forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-19, 16:41:12

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
3. Białka jako materiał do budowy i przebudowy ciała powinno mieć możliwie wysoką wartość biologiczną, powinno to być białko zwierzęce, a nie roślinne.
659841 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Artykuły opublikowane
| | |-+  DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (175)
« poprzedni nastpny »
Strony: [1] Do dou Drukuj
Autor Wtek: DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (175)  (Przeczytany 6360 razy)
MORGANO
Go


Email
DOKTOR KWAŚNIEWSKI ODPOWIADA (175)
« : 2007-07-12, 01:04:47 »

DOKTOR  JAN  KWAŚNIEWSKI (175)
ODPOWIADA  NA  LISTY CZYTELNIKÓW
KTÓRE UKAZYWAŁY SIĘ NA ŚLĄSKU W KATOWICACH
W DZIENNIKU ZACHODNIM

Zebrał i przepisał. Morgano

Wałbrzych 23.06.1998r.
Od 20 lat chorowałam na nadciśnienie, a od lutego 1998r. stosuję żywienie optymalne. Więcej pieniędzy wydawałam na leki niż na jedzenie. Szybko ustąpiło mi nadciśnienie, bóle kręgosłupa, przestały mi marznąć ręce i nogi.
Były całe tygodnie, że nie mogłam się poruszać. Teraz ćwiczę, jeżdżę na rowerze i oczywiście czuję się dobrze. Skórę mam jak aksamit oraz piękne paznokcie. Oto niektóre z wyników moich badań przed i po zastosowaniu diety
   Przed   Po
         Ciśnienie   200/100   120/80
         Cholesterol   310   257
         HDL   72,6   91,3
         LDL   169   129,7
         Trójglicerydy   257   180

Mam 50 lat, weszłam, więc w okres przekwitania i przestałam miesiączkować. Od zastosowania diety miesiączki wróciły i są obecnie bez bólowe. Mam jednak jeden ogromny problem - nie mogę schudnąć. Przy wzroście 163 cm ważę 74kg. Nie mogę sobie poradzić z tą nadwagą. Być może jakieś szczególne Pana wskazówki pomogą pozbyć się nadwagi. Dlatego też zwracam się z moim problemem bezpośrednio do Pana.
                                                                                                     Aniela Ż.


Wyniki badań są u pani dobre. Ustąpiło nadciśnienie, na które według poglądów współczesnej medycyny, do końca życia trzeba brać leki. Poziom cholesterolu dobrego - HDL jest bardzo wysoki i to dobrze. Świadczy o szybkim pobieraniu z tkanek cholesterolu, czyli oczyszczaniu tkanek, w tym naczyń tętniczych z cholesterolu. Świadczy o szybkim ustępowaniu miażdżycy tętnic.
Trójglicerydów powinno być poniżej 100, a jest 180. Nie jest to szkodliwe, ale jest dowodem na to, że robi pani błędy w diecie. Niewielkie, ale jednak błędy.
Organizm zawsze woli pobierać tłuszcz z przewodu pokarmowego, niż z zapasów znajdujących się w tkance tłuszczowej. Aby organizm zmusić do spalania własnego tłuszczu, trzeba dodatkowych sposobów. Przy żywieniu optymalnym człowiek głodu nie odczuwa. Trzeba jeść mniej w kaloriach. Prądy selektywne uwalniają kwasy tłuszczowe z własnej tkanki tłuszczowej, ale nie u wszystkich w znaczący sposób. U jednych zwiększają poziom wolnych kwasów tłuszczowych o 65%, a u innych tylko o 2%. Można zmusić organizm do spalania własnego tłuszczu w sposób następujący: Należy spożywać 2 posiłki dziennie (bez przejadania się), w których powinna być minimalna ilość węglowodanów - po 5-10g. Resztę węglowodanów, w dowolnie wybranym produkcie, czy produktach, czyli 30-40 g należy zjeść przed snem. Nie należy przy tym już zjadać białka, czy tłuszczu. Tłuszcze z przewodu pokarmowego kierowane są do krwi, skąd są bardzo szybko pobierane przez komórki.
W ten sposób mają zapas paliwa i energii. Gdy człowiek wprowadzi do swego organizmu po kilku godzinach od ostatniego posiłku tylko węglowodany to, aby je przyswoić, spalić lub przetworzyć na tłuszcze i cholesterol, czy przetworzyć w inny sposób, musi zainwestować sporo energii. Tę energię musi pobrać ze spalania własnej tkanki tłuszczowej. W ten sposób ubywa się na wadze 2-3 kg miesięcznie. Następnym sposobem są jednodniowe posty. Zalecam je głównie w piątek, przed wolną sobotą. W przeciwieństwie do wszystkich innych modeli żywienia krótkotrwałe posty nie są szkodliwe dla organizmu i nic w nim nie zmieniają.
Nie wymuszają przebudowy organizmu, gdyż przemiana materii przy żywieniu optymalnym i w krótkotrwałym poście jest taka sama. Tyle samo energii (prawie) z białka, tłuszczu i węglowodanów organizm uzyskuje przy żywieniu optymalnym, co w krótkotrwałym poście. Jeśli w sobotę rano, po jednodniowym poście człowiek nie będzie głodny będzie to oznaczało, że organizm pobiera tłuszcze z własnych zapasów i spala je. W ten sposób ubywa się na wadze od 0,5 do 1 kg po każdym poście. Gdy w sobotę zje się pierwszy posiłek dopiero wówczas, gdy będzie odczuwało się chęć jedzenie, będzie można tym więcej stracić na wadze, im później zje się pierwszy posiłek.
Dobry jest także ruch - rower, bieganie, pływanie. Powinien to być ruch na czczo. Przy dłuższym wysiłku organizm musi pobrać energię z własnych zapasów, a liczące się zapasy występują głównie w tłuszczu. Gdy po wysiłku nie wystąpi chęć na jedzenie, można z pierwszym posiłkiem poczekać do czasu, aż ta ochota się pojawi. W ten sposób również się chudnie, ponadto sposób ten przynosi duże dodatkowe korzyści dla organizmu. Należy pamiętać, aby przy większym obciążeniu organizmu wysiłkiem fizycznym, spożywać więcej kolagenu, aby obciążone stawy i wiązadła miały materiał do odnowy.
Wczoraj (17.09.98) dr Borejko z Wiednia zadzwonił do mnie, iż przeczytał w książce medycznej wydanej w Austrii i napisanej przez znanego profesora informację, że kobiety chore na osteoporozę powinny zjadać jak najwięcej winogron, ponieważ w winogronach jest najwięcej kolagenu. Widać, że i w Austrii nadal "nauka jest uczonym trupem myśli" - jak pisał o nauce w ogóle, ks. prof. Włodzimierz Sedlak. Wszak kolagenu w winogronach nie ma zupełnie.
 Za to po zjedzeniu winogron więcej kobiet będzie chorowało na osteoporozę, a u tych, które chorują, choroba będzie się nasilała. A może właśnie o to chodzi?

                                                                                                            JAN KWAŚNIEWSKI



Zapisane
Strony: [1] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 17 zapytaniami.