forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-03-29, 12:42:06

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
7. Nie trzeba liczyć spożytych kalorii, natomiast należy liczyć kalorie przy kupowaniu żywności.
658493 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  KRÓLEWSKA BIAŁA KIEŁBASA Z PIWEM.
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: KRÓLEWSKA BIAŁA KIEŁBASA Z PIWEM.  (Przeczytany 43457 razy)
adampio
Go


Email
Odp: KRÓLEWSKA BIAŁA KIEŁBASA Z PIWEM.
« Odpowiedz #20 : 2007-07-25, 17:43:48 »

Zazdroszcze wam tej bialej kielbasy, kaszanki, salcesonow i jeszcze mnostwo innych rzeczy, ktory tu nie dostane.
wyobrazcie sobie, ze dunska kaszanka jest z rodzynkami i z cynamonem????!!! mozna zjesc ale z cebula, pieprzem i sola smakije duzo lepiej !!!! no coz.....zycie jest jakie jest a kaszaka najlepsza z cebula !!!!!
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: KRÓLEWSKA BIAŁA KIEŁBASA Z PIWEM.
« Odpowiedz #21 : 2007-07-25, 18:12:59 »

Tak ,adampio  Smile Życie nie jest sprawiedliwe...I bardzo dobrze,bo gdyby było inaczej,tutaj w Polsce mielibyśmy również kaszankę z rodzynkami i cynamonem   Razz
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: KRÓLEWSKA BIAŁA KIEŁBASA Z PIWEM.
« Odpowiedz #22 : 2007-07-25, 18:23:35 »

dokladnie elmo, byloby monotonne i slodkie jak........niewiem co
przywioze sobie znowu z 10 kg naszej najlepszej, polskiej kaszanki, duzo salcesonu iiiiiiii bez cynamonu!!!!hahahahha
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: KRÓLEWSKA BIAŁA KIEŁBASA Z PIWEM.
« Odpowiedz #23 : 2007-07-25, 21:25:16 »

Adampio.Kup sobie jeszcze przy okazji parę kilo kiełbasy głogowskiej-jest przepyszna . Na pewno zwrócą Ci się za nią pieniądze -urośnie Ci brzuch hehe-żartuję.
Jest bardzo dobra.Kiedyś Toan pisał ,że taka jada i ja widziałam taką w sklepie ,wypróbowałam i teraz codziennie kupuję po pół kg.,albo co drugi dzień po jednym kg.  Smile
Panie w sklepie już wiedzą ,co chcę kupić jak mnie widzą  Smile

PS.Jaka pogoda jest w Dani?
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: KRÓLEWSKA BIAŁA KIEŁBASA Z PIWEM.
« Odpowiedz #24 : 2007-07-26, 09:49:03 »

Elmo, nie wiem czy ta kielbasa bedzie w tej czesci Polski...jade do Zakopanego, a tu najczesciej jaglem goralska..tez super.

Pogoda w Danii jest ochydna, zimno bo tylko 10 stopni rano i okolo 18 w ciagu dnia, czessto pada....ale to normalne!!!
W maju mielismy suoer lato, po 30 stopni ciepla no i czekamy na sierpien, gdzie zawsze jest ladnie....zazwyczaj jak urlopy sie pokoncza i trzeba isc do pracy....hahahaha

Moja lista zakupow sie powieksza, musze kupic krupczatke, tarke do klusek, kaszankeitd....moja zona sie tylko smieje ze mnie

Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: KRÓLEWSKA BIAŁA KIEŁBASA Z PIWEM.
« Odpowiedz #25 : 2007-07-26, 10:00:30 »

Kurczę...nie mogłabym mieszkać w Dani,bo bym ciągle pewnie spała  Razz
Tylko w maju bym nie spała i w sierpniu  Smile


Cytuj

Moja lista zakupow sie powieksza, musze kupic krupczatke, tarke do klusek, kaszankeitd....moja zona sie tylko smieje ze mnie
Musi być wesoło  Smile

Zapytaj o głogowską.Ja mieszkam w Zabrzu i jest.Toan też kupuje ,a mieszka daleko od Zabrza.Może i w Zakopanem też będzie  Smile
Popytaj,pochodź , poszpieguj-może ktoś przemyca ją nielegalnie -to byś sobie kupił  Razz
Zapisane
elmo
Go


Email
Odp: KRÓLEWSKA BIAŁA KIEŁBASA Z PIWEM.
« Odpowiedz #26 : 2007-07-26, 10:04:58 »

Moja lista zakupow sie powieksza, musze kupic krupczatke, tarke do klusek, kaszankeitd....moja zona sie tylko smieje ze mnie

Nie zdziw się potem jak zaczną na granicy coś podejrzewać hehe.
Wiesz ...w takiej kaszance można zawsze coś przemycić  ,no i ta ....mąka... Smile -całkiem podejrzana  Laughing  Razz 
pozdrawiam Ciebie i Twoją Żonę ze słonecznego (dziś) Zabrza  Smile 
Zapisane
adampio
Go


Email
Odp: KRÓLEWSKA BIAŁA KIEŁBASA Z PIWEM.
« Odpowiedz #27 : 2007-07-26, 11:21:33 »

dzieki Elmo, kielbasy bede szukal....
a to jedyne co w kaszance mozna przemycic to chyba tylko.....TLUSZCZ, hahahaha
Zapisane
administ
Go


Email
Odp: KRÓLEWSKA BIAŁA KIEŁBASA Z PIWEM.
« Odpowiedz #28 : 2017-06-28, 21:28:41 »

http://www.msn.com/pl-pl/kuchnia/wiadomosci-o-zywieniu/jak-zrobi%c4%87-kie%c5%82bas%c4%99-swojsk%c4%85/ar-AAmsHY0?ocid=spartanntp - tak na wszelki wypadek skopiuję treść, bo może nie każdemu się link otworzy... Wink

"Mięso- może być różnego rodzaju: wieprzowina, wołowina, czy indyk  w różnych proporcjach, powinno być mocno schłodzone,
Przyprawy- pieprz, słodka papryka w proszku, gorczyca, czosnek, cukier, sól peklowa, gałka muszkatołowa, majeranek,
Zimna woda- około 1-1,5 szklanki.

Sposób przygotowania kiełbasy swojskiej

Na początek mielimy przygotowane mięso oraz je przyprawiamy. Na 10 kg masy dodajemy 18 dag soli peklowej, porządną łyżeczkę pieprzu,  3 łyżki słodkiej papryki, 2 łyżeczki cukru, 5 ząbków zmiażdżonego czosnku, gałkę muszkatołową, gorczycę i majeranek według uznania. 
Wszystko dokładnie mieszamy, w trakcie dodajemy powoli wodę. Odstawiamy na dwie godziny pod przykryciem. Po tym czasie próbujemy czy nie trzeba jeszcze doprawić, dobrym sposobem będzie podsmażenie małego kawałku masy na patelni.
Jeśli mięso nam smakuje napełniamy nim jelita wykorzystując specjalną końcówkę do maszynki do mielenia. Co jakiś czas zakręcamy je tworząc kiełbaski odpowiedniej wielkości. Jelita przedtem przygotowujemy według zaleceń producenta.
Tak przygotowaną możemy zostawić w takiej formie, wtedy otrzymamy kiełbasę białą, wystarczy ją sparzyć lub upiec w piekarniku. 
Możemy też ją uwędzić. Najpierw parzymy ją we wrzątku przez 5 minut, a po wystudzeniu wkładamy do wędzarni na około 1 godzinę do 3 w zależności od temperatury i gęstości dymu.
Jeżeli nie mamy możliwości użycia jelit, mięso możemy przełożyć do słoików i pasteryzować. Gotujemy je w garnku z wodą przez 60 minut, zostawiamy do wystygnięcia w garnku i po upływie 24 godzin gotujemy przez 45 minut. Ponownie studzimy i po upływie kolejnych 24 godzin gotujemy przez 30 minut."

Fajny sposób na wekowanie kiełbasy w słoikach.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Re: KRÓLEWSKA BIAŁA KIEŁBASA Z PIWEM.
« Odpowiedz #29 : 2017-06-28, 21:36:06 »

I jest bez tych konserwantów, barwników, aromatów sztucznych i wypełniaczy sojowo-chemicznych. Very Happy
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: KRÓLEWSKA BIAŁA KIEŁBASA Z PIWEM.
« Odpowiedz #30 : 2017-06-28, 21:41:05 »

10 lat minęło bez miesiąca i sami "goście" tu to pisali...  Shocked
Pewnie im to Forum zaszkodziło... Wink  Laughing
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Re: KRÓLEWSKA BIAŁA KIEŁBASA Z PIWEM.
« Odpowiedz #31 : 2017-06-28, 21:42:55 »

Adampio tutaj zagląda, a co z Edytą to nie wiem... Rolling Eyes Może ja nią jestem... Shocked Laughing
Zapisane

Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: KRÓLEWSKA BIAŁA KIEŁBASA Z PIWEM.
« Odpowiedz #32 : 2017-06-28, 22:18:45 »

 Laughing
Wszyscy jesteśmy Edytami. Wink
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70135


Re: KRÓLEWSKA BIAŁA KIEŁBASA Z PIWEM.
« Odpowiedz #33 : 2017-06-29, 07:47:02 »

 Laughing Cud nad Wisłą... Cool
Zapisane

administ
Go


Email
Odp: KRÓLEWSKA BIAŁA KIEŁBASA Z PIWEM.
« Odpowiedz #34 : 2017-06-29, 08:15:54 »

Tylko odkwaszony kangur jest prawdziwy! Wink
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: KRÓLEWSKA BIAŁA KIEŁBASA Z PIWEM.
« Odpowiedz #35 : 2017-06-29, 16:39:36 »

Ale i tak chodzi do góry nogami. Wink
Zapisane
Anulka177
Jr. Member
**
Pe: Kobieta
wiadomoci: 3981



Odp: KRÓLEWSKA BIAŁA KIEŁBASA Z PIWEM.
« Odpowiedz #36 : 2017-06-29, 19:33:23 »

Mąż by się na mnie na śmierć obraził, gdybym mu zabrała piwo by je zepsuć do kiełbasy  Laughing
Zapisane

Jarek
Hero Member
*****
wiadomoci: 30312


Odp: KRÓLEWSKA BIAŁA KIEŁBASA Z PIWEM.
« Odpowiedz #37 : 2017-06-29, 19:37:32 »

Mąż by się na mnie na śmierć obraził, gdybym mu zabrała piwo by je zepsuć do kiełbasy  Laughing
Laughing
Zapisane
Blackend
Hero Member
*****
wiadomoci: 55668


Odp: KRÓLEWSKA BIAŁA KIEŁBASA Z PIWEM.
« Odpowiedz #38 : 2017-06-29, 22:54:36 »

 Laughing
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.242 sekund z 20 zapytaniami.