieniędzy, z tej choroby wyleczyć. Gdy jest ona mocno zaawansowana, są duże owrzodzenia, na wyleczenie trzeba czekać dłużej. Podobnie można i trzeba leczyć chorych na miażdżycę tętnic kończyn, owrzodzenia żylaków i inne choroby powodujące niedokrwienie określonych tkanek. Najwyższa pora, aby przerwać już masową „produkcję” inwalidów, których wszyscy musimy utrzymywać przez lata. Lepiej, gdy po wyzdrowieniu będą mogli utrzymać się sami z własnej pracy i potrafią stworzyć dobre warunki bytu dla swoich rodzin.
Nie każdy chory musi być leczony prądami selektywnymi. Są choroby, gdy nie jest to potrzebne. Ale w bardzo wielu chorobach są one wskazane, a są ratunkiem dla tych, którzy nie mogą chodzić, którzy cierpią z bólów, mają na nogach owrzodzenia i grożą im amputacje nóg czy rąk. Prądy selektywne bardzo przyspieszają ustępowanie astmy u ponad 40%, choroba ustępuje za 2-3 dni, u łącznie ponad 65% w okresie 2 tygodni, u prawie wszystkich pozostałych – do 3 miesięcy. Nadkwasota mija po 2-3 zabiegach. Są bardzo skuteczne w nie trzymaniu moczu u kobiet, u ponad 90% powodują trwałe wyleczenie. We wszystkich chorobach działają najbardziej skutecznie łącznie z żywieniem optymalnym. Po serii 10-15 zabiegów poprawa lub wyleczenie jest trwałe i bardzo rzadko, tylko w niektórych chorobach, trzeba zabiegi powtarzać.
Prądy selektywne można znaleźć obecnie w sanatorium „Promień” w Ciechocinku – gdzie są stosowane od 30 lat  w „Arkadiach „ Gliwice Katowice  Cieszyn  Sosnowiec. Rajskie chleby, o których pisałem w jednym z poprzednich odcinków będą miały podaną zawartość głównych składników odżywczych wartość kaloryczną i informację o tym, ile można określonego chleba zjeść na dobę, oraz który chleb jest szczególnie polecany w określonych chorobach. Będą wypiekane zgodnie z recepturą i pod moją kontrolą. Powinny być wkrótce dostępne we wszystkich większych miastach na Śląsku.


                                                                                                             JAN KWAŚNIEWSKI
                 


Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.023 sekund z 17 zapytaniami.