forum.dr-kwasniewski.pl
Witamy, Go. Zaloguj si, lub zarejestruj prosz.
2024-04-26, 02:42:27

Zaloguj si podajc nazw uytkownika, haso i dugo sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
2. Należy jeść wtedy, gdy się chce jeść i zjadać tyle, by nie czuć potrzeby dalszego jedzenia.
660339 wiadomoci w 4058 wtkach; wysane przez 27 uytkownikw
Najnowszy uytkownik: startom
* Strona gwna Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj si Rejestracja
+  forum.dr-kwasniewski.pl
|-+  Działy Forum
| |-+  Kuchnia Optymalna.
| | |-+  kalkulator optymalny
« poprzedni nastpny »
Strony: 1 [2] Do dou Drukuj
Autor Wtek: kalkulator optymalny  (Przeczytany 40334 razy)
admin
Go


Email
Odp: kalkulator optymalny
« Odpowiedz #20 : 2009-07-27, 12:37:03 »

Przecież się nic nie liczy Wink

Racja, w ostatecznym rozrachunku, ale póki się żyje - ZDROWIE - to jedyne, co się liczy i każdy chory to potwierdzi.
Zapisane
renia
Hero Member
*****
Pe: Kobieta
wiadomoci: 70497


Odp: kalkulator optymalny
« Odpowiedz #21 : 2009-07-27, 13:45:49 »

...zdrowie, ile cię trzeba cenić, ten tylko się dowie, kto cię stracił....(i odzyskał) Wink
Zapisane

Adiqq
Go


Email
Odp: kalkulator optymalny
« Odpowiedz #22 : 2009-07-27, 22:21:46 »

Dla mnie te ilośći są o tyle istotne, że przestrzegam dobowego zapotrzebowania na W...a truskawki(ale tylko mrożone!) bardzo lubię. Nawet w sezonie jak są świeże, to ja wolę mrożonki Smile I zdarza się mi ich zjejść na raz sporo np.: całą paczke - a to już 450g...dla W5,4 daje to 24,3g W, ale 8,5 x 4,5=38,2. Często jem je pod koniec dnia, jako uzupełnienie W(wiem,wiem...., ale mam słabość do truskawek Smile - wtedy jem je bez śmietany
Zapisane
Adam319
Go


Email
Odp: kalkulator optymalny
« Odpowiedz #23 : 2009-07-28, 00:55:03 »

Ja jednak pozostanę przy swoim, że truskawki są z innej bajki. Smile

Cytuj
(...)
„Truskawki to bomba antyutleniaczy”
(...)
Sałatki truskawkowe
Liście rukoli (trzy garście) umyj i osusz. Umyte truskawki (półtorej szklanki) przekrój na pół.
Na suchej patelni upraż garść orzechów pinii (trudno dostępne orzeszki piniowe możesz zastąpić uprażonymi pestkami dyni). Wymieszaj składniki. Polej odrobiną oliwy i octem balsamicznym.
Wariant na słodko: Pół kg pociętych truskawek wymieszaj z dwiema obranymi ze skórki mandarynkami. To tego wlej pół filiżanki rumu i wsyp łyżkę brązowego cukru. Ta sałatka świetnie się sprawdza jako nadzienie do naleśników.
(...)
Pięć sposobów na letnie oczyszczenie organizmu
Aby truskawkowo-szparagowy detoks był skuteczny, zastosuj dodatkowe metody:
1. Zamieniaj białe na brązowe. Dotyczy to ryżu, cukru, makaronu. Brązowe jest z reguły mniej kaloryczne.
2. Wybieraj żywność nieprzetworzoną i niekonserwowaną chemicznie. Na jakiś czas zrezygnuj z puszek na rzecz mrożonek.
3. Wycisz swój kofeinowy nałóg. Kawę i czarną herbatę spróbuj zastąpić np. energetyczną herbatą Roibos lub naparem z mięty.
4. Odpocznij od żywności pakowanej próżniowo. Zawsze zawiera pewne ilości wolnych rodników.
5. A jednak masło. Niewielka jego ilość jest lepsza od margaryny, bo nie zawiera naprawdę szkodliwych tłuszczów trans, które są w margarynach.
(...)
http://polki.pl/dieta_dietyodchudzajace_artykul,7685050.html?print=1

1. Za blisko idące. Mięso niesurowe jest brązowe. Smile
2. No tak
3. Jakież niedoceniane
4. ???
5. No tak
Zapisane
admin
Go


Email
Odp: kalkulator optymalny
« Odpowiedz #24 : 2009-07-28, 09:43:40 »

Cytuj
5. A jednak masło. Niewielka jego ilość jest lepsza od margaryny, bo nie zawiera naprawdę szkodliwych tłuszczów trans, które są w margarynach.

Masło nie zawiera tłuszczy trans?. A to bardzo dziwne, bo z tego co pamiętam samego 18:1 w formie trans - jest aż około 2% w 100g masła!
Ale które geny i w jaki sposób radzą sobie z transtłuszczami pisał tu kiedyś "toan" Wink

PS
jest taki enzym co się zowie hydrataza enoilo-CoA - załatwiająca ten "trans-problem" wynikający z niewiedzy dietetyków.
Zapisane
Strony: 1 [2] Do gry Drukuj 
« poprzedni nastpny »
Skocz do:  

Dziaa na MySQL Dziaa na PHP forum.dr-kwasniewski.pl | Dziaajce na SMF 1.0.8.
© 2001-2005, Lewis Media. Wszystkie prawa zastrzeone.
Prawidowy XHTML 1.0! Prawidowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.039 sekund z 19 zapytaniami.