forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-29, 11:51:51

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
Na koniec - nie wolno zapominać, że każdy człowiek jest inny i inny jest jego organizm.
660632 wiadomoci w 4059 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Dieta Optymalna
| | |-+  proszę o radę..
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] 2 3 Do dou Drukuj
Autor Wtek: proszę o radę..  (Przeczytany 25668 razy)
Yasmin
Go


Email
proszę o radę..
« : 2007-07-04, 09:11:00 »

Witam,jestem tu nowa i kompletnie zielona jeśli chodzi o dietę. Od 4 dni przeglądam forum i strony na temat żywienia optymalnego. Szukam dla siebie ratunku , bo już nie mam siły. Moje żywienie to jedna wielka huśtawka. A moim największym problemem to "napady słodyczowe" Sad
Dieta podoba mi się , bo nie trzeba się głodzić, trochę mnie przeraża ta ilość tłuszczu ale z drugiej strony skuteczność diety mówi sama za siebie , więc z pewnością się przekonam. Wcześniej żywiłam się różnie , w zasadzie 5 lat temu przybrałam na wadze i do dzisiaj nie potrafię z  niej zejść... a jak mam zły dzień to pocieszam się słodkim , później wyrzuty, i obietnice "od jutra zaczynam", Jakiś miesiąc temu zaczęłam dietę z chlebem Wasa, nie jadłam kolacji, wszystko chude , z ograniczoną ilością tłuszczy i po paru dniach  nie wytrzymywałam i musiałam zjeść coś słodkiego. I nie mogę wyjść z tego błędnego koła Confused
Mam 23 lata, 178cm wzrostu i waga 80 kg,
tak jak 5 lat temu nosiłam rozmiar 38 , tak teraz  42 (i uwolnić się od niego nie mogę:( ). Tłuszczyk odłożył mi się w okolicach brzucha i ud(no i ten wstrętny cellulit..) Ostatnio sporo czasu spędzam na rowerze i ćwiczę.
Szukałam na forum przykładowego menu chociaż na tydzień , bo samej trudno mi zacząć , nie potrafię jeszcze ułożyć tych proporcji , ale od trzech dni jem na śniadanie jajka z warzywami , lub sałatką z majonezem, obiad- kurczak z sałatką. Ale wczoraj znowu były słodycze (ehh mam już dość:( )
Błagam, pomóżcie! Również Panią doktor proszę o radę , z góry dziękuję za pomoc.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: proszę o radę..
« Odpowiedz #1 : 2007-07-04, 09:47:29 »

Moje żywienie to jedna wielka huśtawka. A moim największym problemem to "napady słodyczowe" Sad
Dieta podoba mi się , bo nie trzeba się głodzić, trochę mnie przeraża ta ilość tłuszczu

W Twoim przypadku znacznie lepsze efekty da "dieta japońska". Wcale nie będziesz musiała jeść tłuszczu, a i "napady słodyczy" będziesz mogła zaspokoić wedle upodobania. I najważniejsze - nie zrobisz sobie żadnej krzywdy z powodu błędów w zrozumieniu zasad Diety Optymalnej, uzyskując również szczupłą sylwetkę i doskonały stan zdrowia - jak na dzisiejsze standardy.
A zasady "diety japońskiej" znajdziesz w pliku dźwiękowym tu:
http://dr-kwasniewski.pl/sklep/product_info.php?products_id=60
Zapisane
lekarka
Go


Email
Odp: proszę o radę..
« Odpowiedz #2 : 2007-07-04, 10:51:38 »

Napady na słodkości dobrze likwidują tłuszcze. Może łyżka oliwy z oliwek czy boczek czy zupa jarzynowa z jakąś ilością tłuszczu? Jajko z pastą łososiową?
Nie musisz tego tłuszczu tak dużo jeść. Stosują T od 1-3g/kg należnej wagi ciała/dobę przy odchudzaniu. Przy wysokim spożyciu T musisz trzymać w ryzach weglowodany i jadac je najlepiej z niskoweglowodanowych warzyw, albo mało.... Niemniej jednak tłuszcz dobrze ...likwiduje apetyt.
Dobrze, że jadasz jaja - dobrze odchudzają. Typowy "odchudzający zestaw" to jaja+ pomidory,cebula, zielone warzywa (sałata, szpinak, ogorki, brokuły, kapustne)+ tłuszcz.
Przeczytaj listę pokarmów na mojej stronie internetowej "dieta w cukrzycy" i wybieraj te produkty które Ci smakują. Wszystkie te produkty tam wypisane odchudzają, jedzone bez przesady...
Nie katuj się, wiedz, że można osiągnąć to co się chce. Trochę postanowień i będzie coraz łatwiej  Smile.
Zapisane
lutonn
Go


Email
Odp: proszę o radę..
« Odpowiedz #3 : 2007-07-04, 10:52:15 »

No z ta dieta japonska to chyba nie jest tak do konca z tymi slodyczami i  chlebkiem  Very Happy
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: proszę o radę..
« Odpowiedz #4 : 2007-07-04, 10:59:08 »

Nie mąćmy dziewczynie w głowie.
Yasmin.Żeby miec jakieś własne postrzeżenie,własny obraz DO/ŻO wartałoby zaopatrzyć się w chociażby jedną książkę J.Kwaśniewskigo.
Będziesz miała również swoje zdanie.Poznasz zasady żywienia i nie tylko....
Warto na prawdę (o ile pozwolą środki finansowe-cena książki ;powyżej 30zł.) dla własnego dobra(zdrowia) coś poczytać na ten temat.
Bo sama widzisz ile jest zdań.....
pozdrawiam serdecznie.
Edyta.
Zapisane
toan
Go


Email
Odp: proszę o radę..
« Odpowiedz #5 : 2007-07-04, 11:09:21 »

Nie mąćmy dziewczynie w głowie.

Jestem za. Wpadnie ktoś z niewiedzy w "dietę korytkową" i sobie zaszkodzi. A tak raz dziennie zje porządny kawał mięsa, dużo nabiału mlecznego i węglowodanów złożonych z mącznych i bulwiastych, cukry proste na "zachcianki" - super biało jako budulec, węglowodany jako energia i też można jeść do woli.
Nic więcej dla dobrego zdrowia i samopoczucia nie trzeba. Wystarczy tylko zdecydowanie unikać tłuszczu.
Zapisane
innersmile
Go


Email
Odp: proszę o radę..
« Odpowiedz #6 : 2007-07-04, 14:40:16 »

Witaj Yasmin,
Jakbym czytala swoja historie...
Trafilas w dobre miejsce-to tak na poczatek.
Ja swoja historie z dietami-bledami zaczelam dawno temu i jeszcze kilka tygodni temu bylam w takiej sytuacji jak Ty. Moje perypetie, czyli wzloty-zeby tylko nizej spasc i drastyczne upadki opisalam na tym forum. Najlepiej bedzie jesli przeczytasz watek, którego tytul mówi sam za siebie "Jestem za" w dziale Dieta optymalna "Zlota ksiega". Tam opisalam, jak udalo mi sie pokonac "okrutne napady na slodkie", choc nie obylo sie bez wpadek. Podalam tez link do podobnego "krzyku rozpaczy", jak Ty wlasnie napisalas proszac o pomoc. Wlasciwie w przeslaniu jest taki sam.
Nie ma gotowych recept i wyliczen ani jadlospisow dobrych bezwzglednie dla kazdego, ale sa ogolne prawdy i zasady, po zastosowaniu których Twoje cialo samo zacznie wszystko regulowac.
Ja sama jeszcze nie moge tego tak do konca zrozumiec i uwierzyc, choc widze i czuje oraz obserwuje mnóstwo pozytywnych efektow.
Sprobuj. Nie walcz, nie rob nic na sile, nie katuj sie, nie karaj. Po prostu daj sobie szanse i troche czasu.
Ja mam 25 lat i od lat sie nad soba znecalam. Ty masz 23. Zaoszczedz 2 piekne lata zycia i daj je sobie w prezencie. Trzymam kciuki i mam nadzieje, ze juz nie dlugo przeczytam Twoj post w dziale ZLOTA KSIEGA.
Pozdrawiam
Marta
Zapisane
Yasmin
Go


Email
Odp: proszę o radę..
« Odpowiedz #7 : 2007-07-04, 19:00:05 »

Jeeeeej, dziękuję wszystkim za odpowiedź! Very Happy Mając takie wsparcie , myślę że z pewnością sobie poradzę. Pani doktor , weszłam na Pani stronę i zrobiłam sobie listę produktów,Innersmile czytam Twoje posty i rzeczywiście mamy dużo wspólnego, Super! dobrze wiedzieć że nie jestem sama Very Happy Jeśli chodzi o literaturę to owszem mam zamiar zaopatrzyć się w książkę, myślę że i tak sporo się dowiem czytając samo  forum, Tyle tu tego jest!! Shocked  Mam jeszcze tyle pytań! W tej chwili jestem na etapie zaopatrywania lodówki w najpotrzebniejsze rzeczy, wybieram się właśnie na zakupy:)
Jeszcze raz dzięki, trzymajcie kciuki! Razz
Zapisane
innersmile
Go


Email
Odp: proszę o radę..
« Odpowiedz #8 : 2007-07-04, 19:14:30 »

Trzymam kciuki mocno Very Happy Sama jak widzisz nie jesteś. Czytaj i weryfikuj tę wiedzę ze swoimi doświadczeniami oraz samopoczuciem.
Na pewno wszystko się z czasem ureguluje.
Ja też jestem na początku nareszcie dobrego kursu swoich długich poszukiwań i mam jeszcze mnóstwo pytań i wątpliwości.
Pytaj pytaj pytaj Smile
Na pewno znajdzie się ktoś, kto jeśli nie rozwiąże Twoich problemów i nie poda Ci gotowego przepisu, to naprowadzi Cię na dobry kurs.
Pozdrawiam i czekam na dalsze Twoje posty.
Marta
Zapisane
MORGANO
Go


Email
Odp: proszę o radę..
« Odpowiedz #9 : 2007-07-04, 19:44:24 »

Yasmin. Nim zdążysz zaopatrzyć się w książkę dr Jana Kwaśniewskiego
to polecam "Żywienie optymalne"  oraz  "Nowa dieta optymalna".
ciekawą lekturę znajdziesz również na Forum w artykułach publikowanych
gdzie dr Kwaśniewski odpowiada na listy czytelników Dziennika Zachodniego.
Bardzo ciekawa i pouczająca lektura, która wprowadzi Cię i przybliży żywienie optymalne.
Początki nie są trudne. A zacząć kiedyś trzeba.
Zapisane
evosonic
Go


Email
Re: proszę o radę..
« Odpowiedz #10 : 2007-07-05, 18:35:24 »

polecam taka stronke , link do niej
http://mlodziez.optymalni.one.pl/
 zdziwisz sie jak dieta JK  moze zmienic twoje cialo i psyche  Laughing
Zapisane
Yasmin
Go


Email
Odp: proszę o radę..
« Odpowiedz #11 : 2007-07-05, 20:28:42 »

Evosonic dzięki za link! wszystko na temat DO - mile widziane  Smile sporo czasu spędziłam dzisiaj na forum czytając Wasze posty...hmmm...chciałam tez napisać maila do Tomkiewiczów, ale maja ukrytego i nie wiem jak ehhh... Tomku i Marishko po przeczytaniu waszych postów od razu zaświtała mi myśl żeby do Was napisać. To o czym piszecie jest mi tak bliskie! Moje dodatkowe kilogramy to zdecydowanie skutek zajadania emocji, dużo mogłabym pisać na ten temat (a Alice Mille to moja przewodniczka-mam jej 3 książki). Pod tym względem pracuję nad sobą od 2 i pół roku .
Dieta coraz bardziej mnie przekonuje, myślę że będąc na niej łatwiej sobie z tym poradzę(a przynajmniej mój organizm..)
Na początek zamówiłam sobie dwie książki (jedna pana Kwaśniewskiego , druga pani Ewy), zaopatrzyłam również lodówkę , spore zakupy: karczek, łopatka , boczek, smalec(taki w kostce- może być?) ( i na razie nie wiem co jeszcze z tym zrobić ale pomału...) Przy kasie  dziwnie na mnie patrzyli bo zazwyczaj miałam w garści jogurty light, chrupkie pieczywko no i "zagryzki" typu delicje szampańskie , nadziewane czekolady, batony... itp.
To moje żywienie to jeszcze nieudolne takie, muszę najpierw poczytać na ten temat (czekam z niecierpliwością na książki).
A dzisiaj to wszamałam sobie:
śniadanko:
jajecznica z 3 jaj na boczku i do tego ogórek z pomidorem
obiadek:
filet z kurczaka smażony(jeszcze na oleju-tak mieszam na pół z oliwą)
i do tego mizeria na śmietanie 30%( a co myślicie o sosach sałatkowych knorra np? używacie ich? )
kolacja
też sobie ogórka schrupałam (tyle tych ogórków bo koleżanka takie swoje z działki przyniosła no i nie mam co z nimi zrobić to je ładuje gdzie sie da Very Happy )
No i jak? Pewnie średnio to optymalne... ja jeszcze sobie nie licze tych proporcji BTW bo nie potrafię (ale wierze że się nauczę tylko czasu trochę potrzebuję..)
Pozdrawiam ciepło
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: proszę o radę..
« Odpowiedz #12 : 2007-07-05, 20:36:42 »

Alice Miller nie pomogła a Tomkiewicze mają pomóc? Przecież to Aliece Miller pomogła Tomkiewiczom a nie na odwrót.
Niezła prowokacja  Yasmin   Laughing 

Zapisane
innersmile
Go


Email
Odp: proszę o radę..
« Odpowiedz #13 : 2007-07-05, 20:43:12 »

Witaj Yasmin,
Cieszę się, że się zdecydowałaś. Pamiętaj, że nie jesteś sama.
Trzymam za Ciebie kciuki i czekam na wieści.
Jeśli chcesz liczyć BTW, to możesz skorzystać z http://www.dieta.twoja.org/index.php?option=com_wrapper&Itemid=71
Pozdrawiam
Marta
Zapisane
Yasmin
Go


Email
Odp: proszę o radę..
« Odpowiedz #14 : 2007-07-05, 21:24:38 »

Elmo, jaka prowokacja?Po pierwsze nie opisałam tutaj całej swojej historii więc skąd możesz wiedzieć na jakim jestem etapie? Alice Miller bardzo mi pomogła i nie tylko z reszta ona. Zajadanie to mały pikuś w porównaniu do tego co już ze sobą zrobiłam więc nie oceniaj mnie proszę na podstawie jednego zdania. Do Tomkiewiczów zwróciłam się dlatego że pod tym względem dobrze ich rozumiem a nie oczekując "gotowca" na rozwiązanie moich problemów.
Rany jak mnie poniosło..
Chyba muszę się bardziej zdystansować... Rolling Eyes
Very Happy
Dzięki Marto , kalkulatorek jak najbardziej sie przyda:)
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: proszę o radę..
« Odpowiedz #15 : 2007-07-06, 16:36:54 »

a co myślicie o sosach sałatkowych knorra np? używacie ich? )
kolacja
też sobie ogórka schrupałam (tyle tych ogórków bo koleżanka takie swoje z działki przyniosła no i nie mam co z nimi zrobić to je ładuje gdzie sie da  )
No i jak? Pewnie średnio to optymalne... ja jeszcze sobie nie licze tych proporcji BTW bo nie potrafię (ale wierze że się nauczę tylko czasu trochę potrzebuję..)
Pozdrawiam ciepło

Jezeli moge doradzic, to staraj sie unikac "torebek", znajdziesz tam chemie ktorej i tak mamy pod dostatkiem.
Latwiej bedzie Ci obliczac proporcje B.T.W. w prostych potrawach typu--jajecznica, omlet, watrobka, salceson, boczek, pasztetowa itp.

Na poczatek radzila bym jednak pisac i liczyc /taki dzienny pamietnik/ z czasem nauczysz sie sluchac swojego organizmu i wtedy mozna zrezygnowac z "notatek", chociaz ja od czasu do czasu lubie wiedziec ile czego zjadlam i wtedy zapisuje i licze.
Zycze powodzenia.
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: proszę o radę..
« Odpowiedz #16 : 2007-07-06, 16:40:10 »

Ogorki , jezeli Ci smakuja sa ok. --w 100g B-0,7  T-0,2  W-2,3.
Zapisane
Yasmin
Go


Email
Odp: proszę o radę..
« Odpowiedz #17 : 2007-07-06, 18:54:22 »

Dzięki Hana
Już kilka razy przeczytałam tu na forum że prowadzenie dzienniczka pomaga. Od jutra będę wszystko notować, zobaczymy jak mi to pójdzie  Wink
pozdrawiam
Zapisane
Hana
Go


Email
Odp: proszę o radę..
« Odpowiedz #18 : 2007-07-06, 21:56:41 »

Na poczatku moga byc klopoty, ale z czasem nabierzesz wprawy, a nieskomplikowane potrawy tylko moga Ci to zapisywanie ulatwic.
Zapisane
Belian
Go


Email
Odp: proszę o radę..
« Odpowiedz #19 : 2007-07-07, 10:45:29 »

Cytuj
     Alice Miller nie pomogła a Tomkiewicze mają pomóc? Przecież to Aliece Miller pomogła Tomkiewiczom a nie na odwrót.
Niezła prowokacja  Yasmin

Elmo! Daj sobie spokój z głupawymi postami na tym forum, bo jak je czytam to dosłownie dostaję torsji!!! Popatrz w lustro - automatycznie dostaniesz odpowiedź kto tu prowokuje, Tomkiewicze jak pisali na forum to przynajmniej miło się ich posty czytało, a Ty  idziesz do komputerka, naklepiesz głupot (często nie na temat) i udajesz że pokazujesz swoją erudycję. Robisz dużo wiewu koło siebie, a to nic nie daje
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 17 zapytaniami.